Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicza,ciemna spirala na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kanada.W środę wieczorem Tony Quigley wraz ze swoją żoną sfilmowali bardzo dziwne zjawisko:ciemną spiralę,która uformowała się na niebie.
Poniżej zamieszczam oryginalny tekst(jeżeli ktoś ma życzenie może go przetłumaczyć) oraz link do filmu.


Couple films mystery dark spiral

Environment Canada and the Transportation Safety Board of Canada can't explain just what it was a P.E.I. couple filmed in the Island skies on Wednesday evening.

When Tony Quigley and his wife Marie of North Tryon, just east of the Confederation Bridge, saw a dark spiral in the sky they went for the video camera.

"When we first saw it, it was going so slow. We said, is it a meteorite, or what the heck is it? So when we did start to tape, it was above the cloud and that's the part we missed," said Marie Quigley.

"When it came out of the cloud, we have it from there until it's out of sight. I have no idea. I mean I didn't think it was a UFO or anything but to me I thought something was in trouble, but it was going so slow. I mean it was at least a half an hour from the time we first spotted it till it went out of sight."

The couple has no clue what it was. Their first calls, to the Charlottetown Airport and the RCMP, were no help. They called Environment Canada, which was also unable to identify the phenomenon.

The Transportation Safety Board of Canada has reviewed the footage to ensure the sighting was not of an aircraft in distress. A representative from the board confirmed it was not, but had no further details.


http://www.cbc.ca/te...al.html?ref=rss

Link do filmu

PS.Nie mam pomysłu co to mogło być,ale na tornado mi to zjawisko nie wygląda.
  • 0



#2

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wyglada jak tornado tylko dziwi mnie ten ostry kat pod jakim to schodzi
zwykle tornada schodza chyba bardziej pionowo
  • 0

#3

spa10.
  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda jaaaak y. ten dymek z Losta Oo.

Ewentualnie jak spadające powoli coś zostawiające za sobą pełno dymu?
  • 0

#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kształtem wygląda jak tornado, ale zdecydowanie nie zachowuje się jak tornado.
  • 0

#5

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zwykle male tornadko
  • 0

#6

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

to wyglada jak by jakis samolot czy cos sie zchajczyło w powietrzu i powoli spadlo na ziemie : O tylko ze cos za wolno spada : O
  • 0



#7

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu, ale mi post usunęło... (tak btw. to brzmiał jak żart, ale ja mówiłem serio, jakby to ktoś skasował...).
Jak dla mnie, to superstruna z teori o tej samej nazwie :]
  • 0

#8

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie dziwne zjawisko... moze to spadajacy statek predatorow :o dzisiaj jak bylem w kinie na AvP 2 to podobna smuga za statkiem sie ciagnela jak spadal


zwykle male tornadko



ciekawe skad to tornado skoro niebo bylo spokojne... tylko pare chmurek

Użytkownik DLeo edytował ten post 30.12.2007 - 02:46

  • 0

#9

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

na pewno nie tornado, tornado zachowuje się całkowicie inaczej i nie miałoby koloru czarnego, takiego jak na filmie, nie widziałem jeszcze tornada o tak intensywnym kolorze :) , na niebie byłaby jedna wielka chmura z którą stykał by się lej, zresztą ta spirala dopiero po kilku minutach być może styka się z ziemią, czego nie wiemy bo na filmie tego już nie widać, a lej tornada styka się od chmury do ziemi bardzo szybko, nie trwa to kilka minut, takie tornado może tworzyć się w kilkanaście sekund i po kilku minutach zniknąć , kolejną rzeczą jest kąt nachylenia spirali, widać że odległość operatora kamery od zjawiska jest bardzo duża i kąt nachylenia spirali jest bardzo ostry i sama spirala jest zbyt długa, aby mogło to być tornado, więc tornado odpada,

post może być trochę nie poukładany ale dopiero co wstałem

Użytkownik Millowisck edytował ten post 30.12.2007 - 10:30

  • 0

#10

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Było to bardzo duże i na bardzo dużej wysokości, ale w atmosferze, na co wskazuje dym. Leciało po orbicie około ziemskiej, więc miało czas się spalić. Wygląda na zamierzony cel, by uniknąć katastrofy i celowe skierowanie na unieszkodliwienie obiektu. I nie wygląda na to by to przeprowadzili ludzie.
  • 0

#11

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Było to bardzo duże i na bardzo dużej wysokości, ale w atmosferze, na co wskazuje dym. Leciało po orbicie około ziemskiej, więc miało czas się spalić. Wygląda na zamierzony cel, by uniknąć katastrofy i celowe skierowanie na unieszkodliwienie obiektu. I nie wygląda na to by to przeprowadzili ludzie.



W taki razie to musial byc statek predatorow :mrgreen:
  • 0

#12

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Leciało po orbicie około ziemskiej

I pod chmurami. Yhm. :D
Mam nadzieję, że to jednak żart, Metody. :)
  • 0

#13

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A moze to jakis smiec fruwal w powietrzu?
  • 0



#14

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda jak dym :)
  • 0

#15

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda jaaaak y. ten dymek z Losta Oo.

Ewentualnie jak spadające powoli coś zostawiające za sobą pełno dymu?


Zgadzam się... spadało ale gdy zaczeło spadać było bliżej obserwatora... kiedy już "spadło" było o wiele dalej od kamery.
Dlatego "spadało" powoli.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych