Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pranie mózgu przedszkolakom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lekcji religii katolickiej nie powinno być w żadnej szkole, ani przedszkolu

To co mówisz jest już sprzeczne z tym co powiedziałaś

gdyż w naszej konstytucji jest zapis mówiący o wolności wyznania.

Jak jest wolność to może być lekcja religii. W mojej klasie parę osób nie chodzi na religie, i co, nie traktujemy ich jak zło wcielone.

po drugie wyprowadzanie z sali mojej córki, na czas lekcji religii to było by dla niej strasznie krzywdzące.


Co w tym krzywdzącego? Przecież dziecko może w tym czasie robić różne fajne rzeczy. Nie czepiam się niewierzących ale też chcę aby niewierzący nie wypowiadali się w takim stylu:
"Boga niema a wy jesteście mocherowi że chodzicie na religie". Chcecie tolerancji to sami tolerujcie. Ja w nauczaniu religii w przedszkolach nie widzę nic złego, to sprawa rodziców czy się na te "pranie mózgów" zgodzą czy też nie!
  • 0

#17

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak jest wolność to może być lekcja religii.

nie moze byc.
to jakby w szkole bylo kolko satanistow
przeciez nie jest obowiazkowe.
  • 0

#18

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jakby w szkole bylo kolko satanistow

Gdyby większość rodziców i dyrekcja szkoły się zgodzili to też mogłoby być. :D
  • 0

#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chcecie tolerancji to sami tolerujcie. Ja w nauczaniu religii w przedszkolach nie widzę nic złego, to sprawa rodziców czy się na te "pranie mózgów" zgodzą czy też nie!


Może zaczniemy w przedszkolu uczyć dzieci jakiegoś wybranego przez nas zawodu np. fryzjer.
Po co pokazywać maleństwom że mogą mieć własną wolę i wybór ?
  • 0



#20

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Totalny ***. Takie dziecko Boga traktuje jak rycerza z bajki na dobranoc. Modlitwa to dla niego wierszyk (w sumie takie Aniele Boży to wierszyk :> ). Takie dziecko wierzy bo mama powiedziała. Potem będzie szok jak zobaczy nauczyciela który mówi o jakieś teorii darwina. Im prędzej wpajamy wiare tym gorzej to wychodzi.

EDIT AlienGrey: Mogłeś użyć innego słowa..

Przecież dzieci mają rodziców, którzy mogą wszystko na spokojnie wytłumaczyć.

I edytować posta, zamiast napisać jednego po drugim
  • 0

#21

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I się szkrabowi mętlik w głowie zrobi...

Pranie mózgu
Dla mnie wszystkie religie są sekciarskie :3
  • 0

#22

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie Xjaech i jeżeli chodzi o wychowanie w wierze to zadanie rodziców, a nie państwa, w tym przypadku przedszkoli.
Przedszkole ma pomagać rodzicom w zapewnieniu opieki nad pociechami gdy oni są w pracy, ma rozwijać ich współistnienie w grupie, a nie wpajać do głów wyznanie.
  • 0



#23

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

xjaech nie masz pojecia widocznie, o tym jak w przedszkolu dzieci reaguja na innosc
  • 0

#24

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

xjaech nie masz pojecia widocznie, o tym jak w przedszkolu dzieci reaguja na innosc

Oj mam pojęcie mam, sam byłem tego ofiarą ale to moja sprawa :]

No w sumie to macie racje ale nawet gdyby religia była jak zajęcia dodatkowe po lekcjach to większość dzieci by na nie chodziła, a potem i tak dziecko, które nie chodzi na religie było by "odtrącane". Nie można wszystkim dogodzić. Trzeba by wprowadzać osobne przedszkola xD
  • 0

#25

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niee no tak nie można. Kto chce i naprawdę wierzy niech się modli a po pozostałych należy wybór. Nie można nikogo zmuszać.
  • 0

#26

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie interesujące jest to, że w szkołach, czyli instytucjach naukowych, w ogóle istnieje taki przedmiot jak religia. Przecież wiara w Boga z nauka nie ma nic wspólnego, więc jakim cudem ten przedmiot figuruje na świadectwach szkolnych. Religia w szkole powinna być zastapiona etyką. Nawet na świadectwie widnieje "religia/etyka", a nigdy nie spotkałem się z takim przedmiotem.
Religia tak jak już tutaj stwierdzono powinna odbywać się na jakis zajęciach pozaszkolnych, gdzie zapisywaliby się na nie tylko ci, którzy na prawdę chcieliby słuchać o bogu i Jezusie.
  • 0

#27

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh a czy uważasz że również nie powinno być przepisów ruchu drogowego?! heh przecież też jest ich dużo, i dla niektórych są one totalnie zbędne...


Zamiast praw moralnych uczyć kodeksu karnego, wykroczeń i tym podobnych rzeczy, za to taka kara, a nie: "za to idziesz do piekła".

Heh czy dla Ciebie przykazanie np. "nie zabijaj" nie ma sensu?! Heh możesz nie stosować sie do praw moralnych ale nie wiem jak długo Ci sie to uda...


A czy dla ciebie masturbacja to grzech wołający o pomstę do nieba, bo dla KK tak. Rozumiem że można wybiórczo wziąć kilka sensownych przykazań, ale obok nich jest pełno głupich i służącym interesom Kościoła ("wspieraj finansowo Kościół" - to jest coś wartego nauki? może i inne branże komercyjne wpuścić do przedszkola aby prezentowały swoje produkty?).

Nie wyrazisz zgody na religie dzieciaka Ci wezmą do grupy która w tym momencie np śpiewa albo leżakuje...


I tak nie powinno być! Dziecko jest wyprowadzane ze swojej grupy, do innej obcej.

Religia wcale się nie wcina w edukację... gdzie to widziałeś w żadnej szkole religia nie jest obowiązkowa, nie chcesz nie chodzisz... proste sprawa zamknięta...


Taa, a te rozpoczęcia roku szkolnego w kościele? Zakończenie roku szkolnego w kościele? Jakieś msze po śmierci JP2 i inne makabryczne zabawy przez które nie było innych zajęć. Dalej, zajęcia z religii w środku zajęć i siedzisz godzinę bo jest jakaś tam religia. Pomijając już fakt, że dzieciaki chyba nie najlepiej czują się, gdy mają świadomość że ich klasa siedzi sobie na religii, a dzieciak sam.

W tym porównaniu chodzi mi o to że szybka jazda może być tak równie niebezpieczna jak nieprzestrzeganie praw moralnych...


Oprócz podstawowych praw moralnych Kościół przemyca pełno służących tylko organizacji kościelnej, ale co tam! Negujesz żeby "dzień święty święcić", to dla niektórych jak negowanie "nie zabijaj".

To co mówisz jest już sprzeczne z tym co powiedziałaś


Inaczej, nie powinno być w żadnej państwowej szkole.

W mojej klasie parę osób nie chodzi na religie, i co, nie traktujemy ich jak zło wcielone.


Miło, a powiedz mi jeszcze kiedy odbywają się lekcje religii, w środku zajęć? Ile masz lat, bo wątpię żebyś był w wieku pierwszaka albo przedszkolaka...

Co w tym krzywdzącego?


Wyprowadzenie z sali to najgorsza kara.

No w sumie to macie racje ale nawet gdyby religia była jak zajęcia dodatkowe po lekcjach to większość dzieci by na nie chodziła, a potem i tak dziecko, które nie chodzi na religie było by "odtrącane".


Niby jak byłoby odtrącone, skoro takie zajęcia odbywałyby się w kaplicach? Inne dzieci nie wiedziałyby czy ktoś chodzi, czy nie.

Religia w szkole powinna być zastapiona etyką. Nawet na świadectwie widnieje "religia/etyka", a nigdy nie spotkałem się z takim przedmiotem.


Bo ilość niewierzących jest za mała żeby opłacało się organizować etykę, zresztą innowiercy rzadko naciskają, bo lepiej mieć godzinę wolnego niż etykę. W niektórych szkołach etykę prowadzi... katecheta, to w ogóle odstrasza.
  • 0

#28

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Religia w przedszkolu była fajna. Po kilkunastu latach wyszło, że większości wcale religijności to nie wpoiło. Nie martwcie się o maluchy, bo to wcale tak nie miesza w głowach.

- A teraz zakopcie szatana! - jeszcze pamiętam :D
  • 0



#29

Holy.
  • Postów: 48
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedługo nie wpuszczą cię do sklepu bez zaświadczenia o zaliczeniu spowiedzi :mlotek:



Bardziej bałabym się tego, że zmusza się rodziców do szczepienia dzieci szczepionkami z rtęcią i innym paskudztwem. Bez świadectwa szczepień nie wpuszczą dziecka do żadnej szkoły. A i karę w wys 5 tyś zł od szczepionki niezaszczepionej wymyślili ostatnio :/

Takie trzyletnie dziecko przecież nawet nie wie, co to jest "anioł", i nie jest w stanie pojąć boga. Uważam, że nie powinno uczyć się dzieci religii od pierwszych lat... \;


Dziecko nie jest w stanie pojąć Boga? Moje jest. A dorosły to niby umie lepiej?

Powykręcane, materialne podejście do świata promowane w telewizji, gwałt i przemoc są według ciebie lepsze niż opowieści o aniołach?

A oto czego nauczał swego kilkuletniego syna Tecumseha (Tecumseh miał 6 lat kiedy zginął jego ojciec), największego wodza indiańskiego wódz Puckinswah:

-Najwyższym bytem jest Moneto – tłumaczył Pucksinwah synowi - Który rządzi Yalakuquakumigigi-Wszechświatem, i rozdaje błogosławieństwa i nagrody tym, którzy zaskarbią sobie jego łaski, a tym, co gniewają go swym występnym prowadzeniem, przynosi niewysłowiony smutek i cierpienie. Wielka Dusza lnumsi Ilafewanu jest rządcą przeznaczenia i jest podporządkowana Moneto. Jest prababką, która nieustannie tka wielką złotą sieć zwaną skemotah. Pewnego dnia rzuci tę sieć i wyłapie do niej wszystkich prawych ludzi tego świata, a następnie zabierze ich do krainy wielkiego pokoju i szczęścia. U nas moralność to ustalone prawo, ale każdy musi być swoim własnym sędzią. Żyjemy zgodnie z naszymi zasadami. Absolutna uczciwość wobec współplemieńców jest podstawą charakteru i pryncypia są wypełniane skrupulatnie. Taka jest nasza Złota Zasada, Złota Reguła Shawnee, której przestrzega każdy: „Nie zabijaj, ani nie rań swojego sąsiada. Bo nie jego krzywdzisz, lecz siebie. Czyń dobro, tym samym przyczyniaj się do dni szczęścia twojego sąsiada, tak jak przyczynisz się do swoich. Kochaj go, bo Moneto kocha go, tak jak kocha ciebie.” W plemieniu Shawnee, jak i u wszystkich naszych czerwonych braci, nie ma koncepcji więzienia. Są inne rodzaje kary za grzechy w zależności od stopnia ich wagi. Słowo wodza jest prawem i chłosta, a nawet śmierć, są karą za uparte łamanie naszych praw. Jeżeli skazany nie zechce poddać się karze chłosty jest zsyłany na banicję lub zabijany. W naszym społeczeństwie nie ma miejsca dla jednostek krzywdzących innych lub posługujących się wobec innych przemocą. Naszych dzieci się nie bije. Karą dla nich jest brak uwagi ze strony dorosłych lub brak pochwał. A im więcej pochwał dziecko zbierze od rodziny i sąsiadów, tym bardziej jest szanowane, tym wyższy status przez swą mądrość może osiągnąć.



Powiedz mi, co jest złego w naukach o moralności, dobru i miłości?
  • 0

#30

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh, mnie rozwaliło ( i to kompletnie ) to, że religia liczy się do średniej w szkole, żal totalny, jeszcze mam takiego fajnego księdza co pyta z : historii różańca i różańca ( jakby to było mi w życiu przydatne, a jakie to jest interesujące !~~ ), różnych modlitw, itp . Lekcja się zaczyna od pytania : kto ostatnio był na różańcu ?? Jak nie podniesiesz ręki, możesz czuć się pytany i zkoszony -_-( czyli lepiej podnieść i skłamać, to takie chrześcijańskie jak postępowanie księdza ) fajnie że z takiej religii mogę nie zdać bo nie mam po prostu czasu na uczenie się jakichś pierduł jak w pierwszej klasie podstawówki, każdy wie że nawet wf>religia, ale jak ktoś trafi na księdza fanatyka to nie ma szansy w tym starciu chyba że będzie postępował wbrew sobie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych