Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym jest chrześcijaństwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#46

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lecz dlaczego jest tylu co w niego nie wierzy? Według biblii jest szatan który wszystkich zwodzi. Pozdrawiam i zachęcam do przeczytania całości

Znam ludzi, którzy w niego wierzą a są gorsi od tych, którzy nie wierzą :)

Przytoczę tutaj pewien cytat:

Osho mawiał: "Wierzyć? Przestań, nie ogłupiaj się!".


Btw. Kolega kiedyś mi powiedział:

Jezus mawiał: Nie rzucajcie pereł przed wieprze!

Rozumiem, że to jest tylko zmieniona forma a poprawna powinna brzmieć:

"Nie wieszajcie pereł na szyjach wieprzy, mądrość bowiem lepsza jest od perły, a kto nią gardzi, gorszy jest od wieprzów".

?

Pozdrawiam. :)
  • 0

#47

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

angelo, może byś się na przyszłość pokusił o jakiś komentarz do tego zdjęcia?
  • 0

#48

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tatik

Nie wieszajcie pereł na szyjach wieprzy,mądrość bowiem lepsza jest od perły,a kto nią gardzi,gorszy jest od wieprzy

Czy ten fragment pochodzi z tego starego przekładu Biblii?
  • 0

#49

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tatik
Czy ten fragment pochodzi z tego starego przekładu Biblii?



Niestety to jest muzułmański tekst
  • 0



#50

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety to jest muzułmański tekst

Ten tekst pochodzi z Koranu?
  • 0

#51

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten tekst pochodzi z Koranu?



Nie z Koranu ale z literatury muzułmańskiej więcej znajdziesz np
tutaj
LINK

Przecież w wierze islamskiej Chrystus też występuje (ale nie traktują go tam jako Boga lecz Proroka )
  • 0



#52

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Nie wieszajcie pereł na szyjach wieprzy, mądrość bowiem lepsza jest od perły, a kto nią gardzi, gorszy jest od wieprzów".
Rzekł Jezus (niech Go Bóg pozdrowi!)"

Talik to twój cytat...

Ja dokładnie taki sam znalazłem w Agrafach muzułmańskich... w Biblii bynajmnie w N.T nie natrafiłem na niego ale pewnie gdzieś jest... Jak nie w N.T to w S.T

Rzuca mi się też to co jest napisane w nawiasie "(Niech Go Bóg pozdrowi)" hmm... :) Może coś więcej na temat tego cytatu napiszesz? Skad go masz :]
  • 0

#53

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Wojte3ek

Wątpie czy w S.T lub N.T
Kilka lat temu sporo czasu spędziłem z dobrym znajomym (rdzenny Syryjczyk) który lubował się w przytaczaniu tego typu cytatów.
W zasadzie od niego się dowiedziałem że Judaizm Chrześciaństwo i Islam mają wspólne korzenie czyli Stary Testament
Sami Islamiści mówią o sobie że wywodzą się od Abrahama
Czyli Stary Testament jest początkiem wszystkich religii

EDIT AlienGrey: Proponuję, zamiast cytować cały post powyżej, dopisywać @ oraz nick osoby, do której się piszę ;)
  • 0



#54

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mysle że wszystkich religii to nie ale na pewno wszystkich chrześcijańskich oraz Islamu. Allach z tego co mi wiadomo to ten sam Bóg co Bóg Chrześcijan:)

-Nie jestem dobry w Historii Muzułmanów. Tu chyba lepiej znasz się na tym Ty drogi Taliku :) więc mnie popraw jesli cos zle napisalem
  • 0

#55

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mysle że wszystkich religii to nie ale na pewno wszystkich chrześcijańskich oraz Islamu. Allach z tego co mi wiadomo to ten sam Bóg co Bóg Chrześcijan:)

-Nie jestem dobry w Historii Muzułmanów. Tu chyba lepiej znasz się na tym Ty drogi Taliku :) więc mnie popraw jesli cos zle napisalem



Wszystko gra chodziło mi o Judaizm Islam i Chrześcijaństwo
Z tego Islam i Judaizm są religiami monoteistycznymi.
W zasadzie po części Chrześcijaństwo też (pomijając typowy Katolicyzm)
  • 0



#56

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co rozumiesz pod słowem Typowy katolicyzm??
  • 0

#57

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wiara w więcej niż jednego Boga
  • 0



#58

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem i po częsci się zgadzam :)
  • 0

#59

oobe_ziom.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie jest moje zdanie na temat chrzesciajnstwa, kiedys wierzylem w te bajeczki ale teraz, zreszta przeczytajcie:

Ja wierze tylko w Boga, nie w jakies bajki o szatanie, piekle, potępienu, nie chodze do spowiedzi ani do kośioła bo po co ?? Bo mi każą ?
Wierze w Boga i to mi wystarczy, kady powinien poznac samego siebie, dążyć do tego, znaleźć własną dorge i sie nią kierowac a nie jak to jest, od małego jestesmy karmieni religią, wpajają ją nam bez zgody, uznają ze jest ona dobra, ze prawdziwa.... Heh.... Pisze w Biblii że kazdy kto nie bedzie miał łaski uśw. nie bedzie w niebie... a no to gdzie ?? w Piekle ?? Haha jakby istniało to moze Przez 2000 tysiące lat religia sie zepsuła, zmieniła, chrześciajnastwo juz nie jest takie jak było 2 tys. lat temu, religia sie zmieniła i to na gorsze.
Bóg! Kim jest? Na to pytania wydaje mi się, że ludzie usiłują sobie odpowiedzieć od setek, a może i tysięcy lat. W historii przetacza się wiele wizji Boga np. Bóg miłosierny (Nowy Testament), Bóg srogi (Stary Testament). Jednak tak naprawdę nikt Boga nie doświadczył, nie widział i nie jest w 100% pewnien jak wygląda i jaki jest.

Dlaczego?

Bo według mnie jest to nie do stwierdzenia.

Dlaczego?

To jest ciężko wyjaśnić, ale postaram się to zrobić.

Dobrzy obserwatorzy zauważyli, że umysł ludzki jest dualistyczny co oznacza, że potrafi dostrzec, opisać tylko to co posiada swoje przeciwieństwo.
Np. stół jest czerwony bo nie czarny,
albo kółko jest okrągłe bo nie kwadratowe, nie kwadratowe bo nie prostokątne itd. itd.

To jest właściwie istota rozważania nad Bogiem. Ludzie widzą tylko przeciwieństwa. Ludzi fajnych i głupich, bogatych i biednych, fajnych i głupich. Tak samo widzimy Boga dobrego, złego, miłosiernego. Czy Bóg naprawdę taki jest? Według mnie nie! Boga nie da się określić, przynajmniej nie w tym życiu. Boga nigdy nie pojmiemy choćbyśmy próbowali kolejne 20 000 lat! Bóg poprostu nie składa się z dualizmów. Nie ma swojego przeciwieństwa, a wszystkie próby opisania go to poprostu jego obraz/wizja.

Ja odrzuciłem chrześcijanstwo juz pół roku temu.
Te wszystkie sprawy robią człowiekowi za przeproszeniem "gówno z mózgu"...

Po dlugich przemysleniach i obserwacji rozwoju tej religii uznalem ja za nielogiczna i po czesci zaklamana.Katolicyzm jest pelen luk w rozumowaniu, ktore sa wypelniane twierdzeniem ,ze "to ma jakis glebszy sens" .Tym wlasnie jest wiara:slepe sluchanie, podazanie za glosem pasterza jak owce idace na strzyzenie.I dac ta droga mozna masom wbic do glow najwieksze glupstwa.Nie chce tu nikogo urazic jednak sadze, ze wiekszosc "niedzielnych chrescijan" moglaby wierzyc w zlotego cielca pasacego sie na wiecznym pastwisku gdyby przyszlo im urodzic sie w spoleczenstwie zdominowanym przez taka wiare.Nazywaja siebie chrzescijanami, muzulmanami itp bo srodowisko ma takie poglady.Nie wnikaja w ta wiare poniewaz sadza,ze na niektore pytania odpowiedzi nie mozna ludzkim umyslem a trwanie przy swej wierze traktuja jaka swego rodzaju polise ubezpieczeniowa."Chodz do kosciola, spowiadaj sie za grzechy inaczej bedziesz sie smazyl w piekle przez WIECZNOSC !" slyszymy juz od dziecinstwa.Wpajany nam przez rodzicow i kaplanow strach oraz nawyki myslowe sprawiaja,ze ludzie raz na jakis czas wybiora sie do swiatyni, szepna brzydkie slowka prosto w uszy strapionego ksiedza siedzacego w konfesjonale i hulaj dusza, mozna grzeszyc dalej
Katolicyzm jest pelen niedomowien i bledow logicznych.Biblijny bog mowi, ze "nie bedziesz mial bogow cudzych przede mna' w momencie gdy na swiecie rodza sie niezliczone rzesze ludzi ktorzy zostaja wychowani w innej wierze.Wg katolicyzmu wszysy innowiercy sa poganami, ktorzy splona w ogniu pieklielnym.Gdziez jest tu sprawiedliwosc?
W ST bog jest surowym tyranem karajacym srogo za kazde przewinienie.Przypomnijmy sobie biednego Hioba ktorego doprowadzil do kompletnego upadku-zniszczyl caly jego dobytek, zgladzil kochajaca rodzine i na koniec zeslal na nieszczesnika trad po to by udowodnic diablu, ze mimo wszystko Hiob bedzie mu sluzyl.Kleski zywiolowe, masowe zaglady... dlugo by wyliczac co robil z tymi co mu sie sprzeciwiali.Ciarki przechodza na mysl o takim tyranie
NT-Jezus rozsylacy wszedzie obietnice milosci i spokoju.Naprawde piekne sa te te slowa jednak bardziej pasujace do owieczki niz do wilka.Przyznam ,ze gdyby 85% ludzkosci byloby prawdziwymi chrzescijanami to swiat bylby o wiele piekniejszy, a reszta spoleczenstwa moze by sie zmienila pod ich wplywem.
Jednak ja nie moge byc w pelni chrzescijaninem! Nigdy bede nadstawial drugiego policzka.Gromadzenie dobr materialnych to dla mnie nic zlego. Aby utrzymac siebie i rodzine musze miec pieniadze i nikt mi nie wmowi, ze ich nadmiar to cos zlego!
Wrocmy jednak do ST i NT.Co ich laczy?Odpowiedz: zadania terrorysty.Tak, stosunek boga do nas brzmia jak zadania terrorysty.Pozornie mamy wolna wole.Nie chcesz-nie musisz byc ze mna rzecze bog.Jednak gdy odejdziesz sploniesz na wiecznym ogniu jak zwiedle galezie -grzmi po chwili.Gdzie tu jest wybor.To w koncu moge odejsc spokojnie czy wbijesz mi noz w plecy gdy sie odwroce?!
Watpie w to czy taki obraz Boga jest prawdziwy jednak nawet jesli jest to ja nie bede stal przy jego boku!
Od dziecka uczyli mnie skladac rece do modlitwy i odmawiac te nudne mantry.Ogladalem sie wokol i obserwowalem innych, robilem to samo co oni.Juz jako dziecko czulem podswiadomie, ze te bajeczki z ST nie sa do konca prawdziwe. Jednak nie wnikalem w to. Mimo wszystko podswiadomie czulem, ze ten nastepny swiat bedzie kompletnie inny niz nam przedstawiaja ksieza...
Mineło tyle czasu że Kościół zapomniał o tym co naprawde się liczy. Dla mnie modlitwa jest rzeczą zbędną... po co powtarzać jakieś formułki jak i tak większość ludzi ich nie rozumie???
Większość ludzi zapomniała jak rozmawiać z Bogiem ;/
Najbardziej irytuje to jak w niektórych przypadkach wiara przeradza się w fanatyzm np . Rydzyk.

Piekło nie istnieje a drogą do rozwoju jest MIŁOŚĆ.
Jezus chciał tylko tego nas nauczyć (lub aż) ale ludzie o tym zapomnieli.

A co jest po śmierci? Polecam książki pt. "Wędrówka dusz" i "Przeznaczenie dusz" dr Michaela Newton'a. Fragment ogólny: "(...) Kiedy dr Michael Newton, dyplomowany hipnoterapeuta, zaczął cofać swoich pacjentów w czasie, aby wywołać w nich wspomnienia poprzednich wcieleń, przypadkowo dokonał odkrycia o ogromnym znaczeniu – mianowicie, że możliwe jest „wejrzenie" w świat ducha okiem umysłu osoby będącej w stanie hipnozy lub nadświadomości oraz że badani znajdujący się w tym odmienionym stanie potrafili powiedzieć mu, co robiła ich dusza między wcieleniami na Ziemi.
To, o czym przeczytacie w tej książce, zachwieje waszymi dotychczasowymi wyobrażeniami na temat śmierci. Autor w ciągu wielu lat zabrał do świata duchowego setki osób. Przedstawiony tutaj szczegółowy opis 29 przykładów zawiera relacje zarówno ludzi bardzo religijnych, jak i duchowo nie zaangażowanych oraz tych niezdecydowanych – wszystkich, którzy wykazali godną uwagi konsekwencję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące świata duchowego.
Dr Newton zdał sobie sprawę, że uzdrawiający proces odnalezienia swego miejsca w świecie duchowym miał dla jego pacjentów o wiele większe znaczenie niż opis ich poprzednich żywotów na Ziemi. „Wędrówka dusz" opisuje dziesięć lat jego badań i daje wgląd w to, co pomaga nam zrozumieć cel leżący ponad naszymi życiowymi wyborami oraz to, jak i dlaczego nasze dusze – i dusze tych, których kochamy – żyją wiecznie. (...)"
  • 0

#60

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@oobe_ziom
A jakież jest źródło tego tekstu, który nam dałeś do przeczytania?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych