Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria odnośnie życia po śmierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Codon.
  • Postów: 13
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Dziś poświęciłem chwilkę na poczytanie na temat śmierci klinicznej i tego, co ludzie widzą, gdy zbliża się śmierć. Zdziwiła mnie pewna rozbieżność relacji w niektórych aspektach - jedna osoba widziała tylko światło i tunel, druga była na polanie, dla jednej grała przyjemna muzyka, dla drugiej ponure, ciężkie nuty...

Dodając do tego odrębność religijną tych ludzi i ogólnie inne założenia głównych religii, doszedłem do pewnego ciekawego, lub nie wniosku.

Skoro odczucia towarzyszące śmierci klinicznej / zwykłej są inne w przypadku różnych ludzi, tak samo, jak zasady religii i bogowie towarzyszący im, pomyślałem, że być może jest to "bitwą o klienta" w zaświatach. Spójrzmy na to z innej strony:

Chrześcijanie wymagają, jak zresztą każda religia, aby żyć zgodnie z zasadami ich wiary. Co za to dostaniemy? Wieczne zbawienie, miejsce przy Bogu i radość, lub też piekło i wieczne potępienie. Jest też czyściec, do którego trafiają niezdecydowani. Do wyboru do koloru...

Judaizm, o ile się nie myle, i o ile to, co powiedział mi ksiądz na religii jest prawdą, osobie wyznajacej i praktykującej ich religie oferuje miejsce w otchłani. Również ciekawa perspektywa.

Buddyzm natomiast oferuje reinkarnację - ponowne urodzenie się w innym ciele. Też dość kusząca sprawa, prawda?

I teraz wyobraźmy sobie, że to wszystko jest prawdą. Chrześcijanie odchodzą w taki sposób, żydzi w taki, a jeszcze inne religie na swoj własny. Ich bogowie jakby biją się o klienta - każdy jest ważny. Taki wolny rynek...

Wiem, że teoria ta wydaje się dość dziwna i może zabawna, nie myślałem nad nią dłużej, po prostu w pewnym momencie nasunęła mi się na myśl, także proszę o wyrozumiałość :P

Co o tym myślicie?
  • 0

#2

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rzeczywiscie, zgodze sie z Toba, ze jest to teoria dziwna i smieszna ;)
  • 0



#3

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niepoważna teoria.
Prawda jest tylko jedna - jednak prowadzą do niej różne drogi. Każdego spotka po śmierci to samo. Albo wszyscy po prostu umrą bez szans na życie wieczne, albo coś tam na nas jednak czeka. Zresztą teoria jednego Boga jest już kontrowersyjna i w moich oczach mało prawdopodobna, a Ty tutaj sobie wymyślasz jakieś wojny o klienta - to samo w sobie zaprzecza wszechmocy Boga.
  • 0

#4

Illuminati.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chrześcijanie wymagają, jak zresztą każda religia, aby żyć zgodnie z zasadami ich wiary. Co za to dostaniemy? Wieczne zbawienie, miejsce przy Bogu i radość, lub też piekło i wieczne potępienie. Jest też czyściec, do którego trafiają niezdecydowani. Do wyboru do koloru...



Powiem Ci jedno. Wiara chrześcijańska jest zapisana w biblii. A w niej jest tylko 20% prawdy :)


A walką w zaświatach o nasze dusze tak jak napisał kolega wyżej zaprzeczasz swojej wierze i temu że Bóg jest wszech mogący :)
  • 0

#5

Codon.
  • Postów: 13
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kto powiedział, że jestem katolikiem? :P Nie wyznaje żadnej z religii.

A tak odnośnie tej teorii jeszcze - nie wierzę w nią :P Tylko przeniosłem na forum to, co uformowało mi się w głowie gdy się nudziłem :E

A swoją drogą - myśle, że ciekawie by było, gdybyśmy mieli wybór odnośnie tego, co się z nami stanie po śmierci :P

Odnosnie wszechmocy - wielu madrych ludzi o tym mowilo i dziwilo sie, jakim cudem Bog moze byc wszechmogacy, skoro na swiecie jest tyle zla, skoro nie przewidzial, ze Ewa zerwie jablko itd... Wiele by wymieniac.
  • 0

#6

olg4.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie prawda jest taka, że istnieje tyle bogów, ile religii. Każdy człowiek ma prawo wyboru: wierzy w co (albo kogo) chce. I jeśli umiera idzie do tego boga, w którego wierzył za życia. Tak mi się przynajmniej wydaje:))
  • 0

#7

Codon.
  • Postów: 13
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No czyli zgadzasz się w pewnym sensie z moją teorią :)

Rzeczywiście przyznam, że z tą walką o klienta przegiąłem :P Brzmi to niepoważnie po dłuższym obejrzeniu. Ale odejmując to?

Cóż, i tak tego nie sprawdzimy, także na zawsze pozostanie teorią, tak jak i tysiące innych...
  • 0

#8

JuliuszCezar.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Teoria co najmniej dziwna :) Może przy okazji podzielę się swoją teorią?
Osobiście uważam, że reinkarnacja jest faktem. Żyjemy aktualnie w 3 wymiarze i dopóki dopóty nie osiągniemy określonego stanu zaawansowania naszej świadomości nie przejdziemy w wyżej, tj. do 4 wymiaru. Swą teorię podpieram tym, że są dzieci pamiętające poprzednie wcielenia (nie będę przytaczał tutaj konkretów, ale niektóre przypadki są oszałamiające. Jeśli jesteś zainteresowany możesz poczytać choćby na stronach nautilus'a) Podpieram to także swoimi odczuciami, że kiedyś już tutaj żyłem. Jako, że jestem osobą wierzącą w obcych to wierzę także im przekazom, a głoszą one właśnie o wielowymiarowości wszechświata. Ponadto wzbogacam to o doświadczenia oobe, które wiele w temacie wyjaśniają. Zdaję sobie sprawę, że bardzo ogólnie zakreśliłem moją teorię, ale chyba da się to wyobrazić? ;)
Jako, że jest to mój pierwszy post pragnę się serdecznie przywitać :)
  • 0

#9

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawa teoria i jakimś dziwnym trafem nigdy nie przyszła mi do głowy, bo sam jednak uważam, że jest jedna prawda i wszystkie religie się jakoś łączą, ale nie można wykluczyć też możliwości, że jest tyle zaświatów ile religii/filozofii...
  • 0

#10

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa teoria ale troche przesadziles jednak z ta "wojna" ale tak rozwazajac to i wypowiedzi forumowiczow ze moze byc tak ze jest jeden Bog / Stworca ale mamy do wyboru to co chcemy "robic" po smierci czy sie zreinkarnowac czy pojsc do nieba czy piekla zalezy w co kto wierzyl
  • 0

#11

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmmmm. Może chodzi o to, że Bóg jest jeden, ale tak naprawde każda religia ma troche racji, chociaż nie całkowitą i Niebo wygląda zupełnie inaczej niż nam sie wydaje. A może chodzi o to, że każdy tworzy sobie taki Raj, jaki chce...W każdym razie wątpie, żeby bogów było wielu "i walczyli oni o klienta"
pozdrawiam
  • 0

#12

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

że być może jest to "bitwą o klienta" w zaświatach.


Normalny odlot a w sumie jesteśmy NA WZÓR I PODOBIEŃSTWO, bitwę o takiego klienta zaczynają
już na ziemi zakłady pogrzebowe :mrgreen:
  • 0



#13

Codon.
  • Postów: 13
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc zaczynam powoli wierzyć w tą teorię. Co mnie do tego skłania?

Z tego, co słyszałem na religii są 3 religie objawione. Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam. Skoro są objawione, to można uznać, że raczej nie kłamią i że można im zaufać i uwierzyć w to, co mówią. Również buddyzm wydaje się dosyć wiarygodną religią.

Tak więc mając przed sobą 3 objawione religie i czwartą dość wiarygodną, choć nie objawioną, można się zastanowić nad tym, co według tych religii człowiek robi po śmierci. Dodam tylko, że zakładam, że skoro są objawione, to mówią prawdę, ponieważ objawiła się istota przekazująca im ja.\

Chrześcijanie obiecują niebo za dobre, piekło za złe uczynki i czyściec na odpokutowanie. Judaizm już oferuje nam tajemniczą otchłań - cóż to dokładnie jest, niestety nie wiem, nie wczytywałem się zbytnio w Stary Testament. Jestem tylko pewien, że nie jest to coś ani trochę podobnego do nieba. Muzułmanie, niestety również nie wgłębiłem się w Koran, ale wiem, że chodzi w nim o spotkanie z Allachem. Istnieje również raj i piekło, ale nie w takiej formie, w jakiej istnieje to w chrześcijaństwie. Buddyzm to zupełnie inna sprawa - tu nie ma życia po śmierci, jest reinkarnacja, czyli ponowne życie, w innej formie. To już zupełnie różni się od całej reszty. I również mamy na to niezbite dowody - na przykład dzieci mówiące rodzicom o tym, co ich spotkało w poprzednim wcieleniu.

Nie wiem, czy jest to teoria słuszna, gdyż nie mam w tym temacie dużej wiedzy, ale wydaje się co najmniej ciekawa. A, że nigdy się raczej nie dowiemy jak to rzeczywiście jest, to można choć raz uwierzyć w coś ciekawszego niż tylko dobro-niebo i zło-piekło.
  • 0

#14

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja zawsze to widziałem tak że każdy dostaje po śmierci to w co wierzył
lub po prostu nie ma nic, nie ma żadnego sposobu na to żeby się o tym przekonać i opowiedzieć innym, każdy w momencie śmierci odejdzie i coś się stanie z jego duszą albo po prostu odejdzie z tego świata a dusza nie istnieje i taki człowiek po prostu się rozpłynie

a co do wolnego rynku z duszami, hmm, dziwna teoria i wg mnie naciągana ;)
  • 0

#15

-Jaskier.!.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wierzę w życie po życiu, ale tylko pod postacią człowieka. Nie wierzę aby był jakikolwiek bóg, co w takim razie wylkucza ową "wojnę o klienta", może później będę tego żałował i smażył się w ogniach piekielnych, ale cóż, carpe diem, jak to się mówi. Po śmierci jest narodzenie w innym ciele i kropka, o ta właśnie -> . <- ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych