Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcie 4 kul


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiiitam!

Chciałbym pokazać Wam zdjęcie, które zrobiłem już kilka miesięcy temu.


Na dworze były ciekawe chmurki, więc chciałem trochę pobawić się z balansem bieli, żeby wydobyć z nich "ciepło" i stworzyć jakiś fajny klimacik, co bym wiedział na przyszłość jakie ustawienia sprawdzaja sie najlepiej;-)

Od razu po zrobieniu jednego ze zdjęć zobaczyłem na LCD'ku te 4 punkty. Naprawde mnie zgasiło.

Interesuję się trochę fotografią i wiem jak wygladaja rózne odbicia, rozmycia, błedy itd...

Co to jest?-nie wiem. Wysłałem nawet ludzikom z Nautilusa heh, zdjecie było nawet zamieszczone na ich stronie.

Co wiem na pewno, to że nie jest to w żadnym wypadku słońce, flara (słonce było po lewej), ani zmieniane w photoshopie...

Zdjecie nie jest w ogóle majstrowane, właśnie sciagnałem z maila sobie, które kiedys wysyłałem, nieobrobione zupełnie prosto z aparatu.

http://www2.speedysh...20/DSCF9268.JPG

Nie czekam na oceny "fake czy nie" bo nie jest to zadna sciema, jedyna mozliwość to nie wiem... jakiś błąd aparatu? ale nie spotkałem się z takim nigdy.

A może to takie dziwne kulki, które powstają przed burzą czasem, cos a'la piorun kulisty? Tyle, że burzy nie było.


Pozdrawiam!=)
  • 0



#2

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

UFO nad Tomyślem? :] Hmmmm ciekawe, chociaż w sumie nad nami lata pełno samolotów i to mógł być jeden z nich. Może flesz aparatu rozjaśnił światła na skrzydłach?
  • 0

#3

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ciekawe..
A czy te kulki były widoczne "gołym" okiem przed zrobieniem foteczki, bo są "dość" wyraźne?

Nawiasem mówiąc, fajne chmurki ;)

...lata pełno samolotów i to mógł być jeden z nich.


Hmm.. może nie znam się na samolotach :P ale jakoś dziwny układ tych świateł miałby ten samolot.. :hmm:
Chyba nie taki mają, no i wszystkie żółte
  • 0

#4

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To bankowo nie samolot, gdyby jakiś leciał - uwierz mi, nie umknąłby przed obiektywem :D


czasem latają tak nisko ale to jakiś taki "zabytkowy" czasem leci tylko i robi hałasu na pół miasta.

W każdym badz razie tam samolotu nie było, poza tym, zdjecie było bez flesza. [exif pełen jest jakby co]



Dziwne dla mnie naprawde to bo zawsze wiele zdjęc sam sobie DEMASKUJE i znajduje wytłumaczenie dla wielu dziwnych obiektów, ale to mnie naprawde zaciekawiło... do dzis nie wiem co to, moze ktos mi powie;P


A czy było widoczne-nie. Zrobiłem zdjecie i w tym momencie zobaczyłem to na wyswietlaczu, szybko robiłem nastepne ale juz nic nie wyszło.



Pozdrawiam=)
  • 0



#5

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm a nie jest to jakis blad w aparacie? albo swiatlo jakos dziwnie padalo na obiektyw? bo co jak co ale samolot to to nie jest:)
  • 0

#6

Andrewx.
  • Postów: 76
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ważne pytanie: Masz na obiektywie założony jakiś filtr np. UV albo polaryzacyjny?
  • 0

#7

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie nie, wtedy jeszcze nie posiadałem żadnych.

Wiem, że z filtrem często wzmaga sie flara, ale wtedy nic takiego nie miałem w ogóle... poza tym na obiektyw nie padało słonce... wiec odpada całkowicie
  • 0



#8

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To w ogóle nie wygląda na jakieś odbite światło ;p na pewno nie bawiłeś się w photoshopie ?? ;p ;)
bo wątpię żeby to były nole a za odbite światło jak już mówiłem to mi to nie wygląda
  • 0

#9

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

heh nie bawiłem sie w photoshopie... zreszta jest exif..
  • 0



#10

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NO to naprawdę nie mam pojęcia co to może być ;(
  • 0

#11

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

masz jakies inne zdjecia z tego dnia ?
  • 0

#12

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm ciekawe. No wszystko wskazuje że zdjęcie autentyczne. No a te "ule światła". Hmmm różnie to bywa raz coś uchwycisz raz nie. Wg mnie dość ciekawe zdjęcie. Szczególnie te dwie kule co są w chmurach. Hmmm ciekawe...
  • 0

#13

Serafin.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i ja muszę wtrącić swoje 3 grosze ;p

Ja raczej bym się zastanowił co to są te 2 połyskujące kule nad drzewami
co to są te światła można tylko podyskutować bo samolot to na 100% nie jest ;)
  • 0

#14

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam innych zdjęc z tego dnia bo było to daaawno już. Niczego na niech nie było więc nie widziałem sensu zeby je zostawiać, a format już był.. zostało tylko to ciekawe
  • 0



#15

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe zdjęcie. Dla mnie UFO w pełnym tego słowa znaczeniu. Wg. mnie nie ma tutaj mowy o edycji w photoshopie. Widać wyraźnie, że obiekty te (czymkolwiek są) przenikają przez chmurę, tworząc przy tym idealną formację.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych