Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 Maja 2006 - Dniem Przeznaczenia!?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2740 odpowiedzi w tym temacie

#121

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy aby naprawde kontrolujemy sytuacje??

Dołączona grafika

23 grudnia 2005 roku, naukowcy z NASA obserwowali eksplozje na Księzycu. Uderzenie odpowiadało w swojej energii 70kg dynamitu i miało miejsce blisko Mare Imbrium (Morze Deszczów) kiedy to 12 centymetrowy meteor uderzył o powierzchnię srebrnego globu z prędkością 27km/s

"Co za niespodzianka" - tak brzmiała reakcja Centrum Lotów Kosmicznych im. Marshalla. Rob Suggs wraz z kolegami testowali właśnie nowy teleskop i kamerę wideo kiedy na podłączonym monitorze dostrzegli deszcz meteorytów uderzających o powierzchnię Ksieżyca.

Od roku 2001 astronomowie NIE spędzają zbyt wiele czasu na polowaniu na kosmiczne meteoryty...

sekwencja uderzenia zarejestrowana przez kamerę naziemną.
Dołączona grafika


źródło
  • 0



#122

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W głębi duszy pewnie każdy z nas czuje podekscytowanie tą sytuacją.Co się wogóle wydarzy?Czy będziemy bezpieczni?Jakie będą skutki tego impactu?Ale z drugiej strony napewno nikt z nas NIE CHCE aby to się stało!
  • 0



#123

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezidentyfikowana bryła lodu uderzyła w Ziemię

OAKLAND - Kalifornia. Eksperci nie potrafią wyjaśnić pochodzenia litego bloku lodu, który uderzył w ziemię tworząc blisko metrową dziurę w parku w Oakland, w Kalifornii. Do zdarzenia doszło 10 kwietnia tego roku. Nikt nie został ranny choć znalazł się świadek, który doniósł o małej eksplozji i jasnym błysku (jak to opisał).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Policja zabezpieczająca teren oświadczyła, że uderzenie miało bezpośredni wpływ na grunt w promieniu 6 metrów. Badania wykazały, że bryła lodu nie pochodziła np. z toalety samolotu ani też nie była fragmentem zamarzniętej wody z kadłuba samolotu.

Skąd się wzięła? Jeśli z kosmosu to jak ciało o tak małych rozmiarach zbudowane z lodu przedarło się przez atmosferę? Eksperci nie znają odpowiedzi na te pytania.


źródło: 10news.com
  • 0



#124

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Walnie, nie walnie, walnie, nie walnie (Powiedział meledictum, wyrywając płatki z jakiegoś kwiatka. :) .), walnie! ;) Tylko, jeżeli uderzy w Ocean Spokojny, to nawet, jeżeli fala będzie miała 200m wysokości, nie mamy się czego w Polsce obawiać. Raz, że fala zanim do nas dopłynie, zmaleje, a dwa, że trudno, żeby wlazło nam takie coś do Bałtyku - wejście jest bazrdzo wąskie, jakby co to Dania za nas oberwie. :/ Apropo ataku USA na Iran - jakby ktoś nie wierzył, że wujek Sam coś takiego planuje, oto informacje z kilku wiarygodnych źródeł:

http://serwisy.gazet...54,3270676.html
http://tvp.pl/124,20...10326088.strona
http://www.google.pl...l&start=10&sa=N

Zresztą, czego my się obawiamy? Polska i tak, jeżeli wierzyć przepowiedniom, jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi. Nie spadną na nas atomówki, nie zaleją fale Chińskiej piechoty (Mamy za to dresów.). A tak poza tym to niektórzy chyba histeryzują :P . Po co uciekać w góry? jeżeli fala będzie miała 200m wysokości, i dotrze w takim stanie do Polski (Co jest niemożliwe. Patrz: górna część posta.), to wystarczy być 200 m.n.p.m. i po kłopocie. :)
  • 0

#125

Simon.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie NASA i jej "rzekomych" kłamstw (ukrywają prawdę itp.) Mam takie pytanie. Nie wydaje wam się, że gdyby NASA miała by jakiś konkretny powód, żeby kłamać, że nic na nie grozi, odłamki komety przelecą w odległości nie mniejszej niż 5 mln km itd. to po ewentulanej kolizjii z Ziemią NASA by starciłą cały prestiż i zaufanie społeczeństwa i nikt już więcej nie liczył by się z jej zdaniem. Nie wiem czy NASA mogła by sonie na to pozwolić...

Pozdrawiam.
  • 0

#126

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie NASA i jej "rzekomych" kłamstw (ukrywają prawdę itp.) Mam takie pytanie. Nie wydaje wam się, że gdyby NASA miała by jakiś konkretny powód, żeby kłamać, że nic na nie grozi, odłamki komety przelecą w odległości nie mniejszej niż 5 mln km itd. to po ewentulanej kolizjii z Ziemią NASA by starciłą cały prestiż i zaufanie społeczeństwa i nikt już więcej nie liczył by się z jej zdaniem. Nie wiem czy NASA mogła by sonie na to pozwolić...

Pozdrawiam.


Możliwe jest, że NASA rzeczywiście nie wie, że może w nas walnąć jakiś odłamek. W końcu nie można się wszędzie dopatrywać spisku. ;)
  • 0

#127

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnośnie NASA i jej "rzekomych" kłamstw (ukrywają prawdę itp.) Mam takie pytanie. Nie wydaje wam się, że gdyby NASA miała by jakiś konkretny powód, żeby kłamać, że nic na nie grozi, odłamki komety przelecą w odległości nie mniejszej niż 5 mln km itd. to po ewentulanej kolizjii z Ziemią NASA by starciłą cały prestiż i zaufanie społeczeństwa i nikt już więcej nie liczył by się z jej zdaniem. Nie wiem czy NASA mogła by sonie na to pozwolić...


Popatrz na to z drugiej strony. Jesli NASA wie ze cos nam grozi. Chocby na 50%. To co ma zrobic? Wyglosic komunikat ze zagrozone sa te i te obszary? Nie da sie przeniesc 100 milionow ludzi z jednego miejsca w drugie nawet majac na to miesiac i duzo srodkow finansowych. Od razu doszloby do zamieszek, paniki itd... korki na drogach, wiekszosc osob uciekaloby z zagrozonych obszarow na wlasna reke. Technicy z NASA sa bezradni i pewnie w duszy licza ze jednak nas minie. OBY!

Pozdrawiam
  • 0



#128

kwintus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

usa musi cos kombinowac....ja w to watpie ze im sie uda..


Tak samo myśle w tym przypadku, wujek sam i reszta coś kombinują (każde imperium musi mieć wygraną wojnę aby było imperium). Całkiem możliwe że kombinują coś z kosmosem od dawna i ukrywają przed nami jego potęge. Oby obruciła się przeciwko nim ich chytra pełna pogardy obłuda. Katrina już u nich wyrządziła sporą strate... może im to nie wystarcza? :mad:
  • 0

#129

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oto krotki fragment stanowiska NASA wobec zdarzenia:

"None of the comet's fragments will come closer than 5.5 million miles to Earth during its closest approaches May 12 - 28"

źródła: źródło 1, źródło 2

tzn.

"Zaden z fragmentow komety nie znajdzie sie blizej niz 5,5mln mil od Ziemi podczas najblizszego przejscia pomiedzy 12 a 28 maja".

jest to oficjalne stanowisko NASA z dnia 27 kwietnia. Szkoda tylko ze najnowsze dane pokazuja ze kilka fragmentow przeleci blizej niz 5mln mil od Ziemi, jeden nawet 4,7mln mil... zapomniano tez o asteroidzie ktory dziwnym trafem znajdzie sie rowniez w tym okresie bardzo blisko Ziemi. Mowa o GY2, ktory ma przeciac nasza ekliptyke ledwie 1,5 mln mil od Ziemi.

jak zwykle NASA uspokaja i jak zwykle.. mija sie z prawda a szkoda bo przeczy sama sobie (wg. danych na stronach NASA).

A spojrzcie na to tak: Skoro i tak zaden odlamek nie uderzy w Ziemie to po co maja mowic, ze brakowalo niewiele? Co za roznica czy podadza 5 mln mil czy 1,5 mil mil OD ZIEMI skoro i tak nic nam sie nie stanie? Dla mnie to zadna roznica, skoro i tak wiem, ze moge czuc sie bezpiecznie (oczywiscie zakladajac, ze moge).
  • 0



#130

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Katrina już u nich wyrządziła sporą strate... może im to nie wystarcza? :mad:

Co do wspaniałego imperium jakim jest USA... Dostatecznym dowodem na to, że ich rząd troszczy się o własne dupy i interesy jest to, że do tej pory nie zrobili nic aby te dwa stany, które ucierpiały w tym kataklizmie(huragan Katrina) doprowadzić do ładu i zapewnić jakiś dobrobyt poszkodowanym... A także pamiętna data 9/11.. Zdąrzyli rozpętać już dwie wojenki(trzecia w drodze) nie mając żadnych dowodów winy Al-quaidy przy okazji mordując swoich obywateli...
Moja teoria jest taka: Nasa i rząd USA doskonale wiedzą o tym, że Ziemi zagraża niebespieczeństwo i nie chcą o tym mówić z dwóch powodów. Po pierwsze primo: wywołało by to ogromną panike... Po drugie primo: widzą w tym wszystkim potencjalne korzysci...
A jakie?? Efekty zapewne będą widoczne :surprised:
  • 0

#131

Jucken.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja na fakcie dzis gralem z kumplami w noge, zmachalismy sie polozylismy sie na takim duzym chamaku i ogladalismy sobie niebo, nagle jeden kumpel zobaczyl na niebie czarny slabo widoczny punkt... myslelismy ze to jakis ptak ale byl za wysoko... jak czytalem ten temat myslalem ze sie zalamie. moze widzielismy ta komete ?
  • 0

#132

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najnowsze szokujące newsy!

Zgodnie z informacją NASA mamy kolejny frament przeleci w odległości ZALEDWIE 0,04 odległości od Ziemi do Księżyca - to jest 15000 KM To niespodziewana sytuacja i jest to dramatycznie blisko!

źródło NASA

Dołączona grafika
  • 0



#133

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hiuston mamy problem :shock:
Wiadomo któreg dnia ma przelecieć??
W takim razie zastanawia mnie jakie stanowisko będzie podtrzymywała NASA np. 10 maja...
  • 0

#134

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może dojść do tego ,że to będzie koniec działalnośći nasa ;-)
z tego co wyczytałem to 11 maja ok 21 :surprised:
  • 0

#135

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy to ten fragment komety ma bezpośrednio zagrozić ziemi?Bo tutaj pojawia się znowu inna data 11-maja. :smile:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych