Skocz do zawartości


Zdjęcie

LICZBA FI 1.618


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31

jebaćadminacokontnieusuwa.
  • Postów: 42
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proporcje człowieka są zawsze takie same u każdego (zdrowego) człowieka np.
obwódgłowy to 3 długości dłoni
rozpiętość rąk od czubka palca środkowego lewego do prawego to również twój wzrost
gdzieś o tym słyszałem
  • 0

#32

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proporcje człowieka są zawsze takie same u każdego (zdrowego) człowieka np.
obwódgłowy to 3 długości dłoni
rozpiętość rąk od czubka palca środkowego lewego do prawego to również twój wzrost
gdzieś o tym słyszałem

co do głowy to obwód mojej to jakieś 3,5 długości dłoni
rozpiętość rąk nie jest taka jak wzrost, można zobaczyć np. u bokserów, sam mam kilka centymetrów większą rozpiętość niż wzrost
za to długość stopy to dokładnie długość od nadgarstka do łokcia :)
  • 0

#33

fillianus.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niewiarygodne!!!!!! Wyszło mi prawie identycznie!! :D
  • 0

#34

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jak ja mam panie i panowie nierowne nogi - jedna krotsza a druga dluzsza - to znaczy, ze jestem nienormalny, tak? nie-boski? nie-idealny? a moze jestem ponad wami wszystymi? no, kaman bom ciekaw co sie za ta piekna twarzyczka naprawde kryje <patrzy z usmiechem w lustro>
  • 0

#35

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie-boski? nie-idealny? a moze jestem ponad wami wszystymi?


Odchylenia od normy się zdarzają ;) . Btw 1,618 0,618 i pewne wariacje tych współczynników są podstawą pewnych technik spekulacyjnych na rynkach o dużej płynności. Jak widać ludzkie emocje również spełniają zasadę złotej proporcji ;) .
  • 0

#36

michuXXX.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zmierzcie swojego ptaka, a potem podzielcie przez długość nosa i...wyjdzie...fi !!!!!!!! Ale mam długi nos ;) ;p

edit by Captain Jack
Jestem pod wrażeniem! Aż musiałem warna dać za spam!

  • 0

#37

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jak ja mam panie i panowie nierowne nogi - jedna krotsza a druga dluzsza - to znaczy, ze jestem nienormalny, tak? nie-boski? nie-idealny? a moze jestem ponad wami wszystymi? no, kaman bom ciekaw co sie za ta piekna twarzyczka naprawde kryje <patrzy z usmiechem w lustro>


A jak urodzisz sie z anomalią to nie twoje wina , w końcu jestes człowiekiem nie ?
Nie da sie ukryć .. u każdego zdrowego człowieka wychodzi fi .
  • 0

#38

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ciągu Fibonacciego mamy liczby: 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 itd.

Każdy wyraz tego ciągu powstaje poprzez dodanie dwóch wyrazów go poprzedzających.

Jeśli dowolny wyraz ciągu podzielimy przez wyraz go poprzedzający to okaże się że wynik zawsze będzie dążył do liczby 1,61...

Ale nie jest powiedziane że to ma być konkretnie liczba np. 1,61894256. Ten ciąg dąży liczby trochę większej od 1,61.
To można sobie szybciutko wyliczyć.

Czytałem gdzieś tez, że gałęzie rozrastają się od drzewa w tym ciągu. Licząc od dołu mamy coraz więcej gałęzi...
Podobnie ma być z liśćmi... no bo skoro gałęzie, to czemu nie liście :-)
  • 0

#39

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako ciekawostka można podać, że PHI kwadrat jest 2,618... czyli PHI +1 to jedyna liczba, która spełnia taką zależność. Gdy podzieli się co drugą kolejną liczbę ciągu fibo, jest on zbieżny do 2,618. Te piękne proporcje, oraz różne ich wariacje są również obecne w przrodzie.
  • 0

#40

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jak ja mam panie i panowie nierowne nogi - jedna krotsza a druga dluzsza - to znaczy, ze jestem nienormalny, tak? nie-boski? nie-idealny? a moze jestem ponad wami wszystymi? no, kaman bom ciekaw co sie za ta piekna twarzyczka naprawde kryje <patrzy z usmiechem w lustro>


A jak urodzisz sie z anomalią to nie twoje wina , w końcu jestes człowiekiem nie ?
Nie da sie ukryć .. u każdego zdrowego człowieka wychodzi fi .

wiec sugerujesz, ze jestem nienormalny, bo gdy podziele dlugosc czegos przed dlugosc czegos_2 to mi nie wyjdzie 1,6 a jakas inna liczba? no fajnie
jestescie ostro powaleni, jesli myslicie, ze jakas liczba odpowiada za to, czy czlowiek jest idealnie zbudowany czy nie, mowiac kolokwialnie macie nasrane we lbach, ale to tak porzadnie :)
a jeszcze mam pytanie - czy jesli pomnoze sinus kata nachylenia mojego penisa do reszty ciala przez obwod glowy to tez wyjdzie jakas boska liczba? moze Boska-licza-Erosa?

edit by Captain Jack
Z moich wyliczeń wynika, że za zwoją postawę zarobiłeś dziś warna i zakaz pisania na tydzień. Pozdro serdecznie!

  • 0

#41

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeciez to wiadomo, ze jestesmy proporcjonalni,
tzn nie wszystko jest proporcjonalne w naszych cialach...
1. Meskie genitalia nie sa, a myslalem, mierzac nie raz ten nos czy stope x]
2. Piersi tez nie sa
i chyba wiele rzeczy,

a jezeli ktos nie jest proporcjonalny to znaczy, ze ewolulowal albo ma cos z malpy ;)
i nie ma sie czym przejmowac ;)
  • 0

#42

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mierzyłam odległość mojego pępka od podłogi i podzieliłam przez odległość mojego 30 włosa na lewej nodze od kąta padania promieni słonecznych w południe i wyszło mi 2.978. Może to też coś boskiego?


Ej, a weź kogoś poproś żeby wsadził Cie do wora, zawiązał i wyrzucił na środku jeziora.. zmierzysz ile wytrzymasz pod woda, a potem bedziesz krzyczeć żeby Cie ktoś wyjął, okej?
A dla wszystkich psedonaukowców, intelektualistów i ludzi zwyczajnie genialnych, mówie że ta liczba istnieje i była omawiana nawet w discovery.. nawet jest znajdzie sie jeden człowiek u którego te proporcje sie nie zgadzają, to i tak teoretycznie 8/10 ludzi z takimi proporcjami to chyba dużo nie?
  • 0

#43

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ciągu Fibonacciego mamy liczby: 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 itd.
Jeśli dowolny wyraz ciągu podzielimy przez wyraz go poprzedzający to okaże się że wynik zawsze będzie dążył do liczby 1,61...

ta? a jak podziele 1 przez 1 albo 2 przez 1? kolego, to zwykle naciaganie glupich teorii


mówie że ta liczba istnieje i była omawiana nawet w discovery..

owszem, istnieje, tak jak liczba 1, 2, 21 i kazda inna. a w discovery to duzo gadaja, zaden argument. specjalisto.
  • 0

#44

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta? a jak podziele 1 przez 1 albo 2 przez 1? kolego, to zwykle naciaganie glupich teorii


Kolega wyżej chciał przekazać, że iloraz kolejnych wyrazów ciągu jest zbieżny do fi

owszem, istnieje, tak jak liczba 1, 2, 21 i kazda inna. a w discovery to duzo gadaja, zaden argument. specjalisto.


Ma swoje zastosowanie specjalisto.
  • 0

#45

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wiem, co kolega chcial przekazac apropo ciagu Fibbonaciego, ale ja pisze, ze to tylko zwykle naciaganie faktow, rozumiem, jakby wyszlo 1,5 badz 1,8, ale 1? 2? Przesada, o to mi chodzi.
A co do drugiej czesci Twojej wypowiedzi, to chyba nie zrozumialem o co Ci chodzilo. Zastosowanie? Repeat please :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych