Skocz do zawartości


Zdjęcie

To tylko zwykła baza danych...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FBI buduje "mózg" na terrorystów


Za 5-6 lat FBI będzie dysponowała gigantycznym bankiem danych biometrycznych zbudowanym kosztem miliarda dolarów, który przynajmniej w założeniu potrafi w ciągu kilku sekund zidentyfikować każdego terrorystę - pisze sobotni "Washington Post".


W Clarksburgu w Wirginii Zachodniej, na obszarze równym dwóm stadionom piłki nożnej, powstanie komputerowy System Identyfikacji Następnych Pokoleń, w angielskim skrócie nazwany - Ngi. Zgromadzi on odciski palców i odczyty tęczówki oka praktycznie wszystkich ludzi na ziemi i pozwoli na natychmiastowe ich identyfikowanie.

Jak wyjaśnia na łamach "Washington Post" dyrektor odpowiedzialny w FBI za służby biometryczne, Kimberly Del Greco, dzięki Ngi w ciągu niewielu sekund można będzie ustalić, czy osoba zatrzymana w jakimkolwiek miejscu globu jest podejrzana o terroryzm bądź inne przestępstwa.

Superkomputer zainstalowany w górach Wirginii Zachodniej będzie mógł dokonywać do 100.000 identyfikacji dziennie.

Według Bojana Cukicia, jednego z technologów przyszłego centrum danych biometrycznych, system Ngi pozwoli na przykład "sprawdzić" wszystkich pasażerów samolotu rejsowego zanim maszyna wyląduje na lotnisku.

(PAP)


Źródło: http://wiadomosci.o2...?s=258&t=444802

PS. Totalna kontrola zbliża się wielkimi krokami...
  • 0

#2

lolita01.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh.. I samo si na jezyk nasowa... New word older..
Az dziwnie sie czyta takie nowinki ze swiata.
  • 0

#3

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zbiorą odciski od wszystkich ludzi na ziemii? Dostaniemy listem kartkę na której trza bedzie odbić kciuka? :P A jak z tęczówką? :P
  • 0



#4

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łapy pręcz od moich odcisków i tęczówek :P Chyba nie wprowadzą przymusu dawania odcisków bądź wzoru tęczówki... Chociaż wszystkiego można się spodziewać po tym świecie.
  • 0

#5

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczy że wprowadzą dowody osobiste z biometryką :) (coś plumkają o tym w W. Brytanii) To załatwia sprawę załatwienia sobie odcisków i tęczówek do bazy danych. Będziesz chciał coś załatwić -> tęczówa w rejestrator :P
  • 0



#6

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spoglądając w przyszłość z takimi pomysłami cieszę się, że nie będę żył wiecznie :P
  • 0

#7

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja jestem przerazajacym terrorysta.
jestescie moimi 72 dziewicami? mam nadzieje ze nie..

...pomysl chory, ale wydaje mi sie, ze nie wypali cos takiego ;)
  • 0

#8

Chorus777.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie przypomina Wam to Matrixa ?
  • 0

#9

Double_G.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(lolita01) Heh.. I samo si na jezyk nasowa... New word older..
Az dziwnie sie czyta takie nowinki ze swiata.


Lolitko - New World Order :)
  • 0

#10

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Polsce tez ma chyba powstac PESEL 2, ktory bedzie zawieral wiele informacji o nas i o naszym zyciu. Zapewne bedzie z tym amerykanskim systemem w jakis sposob polaczony. W Europie zach. juz od jakiegos czasu pobiera sie odciski palcow, np. w Hiszpanii, gdy sie sklada papiery o dowod osobisty. Ciekawi mnie tylko w jaki sposob chca zgromadzic odczyty z teczowki oka u wszystkich ludzi?
  • 0



#11

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O to udało im sie opracować odpowiednie algorytmy ? chcialbym je zobaczyc :< .
  • 0

#12

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Totalny absurd i ograniczenie wolności ! Co oni sobie wyobrażają.. przecież w wielu przypadkach będzie sie to odbywało wbrew woli innych [mojej włącznie ;p ]. Odciski to jeszcze jakimś cudem mogą zebrać ale jak zrobią to z siatkówką to nie mam pojęcia. Za kogo takie FBI sie uważa? [hehe]. Buraki i tyle.
  • 0



#13

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko można interpretować na dwa sposoby. Zdjęcie w dowodzie i bazie danych FBI, też jest pewnym rodzajem ograniczenia wolności. W końcu wygląd zewnętrzny to także biometryka, lecz łatwiejsza do pewnej zmiany. Odciski palców chyba można tylko zatrzeć kwasem lub bliznami, a tęczówka... Raport mniejszości nam się kłania :D

Miła perspektywa. Chociaż patrząc wstecz, to w średniowieczu godność danego człowieka brało się na słowo, więc sądzę, że próby wprowadzenia tam dowodów osobistych nie spodobałyby się równie bardzo jak nam takie pomysły. :)

Nie zmienia to faktu, że widać dochodzący do władzy Nju Order :P
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych