Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stara, dziwna obserwacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

cinus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę zaznaczyć, że byłem wtedy dosyć młody, miałem około 5-6 lat, a przy obserwacji był kolega 2 lata starszy, mimo wszystko pamiętam całą sytuację doskonale. Nie przedstawiałbym jej tu, gdyby nie fakt, że nigdzie nie znalazłem informacji, by ktoś widział cokolwiek podobnego... No ale przejdźmy do sedna.
To było lato, ciepły, bezchmurny dzień. Godzina 12, może 13. Siedzieliśmy sobie na podwórku przed budynkiem (stary, poniemiecki dom wielorodzinny, tam zawsze są podwórka) i gadaliśmy by zabić czas, raczej nic kreatywnego, jak to dzieciaki. W pewnym momencie zauważyłem... no właśnie - był to obiekt, który z grubsza przypominał czteroramienną czarną gwiazdę, przy czym jej końcówki były odchylone w bok (jedyne skojarzenie jakie mam to swastyka, tylko, że zaokrąglona). Obiekt poruszał się wolno, nie jestem w stanie precyzyjnie określić prędkości, bo nie wiem jak wysoko był, ale szacuję jego wielkość na 10m - i raczej nie leciał szybciej jak 200km/h. W każdym razie odniosłem wrażenie, że nie jest nadwyraz duży, ani też mały. Najciekawsze było to, że w trakcie lotu obracał się wokół własnej osi w kierunku tych zaokrągleń. Mieszkam w Świebodzinie(Lubuskie), a ten pojazd, czy co to było, poruszał się z południa (Zielona Góra, Wrocław) na płn. zach. (Szczecin?). Pamiętam, że kumpel pobiegł odrazu po aparat a ja wyszedłem na ulicę patrzeć gdzie leci i jak powoli znika za horyzontem (troche to trwało) - oczywiście aparatu nie przyniósł, bo ojciec mu nie dał ;) .
Zadawałem pytanie: 'co to jest?' na wielu stronach zajmujących się tematyką UFO i nikt do tej pory mi nie odpowiedział.
Tak na zakończenie dodam, że w życiu widziałem przynajmniej jeden raz 'klasycznego' NOLa, zawołała mnie matka a było w tym momencie wiele osób, co mogą potwierdzić.
Możecie mi wierzyć lub nie, nie dbam o to w zasadzie. Prosiłbym jednak o zachowanie pozy przynajmniej w stylu: 'to możliwe'. Jeżeli ktoś znalazłby coś podobnego na necie, to także prosiłbym o linki, chętnie poczytam.
Pozdrawiam
  • 0

#2

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zadawałem pytanie: 'co to jest?' na wielu stronach zajmujących się tematyką UFO i nikt do tej pory mi nie odpowiedział.


nie odpowiedział ci bo nie masz dowodów a każdy może wymyślić taką historyjkę jak ty :cafe:

np.

Kiedy miałem 5 lat, pojechałem z mamą nad morze, oczywiście był piękny ciepły dzień, niebo było bez chmurne, kiedy leżałem na piasku i się opalałem nagle zobaczyłem coś na niebie jak by jakiś obiekt najpierw poruszał się wolno, odkręcał się wokół własnej osi, był w kształcie dysku, widok był nie sam owity, po kilkunastu sekundach obserwacji tajemniczy statek jak by zniknął w niebie, chyba poleciał w kosmos lecz zostawił za sobą taką dziwną chmurkę. Wtedy z mamą nie dysponowaliśmy takim sprzętem żeby zrobić zdjęcie ponieważ był rok 1996, a wtedy takiej technologi nie było. Nikt na żadnych forach mi nie odpowiedział. Jak myślicie co to było? :o

Pamiętam, że kumpel pobiegł odrazu po aparat a ja wyszedłem na ulicę patrzeć gdzie leci i jak powoli znika za horyzontem (troche to trwało) - oczywiście aparatu nie przyniósł, bo ojciec mu nie dał wink1.gif.


O ja ten tekst naprawdę mnie dobił :rotfl:

Bez dowodów nic nie osiągniesz w postaci zdjęcia czy filmiku, tak więc nikt ci nie odpowiadał ponieważ historia musi się łączyć z dowodami. Kto ma bujną wyobraźnie i się naczytał różnych wiadomościach o ufo takie historie lubi wymyślać. Dla mnie nie prawda.

pozdro :drink:
  • 0

#3

cinus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie w tym rzecz. Wiesz jak jest z dowodami? Niektórzy nawet jak na własne oczy widzą UFOto twierdzą, że to zbiorowe halucynacje. Nie proszę, żebyś wierzył, proszę, żebyś spróbował wyjaśnić. Jak nie wierzysz w to co piszę - ok, nie mam nic przeciwko, twoja sprawa, tylko po co to wyrażasz, czy to ma jakiś cel? Zdaję sobie sprawę, że żyjemy w świecie sceptyków. Zatem jak już chcesz coś powiedzieć, to wyjdź z założenia, że mówię prawdę, w innym wypadku po co bym się produkował? Nabijanie postów? Nabijanie się z ludzi? Mnie to nie bawi.

No, tyle musiałem z siebie wyrzucić ;)
W każdym razie: Pozdro
  • 0

#4

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mówię ci co myślę i żadna historia nie poparta dowodami nie będzie prawdziwa dla tych którzy ją czytali.

pozdro
  • 0

#5

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cinus, nie przejmuj się "komentarzami"i. Dobrze by było, żebyś zilustrował swoją obserwację na miejscu w obecności doświadczonego "ufologa", czyli osoby kompetentnej, która z Twojej obserwacji zdoła wydobyć maksimum wartościowych informacji. Nie staraj się niczym sugerować. :)
  • 0



#6

cinus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze by było, żebyś zilustrował swoją obserwację na miejscu w obecności doświadczonego "ufologa", czyli osoby kompetentnej, która z Twojej obserwacji zdoła wydobyć maksimum wartościowych informacji.


Nie wiem czy się orientujesz, na stronach nautiliusa(jak co to z góry przepraszam za reklamę ;p ) jest taki formularz, chyba nawet go wypełniałem kiedyś jak im wysyłałem... Bo może w dużych miastach da się znaleźć doświadczonych "ufologów" ale u mnie na prowincji o nich ciężko ;)
btw. w ogóle to pomijając nawet sam fakt obserwacji, słyszał ktoś kiedyś o takim obiekcie? czarna gwiazda czteroramienna z zaokrąglonymi w bok końcówkami? Możemy się ograniczyć do tego pytania w zasadzie.
  • 0

#7

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiele dziwnych rzeczy lata po naszym niebie, to mógłbyć kolejny pojazd testowany przez któryś rząd ;) Zastanawia mnie tylko że pamiętasz rzeczy które się działy kiedy miałęś tak mało lat..
  • 0



#8

cinus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i słusznie, że Cię to interesuje, bo sam się nad tym zastanawiam. W zasadzie z tamtego okresu nie pamiętam chyba nic więcej, wydaje mi się, że zapamiętałem to wydarzenie właśnie dlatego, że było niezwykłe, wyróżniało się na tle szarej rzeczywistości. Pewności dlaczego nie mam, gdybać mogę jak każdy.
Co do teorii o eksperymencie: dziwne jest to, że obiekt należeć powinien wówczas do rządu polskiego, czeskiego tudzież najprawdopodobniej niemieckiego, bo raczej chyba żadnego innego nie. Hm, tylko czy którekolwiek z tych państw dysponuje technologią porównywalną z amerykańską? Raczej coś by mi tu nie pasowało. Zważ na kierunek, z południa na północ - północny zachód. Z drugiej strony fakt, iż był to eksperyment potwierdzić może właśnie to, że więcej nie widziano tego obiektu, a przynajmniej ciężko znaleźć o tym informacje, co sugeruje, że to raczej rzadkie zjawisko. W każdym razie nie wydaje mi się, by państwa postkomunistyczne tak szybko zdołałyby rozwinąć technologię, którą Związek Radziecki nawet jeśli posiadał, to się nią nie dzielił. Choć to też możliwe...
  • 0

#9

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zakładając że mógł to być obiekt rządowy to nie należy zapominac o przyjaxni Polsko-Amerykańskiej ;)
  • 0

#10

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No cóż, zauważ że już podczas II wojny Rzesza ponoć testowała antygrawitacyjne pojazdy
  • 0



#11

cinus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, nie wiem czy w 1995r. można mówić o jakiejś przyjaźni amerykańsko-polskiej, zwłaszcza przed przystąpieniem Polski do NATO. Co się tyczy Rzeszy, do czego to ma prowadzić? Niemiecki pojazd? Z teorii rządowych ta mi się wydaje najbardziej prawdopodobna...
  • 0

#12

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to był obiekt radziecki? Coś w stylu bezzałogowej sondy szpiegowskiej.
  • 0

#13

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cinus, dałem Ci tylko przykład że czas nie musi być tu żadnym ograniczeniem. A teraz wyobraź sobie tajny rządowy projekt. Musi być niewykrywalny dla radarów bo inaczej nie nie byłby tajny. Więc jeśli jest niewykrywalny to jaka jest przeszkoda żeby latać nad wrogim terytorium? Może zbierał dane wywiadowcze
  • 0



#14

cinus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ja wcale nie przeczę, że obiekt był efektem programu jakiegoś rządu - staram się tylko rozważyć - którego - no bo jest to raczej unikalny pojazd. O klasycznym UFO nie można powiedzieć, że jest unikalne. Co do obecności na radarach to kto wie, w tamtych czasach iskry często latały w pobliżu, ale nie przypominam sobie, by tego dnia też. Zresztą 'klasyczne' UFO (spodki itd.) z tego co wiem, czasem są obserwowane na radarach też, ale specjalistą nie jestem.
  • 0

#15

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czasem są obserowowane :) A co do rządu to chyba jedyne wyjście to USA(Szaraki się ucieszyły że nie bierzemy ich pod uwagę ;p )
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych