Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#31

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale zawsze tak nie jest. Ten świat nie jest uczciwy...niestety.
  • 0



#32

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale nie jest to wina bezpośrednio wina świata ;p to ludzie tworzą te kłamstwa, a potem w nich żyją. A ci następni w tym kłamstwie są wychowani i uznają to za prawdę... Smutne, ale prawdziwe:(
  • 0



#33

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No niestety można to nazwać lawiną kłamstw...parszywe to :cry:
  • 0



#34

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz pomyśl od kiedy Chrześcijaństwo jest religią "dominującą" i liczbe pokoleń, to daje lekkie wyobrazenie o tym czym nas "karmią"...
  • 0



#35

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A to kłamstwo przechodzi swoją ewolucję. To już przestanie niedługo mówic o Bogu, tylko o tym, kim mamy być...
  • 0



#36

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten proces się już zaczął... ;p Ja nie wiem, do czego zdążą ten świat?
  • 0



#37

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Świat niestety zdąża do samozniszczenia...taka prawda, to jest logiczne.
Ludzie coraz bardziej kłamią, dziura ozonowa się powiększa, jest coraz mniej lasów...

Samozniszczenie nadchodzi - tylko nie wiadomo kiedy to nastąpi.
  • 0



#38

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak sobie czytam te tematy w tym dziale i wszystkie to przede wszystkim obelgi wobec Kościoła Katolickiego......
  • 0

#39

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie co, wy tak bardzo się oburzacie nad tym, że Kościół "ustalil" coś w co mają inni wierzyć. Zauważcie jednak co stało się po reformacji kiedy to każdy mógł interpretować Biblię w swój sposób, ile przez to powstało różnych "kościołów" często bardzo różniących się w zasadach wiary. I to jest właśnie przykład "grzeszności" człowieka, która mimo tego ze moze być nieświadoma to prowadzi do wypaczenia tego co przekazał nam Bóg. Dla mnie te tysiące różnych sekt i kościołów protestanckich są przykładem tego jak bardzo wiara może zatracić ze swoich podstaw w ciagu setek lat. Nawet w Kościele Katolickim powstało kilka odłamów króre sprzeciwiały sie nauce Koscioła....i co z tego wynikło? Np jeden z odłamów Kościoła Mariawickiego, którego członkowie uważali (i praktykowali), że dziecko poczęte na ołtarzu w ich kościele przez Księdza (wcześniej katolickiego) i siostrę (wcześniej katolicką) będzie święte....i tu właśnie ujawnia się ta grzeszność człowieka....o której często mówione jest w Biblii
  • 0

#40

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No tak sobie czytam te tematy w tym dziale i wszystkie to przede wszystkim obelgi wobec Kościoła Katolickiego......



Nie są to obelgi, a raczej własne przemyślenia nie mające na celu poddawania kościoła katolickiego ostrej krytyce. Nie w tym rzecz, żebym chciał obrażać. Mi chodzi przede wszystkim o to, że pojęcie wiary w Boga i jego ingerencji w doczesne sprawy jest wypaczane przez kościół. A powinno być tylko głoszone. Każdy powinien móc sobie samemu interpretować to co usłyszy.
Nie będę przytaczać nazwisk ludzi, którzy wypaczają wizerunek kościoła, ale także i Boga.
  • 0



#41

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie sprawa jest jasna i moich poglądów na ten temat nic nie zmeini...
Ale dodam jeszcze (może się powtarzam, ale...), że od samego początku istnienia Chrześcijaństwa, to duchowni ustalali w co mają wierzyć i jak żyć wierni...

Jeszcze dzisiaj się utwierdziłem w przkonaniu, że 'kościół robi, ludzie słuchają'. Pierwotnie Wielki Post trwał tydzień, ale został wydłużony prze któregoś z kolei papieża do 4, po co?
  • 0



#42

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie tak...kościół powinien tylko głosić Słowo Boże, a nie wyznaczać zasad...
  • 0



#43

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Ale dodam jeszcze (może się powtarzam, ale...), że od samego początku istnienia Chrześcijaństwa, to duchowni ustalali w co mają wierzyć i jak żyć wierni...

I tu sie mylisz, bo duchowni pochodzili z ludu i nie mogli stworzyć sobie jakiejś bajki i kazać w nią wierzyc ludziom. Przecież to absurd, to tak jakbym ja kazał ci dzisiaj w cos wierzyć a ty byś zaczął w to wierzyć....

"jeszcze dzisiaj się utwierdziłem w przkonaniu, że 'kościół robi, ludzie słuchają'. Pierwotnie Wielki Post trwał tydzień, ale został wydłużony prze któregoś z kolei papieża do 4, po co"

A co za róznica? Czy to że wielki post trwa 40 dni w jakikolweik sposób podważa cokolwiek?. Czy 40 dniowy post to jakikolwiek dogmat? Czy w jaki kolwiek sposób wypacza sens wiary? Ja nie widzę w tym problemu....i nie przeszkadza to mi jako Katolikowi.

[ Dodano: 2006-03-01, 22:35 ]
Aha czyli Kościoły Prostestanckie nie głoszą Słowa Bożego? Czy głoszą? Czy ich odłamy nie wypaczają Słowa Bożego? Zastanówcie sie trochę
  • 0

#44

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy to że wielki post trwa 40 dni w jakikolweik sposób podważa cokolwiek?. Czy 40 dniowy post to jakikolwiek dogmat?


Może i nie dogmat, ale tym sposobem można by zmienić całą religię. Pierwotnie trwał tydzień...Skoro tak ustalono na samym początku to chyba tak miało być...może był w tym jakiś sens? A kościół (Papież) zmienił.
I teraz jest inaczej, niż tego chciał Bóg. Czy to dobrze?
  • 0



#45

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie nie można by było zmienić całej religii, bo nie zmienia sie podstaw wiary...A ty ciągle te swoje "Kościół zmienił"! Ale co zmienił?!?!Przeciez w Biblii nie jest napisane aby obchodzić Wielki Post, wynika on z tradycji pierwszych chrześcijan, ato że go wydłużono niczemu nie zaprzecza itp Dłuższy post pomaga w lepszym przygotowaniu się do Świąt.....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych