Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#16

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czytajac ten tekst zrozumialem ze najwieksza sila znajdujaca sie w nas jest...... milosc. teraz na to wpadlem i sadze ze gdyby nie milosc to do niczego bysmy nie doszli

[ Dodano: 2006-02-05, 17:46 ]
zazwyczaj jak bylem w kosciele, zanim zaczelem chodzic do spowiedzi to jak robilem znak krzyza uprzednio uzywajac wody swieconej to mnie glowa bolala, ale nie wiem od czego to moglo byc

jakies pomysly ??
  • 0



#17

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myśle też, że nie chodzi tu tylko o miłość, ale i odczucia z nią związane takie jak np. współczucie, opiekuńczość, bezpieczeństwo... Ale racją jest że bez szeroko rozumianej miłości nie istniało by życie na Ziemi...
  • 0



#18

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NIe wiem, może nie dorosłem do tego tekstu, ale gdzie on nawiązuje do miłości? ;)
Swoją drog to część z tych rzeczy działa się w średniowieczu... smutne, ale prawdziwe.
  • 0



#19

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mnie dalej zadziwia oddzialywanie kosciola na ludzi, najbardziej glupie wydaje mi sie wykupowanie "odkupienia"
  • 0



#20

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wykupowanie odpustów a nie odkupienia, ale wiadomo o co chodzi...
Wogóle całe to bogacenie się kościołów podczas gdy sam nauczał żeby wyrzekać się ziemskiego bogactwa... No cóż, jak wiadomo Kościół tworzą ludzie... ech.
  • 0



#21

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zbieral fundusze na jego dzialalnosc, bo nie moze trwac ona wiecznie
  • 0



#22

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcesz powiedzieć, że zbierali fundusze na zapowiadany koniec Chrześcijaństwa? Może być i tak, że w skarbach Watykanu też leżą majątki z dawnych lat... w końcu jeszcze nikomu z poza grupki upoważnionych duchownych nie pozwolono zbadać podziemi Pod placem św. Piotra
  • 0



#23

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie... takie same dylematy powstały po tym, jak się dowiedziano o skonfiskowanych majątkach klasztornych po reformacji... I tacy ludzie nawołują do miłości, współczucia i dzielenia się z innymi... ^^ śmiać się czy płakać?
  • 0



#24

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to jest chore, nam kaza pomagac innym jak oni maja tyle kasy, ze wszyscy zyliby w dostatku, a na ziemi nie byloby glodu
  • 0



#25

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I weź tu spróbuj zrozumieć ich filozofie... ja jakoś nie potrafie i nie chce, bo nie chce zawieść się bardziej niż to już miało miejsce... :?
  • 0



#26

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze 1 błąd kościoła... INKWIZYCJA... mordowanie i zabijanie wszystkich za stosowanie magii [ nawet tej dobrej ] każda kobieta uważana za czarownice była torturowana i spalana na stosiee... eh ;)
  • 0

#27

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I przychodzi na myśl "Nie zabijaj"... brak słów, nawet nie wiem, czy kościół przyznał że inwizycja była błędem... Zresztą, z tego co ostatnio obserwuje to Kościół uważa się z nieomylny. Brak słów, już nie wspomne o tym, że kośiół jak każdą instytucję tworzą ludzie, a mylić się jest rzeczą ludzką...
  • 0



#28

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w ich mniemaniu nie zabijaj oznacza tylko w odrebie tych ktorzy sie ich sluchaja i wierza w Boga, albo czarownice posiadaly wiedze magiczna, ktorej kaplani chcieli sie pozbyc
  • 0



#29

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hmm... jak mi sie dobrze wydaje to Dekalog odnosi się do każdego człowieka i traktuje jak bliźniego. A to że zabijali ludzi niewygodnych, no cóż... w końcu wtedy też bali się buntów itp.
BTW. Nawet dziś na religi Siostra sama stwierdziła, że w dziejach kościoła były też czarne karty... oczywiście to jest spojrzenie osoby duchownej, więc... Jak dla mnie Kośiół nigdy się nie przyzna do błędów, nawet tych najbardziej oczywistych... ;)
  • 0



#30

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

u mnie natomiast o ile pamietam to zawsze byla taka gadka, ze kosciol zawsze byl dobry i zawsze mial racje
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych