Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lewitujący holender !


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#31

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marcinie Lachowicz,czemu jesteś człowiekiem tak małej wiary?

Rozróżniasz wiarę i ślepą wiarę (tzw. głupotę)? Jeżeli nie to masz rację - jestem małej wiary...

Dlaczego nie jesteś w stanie uwierzyć w potęgę ludzkiego umysłu i w jego nie przeciętne możliwości?

Oj wierz mi, że z pewnością wiem więcej o potędze i nieprzeciętnych możliwościach umysłu niż Ty ;) Zresztą sam jesteś świetnym przykładem jak niesamowicie podatny i nieobliczalny może być ów ludzki umysł. Wierzę w tę niezwykłą potęgę i mam nadzieję w przyszłości badać ludzki umysł i niesamowite zachowania człowieka. To się nazywa socjologia, a nie parapsychologia.

Dziwi mnie troszkę taka postawa ludzi,którzy negują tego typu ludzkie zdolności a są w stanie oddać się bezgranicznie "ślepej" wierze w Boga,który być może jest tylko wymysłem ludzkiej podświadomości i na którego istnienie nie ma żadnych dowodów.

Hmmm... To chyba nie było do mnie. Jestem agnostykiem.

BTW Jeżeli chcesz ze mną polemizować to odpowiadaj proszę na wszystkie moje argumenty (ja odpowiadam chyba na wszystkie!?), a nie pomijaj tych, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć - zmieniając temat.
  • 0

#32

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Phoenix. Jeżeli dobrze myślę to się po części z tobą zgadzam... jeżeli kładka na której siedzi i kijek (który jest położony na ziemi pod kątem małym ale jest...) jest z drewna to nie wmówicie mi ,że nie pęknie... środek kija musiałby być z metalu podobnie jak kładka... poza tym film mi nie chodzi więc zapytam się... czy wokół miejsca gdzie położony jest kij widać jakieś oznaki rozkopanej ziemi? Jeżeli nie to nie wmówicie mi ,że kij jest zakopany... przez co konstrukcja sama z siebie nie może istnieć... I koleś ma naprawdę wyczesane zdolności... :>
  • 0

#33

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie widzę żadnych dowodów na to,że jest to trick.
Są to jedynie wyimaginowane przypuszczenia,które w gruncie rzeczy zaprzeczają zjawisku lewitacji i niestety są błędne.
Bo istnieje wiele udokumentowanych przypadków lewitujących ludzi(i nie mam tu na myśli Crissa Angela).
  • 0



#34

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie widzę żadnych dowodów na to,że jest to trick.

W takim razie bardzo mi przykro...

Są to jedynie wyimaginowane przypuszczenia,które w gruncie rzeczy zaprzeczają zjawisku lewitacji i niestety są błędne.

Wiesz co... Przepraszam z góry jeśli Cię urażę. Być może zostanę ukarany, choć nie jest to w/g mnie obraza, ale stwierdzenie pewnego faktu. > JESTEŚ NAPRAWDĘ NIEDOUCZONY i OGRANICZONY.
  • 0

#35

PhoenixNH.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie widzę żadnych dowodów na to,że jest to trick.
Są to jedynie wyimaginowane przypuszczenia,które w gruncie rzeczy zaprzeczają zjawisku lewitacji i niestety są błędne.
Bo istnieje wiele udokumentowanych przypadków lewitujących ludzi(i nie mam tu na myśli Crissa Angela).


My przedstawiliśmy szereg dowodów i przypuszczeń na obalenie tezy, iż ów człowiek potrafi lewitować. Może ty podasz równie racjonalny dowód / przypuszczenie mówiące nam, że on ma takie możliwości?
  • 0

#36

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My przedstawiliśmy szereg dowodów i przypuszczeń na obalenie tezy, iż ów człowiek potrafi lewitować. Może ty podasz równie racjonalny dowód / przypuszczenie mówiące nam, że on ma takie możliwości?

"Ma, bo ma. Bo ja w to wierzę, a Ty jesteś śmiesznym sceptykiem małej wiary. Poza tym inni też mają i to powszechnie znany fakt." :rotfl: :mlotek: :D :wall:
  • 0

#37

Komarsonek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem dlaczego się kłócicie ? Racja nie jest po stronie Jareckiego. Dlaczego ? Dlatego że ktoś dał wcześniej stronę www na której są przedstawione zdjęcia owego lewitatora (czy jak to się tam mówi ;p ) i ten użytkownik napisał że jest on iluzjonistą-ściemniaczem, a ten trick przed białym domem to reklama ;)

@edit: gdy przestudiowałem posty Jareckiego stwierdziłem że jest człowiekiem który wierzy we wszystko co mu się powie, lub co znajdzie w internecie...i nie szuka dowodów tylko uważa że jak film jest to już dowód nie podważalny...wierz mi nie takie sztuczki ludzie robią ;] miałem na obozie magika, który chciał zrobić na mnie wrażenie sztuczką ze znikającym zegarkiem...wrażenie było z tego że zdjął mi zegarek dotykiem ręki, jednak sztuczka mu nie wyszła bo się zorientowałem że nie mam zegarka ;)
  • 0

#38

PhoenixNH.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem dlaczego się kłócicie ? Racja nie jest po stronie Jareckiego. Dlaczego ? Dlatego że ktoś dał wcześniej stronę www na której są przedstawione zdjęcia owego lewitatora (czy jak to się tam mówi ;p ) i ten użytkownik napisał że jest on iluzjonistą-ściemniaczem, a ten trick przed białym domem to reklama ;)


... ponieważ komuś najwidoczniej takie wytłumaczenie nie odpowiada i woli się twardo trzymać swojego stanowiska, niż wysłuchać czyjegoś, chociażby nie wiem, jak racjonalne by ono było.
  • 0

#39

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem dlaczego się kłócicie ?

Ponieważ z ludźmi, którzy się nie znają na danym temacie nie da się polemizować.

Dlaczego warto przynajmniej starać się ich prostować, bądź wykazywać niewiedzę? Żeby nie roznosili ziarna głupoty, zabobonu i niewiedzy dalej w Świat. Żeby nie opowiadali bzdet bez pokrycia dzieciakom, które po prostu chcą poznawać świat nauki i jego tajemnice. Żeby uświadomić ludzi, którzy w przyszłości mogą stać się potencjalnymi ofiarami paranormalnych oszustów i ich stronników.
  • 0

#40

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy jakiś "wierzący" umie powiedzieć do czego Holendrowi ta laseczka? Bo Marcin ma na to świetne i logiczne wytłumaczenie.
  • 0

#41

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy jakiś "wierzący" umie powiedzieć do czego Holendrowi ta laseczka? Bo Marcin ma na to świetne i logiczne wytłumaczenie.

Przez kijek przepływa prastara moc tysięcy joginów zamieszkujących wydrążone wnętrze Ziemi. Teoria dobra jak każda inna teoria paranormalna.
  • 0

#42

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ok, to jest lewitacja.. ale do czego mu ten drążek? A już wiem żeby nie odleciał <lol2> ;p
  • 0

#43

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wouter Bijdendijk (znany jako Magik Ramana) - znany Holenderski iluzjonista, który już nie raz zadziwiał swoimi przedstawieniami ulicznymi. Oto jedno z jego wcześniejszych show:



A oto i jego strona:

www.ramana.nl
  • 0

#44

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wszystko jasne ;) pic na wodę ;p
  • 0

#45

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponieważ z ludźmi, którzy się nie znają na danym temacie nie da się polemizować.

Widzę,że trafiłem na prawdziwych geniuszy w tym temacie :mrgreen:
Skoro ten Holender siedzi na desce i podpiera się kijem,to ten szaman z pewnością jest ciągnięty w górę przez jakiś dźwig albo niewidocznego żurawia. :D
Przykro mi,ale zjawiska lewitacji nie da się tak szybko obalić.
Wokół jest pełno ignorantów i ja również nie wykluczam,że ten gość przed Białym Domem to niezły spryciarz i kanciarz ale nie da się spolaryzować wszystkich przypadków i uznać ich za sztuczki.I właśnie o to mi chodziło.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych