Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zegary a Śmierć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

SilverBlue.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchajcie, być może ktoś z was wyjaśni mi to zjawisko. A wydało mi się ono dość ciekawe... Czy wy znacie takie przypadki?

Do rzeczy.

Mój dziadek za życia był zegarmistrzem "amatorem" i rzeźbiarzem. Miał własny warsztat, sam robił i naprawiał zegary, a także rzeźbił do nich oprawy. Pamiętam, że jak byłam mała, on uczył mnie operować dłutem do drewna, przybijać gwoździe i przykręcać śrubki.
W jego domu było zawsze bardzo dużo zegarów.
Pewnej nocy dziadek zmarł na zawał. I wiecie co najdziwniejsze?

Wszystkie jego zegary stanęły.
Wszystkie zatrzymały się na godzinie 4 rano, czyli godzinie jego śmierci.

Pamiętam to jak przez mgłę, bo byłam jeszcze dość mała, jednakże przeprowadziłam mały wywiad wśród rodziny. Wszyscy potwierdzili... Kiedy zapytałam dlaczego tak się dzieje, nie dostałam konkretnej odpowiedzi. Usłyszałam "Nie wiadomo. Ale to były jego zegary...", "Tak już jest" i "Bo dziadek był zegarmistrzem". Tylko tyle. Szukałam też na tym forum, ale chyba nie ma takiego tematu... Jeśli jest - poprawcie mnie.

Ale co WY o tym sądzicie?
  • 0

#2

Laspientas.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może wsadził baterie do zegarów mniej więcej tej samej porze jakiś czas wcześniej i akurat kiedy zmarł baterie się wyczerpały i całe zajście to po prostu przypadek.
  • 0

#3

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale żeby wszystkie naraz? Coś mi tu nie gra. Być może jadnak istnieje związek między godziną jego śmierci i stanięciem zegarów.
  • 0

#4

James Alan Hetfield.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a może jakaś część jego duszy była w tych zegarach powiązana i jak umarł to i zegary staneły to tylko teoria
  • 0

#5

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta, dziadek wstal z lozka, zatrzymal wszystkie zegary i stwierdzil, ze pora walnac w kalendarz. ludzie!!
na kilometr prowokacja MI smierdzi a te odpowiedzi... troche nierealne. jakby wszyscy wiedzieli o co chodzi, ale kazdego obowiazywala jakas umowa konspiracyjna.
  • 0

#6

James Alan Hetfield.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mówiłem ze to teoria.aha to głupie to ale jak sie reputacje dodaje komuś ja nowy jestem i lewy :mrgreen:
  • 0

#7

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe zjawisko, o ile prawdziwe. Troche symboliczna scena, z tym stanięciem zegarów.
  • 0

#8

Gohanssj5.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Slyszalem o takich akcjach duzo osob z rodziny opowiadalo mi o czyms takim.Ale bynajmniej nie chodzi tu o zegarki elektroniczne :P ale to jest powszechnie znana rzecz.Moze za rzadko z dziadkami rozmawiacie :P .Pozrdawiam
  • 0

#9

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój dziadek zmarł o godzinie 3. Zegar w jego pokoju stanął właśnie o 3.
  • 0

#10

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam odmienną teorię co do owych przypadków.
Możliwe, iż podczas "wyjścia" uwolniła się potężna energia...
Może dziadek autorki tematu i dziadek Cisza byli bardziej "naładowani" niźli np. my...

Abstrahując, James, kiedy przyjeżdżacie na koncert do polski? ;)
Kto was będzie supportował? ;)
  • 0

#11

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może wsadził baterie do zegarów mniej więcej tej samej porze jakiś czas wcześniej i akurat kiedy zmarł baterie się wyczerpały i całe zajście to po prostu przypadek.


powalajaca odpowiedz :)
widze ze niektore dzieci chyba nie potrafia sobie juz wyobrazic ze kiedys nie bylo zegarow na baterie
zmodyfikuje wiec troche wypowiedz kolegi i powiem ze budujac zegary ow czlowiek zapewne we wszystkich stosowal takie same mechanizmy a co za tym idzie te same sprezyny
pewnie nakrecal swoje zegary raz na jakis czas i rzeczywiscie moglo sie tak zdarzyc ze stanely mniej wiecej wszystkie o tej samej porze

osobiscie nigdy nie slyszalem o podobnym zdarzeniu
nie wykluczam jednak teorii ze czlowiek z silna pasja tworzac jakies przedmioty i zyjac z nimi w jakis sposob nascyca je soba i w chwili smierci przedmioty te w pewnym sensie umieraja razem z nim
  • 0

#12

Laspientas.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ona napisała, że to miało miejsce kiedy była jeszcze mała, więc to nie było chyba aż tak dawno jak ci się wydaje. Zakładam, że ona nie ma nawet 20 lat więc wtedy już były zegary na baterie.
Ty chyba myślisz, że ona ma sto lat.
  • 0

#13

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie się to z filmem kojarzy... Tylko nie pamiętam jakim. Może to był jakiś program...
Nie wierzę że zegarmistrz miał same zegary na baterie. Może wszystkie zegary stanęły w tym samym czasie co przestraszyło dziadka i dlatego miał zawał? OK, to był żart. Haha... Ha...

Abstrahując, James, kiedy przyjeżdżacie na koncert do polski? ;)
Kto was będzie supportował? ;)

Kiedy wyjdzie nowa płyta? ;3
  • 0

#14

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może dziadek autorki tematu i dziadek Cisza byli bardziej "naładowani" niźli np. my...

Niestety nie możliwe zgon miał miejsce 300 km od miejsca zamieszkania mojego dziadka.
  • 0

#15

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wykluczam jednak teorii ze czlowiek z silna pasja tworzac jakies przedmioty i zyjac z nimi w jakis sposob nascyca je soba i w chwili smierci przedmioty te w pewnym sensie umieraja razem z nim


Też tak sądzę. ;-)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych