Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dupa Henryka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#46

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Takiego suchara już dawno nie czytałam. Widać, że autor ma takie pojęcie o katolicyzmie jak ja o islamie. Prawie żadne. Może i miało być to śmieszne i głębokie, ale nie jest. Tekst wygląda jakby go pisał szesnastolatek w okresie buntu. Nie wiem czym tu sie podniecać, chyba tylko tym, że to kolejny antyreligijny tekst.
A najśmieszniejsze, że wszystkie teksty krytyczne odnoszą się do KK. Dlaczego ktoś nie poszuka tekstu szkalującego Islam, Jechowych itp?
Ja katoliczką nie jestem i może i z KK się nie zgadzam i nie przepadam za tą instytucją, ale ten tekst jest tak żałosny, że aż żal. No, ale zbuntowanym dzieciakom sieczkę z mózgu zrobi odpowiednią żeby zaczęli myśleć jednostronnie.

Użytkownik Aylinn edytował ten post 29.02.2008 - 09:01

  • 0

#47

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Porownanie z dziecmi i pokemonami to jakas kpina w ogole.

nie wydaje mi sie ;)

To moze ci rozjasnie.
Dzieci omamione pokemonami byly jeszcze DZIECMI.
Dorosly czlowiek sie czyms rozni od dzieci. Przynajmniej ci ktorych ja znam, nie wiem jakich ty masz znajomych.

Aha, ciekaw jestem czy potrafisz odpowiedziec co takiego niezwykle przeszkadzajacego jest w krzyzach.

i tu wlasnie to co najbardziej nadaje sie odpowiedz:

Zakładam, że pentagram na ścianie w obiekcie publicznym, np w szkole Twojego dziecka taż by Ci nie przeszkadzał?
Czy dowolny inny symbol religijny?
No bo w końcu czym różni się od kaktusa, plakatu itp.


No i?
Nie odpowiedziales na pytanie tylko zalozyles sobie jakas sytuacje po czym sam sobie rozwiazales i stwierdziles co sie stanie. A u mnie pentagram ktos namalowal na klatce schodowej i wszytskim to zwisa. I co teraz?
Zreszta kolejne nieadekwatne porownanie, satanizm to religia zla i propagujaca zle tresci. Nie wiem czy czasem nie jest satanizm zakazany przez polskie prawo.
A co do innych symboli religijnych, w miejcu w ktorym pracuje moja zona jest namalowana nad wejsciem Gwiazda Dawida. Wedlug ciebie pewnie zawsze pluje na jej widok :lol
  • 0

#48

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Ładna" dyskusja się rozpętała.


Goccolo: Gratuluje rodziny, a nie jej poglądów :) Zgodności gratuluje :) i oczywiście zgadzam się w kwestii niepodległości Polski i roli KK w tym.


SzpaQ : Wolność słowa jest rzeczą normalną w demokratycznym kraju. Nie zabraniam Ateistom pisania ich tekstów. Ale zadziwia mnie ich zajadłość w atakowaniu wszystkiego co nie jest materią, a najbardziej wiary Chrześcijańskiej. Tym ludziom wydaje się, że Oni są ofiarami ataków, tymczasem już od dawna to nie Kościół jest agresorem. Każdy ma prawo pisać i wyrażać swoje poglądy - ale w taki sposób by nie naruszać godności osobistej innych osób. Można dyskutować ale nie w sposób argument-inwektyw, inwektyw argument (to działa w obie strony), tylko argument-argument. Większość Ateistów niestety wybiera wariant 2 - rzucają obraźliwymi stwierdzeniami, dostają argument, a odpowiadają na niego znów inwektywem. Cześć Katolików także robi podobnie, a to raczej do niczego nie prowadzi.

Ozzy667: Ja widziałem rodzica, który wypisuje nawet 9-latka z religii ;) Tym 9-latkiem byłem ja - śmiać mi trochę się dziś chce z tego. Mieliśmy taką Katechetkę, która jak czytała listę to zawsze pytała: Byłeś w Kościele?
Ja zawsze odpowiadałem - Jestem(obecny), byłem. Ponieważ mojej Katechetce w głowie się nie mieściło by 9latek tak namiętnie kłamał, to uważała że jestem religijny i prawdziwy szok przeżyła, kiedy się wypisałem z religii bo stwierdziłem że nie chce mi się chodzić i ciągle kłamać ;) Od tamtej pory nie chodziłem na religię już nigdy.

Przemo: Niestety, muszę, przyznać Ci rację. Wielu ludzi tak robi. Nie oceniam niczyjej wiary, bo jak czytałem z relacji ŚK Howard'a Storm'a :"Wyjaśniono mi, że nie mamy dostatecznej wiedzy i prawa by osądzać relację innych osób z Bogiem. Tylko Bóg wie co jest w sercu człowieka. Ktoś kogo uważamy za podłego Bóg może znać jako cudowną osobę. Podobnie ktoś kogo postrzegamy jako dobrego Bóg może widzieć jako hipokrytę o czarnym sercu. Tylko Bóg zna prawdę o każdej osobie." (W innej relacji ŚK "Jesteś czymś więcej niż tylko fizycznym ciałem" autor także wielokrotnie mówi o Bogu), ale niestety ludzie, którzy od lat chodzą do Kościoła często nie dość że nie rozwijają się tam duchowo, to jeszcze wielokrotnie cofają sie w tym rozwoju.

Użytkownik Rockyyy edytował ten post 29.02.2008 - 10:26

  • 0

#49

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A najśmieszniejsze, że wszystkie teksty krytyczne odnoszą się do KK. Dlaczego ktoś nie poszuka tekstu szkalującego Islam, Jechowych itp?


A najśmieszniejsze jest to, że ten tekst wcale nie odnosi się do KK( Krk się pisze, jakby co:|)

Zreszta kolejne nieadekwatne porownanie, satanizm to religia zla i propagujaca zle tresci. Nie wiem czy czasem nie jest satanizm zakazany przez polskie prawo.


echhh
  • 0

#50

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ozzy, w oryginale ten tekst nie odnosił się tylko i wyłącznie do Kościoła Katolickiego, ale legenda (dopisana później) mówi już wprost, że mowa w nim o Bogu, Jezusie i tak dalej.
  • 0

#51

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takiego suchara już dawno nie czytałam. Widać, że autor ma takie pojęcie o katolicyzmie jak ja o islamie. Prawie żadne.

to może wymienisz co w tekście nie zgadza się z doktryną KrK ? :)

A najśmieszniejsze, że wszystkie teksty krytyczne odnoszą się do KK. Dlaczego ktoś nie poszuka tekstu szkalującego Islam, Jechowych itp?

najśmieszniejsze jest to że w Polsce ponad 90% ludzi to zadeklarowani katolicy więc dlaczego mamy się czepiać świadków jehowy albo islamu ?
śmieszne jest to że każdy tekst niezgadzający się z kościołem jest ogłaszany tekstem krytycznym i agresywnym wobec kościoła a wasze nawoływania o walkę o wiernych nie są krytyczne wobec ateistów :/ jak ateista napisze że wiara jest głupia i bez sensu to jest zły, a jak premier mówi że tylko katolicy są prawdziwymi Polakami to jest wszystko cacy, jak jakiś tępy katolik dzięki naukom kościelnym twierdzi że ateiści nie mają zasad moralnych bo te daje tylko religia katolicka to też jest ok, prawda ?
  • 0

#52

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tekstu nie nazwę prowokacją, ale jest on słabo udany. Od razu wiadomo o co chodzi, ale te porównania nie są najlepsze, np. to z Karolem czy całowaniem w odbyt :P
  • 0

#53

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie,nie oburzajcie się tak :D Tekst mi się strasznie spodobał,ładnie się uśmiałem,czytając go :) Poza tym ostatnio doszedłem do wniosku,że jakieś straszne wyczuleniena punkcie swojej przynależności do religii jest troszkę głupie-wygląda to trochę jak wojny między osiedlami :) Tak czy inaczej apeluje o troszkę luzu i dystansu do siebie,jak i swojej religii.
  • 0

#54

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tekst humorystyczny i może sie donosić tak do chrześcijaństwa jak do Nibiry. Wiara w cokolwiek widziana z boku przez niewierzącego wygląda jak głupota.
  • 0

#55

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czym jest więc głupota ? :)
  • 0

#56

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W przypadku tego tekstu ślepą wiarą.
  • 0

#57

M.a.g.d.a.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teks humorystyczny , nawet fajny chodź jest jak judas666 napisał 'ślepą wiarą'

Użytkownik M.a.g.d.a edytował ten post 29.02.2008 - 14:35

  • 0

#58 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

tekst żałosny

0/10 bez czytania

porażka kompletna

autor -1 ptk reputacyjny

pozdro pRZEMO i Aylinn :D
  • 0

#59

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ocenianie czegoś bez zapoznania się z tym to dopiero głupota... A autorowi tekstu nie możesz dać reputka gdyż nie jest on zarejestrowany na tym forum.
  • 0

#60

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

EDIT:
przypominam, że religia w szkołach jest obowiązkowa, a uczy się na niej chyba tylko religii katolickiej.


Czlowieku.. Nie wiesz jak jest naprawde to chociaz nie wypisuj tutaj glupot ;| Od kiedy to religia w szkole jest przedmiotem obowiazkowym? RELIGIA NIE JEST PRZEDMIOTEM OBOWIAZKOWYM. Wystarczy przyniesc wychowawczyni/katechecie kartke od rodzicow gdzie jest napisane, ze dziecko nie bedzie uczeszczalo na lekcje religii.

Użytkownik Bomaw edytował ten post 29.02.2008 - 15:31

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych