Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy zwierzęta śnią?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy takiej walce przełamujesz strach, bez tego mógłby ciebie sparaliżować strach. A latanie? ;) Cóż, wyszliśmy dawno z jaskiń i pomarzyć możemy. ;)
  • 0

#17

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek najczęściej śni o tym, co najmocniej wpływa na niego emocjonalnie na jawie. Podejrzewam że u zwierząt jest podobnie. Zatem podejrzewam że mój królik śni głównie o jedzeniu. Ewentualnie o tym jak próbował przegryźć kabel elektryczny...
  • 0

#18

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek najczęściej śni o tym, co najmocniej wpływa na niego emocjonalnie na jawie. Podejrzewam że u zwierząt jest podobnie.

Mój pies najczęściej leży/śpi i robi od tego przerwę na jedzenie czy też wyjście na dworek, więc nie wiem co by mogło wpłynąć najmocniej na niego (a raczej na nią) emocjonalnie. :P
  • 0

#19

Pietras.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwierzęta zdecydowanie śnią , zaobserbować można to gdy podczas snu np. pies szczeka lub rusza łapami naśladując jakąś czynnośc .
  • 0

#20

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moj pies to jest bardzo uczuciowy czlowiek. :P Jemu ma sie co snic.
  • 0

#21

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dokladnie moj pies tak robi, kiedys jak bylem maly i pies piszczal i machal lapami tak bardzo ze az sie balem zeby mu sie nic nie stalo to go budzilem i mowilem ze to tylko koszmar:P

ach te dzieci :) :)
  • 0

#22

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moj pies jak spi to czasem tak cich podszczekuje wiec pewie mu sie cos sni:P
  • 0

#23

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

oj napewno moj pies tez sni, zawsze [iszczy czy sie wierci ; )
--

a co do stwierdzenia ze wwe śnie mozemy sobie przenalizowac stytuacje zgodzę się, ale chyba w LD bardziej, tam przynajmniej wiesz co i jak masz analizowac
  • 0

#24

Mic.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam 2 koty, jeden jak spał to spał na łóżku moim, zleciał z łóżka i zanim ogarnoł o co chodzi to siedział z 10 minut i patrzał się na mnie, drugi kot, ciągle coś śni, aktualnie nic mu sie nie śni takiego co mógł by pokazywać ruchowo, ale najczęściej to łapkami przebiera ;)
  • 0

#25

Agu..
  • Postów: 12
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mój piesek jak był malutki to jak spał to ukłdał tak mordke jak by ssał cycka od matki :D
  • 0

#26

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest pewne że zwierzęta śnią. Mój pies warczy i porusza lapami w czasie spania. Czemu by to robił jesliby nic mu sie nie sniło?
  • 0

#27

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tzn. mój piesek ma tak samo. Demolcia (dwuletnia bokserka) często śpi ze mną. Zdarza jej się zwłaszcza, kiedy jest gorąco, że piszczy, lekko warczy i pochrząkuje lekko machając przy tym łapami...
  • 0

#28

N@jt.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm napewno zwierzęta śnią. Śnią, bo sam mam psa, jak śpi to ma odruchy, tak jakby szczekał właśnie przez sen, więc coś musi sie dziać. Logika;)
  • 0

#29

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie czy zwierzęta śnią czy nie, na pewno nie wszystkie mają tą możliwość, z pewnych obserwacji można wysnuć że psy mają sny - skamlają przez sen, szczekają, "przebierają" łapkami itp (np. mój pies )
  • 0

#30

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój pies też we śnie skamle albo przebiera łapami. Czasem tak podskakuje przy wybudzaniu się, tak jak niektórzy ludzie (niektórzy mówią też, że to powrót nagły ciała z nieświadomego oobe - czyżby zwierzęta też mogły doświadczyć tego zjawiska?). Czasami nawet budziłem mojego towarzysza gdy odnosiłem wrażenie, że śni mu się koszmar :) Zdecydowanie psy mają sny i niech Kościół Katolicki wypluje te kłamstwa i bezsensowne twierdzenia na ten temat (i nie tylko, ale to temat do działu religijnego).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych