Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blizna od urodzenia.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie :) . Chcę wam opowiedzieć ciekawą historię, która krąży wśród ludzi dorosłych i starszych.

To może być trochę chaotyczne, bo trudno wyrazić to słowami.

Podobno, gdy kobieta w ciąży zrobi na swym ciele znak palcem mówiąc w tym czasie o jakiejś ranę bądź deformacji, jej dziecko urodzi się z taką deformacją dokładnie w tym miejscu gdzie na swoim ciele pokazała ją jego matka.

Rzecz jest ciekawa, bo jednym, z takich przypadków jest moja ciocia, której mama gdy była z nią w ciąży pokazała na swojej szyi palcem mówiąc coś w rodzaju: ,,o tak go tu kura zadrapała". Gdy moja ciocia się urodziła na swojej szui miała znak wyglądający podobnie jak kurze zadrapanie i ma go do dziś. I to nie jest jedyny przypadek, bo podobno tak samo było ze znajomym(nieżyjącym już) mamy, którego matka pokazała na twarzy palcem i powiedziała : ,,pijawka" i wtedy on się z taką ,,pijawką" na twarzy urodził.

Proszę o zrozumienie, nie robię sobie jaj.
  • 0

#2

Arhonin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem o podobnej historii od pewnego znajomego.. Opowiadał że jego matka była w ciąży - z nim ..już nie pamiętam jak to się stało ale uderzyła prawie całą powierzchnią dłoni w górną część uda... i po porodzie (nie wiem czy to zauważyli od razu) ale okazało się że ma bliznę - w postać odbitej górnej części dłoni - umiejscowioną w tym samym miejscu gdzie uderzyła się jego matka podczas ciąży.. do teraz ją ma, czyli około 21 lat... jest to dosyć intrygujące i nie potrafię profesjonalnie wytłumaczyć tego zjawiska. (być może kiedy płód ma już rozwinięty mózg odbiera jakieś znaki z "zewnątrz"...) Historia opisana przeze mnie różni się tym że tu był "wkład fizyczny" a ty opisujesz przypadki o "wkładzie umysłowym" co jeszcze bardziej komplikuje zrozumienie i wytłumaczenie tego zjawiska...

Użytkownik G4BRI3L edytował ten post 22.12.2007 - 18:27

  • 0

#3

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm... powiem jeszcze tylko jedno, że ciężarna matka dotykając danej części ciała palcem MÓWIŁA o ranie albo bliźnie. Gdyby np. się drapała albo gładziła się palcem po policzku dziecko urodziłoby się normalne.
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszałam jakoby dziecko po urodzeniu miało bliznę (czy tam znamię) w miejscu w które matka w czasie ciąży się dotknęła po tym jak się czegoś przestraszyła. Nie znam jednak przypadku który by potwierdzał tą teorię.
  • 0



#5

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja slyszalem o tak zwanych "myszkach"... zazwyczaj pojawiaja sie na szyi badz twarzy po tym jak matka w czasie ciazy przestraszy sie myszy i dotknie sie w ktores miejsce... Znam dwie osoby ktore takowe maja i w ten sposob mi to wyjasnily

P.S Te osoby sie nie znaja
  • 0

#6

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mamie mojego kolegi podczas ciąży na głowe kapła biała farba. I co? I kumpel ma teraz ciemne włosy z blond plamką na czubku :D
  • 0



#7

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mamie mojego kolegi podczas ciąży na głowe kapła biała farba. I co? I kumpel ma teraz ciemne włosy z blond plamką na czubku :D



Robisz sobie jaja czy mowisz powaznie? :devil:
  • 0

#8

Bluski.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy bylem w brzuszku mamy :P miala ona skurcz w prawej nodze i sie za nia zlapala. Gdy ja sie urodzilem mialem (i mam do dzisiaj) blizne w tym samym miejscu, poprostu zaczerwieniona skora.
  • 0

#9

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mamie mojego kolegi podczas ciąży na głowe kapła biała farba. I co? I kumpel ma teraz ciemne włosy z blond plamką na czubku :D



Robisz sobie jaja czy mowisz powaznie? :devil:



Jestem jak najbardziej poważny :)
  • 0



#10

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

od urodzenia mam całkiem duże brązowe znamię na zewnętrznej stronie prawego uda, pochodzenie - nieznane
  • 0

#11

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mój kolega też ma znamię na udzie. NA początku myślałem, że to zwykły wielki siniak a to mu nie zniknęło i mówił, że zawsze takie miał.
  • 0

#12

Merlin1590.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eh moja mama jak byla ze mna w ciazy popazyla sobie caly prawy policzek, zlapala sie reka w miejsce popazenia ale ja zadnych blizn na twarzy nie mam... :D moja kolezanka ma za uchem blizne jej matka rowniez popazyla sie goracym olejem cale ucho miala popazone i za uchem ale córka ma tylko za uchem male znamie;)
  • 0

#13

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też słyszałem wiele takich historii i widziałem znamienia, coś w tym jest, bo to nie może być przypadkami.
  • 0

#14

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trochę mi sie nie chce wierzyć [jak zwykle.]... Moze to jakiś zbieg okoliczności, który potem jest rozpowiadany w kręgu rodziny i tak sie rozchodzi. coraz więcej osób zna np. taka historię i potem, gdy coś dolega ich noworodkowi albo ma jakieś blizny, przypisują je do takich właśnie zdarzeń przed narodzinami. W inny sposób ciężko byłoby to wytłumaczyć.
  • 0



#15

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja mama jak była w ciąży (nosiła mojego braciszka xD ) poparzyła się po ręce ale brat nie ma żadnego znamienia ani blizny 8) . Hmmmmm muszę się popytać w rodzinie o takie przypadki :lol2:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych