Skocz do zawartości


Zdjęcie

Traktat Lizboński


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
302 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Traktat Lizboński (191 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz wprowadzenie Traktatu w życie ?

  1. Tak (62 głosów [32.46%])

    Procent z głosów: 32.46%

  2. Nie (129 głosów [67.54%])

    Procent z głosów: 67.54%

Czy popierasz referendum w sprawie Traktatu ?

  1. Tak, to ja powinienem zdecydować o tym czy Traktat powinien wejść w życie (138 głosów [72.25%])

    Procent z głosów: 72.25%

  2. Nie, o tym powinni zdecydować nasi przedstawiciele (35 głosów [18.32%])

    Procent z głosów: 18.32%

  3. Mam to w nosie... (18 głosów [9.42%])

    Procent z głosów: 9.42%

Czy powstanie superpaństwo Unia Europejska ?

  1. Tak (113 głosów [59.16%])

    Procent z głosów: 59.16%

  2. Nie (78 głosów [40.84%])

    Procent z głosów: 40.84%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest zasadnicza różnica między nazwaniem kogoś kurwą a frazeologicznym porównaniem do niej
...

CYTAT
Wiem, może ot tak rzucileś je ogólnie w przestrzeń,a nie bezpośrednio pod moim adresem.

Nigdy nie rzucam oskarżeń w stosunku do wyimaginowanej grupy/osoby, zawsze są one konkretne..


No i jak ja mam z tobą dyskutować?

A apropos Niemców. Mam rodzinę w Niemczech, przez 4 lata liceum chodzilam do klasy z posz. niemieckim, jeżdżę tam czesto na wakacje, bylam na wymianie. Nie są to może orly intelektualne, mają wiele przywar, ale w tym momencie na swojej konsumpcjynej ścieżce baaardzo odbiegają od przodków, którzy zrobili nam krzywdę. Oczywiście, że w Niemczech są partie nazistowskie, ale ja nie generalizuję. Ludzie są różni i nie jest to w Niemczech trend dominujący.

Trochę milości do bliźniego chrześcijaninie a nawet Katoliku.
  • 0



#62

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem wam tyle, ze gram z niemcami w rozne gry on-line i niestety, polaczki przy nich to neandertalczycy, u nich jest zawsze kultura, choc zdazy im sie rzucic Hund pod adresem polakow, ale czemu im sie dziwic... 95% "cheaterow" to o dziwo POLACY! U niemcow jest prawie caly czas kultura, mozna z nimi milo pogadac, posmiac sie, jedynie polacy to bezmozgie malpoludy. Czesto az wstyd sie przyznac, ze sie jest z polski.

taki maly offtop
  • 0

#63

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To sie nie przyznawaj! Co za koles, fajne masz kompleksy jesli inni ludzi twojej narodowosci wzbudzaja w tobie wstyd :lol

to ty jesteś głupi bo dla ciebie największym problemem w traktacie jest zapewne to że nie ma co dwa zdania odwołań do boga, a konkretnie do twojego boga, dla ciebie to dobry powód żeby być przeciw a dla mnie żeby być za...

da się, mogłeś napisać np: "nie jesteś katoprawicowcem więc powinno się ciebie spalić"


Zebym choc slowem wspomnial o Bogu albo kosciele w tym temacie... Chorujesz chlopaku. To sie nazywa urojenia :lol

ty też nie czytałeś i twierdzisz że zwolennicy nie mają racji, nawet słownika do ortografii ci sie przeczytać nie chciało więc nie sądzę żebyś przeczytał traktat, jeśli przeczytałeś to powinieneś coś zacytować jak to nas traktat pozbawia suwerenności


No prosze, i znowu wiesz lepiej ze nie czytalem. Po co strzepic jezyk skoro i tak wiesz lepiej? :lol

idąc tym tokiem myślenia dojdziesz do wniosku że język prawników jest dlatego taki ciężki do zrozumienia przez innych żeby inni nie wiedzieli o co chodzi,


Bingo, bo dokladnie tak jest :lol
Widac tutaj zes jeszcze bardzo mmlody i z prawnikami nie masz nic wspolnego. Ja mam, zarowno jako klient oraz mam przyjaciol prawnikow. Sami przyznaja, ze prawo jest tak skonstruowane zeby przecietny obywatel nie mogl za duzo przekretow robic, a mozliwosci sa olbrzymie. Trzeba tylko przepisy wlasnie rozumiec.
Ale po co ja ci to tlumacze, zaraz sie dowiem ze znowu napisalem cos o religii :lol
  • 0

#64

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

iniside z przyjemnością dowiem się co popierasz i czego oczekujesz po traktacie.
  • 0

#65

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A apropos Niemców. Mam rodzinę w Niemczech, przez 4 lata liceum chodzilam do klasy z posz. niemieckim, jeżdżę tam czesto na wakacje, bylam na wymianie. Nie są to może orly intelektualne, mają wiele przywar, ale w tym momencie na swojej konsumpcjynej ścieżce baaardzo odbiegają od przodków, którzy zrobili nam krzywdę. Oczywiście, że w Niemczech są partie nazistowskie, ale ja nie generalizuję. Ludzie są różni i nie jest to w Niemczech trend dominujący.

Widocznie spotkaliśmy całkowicie różne grupy, niestety, a po części na szczęście, to NPD rośnie w siłę a nie te demoliberalne partyjki.

Trochę milości do bliźniego chrześcijaninie a nawet Katoliku.

Jestem ateistą - antyklerykałem.

Powiem wam tyle, ze gram z niemcami w rozne gry on-line i niestety, polaczki przy nich to neandertalczycy, u nich jest zawsze kultura, choc zdazy im sie rzucic Hund pod adresem polakow, ale czemu im sie dziwic... 95% "cheaterow" to o dziwo POLACY! U niemcow jest prawie caly czas kultura, mozna z nimi milo pogadac, posmiac sie, jedynie polacy to bezmozgie malpoludy. Czesto az wstyd sie przyznac, ze sie jest z polski.

Nie ma to jak wydumane kompleksy narodowowe, u żadnego narodu w żadnej grze nie widziałem takiego chamstwa w stosunku do innych narodowości (nie tylko polskiej, ogólnie) jak u Niemców.
  • 0

#66

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

iniside z przyjemnością dowiem się co popierasz i czego oczekujesz po traktacie.

Szczerze oto czego bym oczekiwał ale to utopia:
a) unifikacji językowej
b) walutowej i gospodarczej
c) w czasie stworzenia superpanstwa, w ktorym czlonkowie zmieniliby sie stany, czy jakas inna jednostek administracyjna

Niestety martwi mnie wszechobecne w UE, socjalizm, i niechodzi tu o ustruj, tylko szeroko pojeta pomoc finansowaobywatelai wtracaniu sie pnastwa w gospodarke. Pod tym wzgledem jestem dosc otrodoksyjny i wychodze z zalozenia ze poza naprawde abolustnie niezbednymi instytucjami wszystko powinno byc prywatne. a jak gryziesz ziemie, to naprawde twoj i tylko twoj problem.

To sie nie przyznawaj! Co za koles, fajne masz kompleksy jesli inni ludzi twojej narodowosci wzbudzaja w tobie wstyd

Sorry, ale taka prawda, Jak sie nie wejdzie z grupa znajomych, to natrafienie na normalnych rodaków graniczy z cudem i trzeba swietowac jak sie juz trafi..

Nie ma to jak wydumane kompleksy narodowowe, u żadnego narodu w żadnej grze nie widziałem takiego chamstwa w stosunku do innych narodowości (nie tylko polskiej, ogólnie) jak u Niemców.

Taaa, a ja myslalem ze to u francuzów szczególnie 0o.
  • 0

#67

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zebym choc slowem wspomnial o Bogu albo kosciele w tym temacie... Chorujesz chlopaku. To sie nazywa urojenia :lol

no właśnie, napisz w końcu dlaczego nie chcesz traktatu, nie możesz wymyślić nic innego oprócz boga ? :)

No prosze, i znowu wiesz lepiej ze nie czytalem. Po co strzepic jezyk skoro i tak wiesz lepiej? :lol

no bo nie czytałeś

Widac tutaj zes jeszcze bardzo mmlody i z prawnikami nie masz nic wspolnego. Ja mam, zarowno jako klient oraz mam przyjaciol prawnikow. Sami przyznaja, ze prawo jest tak skonstruowane zeby przecietny obywatel nie mogl za duzo przekretow robic, a mozliwosci sa olbrzymie. Trzeba tylko przepisy wlasnie rozumiec.Ale po co ja ci to tlumacze,

to fajnych masz prawników, oni piszą ustawy że wiedzą dlaczego to taki właśnie język ? z tego co wiem to język prawny jest napisany tak aby nie było w nim zwrotów potocznych itd. itd. podobnie jak język naukowy, w rzeczywistości można zrozumieć o co chodzi ale jest to trudniejsze niż w języku potocznym, ustawy muszą jakoś wyglądać, spróbuj pomyśleć jak by wyglądały ustawy w języku potocznym...

zaraz sie dowiem ze znowu napisalem cos o religii :lol

a gdzie się tego wcześniej dowiedziałeś ?
  • 0

#68 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tylko o czym tu dyskutować?
Przecież politycy i tak sami, za nas, zadecydują.
Jesteśmy tylko mięsem armatnim potrzebnym do wyborów, a potem kopa w tyłek i siedzieć cicho.
Jak politycy będą widzieli dla siebie osobisty interes to sprzedadzą cały naród łącznie ze swoimi matkami.
Taka ich podła natura.
  • 0

#69

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Inside

Wiesz, całe twoje gdybanie gdyby niemcy wygrali to ty (nazwa_uzytkownika), tobilbys to albo tamto. Niestety, w tym momencie zaczyna sci-fi, a koncza fakty

A skąd przypuszczenie, że sobie gdybam??
Dla Twojej informacji, opieram swoje dywagacje na temat powojennych losów Polski na podstawie opracowanych przez Niemców planów zagospodarowania terenów wcielonych do rzeszy. Plan ten obejmował wymordowanie i wysiedlenie z prowincji Wartegau większości ludności niearyjskiej - zostać w nowych nabytkach Rzeszy miała jedynie konieczna służba.

Ciekawe, że wkleiłeś tekst traktatu (chyba - mi link nie działa). bardzo cieszy mnie Twoja troska o nas, ale wcześniej zrobił to już Prezydent Ciszu :)
Jeżeli uważasz, że mylimy się krytykując sposób wdrażania reform zawartych w Traktacie, albo jego treść, to sformułuj konkretne zarzuty i i poprzyj je konkretnymi argumentami.
Bo Twoja, jak zresztą sam zaznaczyłeś, lista życzeń:

Szczerze oto czego bym oczekiwał ale to utopia:
a) unifikacji językowej
b) walutowej i gospodarczej
c) w czasie stworzenia superpanstwa, w ktorym czlonkowie zmieniliby sie stany, czy jakas inna jednostek administracyjna

Nie obejmuje punktu a, przynajmniej nie na razie. Proces budowania jedynego słusznego Europejskiego narodu już trwa (na poziomie propagandy, między innymi kierowanej do najmłodszych), ale jeszcze potrwa. Punkt c jest realizowany w sposób niepełny i zakamuflowany. Oficjalnie wszyscy są suwerenni i nie mamy do czynienia z żadnymi "prowincjami" - ale suwerenność nie jest podzielna, nie może być tak, że przynależy dwóm podmiotom, a szereg zapisów Traktatu wyraźnie pokazuje poszczególnym państwom gdzie mogą sobie wsadzić swoją suwerenność, exemplum - Artykuł 3a ust. 3 akapit 3: Państwa Członkowskie ułatwiają wypełnianie przez Unię jej zadań i powstrzymują się od podejmowania wszelkich środków, które mogłyby zagrażać urzeczywistnieniu celów Unii..

Nigdy nie zrozumiem jak można dążyć do utworzenia super państwa, już nawet nie mówię o padających w tym wątku przyrównywaniu patriotów do nazistów i stawianiu chęci utrzymania suwerenności państwa na równi z chęcią wyrzucenia "obcych" z Polski. Utworzenie superpaństwa jest projektem chorym, antydemokratycznym, antynarodowym, jest zwykłą zbrodniczą inżynierią społeczną.


@darokrol

idąc tym tokiem myślenia dojdziesz do wniosku że język prawników jest dlatego taki ciężki do zrozumienia przez innych żeby inni nie wiedzieli o co chodzi, traktat nie został napisany po to żeby dzieci w szkole go interpretowały, tylko żeby interpretowali go prawnicy, tak jak przed podpisaniem go przez rząd, widocznie nawet premier sobie z nim nie dał rady

Hehe, tak się składa, że bywa i tak, że język prawników jest tak ciężki do zrozumienia dla innych, właśnie po to, żeby go nie rozumieli. Ale najczęściej jest to język hermetyczny z samej swojej natury, akty normatywne zawierają bardzo wiele odesłań wewnątrz systemowych, także żeby w pełni zrozumieć akt normatywny musisz nie tylko wczytywać się w każde jedno sformułowanie ale jeszcze czytać je na tle wszystkich innych przepisów tego, jak i innych aktów. Nie wspominam nawet o koniecznej znajomości orzecznictwa i najbardziej popularnych stanowisk doktryny (naukowców zajmujących się prawem).

Dziwi mnie, ze tak bezkrytycznie oddajesz prawnikom możliwość decydowania o Twoim życiu, jest to właśnie nieświadome wyzbywanie się wolności. O Twoich losach będą decydować w dalekiej Brukseli w zaciszu gabinetu znawcy prawa, którzy specjalnie tak piszą prawo, żeby móc za jego pomocą działać ponad głowami obywateli.

referendum nie jest potrzebne bo na prawdę niewielu ludzi to przeczyta, jeszcze mniej zrozumie i w rezultacie okaże się że traktat odrzucono bo większość głosujących było na NIE chociaż nie czytało, a jeśli masz pomysł jak na głosowanie wpuścić tylko tych co rozumieją traktat to OK
referendum nie jest wiążące jakby co

Już o tym pisałem, w ten sposób kwestionujesz zasadność WSZYSTKICH wyborów, bo od czasu zniesienie cenzusów wykształcenia czy majątku o losach państw decydują masy nie mające pojęcia za czym głosują.
Argumentacja jaką stosujesz jest sprzeczna z paradygmatem ustrojowym wyznawanym obecnie w Europie. Skoro jest demokracja i zasada suwerenności narodów jest powszechnie uznawana jako zasada nadrzędna, to argumentowanie, że ludzie niech lepiej nie decydują bo są na to za głupi a decyzję niech podejmą za nich politycy nie wyjaśniając niczego obywatelom. Podważasz sens referendum. Nie znam Twoich poglądów, może nie uznajesz zasad tzw. demokracji liberalnej (jak np. ja), ale jako entuzjasta UE możliwe, że jesteś demokratą.

A co do referendum - referendum jest jak najbardziej wiążące, jeżeli frekwencja przekroczy 50%
Art. 125 ust. 3 Konstytucji: "Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący."

Użytkownik Trajan edytował ten post 14.03.2008 - 19:06

  • 0

#70

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak wydumane kompleksy narodowowe, u żadnego narodu w żadnej grze nie widziałem takiego chamstwa w stosunku do innych narodowości (nie tylko polskiej, ogólnie) jak u Niemców.

Zawsze trafia sie jakies "oszolomy" ktore potrafia zepsuc opinie nawet calemu narodowi, ale ja gram juz 7 lat i tak jak i nie spotkalem wrednego Niemca, tak i nie spotkalem grupy polakow wsrod ktorych by nie bylo paru gnojow...
  • 0

#71 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Anschluss Polski dokona się czy to się nam podoba czy nie. ZSRE nie popełni więcej błędu i nie pozwoli ludziom na zadecydowanie o swoim losie.
  • 0

#72

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A dla mnie referendum będzie niepotrzebnym bzdetem. Po to człowiek chodzi co cztery lata na wybory - by wybrać ludzi, którzy mają głosować w moim imieniu. Inaczej skończmy z wyborami i załatwiajmy wszystko na drodze niekończonych się referendów.
  • 0

#73

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

PO straszy PiS wyborami



Znów będziemy musieli wybierać parlament? Według "Wprost", wyborami straszy Platforma Obywatelska. Albo Sejm rozwiąże spór o ratyfikację Traktatu Lizbońskiego, albo Donald Tusk poda rząd do dymisji i postara się o rozwiązanie parlamentu - mieli usłyszeć politycy PiS, którzy nie chcą głosować za proponowaną przez PO uchwałą.

Jeśli traktat zostanie odrzucony głosami PiS, to będzie wstyd na całą Europę. Byłby to bardzo silny argument za skróceniem kadencji" - przekonuje w rozmowie z "Wprost" jeden z posłów Platformy. "Te wybory byłyby plebiscytem: za integracją lub przeciw. Oczywiście my zostalibyśmy obsadzeni w roli eurosceptycznych oszołomów" - odpowiada poseł PiS. Ale przyznaje też, że ciężko mu w taki scenariusz uwierzyć.

Gra idzie o sposób przyjęcia traktatu. PiS chce specjalnej ustawy, na którą nie chce się zgodzić PO. Partia Kaczyńskiego twardo stoi przy swoim i grozi, że jeśli jej poprawki nie będą przyjęte, zagłosuje przeciwko unijnemu dokumentowi.

Choć o wyborach mówi się już nie pierwszy raz - o takim wariancie wspominał wczoraj Wojciech Olejniczak z LiD - to mało kto w Sejmie wierzy, by wcześniejsze wybory stały się faktem. Także politycy PO nieoficjalnie przyznają, że chodzi o silniejszy nacisk na Jarosława Kaczyńskiego. Choć sondaże premiują Platformę. "Upadek traktatu formalnie nie jest wystarczającym powodem do dymisji, ale… pokusa, żeby zepchnąć PiS do poziomu 10 procent, jest duża" - takiego SMS-a przysłał dziennikarzom "Wprost" jeden z ministrów w rządzie Tuska. Z kolei Paweł Graś z PO mówi bez ogródek: "To plotka".


Źródło: <a href="http://www.dziennik.pl/polityka/article138...S_wyborami.html" target="_blank">http://www.dziennik.pl/polityka/article138...S_wyborami.html</a>

Cóż, jeżeli to prawda to można zacząc się zastanawiać jakąż to teczuszką czy inną pałką wobec Sweet Donny'ego dysponuje Angela Merkel, jeżeli Tusk tak skacze na samą myśl, że JarKacz może próbować mieszać przy ratyfikacji (bo, że Jaro chce ratyfikować, to pewne). Czym oni tam biednego Donny'ego tak strasznie stręczą?

Swoją drogą gra JarKacza jest obrzydliwa, przecież dobrze wie, że żadne tam preambuły w ustawie ratyfikacyjnej, czy inne uchwały sejmu nie mają ŻADNEGO znaczenia (ratyfikowana umowa międzynarodowa stoi w systemie źródeł prawa wyżej niż ustawa, a uchwała sejmu w ogóle nie jest żadnym źródłem prawa powszechnie obowiązującego).
Jaro próbuje przekonać swój elektorat, że teraz będzie walczył o naszą suwerenność. Teraz mocny w gębie, a kiedy z wypiekami na twarzy wynegocjował traktat w takiej właśnie postaci odtrąbił to jako swój niesamowity sukces.

Po to człowiek chodzi co cztery lata na wybory - by wybrać ludzi, którzy mają głosować w moim imieniu. Inaczej skończmy z wyborami i załatwiajmy wszystko na drodze niekończonych się referendów.

Parlament nie ma mocy wyzbycia się suwerenności za nas, zgodnie z zasadą suwerenności narodu to właśnie narodowi przysługuje suwerenność, a nie sejmowi. Oni za nas nie mogą się suwerenności wyzbyć. Niektórzy twierdzą, że brak referendum w tej sprawie może być nawet w przyszłości podstawą do unieważnienia zgody na ratyfikację.

Użytkownik Trajan edytował ten post 14.03.2008 - 20:01

  • 0

#74

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szantaż i tyle.
Połowa i tak nie pójdzie na wybory.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 14.03.2008 - 20:04

  • 0



#75

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak wydumane kompleksy narodowowe, u żadnego narodu w żadnej grze nie widziałem takiego chamstwa w stosunku do innych narodowości (nie tylko polskiej, ogólnie) jak u Niemców.

Zawsze trafia sie jakies "oszolomy" ktore potrafia zepsuc opinie nawet calemu narodowi, ale ja gram juz 7 lat i tak jak i nie spotkalem wrednego Niemca, tak i nie spotkalem grupy polakow wsrod ktorych by nie bylo paru gnojow...


Sory ale ocenianie narodu na podstawie graczy to lekka przesada. Troche za malo reprezentatywna ta grupa. To tak jakby oceniac wszystkich mieszkancow Warszawy na podstawie lokatorow Dworca Centralnego albo w druga strone, na podstawie klientow restauracji na Foksalu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych