Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy, które dają do myślenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

#226

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż się zadziwiłem, że nikt tu nie zaproponował filmu Zdarzenie (2008) The Happening (no, chyba, że nieuważnie sprawdzałem).

 

Właśnie wczoraj go sobie przypadkowo odświeżyłem - bo też trochę zapomniałem, że coś tak fajnego nakręcono (dziś również leci na C+ jak widzę)

To chyba jeden z bardziej oryginalnych pomysłów na fabułę filmu S-F(?) katastroficznego(?) thrillera(?) jaki powstał w ostatnich latach.

 

Mówiąc w dużym skrócie - rośliny nagle zaczynają wydzielać toksyny, które powodują u ludzi potrzebę autodestrukcji (nie wiadomo z jakiego powodu - chociaż są pewne sugestie). W efekcie czego zaczynają oni popełniać (masowo) samobójstwa na wszelkie możliwe sposoby - od banalnego skoku z dachu po rzucanie się pod potężną kosiarkę do trawy. Młode małżeństwo wraz z przyjacielem i jego córką starają się wydostać z zagrożonego rejonu.

Polecam jeśli ktoś nie widział.

Nie ma tu hollywoodzkich fajerwerków ale film może skłonić do refleksji na bardzo różnych płaszczyznach - dla ekologów też się coś znajdzie :D

A poza wszystkim jest bardzo dobrze zrealizowany.

 





#227

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aż się zadziwiłem, że nikt tu nie zaproponował filmu Zdarzenie (2008) The Happening (no, chyba, że nieuważnie sprawdzałem).

 

Właśnie wczoraj go sobie przypadkowo odświeżyłem - bo też trochę zapomniałem, że coś tak fajnego nakręcono (dziś również leci na C+ jak widzę)

To chyba jeden z bardziej oryginalnych pomysłów na fabułę filmu S-F(?) katastroficznego(?) thrillera(?) jaki powstał w ostatnich latach.

 

Ja powiem tak filmu nie widziałam więc nie oceniam ale generalnie nie cieszy się on dobrą opinią zarówno w naszyym kraju jak i w USA. Mnie osobiście zamysł się podoba tylko nie wiem jeszcze jak z realizacją. Być może Internauci uznali ze film jest zbyt absurdalny ale pomysł na fabulę trzeba przyznać jest bardzo oryginalny :)



#228

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

..generalnie nie cieszy się on dobrą opinią zarówno w naszym kraju jak i w USA.


 

Nie ma to dla mnie absolutnie żadnego znaczenia - i nigdy nie miało.

Kwestia potocznej opinii, to ostatni argument, który biorę (jeśli w ogóle) pod uwagę przy wyborze filmu, który chcę oglądnąć.

Gdybym brał go pod uwagę, to nie oglądnąłbym wielu filmów, które oceniłem po seansie jako warte poświęcenia kilkudziesięciu minut mojego życia na ich obejrzenie.

 

Mnie osobiście zamysł się podoba tylko nie wiem jeszcze jak z realizacją.

 

W takim razie, najlepiej go obejrzeć i wyrobić sobie zdanie samemu - opierając się tylko na opiniach innych będzie ciężko to ocenić.





#229

Brittni1073.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że jest tutaj taki konkretny temat. Nie będę tutaj przytaczał żadnych takich tytułów co po prostu filmy nie są oparte na faktach..Spytam się właśnie tutaj czy oglądaliście film oparty na faktach Zodiak? Jak myślicie kto tak naprawdę był tym zabójca w filmie..Dla mnie bardzo dużo do myślenia ten film, który oceniam 9/10



#230

lynetteuk73.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę to obejrzeć skoro tak bardzo mocno to polecasz : )) musi to być naprawdę taki bardzo dobry film jak go tak mocno poleciłeś heheh Jeśli chodzi o mnie to sprawa się przedstawia tak iż mi bardzo dużo do myślenia dał taki film jak Incepcja. Po prostu bardzo fajnie się to oglądało i sam nie wiedziałem kiedy jest sen a kiedy też nie jest sen..



#231

SAMMYWAWA74.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobre pozycje dajecie a ktoś już może oglądał coś takiego jak Eagle Eye ? Bardzo dobry film i zdecydowanie taki bardzo zaskakujący i po prostu nie do końca wiadomo co po nim się tak jakoś spodziewać przecież : ) na samym początku go nie rozumiałem czemu on się tak toczy ale później za 3 razem jak oglądałem to trochę już rozumiałem.



#232

ZYGFRYDAPL2436.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak ten film widziałem i mi się tak zdaję, że to jest film jednak bardziej sci fiction jak thriller co wszędzie na stronach piszę..Bardzo dużo mi dał do myślenia a szczególnie to, że to takie zakończenie jakby to powiedzieć było bardzo takie zaskakujące.



#233

Hershelvip2029.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ZIELONA MILA
Film jest swojego rodzaju retrospekcją Paul’a, strażnik więzienny na bloku skazanych na śmierć. Do jego obowiązków należało pilnowanie i odprowadzanie skazanych długim korytarzem wyłożonym zieloną posadzką, do celi śmierci. Akcja filmu opowiada głównie o czarnoskórym więźniu, który został skazany za morderstwo dwój dziewczynek. Jak się później okazuje nie słusznie. Film tak bardzo wpływa na emocje widza, że nie wierze, iż nawet najtwardszy macho podczas sceny końcowej nie uroni chodź kropli łzy.



#234

MEGAEDMUNDO2340.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

naturaln born killers daje do myślenia - nie powinny ogladać go dzieci, kiedy ja go pierwszy raz obejrzałem to pomyślałem - chcę być taki jak oni! :)))))

american beauty jest w pyte
Pawle polecam fight club, powinien ci się spodobać

requiem bez muzyki byłby co najwyzej średnim filmem, a tak jest super

a i tak najlepszy film o narkotykach to transpotting :)



#235

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

naturaln born killers daje do myślenia - nie powinny ogladać go dzieci, kiedy ja go pierwszy raz obejrzałem to pomyślałem - chcę być taki jak oni! :)))))
american beauty jest w pyte
Pawle polecam fight club, powinien ci się spodobać
requiem bez muzyki byłby co najwyzej średnim filmem, a tak jest super
a i tak najlepszy film o narkotykach to transpotting :)

Do jakiego Pawła konkretnie piszesz? :D
 
Może to jednak boty są. Zacytowany post jest kopią postu z 2003 roku   :D
http://antidotum.org/index.php?s=6f685358d457561729e250229b3c0b4e&showtopic=2744&view=findpost&p=46734

W innych postach też są kopie, np.:
http://www.paranorma...e-7#entry639873
http://www.swiatkowski.net/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=38&show=1&start=49




#236 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Contracted, Requiem Dla Snu, Interstellar, Szósty Zmysł, Maggie.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 26.07.2015 - 12:37


#237

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi do myślenia dał trochę film "The Normal Heart" - generalnie nie płaczę na filmach, a tu nie mogłam się powstrzymać. Do tego "Stacja kosmiczna 76", gdzie pod warstwą kiczu i płaskich dialogów jest naprawdę ukryty mocny i głęboki przekaz.

Do mnie trafił też Snajper, z takich co można się chwilę głębiej zastanowić.

Może komuś się spodoba Manual: OXV.

 

Zdarzenie uwielbiam!



#238

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Zdarzenie uwielbiam!

No, wreszcie - już myślałem, że się nie doczekam żeby ktoś się nim zachwycił :D





#239

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dający do myślenia to nic innego jak Donnie Darko i Lot nad kukułczym gniazdem :)

 

Zdarzenie oglądałem i mimo wielu negatywnych opinii miło się ogląda.

 

ps Ktoś oglądał pociąg życia? Wielkie zaskoczenie i cóż, nieco smutny film.

http://www.filmweb.p...Ĺźycia-1998-827


Użytkownik wiktor_44 edytował ten post 02.09.2015 - 14:46




#240

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby nie było, że tylko hollywoodzki chłam oglądam (patrz Premiery kinowe) - dwa słowa Serce Lwa

 

Chyba mnie pogięło ale w ubiegłym tygodniu, do drugiej (!) w nocy, oglądałem wytwór fińsko szwedzkiej :facepalm:  kinematografii.

I powiem tak - warto było. Bardzo fajny i dający do myślenia film z 2013 r.

 

Mówiąc krótko - fiński nacjonalista, ze skłonnościami, do nazizmu, wychodzi z więzienia i spotyka (dość brzydką niestety) kelnerkę, w której się zakochuje.

Problem tkwi w tym, że wspomniana kelnerka ma synka - Murzynka Bambo, którego poczęła była ze szwedzkim Kunta Kinte (imigrantem ani chybi), z którym się rozwiodła.

Miły (i przystojny) neonazista, tak kocha kelnerkę, że postanawia olać kwestie rasowe, w efekcie czego zamieszkuje u wybranki.

Bambo nie jest tak miły i próbuje go otruć, w efekcie czego, kelnerka ląduje w szpitalu, a dzielny fiński nacjonalista, zmuszony jest opiekować się niespecjalnie aryjskim chłopczykiem.

I wszystko fajnie, tyle że ma on jeszcze bardziej neonazistowsko nacjonalistycznego (przybranego) brata i gromadę kumpli, z  którymi w wolnym czasie, ochoczo pacyfikują osiedle, czy tez raczej obozowisko Romów, a którzy uważają go za swojego przywódcę.

I zaczyna się jazda.

Świetne kino i można sobie przy okazji przemyśleć to i owo. Odradzam co niektórym ale reszta może śmiało oglądać.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych