Skocz do zawartości


Zdjęcie

Genetycy znaleźli sposób jak 10 krotnie wydłużyć życie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie chciałbym aby kiedyś coś takiego zostało odkryte... bo co, na zrobienie dziecka będzie trzeba było mieć zgodę? Wtedy na dziecko będą mogli sobie pozwolić jedynie pewnie bogatsi, skoro urodzenia będą musiały być kontrolowane.
  • 0

#17

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Judas... dałbyś się zabić aby spowrotem się "odrodzić", bo ja raczej nie skorzystałbym z tak kuszącej propozycji:D
  • 0

#18

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta.. wylądują astronauci na Marsie a za nimi flota z kilkoma miliardami ludzi...
Kto zamieni rodzimą planetę na kupę piachu ?


Może na marsie będą lepsze warunki pracy i lepsza płaca ;) Kto by nie chciał polecieć na inną planetę, a jeśli do tego na tej planecie będzie mógł zarobić sporo więcej niż na ziemi to być może zaobserwujemy zjawisko popularne choćby w polsce tyle, że zamiast do anglii ludzie zaczną wyjeżdżać na marsa.
  • 0

#19

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

MoJo, dałbym sie zabić żeby umrzeć :P
  • 0

#20

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale nasz organizn jest przystosowany do dłuższego życia. Np serce przystosowane jest do życia okołó 150lat. Tak słyszałem.
  • 0

#21

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kto zamieni rodzimą planetę na kupę piachu ?

W dosyć dalekosiężnych planach jest stworzenie na Marsie sztucznej atmosfery i warunków podobnych do tych na Ziemi. Kto wie, może w przyszłości uda nam się stworzyć z tej planety miejsce nadające się do normalnego zasiedlenia?

Apropo 200 lat które chcecie żyć... powiem tak, nie chce wygladać jak ta Pani na zdjęciu.

I w wypadku wynalezienia takiego środka raczej nie będziemy. O ile wiem ma to polegać na spowolnieniu procesu starzenia komórek, a nie na sztucznym wydłużeniu się życia i postępującym w normalnym tempie obumieraniu komórek. Czyli, w efekcie, dłużej bylibyśmy młodzi. :)
Osobiście nie mam nic przeciwko trochę dłuższemu życiu, ale jestem przeciwnikiem nieśmiertelności (przynajmniej w życiu doczesnym.
  • 0

#22 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Osobiście nie mam nic przeciwko trochę dłuższemu życiu, ale jestem przeciwnikiem nieśmiertelności (przynajmniej w życiu doczesnym.

A co powiedziałbyś na quasi-nieśmiertelność? Taką z możliwością wyboru: nudzę się, nie chce mi się żyć, wciskam guzik i koniec. Oczywiście guzik to tylko przenośnia. Bardzo kusząca perspektywa, nie uważasz?
Z kolei sprawa rozmnażania się. Kobieta w wieku lat ok 40 traci możliwość zajścia w ciążę, więc o co biega? Bo trzeba by nie mieć sumienia, żeby jako starszy pan (ok 100 lat) zapładniać młodą kobietę. Takie dziecko jest w o wiele większym stopniu narażone na różnorodne choroby genetyczne. Zresztą, myślę, że dziadków mogących pofolgować seksualnym żądzom można policzyć na palcach. Jednej ręki. Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.
  • 0

#23

moonshine.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to nie humanitarne. Bo mając taka wiedzę, pozbawimy życia innych. Możemy również przeludnic planetę. Za bardzo chcemy byc do przodu, a pewne rzeczy muszą pozostac nie zmienione.

Użytkownik moonshine edytował ten post 31.01.2008 - 22:04

  • 0

#24

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wraz z drogą ewolucji zmienimy się nie do poznania , nasze życie również będzie się wydłużać , w między czasie możliwe że będziemy już nawet mogli sami nim kierować i zaprowadzać w nas dowolne modyfikacje ...
  • 0

#25

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co powiedziałbyś na quasi-nieśmiertelność? Taką z możliwością wyboru: nudzę się, nie chce mi się żyć, wciskam guzik i koniec. Oczywiście guzik to tylko przenośnia. Bardzo kusząca perspektywa, nie uważasz?

Nie uważam. :) Prawie żaden człowiek nie zrezygnowałby dobrowolnie z życia. Mamy wszczepione coś takiego jak instynkt samozachowawczy, który nie pozwala nam na odebranie sobie życia, czy nawet jego narażanie. Dlatego jakby źle nam nie było, będziemy trzymać się życia. A śmierć jest jednak czymś tak naturalnym, że każdy musi przez nią przejść.
  • 0

#26 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Była kiedyś taka mądra książka, w której kosmici obdarowali ludzkość "zbawieniem" - umożliwili jej rozmnażanie się raz na 30 lat, przez kilka dni...

I pomogło.

Podobne systemy ograniczania prokreacji funkcjonują już w Chinach.

Tak więc długowieczność raczej nie byłaby problemem...
  • 0

#27

Hannon.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mamy wszczepione coś takiego jak instynkt samozachowawczy, który nie pozwala nam na odebranie sobie życia, czy nawet jego narażanie. Dlatego jakby źle nam nie było, będziemy trzymać się życia. A śmierć jest jednak czymś tak naturalnym, że każdy musi przez nią przejść.


A słyszałeś o samobójcach ?
Oni też są ludźmi, a jednak popełniają samobójstwa, co za tym idzie odbierają sobie przedwcześnie życie.
Co do narażania zycia, sa przeciez kaskaderzy ktorzy dla dawki adrenainy potrafia niejednokrotnie narazac swoje zycie, byle by ją poczuc.
  • 0

#28

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

super! ale ja bym nie dała się namówić na żadną głodówkę, choćbym miała żyć dzięki temu i 1000 lat ^^

dodam jednak, że na przeciągu ostatnich 4 000 lat przeciętna długość życia jest niemal trzykrotnie większa: zamiast 30 lat jak żyjemy ok. 85 (mężczyżni trochę krócej). dzięki medycynie i bardziej zróżnicowanej diecie (obecnie są lda nas dostepne produkty z całego świata) i zmianie tryby życia (nie pracujemy już tak ciężko jak kiedyś np. nad uprawą zboża, nie głodujemy a w naszym klimacie zimy nie są już dla nas zagrożeniem: spędzamy je w ciepłych domach) żyjemy coraz dłużej. to i tak dużo, a 800 lat? biorąc pod uwagę przyrost naturalny Ziemia raczej by nas nie wykarmiła....

Użytkownik NO_NAME edytował ten post 04.02.2008 - 20:33

  • 0

#29

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, Hannon, obiło mi się coś o uszy. :) Samobójcy to jednak sporadyczne przypadki. Ponadto są to ludzie często cierpiący na depresję, która jest obecnie traktowana jako choroba psychiczna, lub po traumatycznych przeżyciach, przez które ich psychika uległa uszczerbkowi. Ja mówiłem o ludziach w pełni zdrowych psychicznie.
Kaskaderzy to ludzie zarabiający na narażaniu swojego zdrowia, dlatego nie brałbym ich tutaj pod uwagę. Poszukiwacze adrenaliny robią to zazwyczaj w sposób, który pozwala maksymalnie obniżyć ryzyko wypadku. I nie szukają oni śmierci.
  • 0

#30

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ludzie rozmnażają sie niekontrolowanie niczym komórki raka, a mężczyźni żyją krócej od kobiet, gdyż muszą z nimi żyć.
/provocation mode off
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych