Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki - chcialbym zaczac czytac!


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do Pratchetta polecam Kosiarza - filozoficznie, o życiu i śmierci, ale oczywiście jak zawsze z humorem ;) teraz czytam Na Glinianych Nogach - ktoś morduje nieszkodliwych staruszków :)

#17

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja polecam twórczość Stephena Kinga. Jego "Mroczna Wieża" jest genialna! Blaine (!), Susan, Roland i Eddie to chyba najciekawsze osobowości jakie przyszło mi poznać na kartach książek.

Ze stricte fantastycznych książek polecam sagę o Gotreku i Feliksie osadoną w Warhammerze autorstwa Williama Kinga. Porządne dark fantasy. Szkoda, że wyd. Kopernik zje* książkę pod względem korekty tłumaczenia.

Z polskiej fantastyki "Achaję" i "Siewcę Wiatru".

Jednak odradzam twórczość Piekary i Sapkowskiego. Po prostu mi się nie spodobała. Prettchet też mi nie podszedł.



#18

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sapkowski zaiste wielkim pisarzem jest. ;3 Saga o wiedźminie jest o niebo lepsza niż np Władca Pierścieni.
A Piekary polecam "Przenajświętsza Rzeczpospolitą" która wspaniale oddaje obraz Polski pod całkowitą władzą kleru (wizja przyszłosci xP) i "Świat jest pełen chętnych suk" które jest zbiorem opowiadań, pozornie nie połączonych ze sobą jednak posortowanych w kategorie. Pomimo takiej prostoty i przejrzystości która operuje Piekara, jego teksty potrafią szokować ;]



#19

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiedźmin Sapkowskiego - pozycja obowiązkowa dla każdego ;)

Jeżeli chodzi o kryteria które podałeś, to polecam także "Kompania Braci" Stephen E. Ambrose.
Nejlepsza książka jaką czytałem.

#20

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja ci polecam Diune Franka Herberta - szczególnie pierwszą część czyli Diune, a oto całość
Diuna
Mesjasz Diuny
Dzieci Diuny
Bóg Imperator Diuny
Heretycy Diuny
Diuna: Kapitularz

Te wytłuszczone, polecam szczególnie

#21

Company.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego został skasowany mój temat o e-bookach...
Dlatego, że to piractwo...?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych