Skocz do zawartości


Największe kłamstwo wszechczasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Polecam film dokumentalny "The Root Of All Evil". Bardzo interesujący, pouczający i jakże prawdziwy.

PS. Kilka wątków z biblii przedstawionych w tym artykule było poruszone również w powyższym dokumencie.







Hm, może jeszcze bym polecił mniej dokumentalne, ale jednak prawdziwe:

George Carlin On Religion

Pozdrawiam,
Dołączona grafika



Bog ma lepsze statsy, tak trzymac !
  • 0



#62

Alessander.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozdrawiam,
Dołączona grafika

Co ten wykres ma do rzeczy ? Że niby ma ukazać jaki to Bóg jest zły ? Takie rozumowanie jest co najmniej błędne.
Bóg ochraniał ludzi, którzy w niego wierzą i cały czas ochrania. Może miał pozwolić, aby niewierzący pozabijali wszystkich chrześcijan ?
  • 0

#63

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Twierdzisz, że Bóg ochrania ludzi wierzących w niego. Ok. Pytanie jak? Zabijając ich? Tak samo jak tych spod Grenoble?
Zresztą co za znaczenie ma wiara. Bóg przecież mówi: Kocham Was wszystkich. Dał nam wolną wolę więc jak karać może Nas za coś na co nam sam przyzwolił, co sam stworzył. Jak miłosierny Bóg w którego chcecie wierzyć może mówić o bezwarunkowej miłości skoro stawia nam wymagania?

Dziwię się tym, którzy ciągle obrażają Go, przypisując mu przymioty nadane mu przez KK.
  • 0

#64

goa.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano




Pozdrawiam,
Dołączona grafika

Co ten wykres ma do rzeczy ? Że niby ma ukazać jaki to Bóg jest zły ? Takie rozumowanie jest co najmniej błędne.
Bóg ochraniał ludzi, którzy w niego wierzą i cały czas ochrania. Może miał pozwolić, aby niewierzący pozabijali wszystkich chrześcijan ?


Ochrania? Przepraszam, ale na przykład ja tego nie zauważyłem! Dzieci w Afryce również! ;->

A propos, to jest tylko prawdziwa, jednak nieco humorystyczna statystyka ;-)

Zachęcam do oglądnięcia dokumentu ''The Root Of All Evil", to dowiesz się więcej o tym czym jest religia i jak to się ma do obecnego światopoglądu ludzi na świecie.

Pozdrawiam
  • 0

#65

Alessander.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twierdzisz, że Bóg ochrania ludzi wierzących w niego. Ok. Pytanie jak? Zabijając ich? Tak samo jak tych spod Grenoble?
Zresztą co za znaczenie ma wiara. Bóg przecież mówi: Kocham Was wszystkich. Dał nam wolną wolę więc jak karać może Nas za coś na co nam sam przyzwolił, co sam stworzył. Jak miłosierny Bóg w którego chcecie wierzyć może mówić o bezwarunkowej miłości skoro stawia nam wymagania?

Dziwię się tym, którzy ciągle obrażają Go, przypisując mu przymioty nadane mu przez KK.

Daj mi przykład gdzie Bóg zabił ludzi wierzących w niego tak bez powodu...
Eee, wymagania ? Bóg wymaga tylko tego, abyśmy w niego wierzyli i podążali za nim. On nas potrafi pocieszyć, poprowadzić, wystarczy prawdziwie zaufać i uwierzyć, oddać swoje życie Bogu.

A tobie łatwo by było kochać ludzi, którzy wyrządzają twoim dzieciom zło ? Prześladują ich, wyzywają, traktują jak śmiecia... Nie mówię, że Bóg nie kocha wszystkich, wręcz przeciwnie. Bóg jest wstanie przebaczyć, ale trzeba tego chcieć, a nie raz na jakiś czas chodzić do kościółka.
  • 0

#66

goa.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Alessander, już przecież podał przykład. Zresztą ja również, wprawdzie nieco inny -- umierające z głodu i wycieńczenia biedne dzieci w Afryce. Czym zawiniły? Dlaczego ich Bóg nie chroni? Takich przykładów można podać wiele, więc, proszę, nie twierdź, że Bóg chroni wybranych, a innych ma -- za przeproszeniem -- w dupie.

P.S. Oglądnij dokument o którym pisałem wcześniej. Powinien Tobie trochę wyjaśnić, IMHO.
  • 0

#67

Alessander.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piszecie tak, jakby za wszystko na ziemi był odpowiedzialny Bóg. To szatan jest odpowiedzialny za zło na świecie, Bóg dał nam wolną wolę, gdyby wszyscy byli prawdziwie wierzący nie byłoby tego.



Poza tym nie znamy zamiarów Boga, wszystko ma jakiś cel, my nie wiemy jaki.
  • 0

#68

goa.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piszecie tak, jakby za wszystko na ziemi był odpowiedzialny Bóg. To szatan jest odpowiedzialny za zło na świecie, Bóg dał nam wolną wolę, gdyby wszyscy byli prawdziwie wierzący nie byłoby tego.



Poza tym nie znamy zamiarów Boga, wszystko ma jakiś cel, my nie wiemy jaki.



Tak, tak, zmieniamy temat.
Twoja argumentacja zupełnie mnie nie przekonuje. Według Twojego rozumowania najlepiej pozabijać wszystkich niewiernych czy innowierców i iść za to w nagrodę do Nieba lub mieć specjalną ochronę na ziemi od Boga. Twoje wcześniejsze wypowiedzi o Boskiej ochronie wybranych po prostu mnie rozbawiły. To chodzisz do kościoła i modlisz się żeby mieć ochronę na ziemi? Ciekawe.

Dzięki takim bardzo religijnym poglądom nic tylko czekać na kolejną wojnę światową, tym razem religia versus religa. Na przykład z wyznawcami islamu.

Powiem Ci coś jeszcze, chciałbym aby większość polskich katolików zachowywała się tak jak osoby nie uczęszczające do KK. Największe -- przepraszam za określenie -- chuje jakich znam to niestety katolicy, którzy co tydzień lub częściej latają na mszę świętą (i słuchają RM), a zaraz po niej zachowują się zupełnie inaczej niż powinni zachowywać się według nauk Kościoła. Niestety obserwuję to również we własnej rodzinie. Ty oczywiście tego nie zauważasz, ale popatrz dajmy na to na Ojca Dyrektora, rodzinę radia maryja i podwórkowe kółka różańcowe...

Moim zdaniem to nie jest wiara, ale jedna wielka obłuda! Masza święta jest niczym innym od utrzymywania swojej owczarni w Kościele i parady mody podczas niedzielnych mszy. O RM, TV Trwam nie chcę się nawet wypowiadać.

Prawdziwa wiara objawia się w postępowaniu, a nie w działaniach na pokaz!!!
  • 0

#69

Alessander.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Piszecie tak, jakby za wszystko na ziemi był odpowiedzialny Bóg. To szatan jest odpowiedzialny za zło na świecie, Bóg dał nam wolną wolę, gdyby wszyscy byli prawdziwie wierzący nie byłoby tego.



Poza tym nie znamy zamiarów Boga, wszystko ma jakiś cel, my nie wiemy jaki.



Tak, tak, zmieniamy temat.
Twoja argumentacja zupełnie mnie nie przekonuje. Według Twojego rozumowania najlepiej pozabijać wszystkich niewiernych czy innowierców i iść za to w nagrodę do Nieba lub mieć specjalną ochronę na ziemi od Boga. Twoje wcześniejsze wypowiedzi o Boskiej ochronie wybranych po prostu mnie rozbawiły. To chodzisz do kościoła i modlisz się żeby mieć ochronę na ziemi? Ciekawe.

Dzięki takim bardzo religijnym poglądom nic tylko czekać na kolejną wojnę światową, tym razem religia versus religa. Na przykład z wyznawcami islamu.

Powiem Ci coś jeszcze, chciałbym aby większość polskich katolików zachowywała się tak jak osoby nie uczęszczające do KK. Największe -- przepraszam za określenie -- chuje jakich znam to niestety katolicy, którzy co tydzień lub częściej latają na mszę świętą (i słuchają RM), a zaraz po niej zachowują się zupełnie inaczej niż powinni zachowywać się według nauk Kościoła. Niestety obserwuję to również we własnej rodzinie. Ty oczywiście tego nie zauważasz, ale popatrz dajmy na to na Ojca Dyrektora, rodzinę radia maryja i podwórkowe kółka różańcowe...

Moim zdaniem to nie jest wiara, ale jedna wielka obłuda! Masza święta jest niczym innym od utrzymywania swojej owczarni w Kościele i parady mody podczas niedzielnych mszy. O RM, TV Trwam nie chcę się nawet wypowiadać.

Prawdziwa wiara objawia się w postępowaniu, a nie w działaniach na pokaz!!!

Więc tak.

Po pierwsze NIE jestem katolikiem. Jestem zielonoświątkowcem, jeśli to nic ci nie mówi, to jest ogólnie rzecz biorąc protestantem. Jestem przeciwny wierze katolickiej, ona jest tylko i wyłącznie na pokaz, zwykłe formalności.
Trochę za daleko się posunąłeś ze swoimi wymysłami na mój temat.
Nigdy nie powiedziałem, ani nigdy nie powiem, że trzeba zabijać ludzi za to, że nie wierzą w Boga. Poza tym dyskusja była na temat tego, co działo się w czasach opisywanych w biblii. Wtedy to było koniecznością, Bóg nie mógł pozwolić na zabijanie swoich dzieci. Ludzie już wtedy mogli wybierać... Jeśli chodzi o czasy dzisiejsze, niestety mamy tak ukształtowany świat, że większość ludzi żyje tylko i wyłącznie dla siebie, nie dbając o innych. Są jednym słowem źli, niestety tak jest, Bóg dał nam wolną wolę i właśnie ludzie sprawili, że większość świata żyje właśnie w takich warunkach/

Nie wiem skąd ci się wzięło przekonanie, że w moim mniemaniu najlepszym rozwiązaniem jest wojna. To prędzej ciągle Tobie chodzi to po głowie.



Nie znasz mojego życia, nie wiesz jak staram się postępować.
  • 0

#70

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Goa - gdzie można znaleźdź podany przez ciebie dokument? (The Root Of All Evil)
  • 0

#71

goa.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

film dokumentalny
Wlk. Brytania, 2006, 2 x 60 min.
reżyseria: Russell Barnes

Profesor Richard Dawkins zaprasza na bardzo kontrowersyjny wykład, w trakcie którego wykaże, że religia jest źródłem wszelkiego zła na świecie.

Dawkins, znany oksfordzki biolog, ateista, nazywany "rottweilerem Darwina", uznany przez magazyn "Prospect" za jednego z trzech najwybitniejszych współczesnych intelektualistów obok Umberto Eco i Noama Chomsky'ego, bierze pod lupę trzy religie - chrześcijaństwo, islam i judaizm. Mówi o wierze, która przeciwstawia się nauce, o indoktrynacji dzieci oraz hamowaniu zdolności człowieka do obiektywnego rozumienia świata. Rozwijające się szkoły wyznaniowe pozwalają mu sformułować pogląd, że trzy główne religie trzymają cały świat w swych szponach. Mówiąc o fundamentalizmie, ma na myśli chrześcijaństwo, islam i judaizm. Dowodzi, w jaki sposób fundamentalizm rozkwitł, w szczególności neokonserwatywny ewangelikalizm w USA, i co to oznacza dla przyszłości świata.

W pierwszej części "Bóg urojony" naukowiec omawia rozkwit "wojujących" wierzeń religijnych w dzisiejszym świecie. Podczas podróży na Bliski Wschód i do "Bible Belt" - obszaru w południowo-wschodniej części USA, zdominowanego przez konserwatywny Kościół Protestancki, wyczerpująco przedstawia różnice między nauką a religią. XXI wiek, argumentuje, powinien być wiekiem rozumu, a my jesteśmy zagrożeni wzrostem znaczenia religii i irracjonalnością, co stanowi pożywkę dla ekstremizmu, podziałów i terroru. W jaki sposób, pomimo tego, że nauka zdemaskowała religijne mity, znów nastały wojny o Boga?

W drugiej części mówi, że wiara religijna zachowuje się jak wirus, który atakuje młodych i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Kwestionuje zasadność rozwoju szkół wyznaniowych w Wielkiej Brytanii i argumentuje, że religijna edukacja mami nasze dzieci ewidentnymi kłamstwami i sztywnymi moralnie poglądami. Mówi, że korzeni ludzkiej moralności należy szukać w ewolucyjnej przeszłości, a nie w Piśmie Świętym, przez które dziś postrzegamy Boga jako najbardziej nieprzyjemną postać w całej tej fikcji.

Dokument "Źródło wszelkiego zła?" powstał na podstawie książki Richarda Dawkinsa "The God delusion" ("Bóg urojony"), dostępnej od maja 2007 roku także w Polsce. Przez 20 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów "New York Times" i Amazon, a "Scientific American" napisał, że zostały w niej zastosowane wobec doktryn teologicznych takie same wysokie rygory intelektualne, jakie musi spełnić każda teoria naukowa.

The Root of All Evil - The God Delusion (1 of 2):
Plik : 500 MB (500 MB), czas 0:47:51, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 70 %
Video : 442 MB, 1291 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 704*400 (16:9), XVID = XVID Mpeg-4, Obsługiwane
Audio : 57 MB, 168 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = MPEG Layer-3, Obsługiwane

The_Root_of_All_Evil_-_The_Virus_of_Faith_-_Part_2:
Plik : 348 MB (348 MB), czas 0:47:58, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 46 %
Video : 318 MB, 929 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 608*336 (16:9), XVID = XVID Mpeg-4, Obsługiwane
Audio : 29 MB, 85 Kbps, 32000 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = MPEG Layer-3, Obsługiwane


Ja pobrałem to z torrenta (trackera TG -- o ile to coś Wam mówi). Była to wersja o dobrej jakości i z polskimi napisami. Taką bym Wam polecał.

Przed chwilą sprawdziłem i widzę, że chyba ten film jest dostępny również w serwisie video.google. Jednakże z tego co widzę, jest w gorszej jakości, bez napisów i nie wiem czy jest w całości.

Zalecałbym poszukanie tego na torrentach, osiołkach, czy innych sieciach do których macie dostęp.

Pozdrawiam


Może podam coś jeszcze. Mam nadzieję, że w temacie.

Genesis - Teatr Bogów

Stworzenie człowieka w "trochę" innym wydaniu niż to do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jan van Helsing w swoich poszukiwaniach zaszedł daleko, - dla niektórych rzekłbym nawet - za daleko...
  • 0

#72

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Helsing za bardzo się zagalopował wszędzie widzi rakiety i kosmodromy, chociaż ogólnie teoria wydaje mi się całkiem realna, na pewno bardziej niż stworzenie przez boga, boga tak na prawdę niema a szatana wymyślił kościół żeby miał z czym walczyć
  • 0

#73

goa.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To co piszesz jest wielce prawdopodobne. Kościół, Bóg, Szatan... czytałem wiele poważnych książek i często pojawiała się w nich teza, że ,,zebrano się i stworzono'' to wszystko, po to, aby nakierować ludzi na odpowiednią drogę społeczną i mieć narzędzia do kierowania nimi. Podobnie zresztą jak jest dziś z prawem. Co ciekawe, nie pamiętam już w jakiej książce, ale spotkałem się również z udowodnionym ii potwierdzonymi przez duchownych z Watykanu, bardzo dziwnymi działaniami. Mianowicie od pewnego stopnia w Kościele, dowiadujesz się coraz więcej jaka jest prawda i na końcu tej drogi, gdy już jesteś odpowiednio przygotowany, uświadamiasz sobie, że całą twoja wiara to bzdury, które jednak są niezbędne do utrzymania ludzi w pokoju itd. Oczywiście takiej wiedzy nie posiada proboszcz z jakiejś wiejskiej parafii. Jedynie myślący, wykształceni i świadomi świata, powoli otrzymują kolejne kawałki układanki. Najlepiej podsumować to może cytat z J. Kurskiego: ,,Ciemny lud to kupi.''.
  • 0

#74

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiekszosc przedstawionych przykladów to prehistoria biblijna. Nie nalezy brac jej dosłownie. Tu chodzi o metaforyczny sens. I musimy pamietac ze preistoria biblijna zostala napisana przez autorow natchnionych. I poskladana przez papieża w calosc. Papiez to czlowiek - mogl sie pomylic.

P.S. Koles na de mna ma duuuzo za ciezka sygnaturke :)
  • 0

#75

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bóg uczy wybaczać, podobno :P Przynajmniej ocenzurował. Co innego że wykazał sie głupotą.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych