Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Bia³y cz³owiek wymiera


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
249 odpowiedzi w tym temacie

#16 Go¶æ_co¶_innego

Go¶æ_co¶_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Murzyni szybko siê rozmnazaj± i maj± duzo dzieci.. ale brakuje im pozywienia.


Czarnoskórzy nie tylko w Afryce ¿yj± ;) A w USA czy Francji na pewno im po¿ywienia nie brakuje
  • 0

#17

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zadziwia mnie lektura powy¿szych wypowiedzi. Gdzie Wy widzicie rasizm w tym filmie? Nikt nie nawo³uje do têpienia innych ras, a jedynie zwraca siê uwagê na s³abo¶æ naszej rasy i jej zanikanie. Czy¿by ju¿ samo zwracanie uwagi na fakt, ¿e biali znikaj± podpada wed³ug Was pod jak±¶ "nienawi¶æ"?

Rasa ma kolosalne znaczenie choæby z punktu widzenia cywilizacji. Nasza, europejska cywilizacja (a raczej to co z niej zosta³o) jest dzie³em bia³ych, naszym dziedzictwem. Nie mamy prawa wyzbywaæ siê swojego dziedzictwa dla chwilowego ideologicznego kaprysu, niech nastepne pokolenia tez dostana szanse ¿ycia w kulturze bia³ego cz³owieka. Bia³y cz³owiek stworzy³ zaawansowan± cywilizacjê, ale nie jest ona w³asno¶ci± nas, ¿yj±cych dzisiaj teraz. Pokolenia i narody budowa³y te cywilizacjê od czasów antycznych i nie mamy prawa godziæ siê z u¶miechem na zatracenie tego dziedzictwa. I proszê mi tu nie wmawiaæ ¿adnego rasizmu, my mamy swoje miejsce w Europie, murzyni w Afryce (i czê¶ci Azji gwoli ¶cis³o¶ci), Azjaci w Azji itd. Niech ka¿dy buduje swoje domki na swoim podwórku!

Naprawdê zadziwiaj± mnie teksty typu "niewa¿ne jakiego koloru bêd± ludzie". Kto¶ wy¿ej trafnie porówna³ to do królestwa zwierz±t, niewa¿ne jakie bêd± ¿y³y gatunki zwierz±t, czemu przejmujemy siê wymieraniem tego czy tamtego? Mo¿e niech zostan± same króliki. W koñcu co za ró¿nica jaki gatunek, zwierze to zwierze.

Czarnoskórzy nie tylko w Afryce ¿yj± wink2.gif A w USA czy Francji na pewno im po¿ywienia nie brakuje

Czarnoskórzy w USA czy we Francji tak nazwijmy to "nie do koñca" s± u siebie i z tym chlebem to ro¿nie bywa. Zadziwiaj±co czêsto za ten ich chleb musz± p³aciæ biali autochtoni. Kiedy¶ czarnoskóry komik Bill Cosby skomentowa³ sytuacjê mówi±c, ¿e nie rozumie czarnych w USA, maj± wielkie mo¿liwo¶ci a zamiast uczyæ siê i pracowaæ siedz± w domach i handluj± narkotykami, a np. biedni Azjaci przyje¿d¿aj± do stanów i dziêki swojej pracowito¶ci b³yskawicznie robi± kariery. Cosby mo¿e tak mówiæ, bo jest czarny, gdyby bia³y powiedzia³ co¶ takiego zosta³by zlinczowany jako rasista. A przywo³ana Francja, jak i zreszt± inne kraje Europy to jeszcze inny temat, mi na przyk³ad nie odpowiada ¶wiadomo¶æ, ¿e niejeden kolorowy emigrant dostaje na swoje dzieci zasi³ek socjalny przewy¿szaj±cy pensje bia³ego, z której to pobierane s± dodatkowo podatki... na socjal miêdzy innymi.
  • 2

#18

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ktoś działał w dobrej wierze ale wyszła z tego rasistowska propaganda.

Zadziwia mnie lektura powyższych wypowiedzi. Gdzie Wy widzicie rasizm w tym filmie?


"Nadejdzie czas gdy nasi potomkowie będą się dziwić naszej ignorancji wobec rzeczy tak oczywistych" autor filmu przez ten cytat wyraźnie stara się uzmysłowić oglądającemu, że robimy coś źle i że w przyszłości będziemy tego żałować, dalej widać ręce trzymające ziemię co należy rozumieć -trzymamy w rękach los naszej planety- tak jak by przez to miało stać się coś złego ale czemu wciąż możemy zapobiec. Następnie możemy przeczytać, że bez białych dzieci nasza przyszłość nie będzie miała sensu istnienia, totalna bzdura ale autor dolewa oliwy do ognia próbując wywołać w nas poczucie winy i odpowiedzialności "(...) jedynymi winnymi będziemy MY sami...", "Nie patrz obojętnie na powolną śmierć naszej "Białej Rodziny"". "Nie odbieraj im szansy na godną przyszłość...", rasistowska propaganda, choć być może nawet nie zamierzona ale jednak.

Ktoś wyżej trafnie porównał to do królestwa zwierząt, nieważne jakie będą żyły gatunki zwierząt, czemu przejmujemy się wymieraniem tego czy tamtego? Może niech zostaną same króliki. W końcu co za różnica jaki gatunek, zwierze to zwierze.


Jeśli chodziło by tylko o kolor sierści to porównanie było by trafne, niestety nie jest.

U¿ytkownik BENDER edytowa³ ten post 07.02.2008 - 04:08

  • 0

#19

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Trajan- to co budowali nasi przodkowie jest dziedzictwem ludzkości, a nie dziedzictwem Europy czy ludzi białych. I jak słusznie BENDER zanalizował tekst, autor filmu twierdzi, że przez zniknięcie białych ludzi hmm świat przestanie istnieć? LOL
  • 0

#20

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najwa¿niejsze jest aby nie by³o wojny i epidemii. Oby ludziom siê jak najlepiej ¿y³o, a to jakiej bêd± rasy to nie ma znaczenia bo ka¿dy cz³owiek jest taki sam - ka¿dy musi je¶æ, oddychaæ, ruszaæ siê i wydalaæ.
Fakt, ¿e ludzi bia³ych jest wiêcej ale to nie znaczy, ¿e rasa czarna jest gorsza.


No prosze. Czytania ze zrozumieniem dawno u wielu ludzi juz nie ma. Ale ogladanie ze zrozumieniem tez staje sie juz za trudne? Jaka "biala wiekszosc"?

Co do tekstow, "niewazne czy bialy, czarny czy zolty". Skoro niewazne to jedzcie sprawdzic czy podoba wam sie Iran, Sudan, Afganistan czy Wietnam. Jak wrocicie to wtedy mowcie czy sa roznice miedzy ludzmi czy tez nie.
  • 1

#21

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Bender

"Nadejdzie czas gdy nasi potomkowie bêd± siê dziwiæ naszej ignorancji wobec rzeczy tak oczywistych" autor filmu przez ten cytat wyra¼nie stara siê uzmys³owiæ ogl±daj±cemu, ¿e robimy co¶ ¼le i ¿e w przysz³o¶ci bêdziemy tego ¿a³owaæ, dalej widaæ rêce trzymaj±ce ziemiê co nale¿y rozumieæ -trzymamy w rêkach los naszej planety- tak jak by przez to mia³o staæ siê co¶ z³ego ale czemu wci±¿ mo¿emy zapobiec.

Autor filmu stara siê nam uzmys³owiæ, ¿e co¶ robimy ¼le i ¿e bêdziemy tego ¿a³owaæ (mo¿e nie my, ale nasi przodkowie), to oczywiste. Natomiast rêce trzymaj±ce ziemiê mo¿na rozumieæ w ró¿ny sposób. Mo¿e autorowi chodzi o to, ze trzymamy w naszych rêkach los naszego ¶wiata, czyli ¶wiata bia³ych. ¦wiata, który my budujemy i w nim na co dzieñ egzystujemy.

Mo¿na to rozumieæ te rêce jako symbol tego, ¿e biali trzymaj± w rêkach ¶wiat. W pewnym sensie jest to prawda, bo ¶wiat w jakim ¿yje ka¿dy z nas, dzi¶ na pocz±tku XXI wieku nasza cywilizacja sensu largo (nie tylko europejska - to co identyfikujemy jako ogólno¶wiatowa cywilizacja ludzi) jest dzie³em bia³ych ludzi. To postêp naukowo - techniczny i idee ¶wiata bia³ych ludzi kreuj± dzisiejszy ¶wiat. Od samochodów po ideê demokracji, któr± dzisiaj podobno honoruje ca³y ¶wiat i ka¿dy kraj niezale¿nie od rasy swoich obywateli. Wszystkie rasy i kraje powielaj± w mniejszym lub wiêkszym stopniu wzorce stworzone przez bia³ych w najrozmaitszych dziedzinach. Inne rasy d±¿±c do rozwoju korzystaja ze wzorców cywilizacyjnych wypracowanych przez bia³ych. Przy ca³ym szacunku dla dorobku innych cywilizacji trzeba uczciwie przyznaæ, ¿e dzisiejszy ¶wiat zosta³ stworzony przez bia³ego cz³owieka, czy siê to komu¶ podoba, czy te¿ nie. Tak¿e w tym sensie dzisiejszy ¶wiat jest ¶wiatem bia³ych, to my go stworzyli¶my.
I teraz bia³y cz³owiek powoli zatraca poprzez w³asne dzia³anie swoje w³asne dzie³o albo niszcz±c je (autodestruktywne tendencje dzisiejszego spo³eczeñstwa - to osobny temat, poza, rzecz jasna katastroficzne ma³ym przyrostem naturalnym), albo te¿ oddaje "za darmo" i bez walki innym. A podkre¶lam jeszcze raz - dorobek cywilizacyjny bia³ego cz³owieka nie jest w³asno¶ci± nas, czyli ludzi ¿yj±cych dzisiaj, tutaj, teraz! Nie my¶my stworzyli te cywilizacjê, tylko pokolenia nas poprzedzaj±ce (my ja jedynie rozbudowujemy a w zasadzie rozwalamy w posadach), ma ona s³u¿yæ nam i nastêpnym pokoleniom, dlatego te¿ nie mamy prawa zatracaæ tego dziedzictwa!

Natomiast odnoszê wra¿enie, ze w tych d³oniach trzymaj±cych glob szanowni interlokutorzy dopatruj± sie jaki¶ bladych szponów z³ego konkwistadora zaw³aszczaj±cego ¶wiat dla tylko siebie...

Nastêpnie mo¿emy przeczytaæ, ¿e bez bia³ych dzieci nasza przysz³o¶æ nie bêdzie mia³a sensu istnienia, totalna bzdura

Bender przyczepi³ siê do tego zdania w kontek¶cie rasizmu, nie wiem dlaczego, bo to zdania po prostu jest nielogiczne i gdybym by³ autorem filmiku to bym je wyrzuci³ i zast±pi³ jakim¶ innym. Bez bia³ych dzieci po prostu nie bêdzie naszej cywilizacji, wymrze, zaniknie, zaleje j± morze obcych. Tak¿e nie mo¿na mówiæ, ¿e nasza przysz³o¶æ nie bêdzie mia³a sensu istnienia, bo jej po prostu nie bêdzie.

ale autor dolewa oliwy do ognia próbuj±c wywo³aæ w nas poczucie winy i odpowiedzialno¶ci "(...) jedynymi winnymi bêdziemy MY sami...", "Nie patrz obojêtnie na powoln± ¶mieræ naszej "Bia³ej Rodziny"". "Nie odbieraj im szansy na godn± przysz³o¶æ..."

No i co w powy¿szych zdaniach jest nie tak? To jest po prostu prawda.

rasistowska propaganda

, choæ byæ mo¿e nawet nie zamierzona ale jednak.

No i tutaj mi kopara opad³a... Gdzie tu jest rasizm? Mo¿na sie wrêcz zastanowiæ czy autor tych s³ów wie czym w³a¶ciwie jest rasizm. W filmie brak jakiegokolwiek nawet odniesienia do innych ras o warto¶ciowaniu nie wspominaj±c. A je¿eli rasizmem jest nie¶mia³e przypominanie, ze mo¿e bia³y cz³owiek te¿ powinien mieæ swoje miejsc w ¶wiecie i na nie zas³u¿y³, to ja ju¿ nie ma wiêcej pytañ...
Wêszenie rasizmu w tym filmiku to mniej wiêcej tak jakby m³odzi ma³¿onkowie na pretensje swoich rodziców, ¿e nie chc± mieæ dzieci, oskar¿yli swoich rodziców o nienawi¶æ do s±siadów tych m³odych. ¯eby chêæ przetrwania nazywaæ rasizmem...

Ca³y wywód Bendera jest krytyczny - odczytuje to jako krytykê d±¿eñ bia³ych do przetrwania ich dziedzictwa, bo zupe³nie nie rozumiem jak mo¿na podnosiæ te argumenty w kontek¶cie rasizmu, gdzie tu rasizm? Twierdzenie, ¿e co¶ robimy ¼le i bêdziemy tego ¿a³owaæ to rasizm? Sugerowanie, ¿e biali trzymaj± w rêkach los w³asnej planety to rasizm? W którym momencie? Upatrywanie w upadku winy samych bia³ych to te¿ rasizm?

@Chessman

Trajan- to co budowali nasi przodkowie jest dziedzictwem ludzko¶ci, a nie dziedzictwem Europy czy ludzi bia³ych.

To co stworzyli nasi przodkowie jest PRZEDE WSZYSTKIM dziedzictwem cywilizacji europejskiej, tworzonej przez bia³a rasê, dopiero w dalszej kolejno¶ci jest dziedzictwem ca³ej ludzko¶ci. To mniej wiêcej tak, jakby¶ twierdzi³ Chessmanie, ¿e dorobek ¿ycia Twojej rodziny jest dorobkiem Polski. Owszem, jak najbardziej Twój maj±tek jest dorobkiem Polski, cywilizacji europejskiej a wreszcie i ca³ej ludzko¶ci, ale chyba nie oprowadzasz znajomych po domu pokazuj±c im dorobek ludzko¶ci, czy¿ nie :P
Twierdzenie, ¿e to co stworzyli nasi przodkowie jest przede wszystkim dorobkiem ludzko¶ci to zwyczajny frazes. Natomiast twierdzenie, ¿e jest to dorobek ludzko¶ci a nie cywilizacji europejskiej to k³amstwo, czy Europejczycy nie s± lud¼mi czy co? To jest dopiero rasizm! :P
  • 1

#22

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(golibroda) Co do tekstow, "niewazne czy bialy, czarny czy zolty". Skoro niewazne to jedzcie sprawdzic czy podoba wam sie Iran, Sudan, Afganistan czy Wietnam. Jak wrocicie to wtedy mowcie czy sa roznice miedzy ludzmi czy tez nie.


To nie ma ¿adnego znaczenia czy podoba mi siê kto¶ innego koloru skóry czy nie, czarny czy ¿ó³ty, ka¿dy mo¿e zostaæ wybitnym lekarzem, naukowcem, astronaut±. Biali nie maj± monopolu na wiedzê a to o czym piszesz to zwyk³a ró¿nica kultur.

Mo¿na to rozumieæ te rêce jako symbol tego, ¿e biali trzymaj± w rêkach ¶wiat.


Choæby z tego filmiku mo¿emy dowiedzieæ siê, ¿e tak wcale nie jest, biali nie stanowi± wiêkszo¶ci i wychodzi na to, ¿e ju¿ raczej nie bêd±.

W pewnym sensie jest to prawda, bo ¶wiat w jakim ¿yje ka¿dy z nas, dzi¶ na pocz±tku XXI wieku nasza cywilizacja sensu largo (nie tylko europejska - to co identyfikujemy jako ogólno¶wiatowa cywilizacja ludzi) jest dzie³em bia³ych ludzi. To postêp naukowo - techniczny i idee ¶wiata bia³ych ludzi kreuj± dzisiejszy ¶wiat.


I spójrz co z tego wysz³o, Ameryka najchêtniej wszczê³a by trzeci± wojnê ¶wiatow± ze zwyk³ej chêci zysku, je¶li to przez bia³ych mamy teraz to co mamy, my¶lê ¿e bêdzie lepiej jak znikniemy. Je¶li za¶ chodzi o naukê i technikê to japonia wyprzedza nas o wiele d³ugo¶ci wprowadzaj±c standardy jakie u nas pojawi± siê dopiero za wiele lat, tak¿e w tym te¿ wcale nie jeste¶my najlepsi. Teraz wysz³o na to, ¿e jestem przeciwnikiem bia³ych ludzi w ogóle, to nie prawda, nie mam nic do bia³ych ale je¶li robi siê nas coraz mniej to znaczy, ¿e jeste¶my wypierani przez kogo¶ lepiej dostosowanego, byæ mo¿e lepiej pasuj±cego do natury dzisiejszej ziemi. Kto wie czy ten proces siê nie odwróci i to my zostali by¶my wiêkszo¶ci±, zreszt± ciê¿ko sobie wyobraziæ aby np. w polsce wiêkszo¶æ rasow± stanowi³a ludno¶æ czarnoskóra.

Przy ca³ym szacunku dla dorobku innych cywilizacji trzeba uczciwie przyznaæ, ¿e dzisiejszy ¶wiat zosta³ stworzony przez bia³ego cz³owieka, czy siê to komu¶ podoba, czy te¿ nie. Tak¿e w tym sensie dzisiejszy ¶wiat jest ¶wiatem bia³ych, to my go stworzyli¶my.


Takie my¶lenie jest autodestrukcyjne, mo¿na zastosowaæ takie porównanie -troje dzieci buduje zamek z piasku, dwoje z nich jest czarnych a jedno bia³e, te czarne zbudowa³y podstawy zamku z kolei to bia³e strzelist± wierzê, które z nich bardziej przyczyni³o siê do wybudowania zamku? Same podstawy bez wie¿y nie stan± siê zamkiem, podobnie jest z wie¿± która bez podstaw pozostanie tylko wie¿±. Dzisiejszy ¶wiat zosta³ stworzony wspólnie, a nawet z mniejszym wk³adem bia³ych i jest to nasz ¶wiat w sensie wszystkich ras a nie tylko bia³ego cz³owieka.

Natomiast odnoszê wra¿enie, ze w tych d³oniach trzymaj±cych glob szanowni interlokutorzy dopatruj± sie jaki¶ bladych szponów z³ego konkwistadora zaw³aszczaj±cego ¶wiat dla tylko siebie...


Nie, ale ¶wiat nie jest nasz± w³asno¶ci± i dzielimy go z lud¼mi o innych kolorach skóry.

Nastêpnie mo¿emy przeczytaæ, ¿e bez bia³ych dzieci nasza przysz³o¶æ nie bêdzie mia³a sensu istnienia, totalna bzdura

Bender przyczepi³ siê do tego zdania w kontek¶cie rasizmu, nie wiem dlaczego, bo to zdania po prostu jest nielogiczne i gdybym by³ autorem filmiku to bym je wyrzuci³ i zast±pi³ jakim¶ innym. Bez bia³ych dzieci po prostu nie bêdzie naszej cywilizacji, wymrze, zaniknie, zaleje j± morze obcych. Tak¿e nie mo¿na mówiæ, ¿e nasza przysz³o¶æ nie bêdzie mia³a sensu istnienia, bo jej po prostu nie bêdzie.


To brzmi tak jak Chessman wspomnia³, jakby znikniêcie bia³ych mia³o zawa¿yæ na losach ¶wiata.

ale autor dolewa oliwy do ognia próbuj±c wywo³aæ w nas poczucie winy i odpowiedzialno¶ci "(...) jedynymi winnymi bêdziemy MY sami...", "Nie patrz obojêtnie na powoln± ¶mieræ naszej "Bia³ej Rodziny"". "Nie odbieraj im szansy na godn± przysz³o¶æ..."

No i co w powy¿szych zdaniach jest nie tak? To jest po prostu prawda.


I co mam w zwi±zku z tym zrobiæ? Za³o¿yæ 10 osobow± rodzinê i do tego samego namówiæ s±siadów?

No i tutaj mi kopara opad³a... Gdzie tu jest rasizm? Mo¿na sie wrêcz zastanowiæ czy autor tych s³ów wie czym w³a¶ciwie jest rasizm.


Po prostu ten film stawia rasê bia³ych na piedestale ¶wiata ale widzê, ¿e to zale¿y od odbiorcy jak to zinterpretuje. Ty widzisz to jako alarm i ostrze¿enie przed znikniêciem bia³ych, ja te¿ to mogê tak odebraæ ale tak jak ju¿ napisa³em, ogl±daj±c to mam wra¿enie, ¿e autor widzi bia³ych jako pêpek ¶wiata bez którego reszta siê nie obejdzie. To jest tylko moje zdanie i mam do niego prawo, nie mam zamiaru Ciê przekonywaæ, ¿e to ja i tylko ja mam racjê.

Ca³y wywód Bendera jest krytyczny (...) Sugerowanie, ¿e biali trzymaj± w rêkach los w³asnej planety to rasizm?


Sugerowanie, ¿e to nasza planeta jest b³êdem. Ona jest nasza w sensie ca³ego ¶wiata a nie rasy czy koloru skóry.
  • -1

#23

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówienie, że wszyscy ludzie są tacy sami to całkowita ignorancja nauki na fali dzisiejszej pseudo tolerancji, bo jak możecie przeczytać cytat w mojej sygnie "Tolerować nie znaczy zapomnieć, że to co tolerujemy na nic więcej nie zasługuje." /N. G. Davilla/ Dzisiejszy świat pomylił tolerancję z akceptacją różnych zboczeń i irracjonalnych praw mniejszości, że wspomnę tylko proces we Włoszech w którym sąd wydał wyrok 'niewinny', na muzułmanina który pobił swoją żonę, bo jak w uzasadnieniu możemy przeczytać "zezwala mu na to jego kultura", albo cenzurowanie wszystkiego co się da łącznie z bajkami dla dzieci w Anglii.

Wracając do różnic między rasami to jest faktem potwierdzonym naukowo, między innymi przez noblistę w dziedzinie genetyki, że rasa czarna ma IQ średnio niższe o 25 od rasy białej czyli 75(przypominam, że takie IQ w medycynie uznawane jest za upośledzenie). Drugim ważnym aspektem z tym wiążącym się, jest sposób zachowywania się czarnych w krajach cywilizowanych. Statystyki FBI mówią, że czarni popełniają około 13 razy więcej przestępstw niż biali. Wie ktoś z was co się dzieje obecnie w RPA? Pewnie nie, bo media o tym nie mówią. Biali są prześladowani, bardzo wielu wyjechało. Kraj zaczyna popadać w ruinę, bo dopóki biały kazał pracować to pracowali, teraz nie mają zamiaru.

Ktoś w następnym poście powie, że jestem rasistą. Więc od razu odpowiadam, że jeżeli ktoś uważa osobę mającą świadomość różnic rasowych i mówiącą o tym głośno za rasistę, to nim jestem, a tak ogólnie to jestem separatystą.

U¿ytkownik TenebrosuS edytowa³ ten post 07.02.2008 - 15:50

  • 0

#24

m1ch00.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czarni to samo z³o :D
Brakuje jeszcze po Benedykcie czarnego papie¿a i ju¿ wszystko bêdzie cacy :P
  • 0

#25

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówienie, ¿e wszyscy ludzie s± tacy sami to ca³kowita ignorancja nauki na fali dzisiejszej pseudo tolerancji (...) ¿e wspomnê tylko proces we W³oszech w którym s±d wyda³ wyrok 'niewinny', na muzu³manina który pobi³ swoj± ¿onê, bo jak w uzasadnieniu mo¿emy przeczytaæ "zezwala mu na to jego kultura",


Piszesz w tym momencie o ró¿nicy kultur.

Wracaj±c do ró¿nic miêdzy rasami to jest faktem potwierdzonym naukowo, miêdzy innymi przez noblistê w dziedzinie genetyki, ¿e rasa czarna ma IQ ¶rednio ni¿sze o 25 od rasy bia³ej czyli 75(przypominam, ¿e takie IQ w medycynie uznawane jest za upo¶ledzenie).


Chyba nie masz na my¶li czarnych z krajów w pe³ni ucywilizowanych? Zapewne chodzi o rdzenn± czarn± ludno¶æ afrykañsk± ale je¶li tak to co w tym dziwnego? Wielu z nich nawet nie potrafi czytaæ ale czy to znaczy, ¿e potencja³ ich mózgów jest mniejszy, nie to znaczy tylko, ¿e nie maj± takiego dostêpu do wiedzy jak my.

Statystyki FBI mówi±, ¿e czarni pope³niaj± oko³o 13 razy wiêcej przestêpstw ni¿ biali. Wie kto¶ z was co siê dzieje obecnie w RPA? Pewnie nie, bo media o tym nie mówi±. Biali s± prze¶ladowani, bardzo wielu wyjecha³o. Kraj zaczyna popadaæ w ruinê.


Nie bêdê siê zag³êbia³ w psychologiê pope³niania przestêpstw na tle rasowym bo nie mam du¿ej wiedzy w tym temacie, je¶li za¶ chodzi o drugie zdanie -w RPA biali s± prze¶ladowani, w polsce i byæ mo¿e innych krajach czarni. Ostatnio nawet czyta³em o takim przypadku.
  • 0

#26

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piszesz w tym momencie o ró¿nicy kultur.

To by³ komentarz do bezwarunkowej "tolerancji".

Chyba nie masz na my¶li czarnych z krajów w pe³ni ucywilizowanych? Zapewne chodzi o rdzenn± czarn± ludno¶æ afrykañsk± ale je¶li tak to co w tym dziwnego? Wielu z nich nawet nie potrafi czytaæ ale czy to znaczy, ¿e potencja³ ich mózgów jest mniejszy, nie to znaczy tylko, ¿e nie maj± takiego dostêpu do wiedzy jak my.

Mam na my¶li czarn± ludno¶æ Europy i USA. O tych w afryce szkoda w ogóle wspominaæ, bo siê o wodê zabijaj±.

Nie bêdê siê zag³êbia³ w psychologiê pope³niania przestêpstw na tle rasowym bo nie mam du¿ej wiedzy w tym temacie, je¶li za¶ chodzi o drugie zdanie -w RPA biali s± prze¶ladowani, w polsce i byæ mo¿e innych krajach czarni. Ostatnio nawet czyta³em o takim przypadku.

Ciekawe, bo media "polskie" nie mówi³y o tym, ¿e ca³kiem nie dawno (mo¿e listopad), zosta³ we Wroc³awiu pod¼gany no¿em kole¶ przez dwóch czarnych, cudem prze¿y³.... A gdyby by³a sytuacj± odwrotna, to by³by to rasizm, ksenofobia i co tylko.
  • 1

#27

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To by³ artyku³ o Brianie Scott`cie który jak sam pisze "dostajê po mordzie, bo jestem czarny". Zreszt± w ca³ym artykule pojawia siê wiele jawnych w±tków rasistowskich ale to nie ma nic do rzeczy. Nie wiem czy takie co¶ przytrafia siê codziennie jakiemu¶ czarnemu tylko z powodu koloru skóry, poza tym nie to jest tematem dyskusji ;)
  • 0

#28

Pawe³.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolor skory ma male znaczenie, przynajmniej dla mnie. Nie chcialbym jednak, alby moi potomkowie uczyli sie koranu, chodzili do meczetu albo rozmawiali po arabsku.
  • 0



#29

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba nie masz na my¶li czarnych z krajów w pe³ni ucywilizowanych? Zapewne chodzi o rdzenn± czarn± ludno¶æ afrykañsk± ale je¶li tak to co w tym dziwnego? Wielu z nich nawet nie potrafi czytaæ ale czy to znaczy, ¿e potencja³ ich mózgów jest mniejszy, nie to znaczy tylko, ¿e nie maj± takiego dostêpu do wiedzy jak my.

Mam na my¶li czarn± ludno¶æ Europy i USA.

To akurat da siê wyt³umaczyæ wp³ywem kultury. Czarni s± uwa¿ani przez bia³ych za istoty gorszego gatunku i chc±c-niechc±c przejmuj± ten stereotyp. I w efekcie maj± gorsze wyniki w testach IQ oraz pope³niaj± wiêcej przestêpstw.

Podam to mo¿e na przyk³adzie ró¿nic miêdzy kobietami i mê¿czyznami. Ju¿ w dzieciñstwie widaæ ¿e dziewczynki zawsze musz± byæ czy¶ciutkie, dobrze siê uczyæ i jeszcze maj± pomagaæ mamusi w pracach domowych, a ¿eby dziewczynka siê z kim¶ pobi³a - zaraz jest wielkie halo, bo jaka to niewychowana dziewczynka. W przypadku ch³opców jest inaczej. Oni mog± ³apaæ ¿aby, brudziæ i biæ siê - przy czym nikt nie ma do nich o to pretensji, bo ch³opak to siê musi "wyszaleæ".
Z murzynami jest podobnie, ju¿ od najm³odszych lat wpaja im siê przekonanie ,¿e nie musz± byæ do koñca cywilizowani, nie powinni wykazywaæ siê nadmiern± inteligencj± bo to zbyt "po bia³emu". Ba, "PRAWDZIWY" murzyn powinien zrobiæ co¶ z³ego, okra¶æ kogo¶ itp. (tak jak "PRAWDZIWY" ch³opiec powinien byæ niegrzeczny a jak nie to jest uznany przez kolegów za ciotê). Biali w tym wypadku s± takimi "dziewczynkami" : grzeczni, czy¶ci i cywilizowani. A "ch³opcy" (rasa czarna) nie mog± siê przecie¿ zachowywaæ jak "dziewczynki"(rasa bia³a) bo by ich uznano za "cioty".

Oczywi¶cie ca³y proces odbywa siê na poziomie nie¶wiadomym.


¯eby nie by³o, nie jestem rasistk±. Sama chcia³abym byæ np. mulatk±. Nie jestem bynajmniej zadowolona ,¿e nalezê do "bia³ych". (Chocia¿ i tak nie jestem "czystej krwi" ;) , cztery pokolenia wcze¶niej by³ u mnie w rodzinie "¿ó³tek")
  • 0



#30

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teoria równie piêkna, co nieprawdziwa :) IQ nie jest stanem wiedzy! Na pewno ka¿dy z was rozwi±zywa³ testy na IQ, nie trzeba nawet umieæ czytaæ i pisaæ, ¿eby je rozwi±zywaæ - to umiejêtno¶æ kojarzenia.
  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych