Skocz do zawartości


Zdjęcie

2012 - Własna Teoria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#31

janvandall.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

koniec swiata wg mnie: gówno nie bedzie konca swiata w 2012!

Dołączona grafika
  • 0

#32

Kiwdul.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktokolwiek z was uczył się kiedyś geografii to zapewne wie, że wszystkie kontynenty były bardzo dawno temu ze sobą połączone, a zastanawialiście się może co było z drugiej strony naszego pięknego globu? Jedna z teorii Sumeryjczyków głosi, że Ziemia jest tylko częścią większej planety w którą uderzyła planeta X. Naukowcy do tej pory nie potrafią jednoznacznie określić co spowodowało wyginięcie dinozaurów. Moim skromnym zdaniem wyginięcie tych cudownych zwierząt mógł wywołać właśnie przelot planety Nibiru, który spowodował: zmożone erupcje wulkanów, trzęsienia ziemi, fale tsunami i wiele tym podobnych kataklizmów. Podczas następnego przelotu planet na ziemi był wielki potop kiedy to według biblii Noe zbudował arke i uratował rase ludzą i zwierzęta. Po internecie krążą plotki że Nibiru uderzy w ziemi i ją zniszczy sądze jednak, że tak nie będzie. Ona poprostu przelatując tuż obok ziemi spowoduje serie kataklizmów niszczących wiele milionów istnień. W Norwegi podobno już jest prowadzona budowa schronu, który miał by pomieścić dwa miliony Norwegów oraz nasiona i duży zapas żywności. Nie oficjalnie też pogłoski o zbliżającej się planecie potwierdza Watykan oraz NASA.
Istnieje również hipoteza (moim zdaniem jest to najbardziej nieprawdopodobna część tej historii) na ocalenia ziemi przed kolejnym kataklizmem. Podobno jeżeli odnajdzie się grobowiec wielkiego budowniczego i przeniesie jego szczątki do wielkiej piramidy w Gizie to skumuluje Ona energie mogącą w pewnym sensie wytworzyć nad powierzchnią ziemi pole siłowe. Wielkim budowniczym ponoć miał być kosmita chcący ochronić ziemie i ludzkość. Jeżeli okazało by się to prawdą to była by to odpowiedż na jedną z zagadek naukowców dotyczącą piramid (Jak i po co zostały stworzone?). Naukowcy już wiele lat temu stwierdzili że piramidy mogły by skupiać wilelką energie.

Każdy ma na ten temat swoje poglądy ale ja w to wierze. W końcu Sumerowie (podobno potrafili narysować wygląd układu słonecznego w który wliczali Nibiru), Majowie i Nostradamus (którego przepowiednie kończą się w 2012) nie mogli się, aż tak pomylić.
  • 0

#33

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a zastanawialiście się może co było z drugiej strony naszego pięknego globu?

Ocean ?

Jedna z teorii Sumeryjczyków głosi, że Ziemia jest tylko częścią większej planety w którą uderzyła planeta X.

Możesz podać źródło tego twierdzenia ? Bo jak Sitchin to stracę przytomność...

Naukowcy do tej pory nie potrafią jednoznacznie określić co spowodowało wyginięcie dinozaurów.

Możliwe, że ostanę, za to warn'a ale co tam. Annuaki zrobili sobie grillowanie!

W Norwegi podobno już jest prowadzona budowa schronu, który miał by pomieścić dwa miliony Norwegów oraz nasiona i duży zapas żywności.

Powinszować, ich stać na to...

Nie oficjalnie też pogłoski o zbliżającej się planecie potwierdza Watykan oraz NASA.

Możesz czymś to podeprzeć ?

podobno potrafili narysować wygląd układu słonecznego w który wliczali Nibiru

Tak owszem, narysowali też naszych przodków mieli oni fallusy jak maczugi. (Kto spojrzy na mój nick zgadnie, skąd ten tekst)

Każdy ma na ten temat swoje poglądy ale ja w to wierze.

Nie mogę zabronić Ci wyznawania religii 2012.

Nostradamus

Jego w to nie mieszaj praktycznie każdy interpretował go na swój sposób...

nie mogli się, aż tak pomylić.

Do 2012 coraz bliżej a dowodów ciągle brak...
  • 0

#34

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Avallach, wyluzuj troszke, cytujesz każdy kawałeczek tekstu żeby sie pośmiać w co drugim temacie. Każdy zainteresowany wie że na teorie Nibiru i Sumerów nie ma żadnego potwierdzenia, moim zdaniem warto sie pośmiać i wrócić tutaj w 2012.
Pozdrawiam i wyluzuj :)
  • 0

#35

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no tak źle nie będzie :D

Dołączona grafika
  • 0

#36

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moim zdaniem warto sie pośmiać i wrócić tutaj w 2012.

Ta masz rację większość sceptyków też ustąpiło...

Wypowiem jak się pojawią nowe argumenty
Bo z religią nie ma sensu walczyć...
  • 0

#37

Kiwdul.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Avallach to są tylko teorie i przypuszczenia.
Dlaczego mam nie mieszać Nostradamusa przecież to On głosił przepowiednie o końcu świata i jego ostatnia przepowiednia przypada właśnie na 2012. Nie uważasz, że jest trochę za dużo tych zbiegów okoliczności co do 2012??? Ja nie twierdze, że będzie koniec świata bo Nibiru przelatywało obok naszej planetu już kilka razy, a co do tego skąd mi przyszło do głowy z tym, że Ziemia to tylko odłamek innej planety to także jest teoria Sumeryjczyków.
Na końcu swojego poprzedniego postu napisałem, że każdy ma inne poglądy na ten temat i że ja wierze akurat w tą teorie więc z łaski swojej nie musisz się z tego zbijać. Nie zmuszam Cię żebyś w to wierzył ja przedstawiłem to co mi się wydaje w miare prawdopodobne i nie jest to dla mnie żadna RELIGIA. Jestem Katolikiem, a nie wyznawcą roku 2012 i mnie nie obrażaj mówiąc coś takiego.
  • 0

#38

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiwdul jest to mój ostatni post w tym temacie i piszę go tylko dlatego, że poczułeś się urażony. Jeżeli chcesz kontynuować dialog ze mną wyrazić żale pretensje lub pomimo tego postu czujesz się urażony lub ten post urazi Cię jeszcze bardziej to pisz na priv.

Religia to system wierzeń i praktyk, określający relację jednostki do różnie pojmowanej sfery sacrum, czyli świętości i sfery boskiej.

I wiara - "ja wierze akurat w tą teorie" "ja w to wierze"
II sfera sacrum - "więc z łaski swojej nie musisz się z tego zbijać." - ok skoro jest to dla Ciebie świętość nie mam prawa wyprowadzać Cię z błędu posypuję czoło popiołem
III praktyka - skądś czerpiesz teorie o Sumerach i innych masz swoje święte księgi, z którymi nie próbujesz nawet polemizować, napisano tak, więc tak jest

wiara + świętość + praktyka = RELIGIA

Jestem Katolikiem

To Ci się chwali, wiesz zatem kiedy będzie koniec świata. Co naucza Kościół ?

Moim celem nie było Cię obrazić. Nie wątpię, że jesteś starasz się być dobrym katolikiem. Nazwałem to religią, bo tak mi się to skojarzyło patrząc na definicję...
  • 0

#39

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiwdul: a wiesz,że inna teoria głosi,że Reptilanie kryją się za projektem Cheops i pragną uruchomić ten system obronny,aby uniemożliwić ludzkości przejście do 4 gęstości? - w przeszłości już wiele razy wszyscy uczepiali się kolejnych dat,które miały przynieść koniec,a świat nadal trwał i się rozwijał.Naprawdę jestem ciekaw,co powiedzą zwolennicy tezy o roku 2012,gdy nastanie rok 2013...

A co do Katolicyzmu: to chyba nie ma na świecie równie elastycznego wierzenia - dziś w kościołach głosi się hasła miłosierdzia i moralności - w Średniowieczu zdarzało się,że papież miał dzieci,duchowieństwo posiadało ogromne połacie ziemi,a miłosierdzie topiło się w rzece krwi muzułmańskiej,kiedy to podczas krucjat chrześcijanie bezlitośnie mordowali ludność "bezprawnie" zamieszkującą Ziemię Świętą - bez względu na wiek,czy płeć.
  • 0



#40

Kiwdul.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierze w dużo rzeczy jak naprzykład to, że kontynenty były kiedyś połączone i może to też masz zamiar nazwać religią? A jeżeli ktoś Ci powie, że wierzy w to, że Atlantyda istniała albo, że kiedyś będzie kolejna wojna światowa i będziemy walczyć z niemcami to też uznasz to za religie. Zupełnie nie zrozumiałeś tego co chciałem powiedzieć. Ja rozumiem, że jak nie masz się czego czepiać to łapiesz za słówka ale zrozum, że to jest żałosne. Co do Sumeryjczyków to masz racje nie moge mieć pewności, że to jest prawda. Przeczytałem artykuł i nie jestem na ten czas udowodnić, że to jest prawda. Ale idąc twoim tropem nie możemy uwierzyć niczemu co jest napisane i nie potrafimy tego sami udowodnić.

Jeśli w 2012 nic się nie zdarzy i nastąpi rok 2013 i kolejne to będe z tego powodu bardzo szczęśliwy, ale jeżeli za dwa lata rząd wyjawi, że planeta Nibiru naprawde zmierza w naszym kierunku i nie informowali nas wcześniej aby nie wzbudzać paniki to chętnie zobaczę waszą minę i wszystkich którzy się wyśmiewali z ludzi takich jak ja. Tak naprawdę to do tego czasu możemy sobie tak gdybać w nieskończoność i snuć swoje teorie i przypuszczenia.
  • 0

#41

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiwdul:Źle mnie chyba zrozumiałeś.Do tego,co powiedziałeś odnosiła się część pierwsza,w której pokazałem,jak wiele sprzecznych tez pojawia się odnośnie roku 2012-tak znaczna ich liczba obniża znacznie wiarygodność tej daty,jako dnia w którym skończy się znany nam świat.Pozwól,że przytoczę kilka argumentów przeciwko tym teoriom:

1. Rząd żadnego kraju nie ma potrzeby ujawniać informacji o Nibiru-a to dlatego,że już od pewnego czasu ta planeta powinna być widoczna nawet dla zwykłego astronoma-amatora.Rząd nie kontroluje wszystkich,więc gdyby ciało niebieskie znacznej wielkości miało zbliżyć się do Ziemi do roku 2012,to już można by je było dostrzec,a wtedy ktoś na pewno podzieliłby się tą informacją-a jak sam doskonale wiesz na razie panuje cisza.

2.Jedna z tez mówi,że nastąpi przebiegunowanie i że jest to proces cykliczny-skoro jego przebieg ma być tak gwałtowny i spowodować ogólnoświatową katastrofę,to ja się pytam:dlaczego jesteśmy? Jeśli przyjąć,że przebiegunowanie miało miejsce w czasach,gdy żył Homo Erectus i spowodowało globalną powódź,to Homo Sapiens nie powinien wcale się pojawić.Nie wykluczam,że przebiegunowanie występuje na naszej planecie ale na pewno nie następuje ono w ciągu jednego dnia,tylko jest procesem znacznie rozciągniętym w czasie.

3.Wracając do Nibiru:jej przechodzenie przez układ Słoneczny ma się także odbywać cyklycznie.A skoro w przeciągu ostatnich kilku tysięcy lat brak było jakichkolwiek anomalii w poruszaniu się otaczających nas planet,należałoby się zastanowić,czy coś takiego się kiedykolwiek zdarzyło..


P.S:A w to,że kontynenty były kiedyś połączone nie trzeba wierzyć-to jest fakt,potwierdzony przez badania naukowe.
  • 0



#42

Kiwdul.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1.Zdjęcia tej że planety już można znaleźć na internecie, a po za tym kto powiedział, że jest Ona na tyle blisko by dostrzec ją mógł byle amotor?

2.Do 2012 są jeszcze 4 lata. Wszystko się może zdarzyć.

3.Właśnie, że są. Naukowcy już w 1986 roku stwierdzili oddziaływanie jakiejś obcej planety na pozostałe z naszego układu słonecznego.
  • 0

#43 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Avallach masz tutaj około 300 wytłumaczeń dlaczego coś ma się zmienić w 2012
Jeśli uwżasz że w układzie słonecznym i na Ziemi wszystko gra i nic się nie zmieni w ciągu najbliższego czasu - gratulacje.
A tutaj link który najlepiej i najkrócej tłumaczy co się dzieje
pozdrawiam
  • 0

#44

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiwdul: Bo to podobno jest PLANETA - nie porusza się na tyle szybko,żeby w ciągu 3 lat wejść w nasz Układ Słoneczny i zbliżyć się do Ziem i- właśnie dlatego powinna być już widoczna.

radoslaw: Osoba mówiąca zna zaskakująco dużo faktów dotyczących życia mieszkańców Atlantydy,pomimo tego,że nikt nie jest w stanie nawet określić miejsca w którym miała się ona znajdować...
  • 0



#45

Kiwdul.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raven ja wiem że najłatwiej jest krytykować i negować to co ktoś poweidział, ale dlaczego to ja my mamy Ci przedstawiać dowody że tak jest. To ty nam przedstaw dowody, że tak nie jest. Planety mogą się poruszać z różną prędkością szczególnie, że orbita i sama planeta Nibiru są dość specyficzne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych