Skocz do zawartości


Zdjęcie

Współczesny kanibalizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1

Druid.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kanibalizm w Chinach

Z angielskojęzycznej gazety Express Extra, wychodzącej w Hong Kongu, dowiadujemy się, że lekarze w prowincji Shenzen w Chinach ludowych, aby polepszyć ogólny stan organizmu jedzą i sprzedają w celach konsumpcyjnych abortowane dzieci, jako zdrowe jedzenie (NRL News, 4. 24. 95).

Czwórka dziennikarzy pisma Eastweek (siostrzana publikacja Express Extra) podając się za lekarzy, poprosiła w kilku szpitalach miasta Shenzen o możliwość kupienia ludzkich płodów. W Centrum Zdrowia dla kobiet i dzieci, jeden z lekarzy wręczył dziennikarce szklany pojemnik i powiedział: Tutaj jest dziesięć świeżych płodów z aborcji dokonanych dzisiaj. Zazwyczaj zanosimy je do zjedzenia w domu, ale ponieważ nie jest pani w najlepszej formie, proszę je zatrzymać...

Lekarka z kliniki Luo Hu twierdziła, że płody są bardzo pożywne i jest na nie wielki popyt: Najbardziej poszukiwane są płody z pierwszych aborcji młodych kobiet, a najlepiej jeśli dziecko jest płci męskiej. Zwierzyła się, że w ciągu ostatniego pół roku sama zjadła ponad 100 płodów i dodała: To są odpadki aborcji, jeśli ich nie zjemy, zostaną wyrzucone. Gdy je zjadamy, one już i tak nie żyją. Lekarz Dong Men Lao wyznał dziennikarzowi, że cena jednego płodu jest uzależniona od jego wagi i wynosi od 10 do prawie 40 dolarów. Jest to cena o wiele niższa niż w klinikach prywatnych, gdzie żąda się nawet po 300 dol. za sztukę. Jego zdaniem najbardziej uzdrawiające własności ma dopiero płód 9-miesięczny i on przyjmuje zamówienia na takie ciała. Zwłoki dzieci z aborcji są więc używane w komunistycznych Chinach jako "dietetyczna nowość" dla zagwarantowania "silniejszego ciała i gładszej skóry". Jedynie katoliccy lekarze zdecydowanie potępiają ten barbarzyński proceder, jako nową odmianę kanibalizmu.

źródło www.nczas.com
  • 0

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla nas, Europejczyków - niemoralne i nieetyczne, ale jako, że jestem relatywistą, a kultury chińskiej i ich spojrzenia na etyczność nie znam, ciężko mi się na ten temat jednoznacznie wypowiedzieć. Jednak mimo wszystko, to przerasta moje pojęcie...
  • 0



#3

Picu.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem na YT kilka filmów o tej tematyce...
Jak można zjadać coś, co mogło by żyć, chodzić, bawić się... ;/
  • 0

#4

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po prostu NIE DO WIARY!
Pomijając główny i uzasadniony dla nas aspekt etyczny, wyobraźcie sobie jak oni przyrządzają te dziecięce ciałka...nie no trzeba mieć zimną krew. W głowie mi się coś takiego nie mieści. Dla mnie nie do ogarnięcia.
  • 0



#5

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Amadeo, a jak można zbadać coś co chodziło, biegało sobie po łączce ciesząc się życiem a potem zostało w barbarzyński sposób zamordowane? NORMALNIE! W końcu jesteśmy ludźmi, wypierdkami kosmosu :3
  • 0

#6

Ben3k.
  • Postów: 87
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No , bez przekleństw, powaleni.
Jak można jeść życie?
"One już i tak nie żyją"
I co z tego? To jest Bezczeszczenie zwłok!
  • 0

#7

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Normalnie teksańska masakra :] Prawie zwymiotowałem, aczkolwiek: "Jak można zjadać coś, co mogło by żyć, chodzić, bawić się... ;/" - tak samo jak można jeść zwierzęta. Jak ktoś chce to jeść to trudno, ale jeszcze te "diety", mówienie że to jest odżywcze i w ogóle, to dopiero przegięcie. Kto wie czy nie będzie dochodzić do tego(o ile już nie dochodzi), że kobiety będą wolały zabić dziecko, bo to przysmak nieziemski :/
  • 0

#8

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jaka jest różnica w jedzeniu zwłok ludzkich a zwierzęcych? Dla mnie żadna. Przynajmniej się nie marnują x3
  • 0

#9

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kto wie czy nie będzie dochodzić do tego(o ile już nie dochodzi), że kobiety będą wolały zabić dziecko, bo to przysmak nieziemski :/


To już jakaś paranoidalna wizja...
Ale wiecie chyba, że z łożysk kiedyś (jak nie teraz) robiło sie kosmetyki. Na oddziale porodowym była specjalna skrzynia na ich składowanie. Potem zajeżdzała firma i zabierała na przetwórtwo.
Nie zdziwiłabym się, gdyby niemowlaki faktycznie miały jakieś szczególne walory odżywcze. ALe na Boga, to nie powód, by je jeść! Kocia skórka, psi smalec też mają rzekome walory lecznicze, ale w życiu ze względu na to nie zdecydowałabym się na ich stosowanie
  • 0



#10

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kocia skórka, psi smalec też mają rzekome walory lecznicze, ale w życiu ze względu na to nie zdecydowałabym się na ich stosowanie

Rosół z kury działa leczniczo na przeziębienie, też miałabyś opory przed zjedzeniem tego?
Ok, kończąc offtop, nie można od razu krzyczeć, że to niemoralne, chore i nieetyczne. To jest inna kultura, inne zwyczaje. Może i tego nie popieram, ale nic nie zrobię krzykiem, a tylko niepotrzebnie się nakręcę i stracę nerwy. Żeby dobrze ocenić to postępowanie należałoby spojrzeć na to oczami chińczyka, a nie polaka.
  • 0



#11

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pit, masz oczywiście rację. Wszystko zalęży od mentalności i kultury..dobrze, że nie masz czrnobiałego widzenia świata.
Jednak...do dzieci czy praw człowieka chyba wszyscy na świecie mamy jednakowy stosunek. Szczególnie zawód lekarza, który kojarzy nam się wyjątkowo z etycznym wymiarem. Bądź co bądź chodzi tutaj o zjadanie ludzi, więc kwestię wyjątkowo kontrowersyjną. Być może ja sprawę upraszczam, ale wydaje mi się, że ci lekarze są szaleni i to się powinno karać. Już nawet przez sam fakt bezczeszczenia zwłok.
  • 0



#12

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

NIe wiem jak się odnosi prawo chińskie do takich praktyk, co do praw człowieka, w Chinach są one niestety nagminnie łamane. Ludzie są do tego "przyzwyczajeni" i dla nich może się to wydawać normą.
  • 0



#13

Meliana.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

~Nie jestem w stanie sobie tego nawet wyobrazić. Moim zdaniem to jest po prostu wina ustroju i tej całej sytuacji w tym kraju
  • 0

#14

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak to Izzard w swoim jednym stand-upie powiedział: cannibals say, that babies taste of chicken ;)
  • 0

#15

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fak! może i mają inna kulture ale jedzenie dzieci to już przesada... a jedzenie zwierzat różni się tylko tym że to nie nasz gatunek... mam nadzieje że KFC tak popularne w Chunach nie zmieni menu...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych