Skocz do zawartości


Zdjęcie

Japońska sonda krąży wokół Księżyca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#136

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wspomniałem wcześniej, wciąż aktualna jest sprawa nagrody Xprize i istnieje możliwość wysłania niewielkiego lądownika z łazikiem, który dotrze w pobliże któregoś lądowiska Apollo i prześle na Ziemię obrazy okolicy i pozostawionego tam sprzętu. Ostatnio nie śledziłem tego tematu, lecz wiadomo, ze Firma SpaceX Elona Muska ma użyć swej rakiety do realizacji takiego przedsięwzięcia. Jak dowiem się więcej, chętnie przekażę informacje.


  • 0



#137

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

też coś kiedyś czytałem i z tym wiąże największe nadzieje,tam chyba nawet kilka baniek extra jest własnie za zdjęcia apollo.Mi to wystarczy ale ciekawe czy jeszcze będą spory na forum i ilu z nas uderzy się w pierś :>


  • 0

#138

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spory w tym temacie mogą powrócić, jeśli ktoś ze strony zwolenników spisku zechce takowe toczyć. Przedtem jednak radził bym spiskowcom zapoznać się z pewnym ważkim dokumentem - "Jak chronić i zachować pozostawione na Księżycu artefakty, będące własnością rządu Stanów Zjednoczonych."

 

Link do dokumentu PDF: http://www.nasa.gov/...ES_RevA-508.pdf


  • 0



#139

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież niektórzy nawet jak dostaną zdjęcie z dwóch metrów to i tak nie uwierzą jak nie będą chcieli, powiedzą, że fejk, albo wymyślą kilka nowych teorii.


  • 1



#140

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Wiara w spisek NASA to stan umysłu. Tego nie da się wyleczyć dowodami." (Buzz)


  • 0



#141

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

gorzej jak dostaną z 2metrów a ktoś powie ze to nie ksiezyc bo stylu widac tupolewa lecacego wtc, ja przyznaje ze tez nie wierzylem do konca ciagle mam watpliwosci,jednak mysle ze gdyby mialby to byc kit to na jednym locie by sie skonczylo,stary nie jestem to sie jeszcze dowiem  ;p


  • 0

#142

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to przedstaw swe wątpliwości, chyba da się temu zaradzić. Być może, masz za mało danych?


  • 0



#143

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie bede ci zawracal gitary bo juz widze ze dalem sie chyba ponies i lyknalem te opinie sceptykow.jednak widze ze masz duza wiedze na ten temat to tylko spytam czy uwazasz ze te niejasnosci dotyczace zdjec tj krzyzykow,oswietlenia i tych samych wzgorz w roznych miejscach  to dlatego ze chcieli je ulepszyc czy ma to jakis inny cel.mam jeszcze pytanko czy samemu studiujesz mape ksiezyca i uwazasz ze sa tam rzeczy ktore chca ukryc,ogladalem filmik 3 czesciowy ufo na ksiezycu i niektore rzeczy wydaja sie byc ciekawe np.taki powiedzmy wlot niby 8km,podane sa jego dokladne wspolrzedne.sorki za bledy pisze w pospiechu z pracy...


  • 0

#144

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owe krzyżyki precyzyjnie grawerowane na szybie, stykającej się z emulsją światłoczułą filmu w chwili ekspozycji, służyły do pomiarów deformacji obrazu oraz umożliwiały pomiary rozmiarów kątowych różnych obiektów na zdjęciu. To znana metoda stosowana wtedy w wielu innych misjach planetarnych (Ranger, Mariner, Zond, itp).

 

Oświetlenie na zdjęciach z misji Apollo jest naturalne i zastane, zgodne z fazami Księżyca i wysokością Słońca nad horyzontem oraz lokalną topografią terenu. Jeśli chodzi o podobny wygląd wzgórz fotografowanych z różnych miejsc, należy uwzględnić rzeczywiste odległości z jakich je fotografowano. Przykładowo, jeśli wzgórza o wysokości 2,5km wyglądają identycznie na zdjęciu wykonanym przy lądowniku i na zdjęciu wykonanym 100-200 metrów dalej, bliżej lub w bok od niego, to należy uwzględnić odległość tych wzgórz od lądownika. W realu są to odległości 6-8km (np. lądowiska Apollo 15,17). Sam przyznasz, że przy takiej skali odległości, różnice profilu gór będą niewielkie. Podczas jazdy samochodem, widok odległych gór raczej wolno się zmienia. Zdjęcia księżycowych krajobrazów są jak najbardziej autentyczne, jednak brak perspektywy powietrznej, niektórzy biorą za płaskie makiety.

Z topografią Księżyca znam się od od lat dziecięcych i przyznam, że to już kilka dekad czasu. Dość dobrze poznałem jego wygląd, lecz podaj owe współrzędne tego 8km "wlotu", bym mógł się wypowiedzieć.

 

Postaraj się skupić na jednym problemie, to sprawniej wyjaśnimy zagadnienia, które Ciebie interesują.


  • 1



#145

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

  tu masz filmik to o co mi chodzi to 4;05  co wogole myslisz o rzeczach tam zawartych


  • 0

#146

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz mam za mało czasu, by się szerzej rozpisywać, bo muszę wyjść. Wiele pokazanych w tym filmiku obserwacji jest autentycznych, np. "krótkotrwałe zjawiska świetlne" (TLP), które mogą być naturalnego pochodzenia (impakty meteorytów, erupcje gazów, itp przejawy aktywności wulkanicznej). Na kilku zdjęciach z wypraw Apollo rozpoznałem odbicia w iluminatorze, brane za ufo. Są też różne artefakty brane za rzeczy zupełnie fantastyczne (szklane zamki, kopuły, itp), będące efektem urojeń ich autorów.

Problem rzekomej "dziury" na wale krateru Zeeman, wyglądającej jako zadziwiająco regularna, prostokątna plama z obwódką, wydaje się być efektem, powstałym przy tworzeniu mozaiki starych zdjęć z Lunar Orbitera, na zdjęciach z innych misji fotograficznych (Clementine i LRO), wspomnianego "obiektu" nie widać. Spróbuję później wyszukać oryginalne zdjęcie tego miejsca z LO, lecz trochę to potrwa.

Dla porównania wrzucam zestawy trzech zdjęć okolicy krateru Zeeman - w szerszym kontekście i w zbliżeniu.

 

1.

48664537653104506856.jpg

 

2.

56815712888114372608.jpg


  • 0



#147

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ok dzięki,trzeba przyznać ze robi wrażenie :> przynajmniej na takim laiku jak ja,aczy zdjecia tzw cygara są autentyczne i czy może masz na to jakies wyjasnienie,spotkałem się tez z komentarzami ze nasa celowo zamazuje niektórefragmenty  zdjęć zeby ukryc pewne rzeczy..


  • 0

#148

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem oryginalne zdjęcie z Lunar Orbitera-5, zrobione w 1966r, na którym widać wspomniany wcześniej krater Zeeman. Ma ono numer kodowy-5021. Na kolejnych zbliżeniach interesującego nas fragmentu, nie widać żadnej 8-km "dziury", zatem musi to być sztuczny twór, powstały w procesie rektyfikacji (przekształcenia) oryginału dla współczesnej mapy całego Księżyca.

 

1. Krater Zeeman na zdjęciu LO-5021

 

13612639738745477776.jpg

 

Zdjęcia tzw. "cygara" to fake - czysta fantazja graficzna, do której dorobiono całe scenariusze.

W tym miejscu lezącym na odwrotnej stronie Księżyca (na zachód od słynnego krateru Ciołkowski) znajduje się fałda terenu a właściwie - zastygły ciek lawy, jakich więcej w tej okolicy. Ktoś sprytnie wykonał retusz dawnego zdjęcia z misji Apollo, z zamiarem jawnego wprowadzenia w błąd laików i sztuczka rozeszła się po sieci. Na szczęście nowe satelity obserwacyjne (LRO) przesłały jeszcze doskonalsze obrazy tego obiektu i definitywnie potwierdziło się, że nie jest to żaden statek kosmitów.

 

2.

08692227974820360908.jpg

 

Teorię o celowym zamazywaniu obrazów przez NASA, można między bajki włożyć.


  • 0



#149

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no i proszę ile mozna w dwa dni się dowiedziec :> to jeszcze spytam jest tam coś co by cie zastanawiało typu stare budowle,statki itp itd....


o to jeszcze podpytam o filmiku na którym widzimu chyba satelitka której kamerka przemieszcza się za jakims przelatującym punktem


  • 0

#150

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Starych budowli ani statków kosmitów na tysiącach zdjęć Księżyca jak dotąd nie dostrzegłem. Uważam, że po prostu ich tam nie ma.

 

Gdyby istniało cokolwiek, już dawno zostało by znalezione i szczegółowo sfotografowane pod każdym możliwym kątem a nawet zbadane przez załogowe misje. Ponieważ brak tego rodzaju odkryć, tworzone są mity zastępcze, jak np. fikcyjna misja  Apollo 20. To jest towar, na który istnieje spore zapotrzebowanie. Być może, tworzą go wyspecjalizowane służby, badające podatność ludzi na dezinformację. Można w ten sposób badać różne obszary ludzkiej aktywności i sterować nimi. Znamy wielu oficjalnych "speców" od tego rodzaju roboty, którzy bogacą się na sprzedaży własnych filmów i książek o tej tematyce. Nie pojmuję, co skłania tych ludzi do publicznego ośmieszania się w mediach, zatem muszą mieć ukrytych i hojnych mentorów.

 

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, to zrozumiałem, ze chodzi o te fragmenty filmu poniżej? Jeśli tak, to uważam, że owe "obiekty" są odbiciami wnętrza statku w iluminatorze.

 

58566891290928299765.jpg


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych