Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarcza obronna przeciwko szatanowi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
po przeczytaniu jednego z tematów na tym forum o szatanie,
pomyślałem dlaczego szatan nie niszczy ludzi masowo, dlaczego nie opętuje każdego z osobna co parę minut.
Przyszła mi na myśl wg. tzw. Tarcza broniąca przed szatanem która chroni każdego człowieka przed wpływami szatana.
Jednak są ludzie którzy są lub byli opętani przez szatana, tu na myśl przychodzi mi moja katechetka która uczyła nas religii rok temu, wpadłem w dyskusję na temat szatana tak po cichu w pierwszej ławce wtedy siedziałem więc mogłem sobie z Nią spokojnie dogadać i się w końcu spytałem jak szatan może opętać człowieka, odpowiedziała ,że jeśli m.in praktykuję się ezoterykę.
Moim zdaniem ten jeden z powodów jest prawdziwy, może przez różne rytułały ludzie niszczą swoje tarcze do tego stopnia ,że zanikają ?
Nie którzy są satanistami, niszcząc ołtarz automatycznie zostają ekskomunikowani i może tracą tą tarczę?
Oczywiście nie mówię ,że tylko Katolicy mają tą tarczę, lecz ludzie innego wierzenia.
Lecz ten fakt mnie zastanawia czemu ludzie z którymi przebywam lub których widzę nie są opętani.
Dlaczego szatan nie opętuje każdego z osobna.
Może istnieje takiego typu tarcza która oddziela Nas od szatana.
Czekam na Wasze opinie i komentarze
  • 0

#2

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie szatan nie opętuje i nie istnieje żadna tarcza. To katechetki opętują co bardziej zdezorientowane umysły.

(Poddane edycji na prośbę założyciela tematu)
  • 0

#3

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak istnienie takiej tarczy wydaje sie prawdopodobne :D
  • 0

#4

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mentoris proszę możesz pisać "Według mnie", "Moim zdaniem", lub skrótem "wg"
  • 0

#5

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mentoris proszę możesz pisać "Według mnie", "Moim zdaniem", lub skrutem "wg"

To tak, jakby musiał pisać, że "jego zdaniem samoloty latają, a krowy muczą".
  • 0

#6

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o opętania, częstymi ofiarami są ludzie słabi psychicznie. Jeśli opętanie jest sprawką szatna to on dobiera ludzi, którzy nie mogą mu się bardzo przeciwstawić. Naprzykład ojciec Pio walczył z Demonami, nie był pod ich wpływem.
  • 0

#7

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepsza tarcza przed szatanem to nie wierzenie w szatana. :>
  • 0

#8

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatan nie ma chyba takiej mocy (jeśli istnieje) żeby opętać wszystkich ludzi. Do tego dochodzi jeszcze nasz Anioł Stróż, który czuwa nad nami no i My sami. Przecież nie jesteśmy bezsilni. :)
  • 0

#9

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jedyna tarcza ochronna przeciwko Szatanowi? zostać Ateistą :cafe: :cafe:
  • 0



#10

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szatan opętuje tylko tych, którzy w genach mają groźbę choroby psychicznej lub nadają się na świetnych aktorów.

Mówiąc krótko: Szatan to wytwór ludzkiej wyobraźni i samo mówienie o nim, jak o czymś rzeczywistym jest śmieszne i zakrawa o idiotyzm. Opętania to kwestia choroby psychicznej, gry aktorskiej i mistyfikacji.

Kiedyś ludzi opętywały demony (przez co tracili wzrok, a krosty obrastały ich ciało) - teraz po prostu zapadamy na jaskrę i ospę.

Jak długo ludzkość będzie wyjaśniać rzeczy naturalne lecz niezbadane, baśniami, legendami i zabobonami? Toż to nie era średniowiecza...
  • 0

#11

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja jestem opętany, bo stwierdzono u mnie depresję...
  • 0

#12

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedyną tarczą są zasady w życiu jakimi się kierujesz. Jeśli postępujesz źle i jesteś ''zły'' to katolik powie, że zapewne Cię coś opętało, ateista powie, że po prostu jesteś cham, a ktoś kto ma w ***** szatany i bogi powie Ci, że jesteś zwyczajnie głupi.
  • 0

#13

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NPS -dobrze,to jest Twoje zdanie,ale mógłbyś moze nie pisac tak jakbyś tylko Ty miał rację,a każdy kto wierzy w istnienie szatana był ociemniałym idiotą ze średniowiecza?Rozumiem,że niektórym osobom na tym forum bardzo zależy na tymby ośmiesyzc KK i podwazyć wszelkie dogmaty,ale możecie nie pisać tego tak,jakbyście mieli monopol na prawde?Co do tematu-na pewno istnieje jakaś tarcza,coś w tym rodzaju,bo inaczej 90% populacji ludzkiej byłoby opętane.
  • 0

#14

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale wy naiwni jesteście.

Szatan nie zniżyłby się do poziomu człowieka aby go opętać nie widząc przy tym jak on walczy.


Przypominam że ten kto wierzy w istnienie szatana, tego "tarcza" analogicznie przestaje chronić wraz z poglębiającymi się wątpliwościami i wiarą w jego istnienie. Ianczej mówiąc - stanie się oszołomem.
  • 0

#15

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jeżeli codziennie jem dzieci, to znaczy że jestem opętany? Nie. Po prostu mam taki gust kulinarny.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych