Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicza,ciemna spirala na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

ale trzeba miec szczescie zeby takie cos skamerowac, jestem ciekawy co dzialo sie w srodku tego "tornada" badz w poblizu :x
  • 0

#17

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moze to jakis smiec fruwal w powietrzu?


To musial byc naprawde duzy smiec... Moze jakis meteoryt?
  • 0

#18

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moze to jakis smiec fruwal w powietrzu?


To musial byc naprawde duzy smiec... Moze jakis meteoryt?


Ty żartujesz z tym meteorytem a skąd miał by on się tam wziąć może mnie oświecisz :idea:

A tak wogóle to do czego zmierzacie??
  • 0

#19

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słaba jakość filmu oraz odległość na pewno nie są sprzymierzeńcami do wystawiania ocen takim "zjawiskom". Mi przypomina to:

a) duży kosmiczny śmieć który wpadając w atmosferę zaczął płonąć tworząc świetne show dla ludzi...
b) malutki meteoryt (w sytuacji podobnej do wyżej wymienionej)
c) palący się statek Predatora :lol3:
d) bardzo rzadki rodzaj tornada...tu faktycznie jest to mało prawdopodobne gdyż schodzące tornado całkowicie inaczej sie zachowuje.
e) spadającą awionetkę,palący się helikopter etc.

f) Nie wiem co o tym myśleć...
  • 0

#20

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty żartujesz z tym meteorytem a skąd miał by on się tam wziąć może mnie oświecisz :idea:

A tak wogóle to do czego zmierzacie??



Rozbawiles mnie, naprawde... a skad biora sie meteoryty? Z KOSMOSU... Kiedy jakies cialo wpada z duza predkoscia w atmosfere ziemska (czy marsjanska czy jakakolwiek inna) rozgrzewa sie i zaczyna sie palic topic itp... stad moze byc ten dym...

Użytkownik DLeo edytował ten post 30.12.2007 - 22:53

  • 0

#21

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o widzę że tu sami znawcy od tornad:
"tornado zachowuje sie inaczej"
"to na pewno nie tornado"
tylko pogratulować, ile w życiu widzieliście tornad ?

co do filmu to oczywiście że to nie tornado gdyż ponieważ iż niby skąd taka barwa zanim dotknie ziemi ? nawet nie wygląda jak tornada te które widziałem, to po prostu jakiś słup dymu, z ogniska albo z komina
  • 0

#22

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o widzę że tu sami znawcy od tornad:
"tornado zachowuje sie inaczej"
"to na pewno nie tornado"
tylko pogratulować, ile w życiu widzieliście tornad ?

co do filmu to oczywiście że to nie tornado gdyż ponieważ iż niby skąd taka barwa zanim dotknie ziemi ? nawet nie wygląda jak tornada te które widziałem, to po prostu jakiś słup dymu, z ogniska albo z komina




O kurcze tutaj mamy znawce tornad... Swiat tak sie rowina ze nie trzeba czegos zobaczyc na wlasne oczy ze miec na ten temat jakies pojecie.

Na dym z komina jest to stanowczo za wysoko, a o ognisku juz nie wspomne bo nie wiem co to musialo by byc za ognisko :lol2:
  • 0

#23

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zwykle male tornadko

ciekawe skad to tornado skoro niebo bylo spokojne... tylko pare chmurek

bo tornado to nie para wodna tylko zawirowanie powietrza spowodowane roznica temperatur... Mala trabka i tyle... zreszta widac ze styka sie z ziemia i podrywa w powietrze troche ziemi. Mala trabka powietrzna ale znudzonym luzdiom wyobraznia plata figle. Zabawne jak ludziom brakuje podstawowej wiedzy ogolnej.... jestes jak moja babcia ktora mowi ze w kuti nie ma cukru, jest tylko miod.

Użytkownik LolWuT edytował ten post 31.12.2007 - 15:30

  • 0

#24

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zwykle male tornadko

ciekawe skad to tornado skoro niebo bylo spokojne... tylko pare chmurek

bo tornado to nie para wodna tylko zawirowanie powietrza spowodowane roznica temperatur... Mala trabka i tyle... zreszta widac ze styka sie z ziemia i podrywa w powietrze troche ziemi. Mala trabka powietrzna ale znudzonym luzdiom wyobraznia plata figle. Zabawne jak ludziom brakuje podstawowej wiedzy ogolnej.... jestes jak moja babcia ktora mowi ze w kuti nie ma cukru, jest tylko miod.



No to zobacz film jeszcze raz dokladniej... to co sie wydaje poderwana ziemia jest krzakiem a widac to pod koniec filmu...

Co do samego zjawiska tworzenie sie tornada

Pierwszymi objawami tornada są kłębiaste chmury (cumulonimbus) (czasem cumulus). Następnie pojawiają się pioruny, deszcz, grad, a na końcu na ziemię schodzi lej tornada.

Zrodlo

<a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Tornado" target="_blank">http://pl.wikipedia.org/wiki/Tornado</a>

Ty za to jestes jak moja babcia... wszystko wie najlepiej i zawsze probuje wciskac ludziom kit ktory uwaza za sluszny tylko po to zeby poczula sie lepiej :o

Użytkownik DLeo edytował ten post 31.12.2007 - 15:57

  • 0

#25

Emkacf.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sądzę tak jak wiele osób w tym wątku,że to mogło być cos co spadało...jednak zadziwia mnie fakt powolnego opadania...i to, że nie ma żadnych powiązanych z tym informacji o jakiejś katastrofie
  • 0

#26

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sądzę tak jak wiele osób w tym wątku,że to mogło być cos co spadało...jednak zadziwia mnie fakt powolnego opadania...i to, że nie ma żadnych powiązanych z tym informacji o jakiejś katastrofie



Wcale nie musialo wolno spadac, po prostu bylo to daleko. Jak widzisz lecacy wysoko samolot tez wydaje Ci sie, ze leci wolno ale w rzeczywistosci jest inaczej :mrgreen:
  • 0

#27

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na dym z komina jest to stanowczo za wysoko, a o ognisku juz nie wspomne bo nie wiem co to musialo by byc za ognisko :lol2:

no więc w jakiej odległości według ciebie się to znajduje ? widziałeś kiedyś duże ognisko ? albo komin fabryczny jak potrafi ładnie kopcić ?
to się nie obraca więc to nie tornado

Pierwszymi objawami tornada są kłębiaste chmury (cumulonimbus) (czasem cumulus). Następnie pojawiają się pioruny, deszcz, grad, a na końcu na ziemię schodzi lej tornada.

widziałeś kiedyś cumulusa ? albo cumulonimbusa ? poszukaj sobie w google jak wyglądają i spróbuj je znaleść na filmie... chyba że myślisz że to "tornado" jest zrobione z cumulonimbusa hehe ale to nie jest pierwszy objaw tornada że robi się trąba :)
ja na filmie widzę same altostratusy...
  • 0

#28

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na dym z komina jest to stanowczo za wysoko, a o ognisku juz nie wspomne bo nie wiem co to musialo by byc za ognisko :lol2:

no więc w jakiej odległości według ciebie się to znajduje ? widziałeś kiedyś duże ognisko ? albo komin fabryczny jak potrafi ładnie kopcić ?
to się nie obraca więc to nie tornado

Pierwszymi objawami tornada są kłębiaste chmury (cumulonimbus) (czasem cumulus). Następnie pojawiają się pioruny, deszcz, grad, a na końcu na ziemię schodzi lej tornada.

widziałeś kiedyś cumulusa ? albo cumulonimbusa ? poszukaj sobie w google jak wyglądają i spróbuj je znaleść na filmie... chyba że myślisz że to "tornado" jest zrobione z cumulonimbusa hehe ale to nie jest pierwszy objaw tornada że robi się trąba :)
ja na filmie widzę same altostratusy...




Poczytaj moje wypowiedzi powyzej to moze doczytasz ze ani razu nie powiedzialem, ze jest to tornado, a nawet temu przeczylem, wiec nie mam pojecia co chciales mi powiedziec w tym poscie... Cytat z wikipedii byl do LolWuT'a ktory powiedziale ze to "mala trombka", a ja chcialem mu udowodnic ze sie myli.

Tak, widzialem naprawde duze ogniska i raczej nie sa w stanie nakopcic na kilka km w gore... chyba ze masz na mysli pozar... ale ten tez mozna wykluczyc poniewaz to nie byla by jedna "smuga".

Co do teorji komina... gdyby to bylo to, to ludzie ktorzy to krecili nie byli by tak zdziwieni bo raczej mieliby do czynienia z takim zjawiskiem wczesniej.

Tak swoja droga powinienes to wiedziec juz dawno, ale jednak... Bede dobrym czlowiekiem i Cie uswiadomie --->

--->Dym z ognisk, pozarow, kominow itp idzie od ziemi (lub komina) ku gorze, a nie z nieba do miejsca ktore sie pali...

A to "cos" na filmie idzie wlasnie z gory...

Użytkownik DLeo edytował ten post 04.01.2008 - 01:44

  • 0

#29

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to wcale nie schodziło na dół, skąd ten wniosek ? na początku widać to coś dość daleko, potem przybliżyło się co widać przez porównanie z krzakiem :) czyli nie schodziło w dół ale przybliżało sie w kierunku obserwatorki powoli bo ruchy powietrza były powolne i równe dzięki czemu ten dym nie został zniszczony tylko leciał sobie przez dłuższą chwilę, na ostatnim ujęciu jak jest już ciemno widać jak się rozciągnął

a ty DLeo uważasz że co to jest ?
  • 0

#30

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra moze sie pospieszylem z pomyslem, ze schodzilo to w dol, ale na pewno ta smuga "czegos" nie szla od ziemi. Na filmie wyraznie widac ze ten dym (tak go bede nazywal na potrzebe tego posta) pojawia sie na jakiejs wysokosci i w miare uplywu czasu rozciaga sie za linie horyzontu przez co moze sie wydawac ze styka sie z ziemia.

Wedlug mnie teorje komina i ogniska mozna wykluczyc, poniewaz dym szedlby od linii horyzontu ku niebu patrzac z perspektywy obserwatora.

Nie jestem pewien co to moglo byc, ale moim zdaniem cos spadalo pod niskim katem co by wyjasnialo smuge dymu siegajaca az po horyzont.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych