Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 Maja 2006 - Dniem Przeznaczenia!?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2740 odpowiedzi w tym temacie

#2641

maks.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spokojnie, cała afera z kometą 73P zakończy sie ostatecznie 6 czerwca 2006. Wtedy jak pokazują symulacje wejdziemy w ogonek ostatniego kawałka owej komety, który przecinał dwukrotnie ekliptyke ziemi. Najprawdopodobniej zobaczymy kolejne kule ognia i będzie spory deszcz meteorytów. Może ten stan przeciagnąc sie jescze o parę dni gdzieś do 12 lub 13 czerwca. Najprawdopodobniej nic dużego tam nie leci /w tym ogonie/ a przynajmniej nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Nie mniej zawsze istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że może się tam trafić jakiś większy kawałek, poniewaz kometa dzieliła sie bardzo daleko od ziemi , a następnie jej rozpad trwał cały czas. Mogło więc byc tak, ze coś umknęło obserwujacym to zjawisko naukowcom. Już jest wiadomym, że wizja EJ w cześci dotyczącej terminu okazała się błędna. Co do mozliwości samego wydarzenia może być prawdziwa. Tyle, ze dla nas tu na ziemi najwazniejsze pytanie brzmi kiedy? Ponieważ to czy się moze cos takiego zdarzyć jest dla nas faktem potwierdzonym przez historię - w przeszłości miały miejsce takie wydarzenia. Reasumując nie ma o co kruszyć kopii. Jeżeli cos się wydarzy i będzie dla nas zaskoczeniem to rzeczywiście moga być duże ofiary w ludziach. Jezeli uda się nam dostrzec ewntualne niebezpieczeństwo odpowiednio prędzej, jesteśmy w stanie zminimalizować ilość ofiar. Straty materialne w takim wypadku są nie do uniknięcia, przynajmniej dzisiaj. Poszczególne rządy mogą trzymać w tajemnicy informacje, które nie do końca potwierdzają mozliwość wystapienia jakiejkolwiek katastrofy, nie mniej w przypadku pewności wystapienia zjawiska, na 99% ogłoszą alarm i zarządzą ewakuacje bez względu na koszty.
  • 0

#2642

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nikt tu nie przenosi daTy, Eltom daj spokoj ;-)  

ja jej nie przenosze, ani axel, ani legalize, ani eury..dajcie spokoj :smile:


Gwoli formalności. Miało być 25 maja. A dziś mamy Dzień Dziecka.
Tylko, jak napisałem wcześniej, dajmy się wypowiedzieć każdemu, bo przecież o to chodzi na forum. Inne spojrzenie jest bardzo przydatne i hamuje zapędy co poniektórych w, nieraz, bezsensownej paplaninie :-)
  • 0

#2643 Gość_diegonet

Gość_diegonet.
  • Tematów: 0

Napisano

Posluchajcie mnie...Jesli chodzi o koniec swiata to go nie bedzie. W Bibli jest zapisane ze zyjemy w dniach ostatnich, trudnych do zniesienia, czyli ze Armagedon jest juz bardzo blisko. teraz juz tylko czekac az religia falszywa upadnie i wyloni sie krol pólnocy o ktorym mowi Pismo Świete m.in w ksiedze Daniela 11:44,45.
Kiedy nadejdzie armagedon wtedy wszyscy przejzą na oczy gdzie byla religia prawdziwa (Świdkowie Jehowy) Dziekuje bardzo za to ze moglem sie tu wypowiedziec wielokrotnie. Aczkolwiek myslalem ze sie czegos tutaj dowiem, myslalem ze ujawnicie jakis istotny znak zwiastujacy nadejsacie Konca tego systemu rzeczy...a tu nic spacjalnego. No ale dzieki wielkie :smile:
  • 0

#2644

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
  • 0

#2645

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowieka trzy dni nie było a temat cały czas goroncy dobrze ze tylko pare stron do przeczytania

diegonet

Kiedy nadejdzie armagedon wtedy wszyscy przejzą na oczy gdzie byla religia prawdziwa (Świdkowie Jehowy)

co to ma znaczyc, ja sam w klasie mam 3 osoby które sa swiatkami i nic mi nie wiadomo a gadamy owszystkim, sztyc a jednako

mój kumpel jechowa nawet sie smieje z tego ze w 2012 mają zajsc wielki zmiany
  • 0

#2646

elo17.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

diegonet to prawdziwy jehowa z krwi i kości, objawił mu się Bóg i tylko On ma racje.
  • 0

#2647 Gość_diegonet

Gość_diegonet.
  • Tematów: 0

Napisano

oj dzieciaki dzieciaki...bez komentarz pozostawiam to co napisaliscie.
Chociaz nie, skomentuje wypowiedz elo17
"diegonet to prawdziwy jehowa z krwi i kości, objawił mu się Bóg i tylko On ma racje"
bzdure zapisales tutaj :rotfl: z twojej wypowiedzi wynika ze sam sobie sie objawiam...bezsensu...widze ze nie wiesz o czym piszesz, widze ze nawet nie wiesz kim jest Jehowa
  • 0

#2648

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panie Diego...zalecam weryfikację profilu-bo ktoś, kto chce uchodzić za 91-latka i rozgłaszać mądrości ostateczne nie może mieć jednocześnie 17 lat i mieszkać w Bydgoszczy...
Poza tym-to nie miejsce i czas tak na Twoje listy tego typu jak i na moje do nich komentarze. Przepraszam więc za offtop i przemilczam resztę.
  • 0

#2649 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

diegonet predzej kometa zawroci i walnie w ziemie niz ktos Ci uwierzy w Twoj wiek.


Prowokacja = warn :smile:
  • 0

#2650 Gość_diegonet

Gość_diegonet.
  • Tematów: 0

Napisano

a czy to wazne ile tam pisze....tak przyznaje sie mam 17 lat no i co z tego?? czy to wazne ile mam lat ? wazne jest to co sie mowi a nie jak sie wyglada ile ma sie lat itd
  • 0

#2651

elo17.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

91 latek nie pisały może przez "rz" no chyba że jedzie nad morze xD
  • 0

#2652 Gość_diegonet

Gość_diegonet.
  • Tematów: 0

Napisano

Jesli to jest do mnie skierowany post elo17 to nie wiem o co ci chodzi.... :-/ :-/ :surprised: :lol :
  • 0

#2653

elo17.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pisałeś kilka razy może przez rz :/
  • 0

#2654

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nikt tu nie przenosi dady, Eltom daj spokoj ;-)  

ja jej nie przenosze, ani axel, ani legalize, ani eury..dajcie spokoj :smile:

No wprost nie piszecie, racja, ale dajecie to do zrozumienia. W końcu nie jedna osoba na tym forum to dostrzegła wiec to mówi samo za siebie. Yooo
  • 0

#2655

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proponuję utworzenie działu "sceptycy", w którym ci ostatni będą mogli komentować na swój sposób doniesienia tego portalu bez ingerencji adminów i zakazem pisania innych osób niż sceptycy (w tym momencie mogą zadziałać admini, by wywalać docinki).


Tak tylko jest mała różnica między tym co podważaliśmy w Piśmie Świętym a tym czym jest Kod Biblii i na jakim tekście się opiera...


Z przyjemnością powitałbym dział dla tzw. "sceptyków". Byłoby to dobre miejsce do krytyki i zgłaszania uwag, które nie zawsze dają się umieścić w konkretnych dyskusjach z uwagi na pewną (mniejszą lub większą) offtopowość od głównego nurtu dyskusji.

Tutaj np. nie mogę odnieść się do zagadnienia przeze mnie poruszonego, a dotyczącego tzw. Kodu Biblii. W dyskusji dotyczącej tematu komety - zbyt łatwo i zbyt pochopnie były wyciągane, moim zdaniem, wnioski, które raziły amatorskim podejściem do tematu (bowiem raczej wykluczam celową manipulację). Przykładowo w danych dotyczących ilości pojawiających się meteorytów brakuje odniesienia się do danych z innych miesięcy, lat oraz podobnych przypadków, które to dane mogą posłużyć jako punkt odniesienia. Choć tak naprawdę nie powiedzą one zbyt wiele, z uwagi na to, że nawet zwiększona liczba takich obserwacji - jeszcze nic nie potwierdza. Bowiem nikt chyba nie neguje samego przelotu komety w pobliżu Ziemi, stąd też zwiększona liczba obserwacji tego typu zjawisk - jest fizycznie możliwa. Natomiast kwestią do dyskusji jest to, czy
istniało jakieś realne zagrożenie spotkania Ziemi z jakimś większym kawałkiem, który mógłby przebić się przez atmosferę i stanowić realne zagrożenie. Zdyskredytowanie komunikatu NASA (jako celowo mylącego) i jednoczesne cytowanie danych
pochodzących z tej samej instytucji jest zastanawiające. Jaki cel byłby ukryty w działaniu NASA, która to podawałaby na swojej stronie informacje świadczące o zagrożeniu - przy jednoczesnym publikowaniu innego typu komunikatów.
Nie wspominam o innego typu postach, które to np. mówiły o obserwacji odłamków komety, a które to obserwacje były prowadzone w domu przez przysłowiowe okno w sypialni. Traktuje to jako pewnego typu folklor, który zawsze ma miejsce w przypadku sporej popularności tematu. Jedyne, co wzbudza niepokój to dyskredytowanie innego typu postów pisanych przez osoby z których to postów wynikało, że autor ma pojęcie o astronomii, sposobów obserwacji i ogólnie zagadnień pośrednio związanych z tematem. Osoby te były wyśmiewane, natomiast domorośli obserwatorzy nie spotykali się z taką reakcją na którą te posty w pełni zasługiwały.

Przy okazji pragnę zauważyć, że nie jestem jakimś "hardcore`owym sceptykiem" i nie wykluczam istnienia zjawisk, które nie poddają się łatwo naukowej ocenie. Zbyt wiele jest przypadków o tym świadczących, a których nauka nie dała rady do końca wytłumaczyć, by twierdzić, że takie sytuacje, umownie nazwane "paranormalnymi", nie mogą mieć miejsca. Aczkolwiek sytuacja w której wytwarzany jest obraz świata, który to świat - jest od samych podstaw przesiąknięty jest "paranormalnością" jest chyba zbyt przesadzony i trochę karykaturalny.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych