Skocz do zawartości


Największe kłamstwo wszechczasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#46

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może chodzi o to że Jezus - Mesjasz nie został uznany przez wielu Izraelitów.
Poza tym Bóg miał obiecać Noemu że więcej potop się nie powtórzy
  • 0



#47

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może chodzi o to że Jezus - Mesjasz nie został uznany przez wielu Izraelitów.


Dobra, ale mimo wszystko rozumiejąc słowa "naród wybrany" nie powinien wybierać nikogo więcej.

Poza tym Bóg miał obiecać Noemu że więcej potop się nie powtórzy


Jeśli jest tak w Biblii to ok, nie wiem, nie przeczytałem co do słowa ;]
  • 0



#48

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być moze pojde do piekła... No i co z tego ? NIektorzy ludzie maja pieklo na ziemi, czyz nie ?

------------------
QUOTE(Ręka @ 24 września 2007, 10:58) *

I nie sądzę że się szybko znudzi,bo każdy nawrócony od wiary to krok do bardziej cywilizowanego świata,bo wszystko byłoby ok gdyby chrześcijanie (ogólnie fanatycy religijni) nie mówili innym co i jak mają robić


o tym właśnie mówiłem. lepiej, jak Ty im mówisz, że mają nie wierzyć? teraz właśnie zachowałeś się jak znienawidzony przez Ciebie 'fanatyk religijny'.


Zauwaz ze kolega ktorego zacytowales nic nie nakazuje. Ale zgadzam sie z Toba iz osoba odciagajaca od wiary, przekonujaca innych do swoich pogladow ma cos z fanatyka, moze zle jest porownanie do "fanatyka religijenego", ale co do pewnego rodzaju fanatyzmu zgadzam sie.


--------------------
QUOTE
Jest wiele narodowosci i religii zas w polsce chrzescijanie to ludzie
zyjacy w swojej glupiej wierze ( nie wszyscy ale wiekszosc- moje zdanie).

Dlaczego uważasz, że religia chrześcijańska jest głupia? Z niej wywodzi się wiele innych religii, które wg. mnie nie są głupie. Jakakolwiek religia może nas śmieszyć (mnie np. śmieszy scjentologia), ale dla ludzi w nią wierzących na pewno nie jest głupia i jeżeli oni w to wierzą to OK, ich sprawa i ich wiara.



Jezeli o mnie chodzi ... chrzescijanstwo nie jest glupia religia.. o nie. Głupie sa w niej tylko niektore jednostki slepo przyjmujace poglady innych sami wczesniej nie rozpoznawczy ich. Taka wiara nie ma sensu, bo czy ma sens cos takiego jak wiara "w wiare innych" ? Osobiscie uwazam, iz religia jest dobra, a to dlatego, iz okresla pewne zasady...ale.. sa rozne religie inni przekonani sa ze to wlasnie ich wiara jest dobra i to oni wierza w tego wlasciwego boga. Rozni sa ludzie, ja najbardziej boje sie tych ktorzy wierza bo wierzyli ich rodzice, albo inaczej... taka wiara zostala im wpojona i innych opcji nie uznaja. Takim ludziom mozna wcisnac wszystko... oni sa najwiekszym zagrazeniem dla swoich bliznich (osob podzielajacych ich poglady) oraz dla zwyklych ludzi ktorzy wyznaja inna wiare badz wogole nie wiwerza...


-------------------------
Ciag dalszy mysli poczatkowcyh. Być moze pojde do piekła... No i co z tego ? NIektorzy ludzie maja pieklo na ziemi, czyz nie ? Spójrzmy troche z innej "zlej" strony (poj. wzgledne). Otoz wg np. chrzescijan ... czego ma sie bac zly czlowiek ? Chyba tylko boga prawda? Wiec... szatan kusi itd... Stara sie zasilic swoja armie, to o jakie pieklo tu chodzi ? (gdybanie). Jak juz napisalem w innym poscie ja mam swoje poglady. Staram sie byc ok w stosunku do innych..Powiedzmy ze bog istnieje.. co wiec z takim czlowiekiem, ktory jest naprawde dobry dla ludzi, ale ... ma boga za nic? (Prosze nie odnosci tego do mojej osoby).
  • 0

#49

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zauwaz ze kolega ktorego zacytowales nic nie nakazuje. Ale zgadzam sie z Toba iz osoba odciagajaca od wiary, przekonujaca innych do swoich pogladow ma cos z fanatyka, moze zle jest porownanie do "fanatyka religijenego", ale co do pewnego rodzaju fanatyzmu zgadzam sie.


dlatego napisałem to w cudzysłowie. zachowanie takie samo jak fanatyka religijnego, czyli 'wy jesteście głupi, macie wierzyć (w tym wypadku nie wierzyć) tak jak my!'. można by to nazwać fanatyzmem antyreligijnym :P
  • 0

#50

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głupie sa w niej tylko niektore jednostki slepo przyjmujace poglady innych sami wczesniej nie rozpoznawczy ich. Taka wiara nie ma sensu, bo czy ma sens cos takiego jak wiara "w wiare innych" ?

Myślę, że większość ludzi "wierzących", uczęszczających na liturgię, przyjmujących sakramenty, nigdy swoich poglądów nie wykreowało, a przejęło od innych, głównie księży - "to co powiedział ksiądz na kazaniu jest świętością i nikt nie powinien tego podważać". Najlepszym tutaj przykłądem jest ślepa wiara "moherowych beretów" w to co usłyszą w radiu maryja.

Rozni sa ludzie, ja najbardziej boje sie tych ktorzy wierza bo wierzyli ich rodzice, albo inaczej... taka wiara zostala im wpojona i innych opcji nie uznaja.

Właśnie tych w naszym kraju jest najwięcej.

Osobiscie uwazam, iz religia jest dobra, a to dlatego, iz okresla pewne zasady...ale.. sa rozne religie inni przekonani sa ze to wlasnie ich wiara jest dobra i to oni wierza w tego wlasciwego boga.

Osoboście też twierdzę, że jeżeli ktoś wierzy to może mu wyjśc na dobre, ponieważ stara się nie grzeszyć i czynić dobro (oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, kiedy to wiara jest tylko próżnym gadaniem, a czyny samego człowieka niewiele mają z tym wspólnego). Nienawidzę natomiast, jeżeli ktoś epatuje naokoło swoją "wiarą" i stara sie każdego napotkanego na nią nawrócić :omfg:
Do jakiej religii byś ine przynależał, zawsze będziesz twierdził, że jedynie twoja jest słuszna i tylko twojej została objawiona prawda. Tego nie da się zmienić. Najważniejsze, aby ludzie nie starali się na siłę "mieszać z błotem" innych religii, ale cięzko to ludziom uświadomić.
  • 0

#51

Ręka.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlatego napisałem to w cudzysłowie. zachowanie takie samo jak fanatyka religijnego, czyli 'wy jesteście głupi, macie wierzyć (w tym wypadku nie wierzyć) tak jak my!'. można by to nazwać fanatyzmem antyreligijnym tongue1.gif



no niezupełnie tak,mi po prostu chodzi o to że ludzie powinni mieć wybór,ale w wielu wypadkach jest on ograniczony bo chrześcijański rząd na to nie pozwala,przykład? religia w szkole i ocena na świadectwie,mnie to nie obchodzi czy pan Kaczyński wierzy czy nie ,jak dla mnie to cały pis może się modlić 50 razy dziennie z ojcem rydzykiem,ale powinni reprezentować interesy wszystkich obywateli a nie tylko tych "wybranych"
a dlaczego napisałem że każdy nawrócony to ... bo taki naród nie wybierze więcej rządu który reprezentuje interesy tylko konkretnych grup,a więc będzie bardziej cywilizowany,przecierz ateistyczny rząd nie będzie kazał burzyć kościołów i zakazywał wiary w boga ,dlatego mówienie "fanatyzm antyreligijny" jest na wyrost


ja najbardziej boje sie tych ktorzy wierza bo wierzyli ich rodzice, albo inaczej... taka wiara zostala im wpojona i innych opcji nie uznaja. Takim ludziom mozna wcisnac wszystko... oni sa najwiekszym zagrazeniem dla swoich bliznich (osob podzielajacych ich poglady) oraz dla zwyklych ludzi ktorzy wyznaja inna wiare badz wogole nie wiwerza...


właśnie takich ludzi mam w rodzinie,do nich nie przemawiają racjonalne argumenty,dlatego po wielu godzinach dyskusji z nimi na wiele wiele tematów stwierdzam ,że jest chore wzorować się na religii przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji
  • 0

#52

Regenerat.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby powrócić do tematu...
Myslę, że powinno się traktować Biblię jako zupełnie odrębne dwie księgi.
Stary testament jako zbiór żydowskich mitów oraz nowy testament opisujacy
dzieje Jezusa jako postaci historycznej i faktycznie żyjącej, są na to dowody
pozabiblijne. Mnie zaintrygowała jedna rzecz. Opis Boga w starym testamencie
jest mówiąc ogólnie dość paskudny. Jest on przedstawiona jako osoba mściwa
gnębiąca ludzi, zsyłająca na nich plagi, mordująca ich tysiącami i bardzo nieciekawa.
W nowym testamencie następuje zwrot o 180*, Bóg jest miłością, wybacza grzechy
i ogólnie jest "fajny" w dodatku obiecuje nam życie wieczne.
Dziwne.
  • 0

#53

Pyton357.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żaden biblista nie powie wam żeby słowa zawarte w Biblii brać dosłownie, przynajmniej większośc. Np. Bóg mógł od razu stworzyć wielu ludzi, zwrócili sie oni przeciwko niemu i symbolem tego jest grzech dokonany przez parę '"reprezentatywną"

Jeżeli tak należy traktować zapisy w biblii to jaki sens ma ukrzyżowanie Jezusa ,"za bujdy,legendy". A jak traktować nauki bajarzy (czyt.kler)
  • 0

#54

woytas77.
  • Postów: 16
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biblia przez ostatnie prawie 2 tys lat byla wyznacznikiem moralnosci podwalina tego co dzis zwiemy nasza cywilizacja. najczesciej cytowana zbiorem najstarszych opowiesci. Niestety przyczynila sie tez do ludobojstwa mam na mysli krucjaty polowania na czarownice i inkwizycje.
Jej tlumaczenia w wiekszosci sa bledne co prowadzi do naditerpretacji lub niewalasciwego jej rozumowania, dosc czesto bylo to spowodowane ze zmieniano slowa przy tlumaczeniu by biblia byla wmiare zrozumiala i stanowila spojna calosc.
gdyby dzis przelozyc autentyczne przypowiesci bezposrednio nie zmieniajac sensu i znaczenia slow miala by ona prawdopodobnie calkiem inny wydzwiek i znaczenie.
Mimo wszystko ksiega ta jest wazna nie z wgledu na to co ona zawiera ale na jej wplyw na historie swiata, i za to nalezy sie pewien szacunek temu dzielu a czy wierzymy w to co jest w niej napisane doslownie czy odbieramy to jako tylko wskazowki
czy nie wierzymy w ani jedno slowo to juz osobita sprawa kazdego z nas.
Jedyna rzecz ktora szkodzi jej wizerunkowi w omich oczach to jest krazacy w kolo niej fanatyzm

pozdr..
  • 0

#55

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm i poprzez ten artykuł można rozróżnić chrześcijan i jak my katolicy mówi "poganów"

chrześcijanin będzie ślepo wierzył w Biblie...
  • 0

#56

Alessander.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetne przykłady, muszę przyznać, że bardzo mnie to zaciekawiło, lecz...

Zauważcie moi drodzy, że Biblia nie była pisana w czasach, gdy ludzie mieli możliwości takie jak teraz.
Na pewno wiele razy ktoś w czasie jej przepisywania się przejęzyczył, coś ominął, potem dodał, nawet przez przypadek. Biblia 2tys. lat temu na pewno wyglądała inaczej, nie da się ukryć. Trzeba również zauważyć, że wtedy czasy były inne, kary wyglądały inaczej, dla nas byłoby to normalne, ale jeśli żylibyśmy w tamtych czasach.
Reasumując, po krótkim zastanowieniu jakoś nie przemawiają do mnie te argumenty :)
  • 0

#57

Scariot.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przedewszystkim ten temat tyczy sie chyba samej bibli nie wiary. A co do samej bibli to kto ma dowody jej powstania "tysiace lat temu"? bo do nas ta religia dotarla stosunkowo puzno chyba. osobiscie nie wierze :> "wolna wola" a jednak sporo ludzi zginelo "w imie boga" za wiare w inne bustwo :> wiara nazucana na sile
  • 0

#58

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chcesz by Twój dom był jak przystań cicha ?
Nie wpuszczaj doń ni Klechy ni Mnicha !
  • 0



#59

Alessander.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przedewszystkim ten temat tyczy sie chyba samej bibli nie wiary. A co do samej bibli to kto ma dowody jej powstania "tysiace lat temu"? bo do nas ta religia dotarla stosunkowo puzno chyba. osobiscie nie wierze :> "wolna wola" a jednak sporo ludzi zginelo "w imie boga" za wiare w inne bustwo :> wiara nazucana na sile

Są dowody, jakiś czas temu mówili o odkryciu jakiś tam zapisków, które mają ponad 2000lat. Dużo tego jest.
  • 0

#60

goa.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam film dokumentalny "The Root Of All Evil". Bardzo interesujący, pouczający i jakże prawdziwy.

PS. Kilka wątków z biblii przedstawionych w tym artykule było poruszone również w powyższym dokumencie.







Hm, może jeszcze bym polecił mniej dokumentalne, ale jednak prawdziwe:

George Carlin On Religion

Pozdrawiam,
Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych