Skocz do zawartości


Oświadczenie w sprawie zamiaru budowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
587 odpowiedzi w tym temacie

#556

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pozwolicie, że się wtrącę na chwile do dyskusji, ale jak przeczytałem to:

1) Dla Atona jak zwykle wszystko jest złe, jeśli nie jest chrześcijańskie.


Błędny wniosek. Już pisałem o równowadze. Jaką miarką dają taką oddają. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Jak wy sracie na chrześcijaństwo to ja nie zostawię suchej nitki na waszych robionych naprędce kultach i pseudoideolgiach.


Przyszedł mi na myśl jeden cytat:

38. Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.
39. A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek nadstaw mu i drugi.
40. A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
41. A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.


Teraz Aton powiedz co jest wyżej w twojej hierarchii wartości - Biblia czy jakieś przysłowie.
Nie mówię, żebyś nie bronił swojej religii, ale obrona przez atak jakoś nie przystaje do powyższych słów.

A jeśli chodzi o "robione naprędce kulty", to takim samym określeniem mógłby nazwać chrześcijaństwo wyznawca judaizmu lub hinduizmu.
  • 0

#557

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O policzku:
Jak złapią kogoś dresy i mu dadzą wpierd*** to nie znaczy, że ktoś ma powiedzieć, a teraz w drugi policzek i wyzionąć ducha po chwili. To jest interpretacja zbyt dosłowna (jak kolwiek to brzmi).
  • 0



#558

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up
Toż mowię, że może się bronić, ale nie koniecznie on musi im potem wpierd***.
  • 0

#559

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czasem nie ma innego wyjścia niestety bo zignorowanie/bardzo mocne zejście z tonu będzie odebane jako tchórzostwo, brak argumentów, a cytat z PŚ jako ciemnogród :(

I podziała to na różnorakie trolle wiesz jak na pewno - tyczy się niekoniecznie nawet tego tematu.
  • 0



#560 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Może nie w samo sedno ale napewno był nieco dziecinny.


Dziecinna to jest hipokryzja religii katolickiej, zreszta jak kazdej religii.


Ah te katole! Nawet w temacie o islamie musi być o nich. To co piszesz to nie jest hipokryzja lecz śmieszna monotematyczność. W ogóle nikt z was nie ma argumentów tylko piszeci "a bo wy katoliki byliśta złe, a to, że moje przodki też były katoliki to nie ważne bo ja nie jezdem katolik i to co złe to robiły katoliki, a nie moje miendzy innymi złe przodki"
  • 0

#561

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aton trochę zbyt emocjonalnie reagujesz :)
Ten ton zwykle nakręca.
  • 0



#562

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Har
Kto tu mówi o schodzeniu z tonu? Po prostu odpowiadajcie na krytykę i polemizujcie.
Co do trolli to odrzucenie błota, którym w was rzucił rzeczywiście na niego zadziała... pobudzająco. Nigdy, z żadnym trollem nie warto "dyskutować".

@Aton
A co ja mam wspólnego z moimi przodkami oprócz części genomu i nazwiska?
  • 0

#563

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O tym właśnie mówię.
Jak nie zejdziesz z tonu to automatycznie się człowiek zniża do poziomu trolla.
Zejście dla trolla = nowe błotko :)
Takie błęde koło się tworzy, by się nie cofnąć trzeba utrzymać tę polemikę w twardym tonie/stanowisku, a to prowadzi do powyższego. Ja takie tematy staram się omijać szerokim łukiem ale czasem się nie da.

Ale nie o tym ten temat.
Masz rację nie warto wdawać się w dyskusję taką.
  • 0



#564

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aton...ty i równowaga ? To prawie tak samo śmieszne jak modlitwa Rydzyka za Palikota :D

Oczywiście, twój komentarz do mojego postu zamiast potwierdzić To twoje "utrzymywanie równowagi", potwierdza to, że w gruncie rzeczy jesteś chamski kiedy brak ci argumentów. Te teksty typu "ryliji" to se możesz wiesz ;) Mnie to nie rusza.

Bardzo mi przykro, bo myślałem, że można się z tobą dogadać, a w rzeczywistości okazałeś się człowiekiem o ograniczonych horyzontach.
  • 0

#565

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No co..
Jezus mówił aby modlić się za wrogów - ja to robię, a Rydzykowi niestety jad nie pozwala, inaczej bym to nazwał niż śmieszność :P
Jednak to temat na inną dyskusję.
----------------------------------------------------------

Tak w ogóle to dobrze by było jakby w tym temacie się wypowiedział muzułmanin ale nie przypinany.
  • 0



#566

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aton, nie tylko katole, ale wszystkie czolowe, rywalizujace ze soba religie. Jak sie patrzy na te rywalizacje z boku to ma sie wrazenie, ze ludzie w XXI wieku sa glupsi niz malpy.
  • 0

#567 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo mi przykro, bo myślałem, że można się z tobą dogadać, a w rzeczywistości okazałeś się człowiekiem o ograniczonych horyzontach.


Ta dzięki bardzo za rozmowę o chrześcijaństwie w temacie o islamie. Tematów o chrześcijaństwie było może z kilkaset, a jak przytoczyłem agresywne słowa islamskiego imama to dostałem ostrzeżenie za nietolerancję. Jest w tym logika? Ciekawe jak ty byś pisał jakby każdemu było można ciebie zbluzgać, a tobie na nikogo złego słowa powiedzieć.



P.S. A ryjli miało znaczyć tyle samo co "co z tego wynika?".



Aton, nie tylko katole, ale wszystkie czolowe, rywalizujace ze soba religie. Jak sie patrzy na te rywalizacje z boku to ma sie wrazenie, ze ludzie w XXI wieku sa glupsi niz malpy.


Nie będę przepraszać za to, że nie daję się upodlić i zgnębić. Bo o to mi chodzi, a nie o rywalizację.
  • 0

#568

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie było rozmowy o chrześcijaństwie. Była rozmowa o tym, że nie tolerujesz niczego, co nie jest chrześcijańskie. Pomyłka, to nie była nawet rozmowa. To był mój post i typowe dla ciebie "Rylij".

Pamiętasz za co dałem ci minusa? Jak nie to osbie przypomnij. Nie moża być skrajnym i wrzucać wszystkich muzułmanów do jednego worka, a właścnie ty to robisz.

Tolerować nie znaczy zapomnieć, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje


Twój mądry opis na dole. Ale z niego nie wynika, co oznacza dla ciebie tolerancja.
  • 0

#569 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie moża być skrajnym i wrzucać wszystkich muzułmanów do jednego worka, a właścnie ty to robisz.


Uogólniam bo muzułmanie

a)imigranci
-palą Paryż
-przyjeżdżają i robią dużo jazgotu, że jacy to oni są pokrzywdzeni zapominając o tym, że to oni przyjechali w gości
-nawołują do nietolerancji wobec autochtonów, a jednocześnie zymagają cudów od nich

b)mieszkańcy islamskich państw
-Arabowie egipscy porywają koptyjki i pod nożem zmuszają je do przejścia na islam
-zeznanie np. hindusa jest bodajże warte 1/17 zeznania muzułmanina czyli oczywista dyskryminacja
-jawnie dyskryminują innowierców tj. wyższe podatki, brak zezwoleń na remont świątyń itp.

c)muzułmanie ogólnie
-za odejście od islamu-śmierć
-za obrazę Allaha lub Mahometa-śmierć
-za homoseksualizm-śmierć
-za stosunek przedmałżeński-śmierć
-11 000 ataków terrorystycznych od czasu WTC

Tolerować nie znaczy zapomnieć, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje


Twój mądry opis na dole. Ale z niego nie wynika, co oznacza dla ciebie tolerancja.


Rób co chesz bylebyś nie szkodził większości, nie wychylał się z większości, nie narażał na zniesmaczenie większości. Jeżeli coś razi większość to nie znaczy, że większość należy przyzwyczajać do rażących praktyk tylko bronić się przed tymi praktykami. Problem w tym, że różne mniejszości żądają nie tolerancji ale akceptacji, a do tego nie można nikogo zmusić.
  • 0

#570

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dwa lata temu siostra mojego przyjaciela ożeniła się z muzułmanem. Byli tu u nas w Polsce. Normalni ludzie. Żądasz uznania i szacunku dla własnej wiary, odmawiając innym prawa do posiadania własnego miejsca kultu, do któego nikt cię nie zaprasza. Wspaniała tolernacja. Trzymajmy się kupy, kupy nikt nie ruszy...a jak wiadomo kupa jest do...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych