Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarcza obronna przeciwko szatanowi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jeżeli codziennie jem dzieci, to znaczy że jestem opętany? Nie. Po prostu mam taki gust kulinarny.


Znaczy to, że jesteś kanibalem i masz oryginalne gusta kulinarne. To zależy jeszcze z kąd owe dzieci bieżesz aby zjeść. Jeśli sam je łapiesz, zabijasz, kroisz, przyżądzasz i zasiadasz do posiłku to TAK jesteś oszołomem.
  • 0

#17

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli człowiek ma słabą psychę, to i z tarczą się podda.
  • 0

#18

jotbe54.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
po przeczytaniu jednego z tematów na tym forum o szatanie,
pomyślałem dlaczego szatan nie niszczy ludzi masowo, dlaczego nie opętuje każdego z osobna co parę minut.
Przyszła mi na myśl wg. tzw. Tarcza broniąca przed szatanem która chroni każdego człowieka przed wpływami szatana.
Jednak są ludzie którzy są lub byli opętani przez szatana, tu na myśl przychodzi mi moja katechetka która uczyła nas religii rok temu, wpadłem w dyskusję na temat szatana tak po cichu w pierwszej ławce wtedy siedziałem więc mogłem sobie z Nią spokojnie dogadać i się w końcu spytałem jak szatan może opętać człowieka, odpowiedziała ,że jeśli m.in praktykuję się ezoterykę.
Moim zdaniem ten jeden z powodów jest prawdziwy, może przez różne rytułały ludzie niszczą swoje tarcze do tego stopnia ,że zanikają ?
Nie którzy są satanistami, niszcząc ołtarz automatycznie zostają ekskomunikowani i może tracą tą tarczę?
Oczywiście nie mówię ,że tylko Katolicy mają tą tarczę, lecz ludzie innego wierzenia.
Lecz ten fakt mnie zastanawia czemu ludzie z którymi przebywam lub których widzę nie są opętani.
Dlaczego szatan nie opętuje każdego z osobna.
Może istnieje takiego typu tarcza która oddziela Nas od szatana.
Czekam na Wasze opinie i komentarze

Moim zdaniem tarczą jest OBOJĘTNOŚĆ.OBOJĘTNOŚĆ wobec Szatana.Rób dobrze, czyń dobrze i co najwarzniejsze myśl pozytywnie[jak najdłużej potrafisz].Szatan czyli przeciwnik nic ci nie może zrobic.Na płaszczyżnie materialnej rzecz jasna.Nie może cię zabić,ograbić lub zniszczyć bo nie jest bytem materialnym.Ale może na ciebie wpłynąć duchowo.Nawet telepatycznie.Ignorowanie negatywnych zachowań i myśli!!! jest najlepszym sposobem[moim skromnym zdaniem] na zbudowanie TARCZY. PŁASZCZYZNY lub ŚWIADOMOŚCI istnienia nikt ci nie zabierze.Za Tarczą.Nawet ON.
  • 0

#19

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, istniej taka tarcza (nie mi sądzić czy przeciw szatanowi , jakimś bytom astralnym czy poprostu duchom) , powstaje ona z naszego przekonania ,że nic nam nie grozi (ufanie ,że bóg nas ochroni lub też wiara we własne możliwości) i może zostać zachwiana w przypadku wątpliwości (gdy nachodzą nas myśli typu:"Popełniłem grzech więc Bóg mnie z pewnością nie będzie chronił" lub "Jestem słaby"). Gdy tarcza zostanie uszkodzona (przez nas samych) stajemy się łatwym celem dla wszelakich złych istot. Co oczywiście nie oznacza ,że na takową natrafimy.
  • 0



#20

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego osoby, które nie wierzą w opętania, nie doświadczają ich?

A opętana to była moja katechetka z podstawówki... książkę by można było na temat jej psychiki napisać.
  • 0

#21

-_-_-_-_-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatan nie opentuje ludzi masowo ale jedynie tych ktorzy daja mu ku temu powody. Mianowicie: uprawianie magii, ezoteryka, joga, a nawet wisiorki, hazard, techno, rock itp. itd. Zreszta zadko szatan sie wysili by opetac czlowieka:D najczesciej robią to inne demony. A co do stwierdzenia o tym ze wiara w szatana to zabobony i sredniowiecze, jak wytlumaczysz wymawianie imion przez demony podczas egzorcyzmow, mowienie wymarlymi językami, obrzucanie Boga obelgami, wicie sie z bolu w czasie odprawiania egzorcyzmow.
  • 0

#22

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No jasne bo uprawiając magię, czy słuchając rocka otwieramy się na astral... co do muzyki czy wisiorków bym się kłócił...
  • 0



#23

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

-_-_-_-_-, tak się składa że nie mam zdania na temat tego co opętani mówią podczas egzorcyzmów, z prostego względu - nigdy żaden egzorcyzm nie został nagrany. KK trzyma to wszystko w tajemnicy, co dla mnie znaczy jedno - jest to bajka.
  • 0

#24

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mianowicie: uprawianie magii, ezoteryka, joga, a nawet wisiorki, hazard, techno, rock itp. itd.


no cóż, tak mówił ten ksiądz z filmu wyreżyserowanego przez TV Trwam :D to jest najlepsze, słuchanie muzyki otwiera na opętania...yep.
  • 0

#25

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego osoby, które nie wierzą w opętania, nie doświadczają ich?

Zdarza się ,że doświadczają (mówię tutaj o takich co to mówią ,że w to nie wierzą ale gdzieś tam podświadomie wierzą, nawet o tym sobie nie zdając sprawy).
Ci którzy naprawdę w to nie wierzą (także na poziomie podświadomym) faktycznie nie doświadczają opętań. Prawdopodobnie dlatego ,że "złe duchy" nie mają dostępu do ich świadomości (nie wierząc w coś sprawiamy ,że to coś poprostu nie ma do nas dostępu, trudno to wytłumaczyć ale tak jest. Można to obrazowo porównać do zablokowanego portu w firewallu na kompie :P )
  • 0



#26

-_-_-_-_-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Macha ja wiem, ty zawsze sie ze mna klucisz:D ale to jakby oddawanie czci innemu Bogu, noszenie wisiorkow, pierscieni atlantow itp.
Berith- Jestes jak widze nie wierzący ale gdy to ty bedziesz potrzebowal pomocy w zwiazku z opetaniem to nie zwrocisz sie do lekazy ale uwierzysz ze to prawda. Ja wiele razy widzialem tego typu zeczy. Zreszta jak uwazasz? Kto krecilby takie przerazajace filmy?
  • 0

#27

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma czegos takiego jak tarcza przeciwko szatanowi a opetania to zwykle choroby psychiczne - wymyslone zostaly by dac kolejny pretekst ze religia i kaplani sa potrzebni do ochrony przed "czychajacym złem" co jest poprostu komiczne.
  • 0

#28

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Macha ja wiem, ty zawsze sie ze mna klucisz:D ale to jakby oddawanie czci innemu Bogu, noszenie wisiorkow, pierscieni atlantow itp.

I nie zapominaj jeszcze o tych złych rockowych zespołach. To też inni bogowie.

Jestes jak widze nie wierzący ale gdy to ty bedziesz potrzebowal pomocy w zwiazku z opetaniem to nie zwrocisz sie do lekazy ale uwierzysz ze to prawda.

Nie, no skąd... Zwrócę się do księdza, bo oni przecież wszystko potrafią.

Ja wiele razy widzialem tego typu zeczy.

Ja nie widziałem, więc nie mam powodów aby wierzyć.

Zreszta jak uwazasz? Kto krecilby takie przerazajace filmy?

Każda telewizja, jeśli tylko by im na to pozwolono.
  • 0

#29

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Macha ja wiem, ty zawsze sie ze mna klucisz:D ale to jakby oddawanie czci innemu Bogu, noszenie wisiorkow, pierscieni atlantow itp.


Nie nie kłócę się zawsze ;p Z tym noszeniem wisiorków to trochę bez sensu, jest wiele osób które noszą to tylko dlatego, że fajnie wyglądają. Znam przeznaczenie danych symboli, ale bez naładowania wisiorek/symbol nic nie daje...
  • 0



#30

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

-_-_-_-_-, to z rockiem i wisiorkami mnie zabiło.

"Opętania" to choroba, którą leczy m.in neurolog.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych