Skocz do zawartości


Księżyc i trzepocząca flaga...


  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#91

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie chodzi ci o to :-D

:wow: Prawda o lądowaniu na Księżycu
  • 0



#92

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja wiem,że dopóki nie znajdzie się oryginalne nagranie NASA dopóty będą trwały spory co do tego lądowania.

A dlaczego nie przekonuje Cię żadna kopia z lądowania Apollo 11, ani też istnienie pięciu oryginalnych nagrań z kolejnych lądowań? ;->
O cieniach była już mowa w innych wątkach. O filmowaniu w cieniu również - tu wystarczył odpowiedni dobór przesłony.
  • 0



#93

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli wcześniej, nim zginął, orginał Cię nie przekonał, to jak miałby tego dokonać teraz?
  • 0

#94

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie, Indoctrine, o tym nie pomyślałem. Zwróć jednak uwagę, że jest mała szansa, by Jarecki kiedykolwiek widział oryginał na własne oczy, choćby zamknięty w pudełku ;-)
  • 0



#95

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Omawiajcie flage. Zbaczacie na inne tematy ;)
  • 0



#96

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to zbaczamy?
Moment wbijania flagi tez przeciez byl w tym pudelku. :-D
  • 0

#97

zaks.
  • Postów: 137
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]

Cinex, dlaczego to jest niemożliwe?
Flaga była sprężysta, usztywniona od góry, na Księżycu nie ma atmosfery mogącej tłumić szybko drgania, więc to normalne, że po jakiś czas musiała drgać..


Jakim cudem materiał mógłbyć udatny na drgania ?
Ile czasu takie drgania by trwały ?

Są ewidentne zdjęcia powiewającej flagi obok której nie ma astronautów, którzy mogliby wcześniej wbić flage ...
Obrazek

Flaga falowała non stop (chyba każda fotografia ukazuje flage/materiał w pozycji poziomej i falującej - niemożliwej w otoczeniu bez atmosfery).

Niezłe musi mieć oddziaływania drgań ten Księżyc ... :lol :

Jak dla mnie to kolejna zmyślona bajka ... może Amerykanie w tego typu teorie wierzą
...


Troche fake, to zdjecie. :P
  • 0

#98

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie chyba prawdziwe, ale jeszcze należy je rozumieć :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Foto podane przez =[dj_cinex]= jest z misji A 11 i przdstawia rzekomo flagę która powiewa. Więcej, dj uważa, że to ewidentne powiewanie. Aha, no i zmyślona bajka :D

No i oczywiście "dowód" wielki na to, że nie lądowali.

Ja podałem dwie inne fotki tej flagi, jak widać na każdej wygląda jakby powiewała i na każdej jest dokładnie tak samo zagięta...

Po prostu ona była wygięta, tak ją ustawili i tak sobie ona tam stała (co widać na fotkach w różnych ujęć i wykonanych w różnym czasie trwania misji)...

I naprawdę, warto skończyć kwestię wiatru, bo na żadnym zdjęciu ani na żadnym filmie "wiatru" nie uświadczycie :)
  • 1



#99

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Flaga "powiewa" wylacznie gdy astronauta trzyma ja w reku , wkrecajac w powierzchnie Ksiezyca. Nie istnieja inne materialy swiadczace ze jest inaczej.

I jeszcze jedno. Flaga wyglada na zdjeciu jak by falowala. Ale tylko wyglada. Rowniez nie ma filmu , ktory by swiadczyl ze jest inaczej, a to falowanie na wielu zdjeciach wyglada identycznie, co ewidentnie oznacza ze flaga sprawia wrazenie zastyglej w porywie wiatru. Po prostu caly czas stoi nieruchomo w tej samej pozycji.

Poza tym Armstrong nie byl w stanie rozciagnac flagi na drazkach do konca i uzyskal przypadkiem efekt pomarszczenia. Pozniejsze misje , ktore nie mialy juz klopotow z drazkiem, rowniez nie rozciagaly flagi do konca, poniewaz efekt spodobal sie i postanowiono go powielac.
Spodobal sie jak widac do tego stopnia, ze dzisiaj wyznawcy hoaxu uwierzyli ze faktycznie cos tam powiewa w prozni ;-)
  • 0

#100

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Okej panowie, to teraz ja zadam pytanie.
Bo wiemy już, że flaga nie faluje, a wygląda jakby tak było, ale dalczego ta flaga nie jest oklapnieta, tylko sterczy tak, jakby była mega sztywna, ew jakby końcówka była przywieszona do czegoś na górze.
  • 0

#101

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo jest z polimeru? :P
  • 0

#102

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Okej panowie, to teraz ja zadam pytanie.
Bo wiemy już, że flaga nie faluje, a wygląda jakby tak było, ale dalczego ta flaga nie jest oklapnieta, tylko sterczy tak, jakby była mega sztywna, ew jakby końcówka była przywieszona do czegoś na górze.


Bo oprócz drążka posiada również poprzeczke (dłuższy bok flagi) po to żeby było ją widać..... :-/
  • 0

#103

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo wiemy już, że flaga nie faluje, a wygląda jakby tak było, ale dalczego ta flaga nie jest oklapnieta, tylko sterczy tak, jakby była mega sztywna, ew jakby końcówka była przywieszona do czegoś na górze.

Jakby nie było sztywnej poprzeczki, która podtrzymuje flagę (górna pozioma krawędź flagi - widać to nawet na powyższych fotkach) to by ona zwisała tak, że nie byłoby nawet widać czyja to flaga i z fantastycznych ujęć byłyby nici...

A tak wszystko ładnie widać :)

Ale naprawdę, te wszystkie pytania mające niby nas zagiąć i które są stałym elementem kampanii hoaxiarzy były już tyle razy wałkowane i rzeczowo wyjaśniane że zbrodnią jest zadawać je ponownie...
Co teraz nas czeka, n-te pytanie o krater pod LM?
  • 1



#104

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sluszna uwaga.
Ostatnio nawet zastanawialem sie ile razy tlumaczylem te same watpliwosci zwiazane z ladowaniem na Ksiezycu.
Wziawszy pod uwage fakt ze hoaxfil moglby wysilic sie i wygooglac gotowa odpowiedz w dwie minuty, mysle ze mozna na przyszlosc odplacac pieknym za nadobne.

Te same pytania wracaja jak bumerang wiec wystarczy stworzyc kilka plikow txt ze stosownymi odpowiedziami i zamiast sie produkowac enty raz, wkleic jako odpowiedz np plik FLAGA i problem z glowy :-D
  • 0

#105

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tej hoaxowej teorii flagi nie da się już obronić. W sumie zawsze uważałem ją za jeden z najgłupszych "argumentów" na poparcie tego ksiezycowego spisku z lądowaniem. Reszta "dowodów" jest też w sumie g.... warta.

Pozdrawiam. :>
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych