Skocz do zawartości


Zdjęcie

Francja chce europejskiej armii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W historii integracji tego jeszcze nie było. Francuski przywódca przedstawił plan przebudowy Unii aż na siedem miesięcy przed przejęciem sterów Wspólnoty. Malutka Słowenia, która jako pierwszy z nowych członków przejmie przewodnictwo w UE w styczniu, została w ten sposób zepchnięta na margines.

Sarkozy musi jednak działać szybko, bo cel ma ambitny. Pod kierunkiem Francji już w najbliższych latach ma powstać coś na kształt europejskiej armii, zdolnej nawet bez pomocy NATO interweniować na całym świecie. "Jak Europa może być niezależna, jak może działać na rzecz pokoju na świecie, jeśli sama nie jest w stanie się obronić?" - pytał wczoraj europosłów.

Francuzi mają konkretny plan. We wczorajszym wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawił go minister obrony Herve Morin. W przyszłym roku w Brukseli miałby powstać sztab zajmujący się rozpoznaniem zagrożeń dla Europy i opracowaniem ewentualnych wspólnych interwencji. Francuzi chcą także doprowadzić do harmonizacji szkoleń wojskowych w całej Unii i stworzyć system staży dla oficerów w armiach innych państw UE.

Dla wielu europejskich stolic takie plany pozostają jednak kontrowersyjne. Ale najbardziej dla Londynu. A bez poparcia Brytyjczyków pomysł budowy unijnych sił zbrojnych nie ma szans na powodzenie, bo tylko Francja i Wielka Brytania mają rzeczywiście liczące się w skali światowej wojsko.

Brytyjczycy obawiają się, że budowa unijnej armii osłabi NATO. Londyn wolałaby, aby rola UE ograniczyła się do akcji humanitarnych, pozostawiając misje wojskowe Sojuszowi. Brytyjczycy uważają także, że ważniejsze od budowy sztabów są inwestycje w nowoczesne uzbrojenie. "Już tej jesieni możemy się spodziewać wielkiej batalii między Francuzami i Brytyjczykami" - mówi DZIENNIKOWI Jolyon Howorth z Francuskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (IFRI).

Dla premiera Gordona Browna jeszcze ważniejsze są jednak obawy jego rodaków, że z powodu francuskich planów integracja Unii idzie za daleko i za szybko. Prosząc parlament o ratyfikację nowego Traktatu Reformującego i tłumacząc, dlaczego nie jest w tej sprawie potrzebne referendum, obiecał on, że po przyjęciu dokumentu Bruksela przez wiele lat nie będzie domagała się dodatkowych kompetencji. "Wizja Sarkozy’ego bardzo zintegrowanej Europy z pewnością nie jest Brownowi na rękę" - tłumaczy DZIENNIKOWI John Kent z London School of Economics. Niepewna jest też reakcja Polski. Rok temu prezydent Lech Kaczyński co prawda poparł budowę unijnych sił zbrojnych, ale dla Warszawy umocnienie NATO pozostaje priorytetem.

Sarkozy ma jednak potężny atut w ręku. Odkrył go w czasie wizyty w USA: "Mówię to tu, w Kongresie. Im bardziej będziemy skuteczni w ustanowieniu europejskiej obrony, tym bardziej Francja będzie zdecydowana ponownie zająć swoje pełnoprawne miejsce w strukturach NATO". Targ jest więc prosty. Sarkozy proponuje powrót Francji po 40 latach do wojskowych struktur Sojuszu, wzmacniając go jedną z najnowocześniejszych armii w Europie. Ale w zamian za zgodę Londynu i Waszyngtonu, aby i Unia mogła bronić się sama.

http://www.dziennik....ArticleId=67383
  • 0

#2

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hahahaha, Francja i wojsko! :lol3:

Dwa przykłady (oczywiście autentyki, choć trudno w to uwierzyć):

Afganistan - grupa francuskich "komandosów" (powiedzmy, ze siedmiu) wyruszyła na patrol. Niestety w górach totalnie zaskoczyła ich grupa talibów wspomaganych przez europejskich najemników. Ci o dziwo ich nie zabili, ale widząc nieporadność francuzików, powiedzieli im: "puścimy was żywych, ale macie rozebrać się do gaci i oddać sprzęt". Po jakimś czasie strażnicy w jednej z baz zobaczyli grupkę siedmiu "elitarnych komandosów" biegnących w samych gatkach w stronę bramy ;)

Druga akcja - polsko-francuskie ćwiczenia grup antyterrorystycznych. Czwórka ludzi ma szturmować pokój, w którym jest terrorysta i zakładnik, dwóch Francuzów i dwóch Polaków. W naszym systemie pierwszy wyważa drzwi i usuwa sie na bok, a dopiero drugi w szeregu wpada jako "pierwszy" do środka. U Francuzów jest inaczej - wyważajacy drzwi od razu wbiega jako pierwszy do środka a reszta za nim.
Dzień ćwiczeń - Francuzi zaczynają. Drzwi, za nimi pokój z celem akcji. Przy nich ustawiają się komandosi - dwóch Francuzów a za nimi dwóch naszych, czteroosobowy oddział. Francuz nr 1 kopem wywala drzwi, potyka się i wywala jak długi. Drugi Francuz próbuje wbiec do środka, ale potyka się o leżącego rodaka i również się wywraca. Dopiero dwóch Polaków stojących na końcu "kolejki" wbiegło do środka depcząc po "zagraniznych partnerach" (wszak zakładnik czeka na ratunek i nie ma czasu na jakieś wygłupy i tarzanie się po ziemi) i uratowało akcję.
Do końca zajęć Francuzi byli obrażeni, że Polacy śmieli zdeptać ich komandosów :mrgreen:

Zresztą, francuska armia jest znana z... niekonwencjonalnych zagrywek. Zaczęło się już od bitwy pod Alezją, kiedy to Juliusz Cezar, oblegający siłą ok. 70 000 legionistów i sił sprzymierzonych miasto Alezję, w której było zamkniętych do 80 tys. Galów, musiał odeprzeć jednocześnie atak nadciągających posiłków galijskich (prawie cała Galia powstała, aby ruszyć Vercyngetoryksowi na ratunek) w sile od 150 000 do 250 000 Galów. Posiłki Galijskie przybyły, ruszyły do boju i... natychmiast uciekły we wszystkie strony.

Żarty o francuskiej waleczności jednak mają pewne uzasadnienie ;)
  • 0



#3

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

cholera, czy kiedys na swiecie zapanuje wsrod ludzi spokoj? gdzie kazdy bedzie chcial pokoju?
  • 0

#4

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zresztą, francuska armia jest znana z... niekonwencjonalnych zagrywek. Zaczęło się już od bitwy pod Alezją, kiedy to Juliusz Cezar, oblegający siłą ok. 70 000 legionistów i sił sprzymierzonych miasto Alezję, w której było zamkniętych do 80 tys. Galów, musiał odeprzeć jednocześnie atak nadciągających posiłków galijskich (prawie cała Galia powstała, aby ruszyć Vercyngetoryksowi na ratunek) w sile od 150 000 do 250 000 Galów. Posiłki Galijskie przybyły, ruszyły do boju i... natychmiast uciekły we wszystkie strony.

Żarty o francuskiej waleczności jednak mają pewne uzasadnienie ;)


1 galowie to nie francja ;) (Francja bedzie pozniej :) )
2 galowie dali łomot rzymianom bo przecie rozwalili imp. rz.
3 cos mi w te historyjki nie chce sie wiezyc bo komandosi sie tak nie zachowuja :) nawet francuscy :P
choc nie raz kitrali przed walką :D

a co do pomysłu o E Armi to troche glupi pomysl :) juz mamy NATO i to starycz :D
  • 0

#5

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO dobry pomysł. Takie ujednolicenie wewnątrz Europy, ułtwiłoby ujednoolicenie w NATO. Bo nie potrzebni by byli w NATO przedstawiciele kazdego pnastwa z osobna, tylko kilku reprezentantów Armo Europejskiej. Pozatym pozwoliłoby to ujednolicić sprzęt, zasady szkolenia, logistyke itd.
  • 0

#6

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO dobry pomysł. Takie ujednolicenie wewnątrz Europy, ułtwiłoby ujednoolicenie w NATO. Bo nie potrzebni by byli w NATO przedstawiciele kazdego pnastwa z osobna, tylko kilku reprezentantów Armo Europejskiej. Pozatym pozwoliłoby to ujednolicić sprzęt, zasady szkolenia, logistyke itd.



właśnie umieściłem ten artykuł w dziale " Nowy Porządek Świata" więc skojarz o co chodzi czyli ta cała globalizacja i powiększanie unii zmierza tylko do ...nowy porządek ... świata doczytaj co to jest i z tym chodzi ja w to nie wierzyłem ale " znikają " granice między państwami tworzy się światowy rząd , wolność ludzi jest ograniczana ludzie mogą być podsłuchiwani szpiegowani , nawet nie widzisz swojej wypłaty która trafia na konto w banku , płacimy kartami kredytowymi czyli też od tego płacimy ze płacimy :)) to jest takie fajne ? z jednej strony można pomyśleć ze globalizacja jest dobra co w tym takiego dobrego to nie zmniejszy biedy i przestępczości na świeci prawda a skupi cała władzę w rękach wąskiej grupy ludzi czy to dobry pomysł ?
  • 0

#7

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Francuzi to nie tylko Galowie, ale rowniez i plemie Frankow (Galowie - celtowie, Frankowie - germanie). Ci drudzy podbili tych drugich i od nich sie zromanizowali, czy sie myle?
  • 0

#8

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO dobry pomysł. Takie ujednolicenie wewnątrz Europy, ułtwiłoby ujednoolicenie w NATO. Bo nie potrzebni by byli w NATO przedstawiciele kazdego pnastwa z osobna, tylko kilku reprezentantów Armo Europejskiej. Pozatym pozwoliłoby to ujednolicić sprzęt, zasady szkolenia, logistyke itd.



właśnie umieściłem ten artykuł w dziale " Nowy Porządek Świata" więc skojarz o co chodzi czyli ta cała globalizacja i powiększanie unii zmierza tylko do ...nowy porządek ... świata doczytaj co to jest i z tym chodzi ja w to nie wierzyłem ale " znikają " granice między państwami tworzy się światowy rząd , wolność ludzi jest ograniczana ludzie mogą być podsłuchiwani szpiegowani , nawet nie widzisz swojej wypłaty która trafia na konto w banku , płacimy kartami kredytowymi czyli też od tego płacimy ze płacimy :)) to jest takie fajne ? z jednej strony można pomyśleć ze globalizacja jest dobra co w tym takiego dobrego to nie zmniejszy biedy i przestępczości na świeci prawda a skupi cała władzę w rękach wąskiej grupy ludzi czy to dobry pomysł ?

1. Ja całym sercem i umysłem popieram globalizacje.
2. Wiem o co chodzi i dla mnie to sa bzdury.
3. I dobrze ze znikają granice.
4. Swiatowy rzad.. Ehh moje marzenie od ponad 5 lat. Zniesc granice, zniszczyc tradycje i wszystkie kultury ktore sie nie przystosuja. Na czele ludzi postawic jeden globalny rzad. Kazdy kto sie nie podporzadkuje powinien byc eleminowany.
5. Demokracja i wolnosc slowa to utopia. Daj ludzia zbyt duzo wolnosci to sie zrobi burdel.
6. Płace kartą bo to wygodne. I w zyciu nie zmienie tego :P
7. Tak to jest dobry pomysł. Bieda mnie nie interesuje. Za to jeden wielki kraj, to jedyna droga do prawdziwego postępu na świecie i jedyny sposób na zaprzestanie konfliktów.

Sorry ale dla mnie te wszystkie teorie spiskowe to stek bzdur wyssanych z palca. Ludzie którzy to wymyślają albo są stuknięci albo cholernie im się nudzi.
Jestem pierwszy w kolejce do ustanowienia globalnej wladzy i wymordowania 80% populacji, jesli to w perspektywnie powiedzmy 1000 lat zapewni ogromny postep i co najwazniejsze ekspancje w kosmos.
  • 0

#9

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hah czlowieku zalosny jestes, opowiadasz sie za czyms o czym nawet nie masz pojecia, wnioskuje po tym co ty wystukales.
ciebie powinni jako 1szego zabic aby zmniejszyc przeludnienie i tobie podobnych, potem murzynow i problem z glowy
  • 0

#10

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO dobry pomysł. Takie ujednolicenie wewnątrz Europy, ułtwiłoby ujednoolicenie w NATO. Bo nie potrzebni by byli w NATO przedstawiciele kazdego pnastwa z osobna, tylko kilku reprezentantów Armo Europejskiej. Pozatym pozwoliłoby to ujednolicić sprzęt, zasady szkolenia, logistyke itd.



właśnie umieściłem ten artykuł w dziale " Nowy Porządek Świata" więc skojarz o co chodzi czyli ta cała globalizacja i powiększanie unii zmierza tylko do ...nowy porządek ... świata doczytaj co to jest i z tym chodzi ja w to nie wierzyłem ale " znikają " granice między państwami tworzy się światowy rząd , wolność ludzi jest ograniczana ludzie mogą być podsłuchiwani szpiegowani , nawet nie widzisz swojej wypłaty która trafia na konto w banku , płacimy kartami kredytowymi czyli też od tego płacimy ze płacimy :)) to jest takie fajne ? z jednej strony można pomyśleć ze globalizacja jest dobra co w tym takiego dobrego to nie zmniejszy biedy i przestępczości na świeci prawda a skupi cała władzę w rękach wąskiej grupy ludzi czy to dobry pomysł ?

1. Ja całym sercem i umysłem popieram globalizacje.
2. Wiem o co chodzi i dla mnie to sa bzdury.
3. I dobrze ze znikają granice.
4. Swiatowy rzad.. Ehh moje marzenie od ponad 5 lat. Zniesc granice, zniszczyc tradycje i wszystkie kultury ktore sie nie przystosuja. Na czele ludzi postawic jeden globalny rzad. Kazdy kto sie nie podporzadkuje powinien byc eleminowany.
5. Demokracja i wolnosc slowa to utopia. Daj ludzia zbyt duzo wolnosci to sie zrobi burdel.
6. Płace kartą bo to wygodne. I w zyciu nie zmienie tego :P
7. Tak to jest dobry pomysł. Bieda mnie nie interesuje. Za to jeden wielki kraj, to jedyna droga do prawdziwego postępu na świecie i jedyny sposób na zaprzestanie konfliktów.

Sorry ale dla mnie te wszystkie teorie spiskowe to stek bzdur wyssanych z palca. Ludzie którzy to wymyślają albo są stuknięci albo cholernie im się nudzi.
Jestem pierwszy w kolejce do ustanowienia globalnej wladzy i wymordowania 80% populacji, jesli to w perspektywnie powiedzmy 1000 lat zapewni ogromny postep i co najwazniejsze ekspancje w kosmos.



tak ustrój jaki opisujesz już istniał nazywał się KOMUNIZM ja to było fajne dla ciebie wtedy jak to pamiętasz i przetrwał tylko około 50 lat
  • 0

#11

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hah czlowieku zalosny jestes, opowiadasz sie za czyms o czym nawet nie masz pojecia, wnioskuje po tym co ty wystukales.
ciebie powinni jako 1szego zabic aby zmniejszyc przeludnienie i tobie podobnych, potem murzynow i problem z glowy

Oho widze eksperta od spraw miedzy narodowych, ktore nie zmordowanie tropii teorie spiskowe n/c
Aha, skoro nie mam pojecia to mnie oswiec panie ekspert no dalej. Proszcze o rzeczowe fakty, argumenty itd.

@up
Komunizm nie ma nic wspolnego z totalna globalizcja.
Chciazby dlatego ze gospodarka wolno-rynkowa przetrwa.
  • 0

#12

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie chce mi sie z toba dyskutowac na ten temat, wystarczy spojrzeć na argumenty jakie przytoczyles i chyba wiecej nie trzeba nic mowic, po prostu zal mi takich ludzi i nie wiem po co sie tacy rodza.

Swiatowy rzad.. Ehh moje marzenie od ponad 5 lat. Zniesc granice, zniszczyc tradycje i wszystkie kultury ktore sie nie przystosuja. Na czele ludzi postawic jeden globalny rzad. Kazdy kto sie nie podporzadkuje powinien byc eleminowany.

Tak to jest dobry pomysł. Bieda mnie nie interesuje. Za to jeden wielki kraj, to jedyna droga do prawdziwego postępu na świecie i jedyny sposób na zaprzestanie konfliktów.


Demokracja i wolnosc slowa to utopia. Daj ludzia zbyt duzo wolnosci to sie zrobi burdel.


  • 0

#13

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie chce mi sie z toba dyskutowac na ten temat, wystarczy spojrzeć na argumenty jakie przytoczyles i chyba wiecej nie trzeba nic mowic, po prostu zal mi takich ludzi i nie wiem po co sie tacy rodza.

Swiatowy rzad.. Ehh moje marzenie od ponad 5 lat. Zniesc granice, zniszczyc tradycje i wszystkie kultury ktore sie nie przystosuja. Na czele ludzi postawic jeden globalny rzad. Kazdy kto sie nie podporzadkuje powinien byc eleminowany.

Tak to jest dobry pomysł. Bieda mnie nie interesuje. Za to jeden wielki kraj, to jedyna droga do prawdziwego postępu na świecie i jedyny sposób na zaprzestanie konfliktów.


Demokracja i wolnosc slowa to utopia. Daj ludzia zbyt duzo wolnosci to sie zrobi burdel.

Pewnie, ze ci sie niechce. Skoro nawet nie potrafisz wysunac swoich wlasnych argumentow, tudziez dowdow na wszechzwiazkowa-organizacje-konspiracyjna. Ktorej zadaniem jest zniewolenie ludzkosci i oddanie jej pod rzady kosmitom. Taaa

W zasadzie sie, moglbym sie rozpisac dlaczego uwazam ze jeden globalny rzad > setki malych panstewek, ale po co ?Przeciez i tak wyjde na psychopate ktory sie nie na na tajnych el0 stwarzyszeniach -;-.
  • 0

#14

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hah czlowieku zalosny jestes, opowiadasz sie za czyms o czym nawet nie masz pojecia, wnioskuje po tym co ty wystukales.
ciebie powinni jako 1szego zabic aby zmniejszyc przeludnienie i tobie podobnych, potem murzynow i problem z glowy

Oho widze eksperta od spraw miedzy narodowych, ktore nie zmordowanie tropii teorie spiskowe n/c
Aha, skoro nie mam pojecia to mnie oswiec panie ekspert no dalej. Proszcze o rzeczowe fakty, argumenty itd.

@up
Komunizm nie ma nic wspolnego z totalna globalizcja.
Chciazby dlatego ze gospodarka wolno-rynkowa przetrwa.



jaka wolna gospodarka o wolnej gospodarce możemy mówić kiedy podwyższają ceny paliw na stacji większa podaż większa cena albo jedzenie , już teraz się mówi o cenach minimalnych na dane produkty są limity produkcyjne bądź pewny ze ceny będą szły w górę dzięki globalizacji ,wolny handel polega na eksporcie i na imporcie gdzie będziesz eksportował jak nie będzie granic , nie uda się stworzyć globalnej wioski jak chcesz względy kulturowe choćby język jest przeszkodą , religia , no chyba ze wracamy do komunizmu , jedz na Białoruś jak chcesz tak będzie wyglądała globalizacja jak nie wierzysz
  • 0

#15

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Ja całym sercem i umysłem popieram globalizacje.
2. Wiem o co chodzi i dla mnie to sa bzdury.
3. I dobrze ze znikają granice.
4. Swiatowy rzad.. Ehh moje marzenie od ponad 5 lat. Zniesc granice, zniszczyc tradycje i wszystkie kultury ktore sie nie przystosuja. Na czele ludzi postawic jeden globalny rzad. Kazdy kto sie nie podporzadkuje powinien byc eleminowany.
5. Demokracja i wolnosc slowa to utopia. Daj ludzia zbyt duzo wolnosci to sie zrobi burdel.
6. Płace kartą bo to wygodne. I w zyciu nie zmienie tego :P
7. Tak to jest dobry pomysł. Bieda mnie nie interesuje. Za to jeden wielki kraj, to jedyna droga do prawdziwego postępu na świecie i jedyny sposób na zaprzestanie konfliktów.



to co tu przedstawiles to globalne niewolnictwo :) a czlowiek ktory tak mow to czlowiek ktory nie ma(nie chce) po co zyc :/

1. przemyslales to dobrze ?
2. jakie bzdury ?
3. zle :) granice maja byc ale swoboda graniczna tez :)
4. tak i moze co przejac kulture od USA co ?!
5. jedz do rosji i zobacz co sie tam dzieje
6. placisz karta bo biegniesz za moda i wygoda (nie mowie ze to zle)
7. bieda cie nie interesuje bo jestes nadziany (i cwany) bo masz karte ? Zaprzestania konfilktow... ludzie sie zawsze kluca :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych