Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym jest chrześcijaństwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#31

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ewangelie są częścią Biblii. Podaj mi dokładnie wersety z których mi to tu napisałeś bo szukac mi sie nie chce :P Fragmenty dotyczace boskości Jezusa postaram sie tu wrzucic jak najszybciej
  • 0

#32

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jam mam Ciebie przekonać czy Ty mnie ?
Poprosiłem o komentarz słów Jezusa bo ich nie rozumiem
Szukać Ci się nie chce ?
  • 0



#33

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pytanie: „Czy Jezus jest Bogiem? Czy Jezus kiedykolwiek twierdził, że Nim jest?”

Odpowiedź: Jezus nigdy nie wypowiedział dokładnie słów: „Jestem Bogiem”. To jednak nie oznacza, że nie podawał się za Boga. Przytoczmy na przykład słowa Jezusa z Ewangelii wg św. Jana 10:30: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. Na pierwszy rzut oka to stwierdzenie nie musi oznaczać, że Jezus podawał się za Boga. Spójrz jednak, jak zareagowali Żydzi słysząc to wyznanie: „Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga” (Ewangelia wg św. Jana 10:33). Żydzi uznali słowa Jezusa za podanie się za Boga. W kolejnych wersetach Jezus nigdzie nie poprawił Żydów wyznając: „Ja nie twierdziłem, że jestem Bogiem”. To oznacza, że Jezus naprawdę przyznał, że jest Bogiem, mówiąc: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (Ewangelia wg św. Jana 10:30). Ewangelia wg św. Jana 8:58 jest tego kolejnym przykładem. Jezus ogłosił: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, ja jestem”. I znów w odpowiedzi Żydzi zaczęli podnosić kamienie by ukamienować Jezusa (Jana 8:59). Czemu Żydzi chcieliby znów ukamienować Jezusa, gdyby nie powiedział czegoś, co po raz kolejny wydało im się bluźnierstwem, mianowicie uznaniem się za Boga?

Ewangelia wg św. Jana 1:1 mówi: „Bogiem było Słowo”. Ta sama księga, rozdział 1, werset 14 mówi, że: „Słowo stało się ciałem”. To oznacza jednoznacznie, że Jezus jest Bogiem pod postacią człowieka. Dzieje Apostolskie 20:28 zachęcają: „Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią”. Kto odkupił Kościół swoją własną krwią? Jezus Chrystus. Skoro powyższy werset ogłasza, że Bóg swoją własną krwią odkupił Kościół, Jezus jest Bogiem!

Uczeń Jezusa, Tomasz, nazwał Go: „Pan mój i Bóg mój!” ( Ewangelia wg św. Jana 20:28). Jezus go nie poprawia. W Liście św. Pawła do Tytusa 2:13 jesteśmy zachęcani, by oczekiwać przyjścia „...wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa” (zobacz także 2 List św. Piotra 1:1). W Liście do Hebrajczyków Ojciec mówi o Jezusie: „Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego”.

W Apokalipsie anioł nakazał apostołowi Janowi uwielbiać jedynie Boga (Apokalipsa 19:10). Kilkakrotnie w Piśmie Świętym Jezus zostaje uwielbiony (Ewangelia wg św. Mateusza 2:11; 14:33; 28:9,17; Ewangelia wg św. Łukasza 24:52; Ewangelia wg św. Jana 9:38). Nigdy nie karci ludzi za to, że Go wielbią. Gdyby Jezus nie był Bogiem, powiedziałby ludziom, by Go nie wielbili, tak jak zrobił to anioł w Apokalipsie. Jest wiele innych wersetów i cytatów, które potwierdzają, że Jezus jest Bogiem.

Najważniejszy powód, dla którego Jezus musi być Bogiem to fakt, że gdyby Nim nie był, Jego śmierć nie wystarczyłaby, by zapłacić karę za grzechy całego świata (1 List św. Jana 2:2). Tylko Bóg mógł spłacić tak nieskończony dług. Jedynie Bóg mógł wziąć na siebie grzechy całego świata (2 List św. Pawła do Koryntian 5:21), umrzeć i zmartwychwstać, co dowodzi, że Jezus zwyciężył nad grzechem.

Źródło: KLIK
  • 0

#34

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzekł Jezus (niech Go Bóg pozdrowi):
"Jak liczne są drzewa, ale nie wszystkie przynoszą owoc! Jak liczne są owoce, ale nie wszystkie są dobre!
Jak liczne są nauki, ale nie wszystkie są pożyteczne!"

"Jakżeż można zaliczyć pomiędzy mędrców tego, który idąc drogą zmierzającą do życia przyszłego,
kieruje swe kroki ku życiu tego świata? I jakżeż można zaliczyć pomiędzy mędrców tego, który szuka słowa Bożego,
aby go innym zwiastować, a nie aby go wypełniać czynem?".
Rzekł Jezus (niech Go Bóg pozdrowi)


o te wersety mi chodzi skąd je masz :) :D
  • 0

#35

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z Pisma Świętego nie znasz ich ?
Ale to znasz na 100 %

"Nie wieszajcie pereł na szyjach wieprzy, mądrość bowiem lepsza jest od perły, a kto nią gardzi, gorszy jest od wieprzów".
Rzekł Jezus (niech Go Bóg pozdrowi!):

Jezus jest Bogiem pod postacią człowieka.


Teraz rozumiem dlaczego musiał jeść spać i odpoczywać jak przystało na Boga :cafe:
  • 0



#36

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NamalowanyPrzezSmutek jak miło :)

ja mam kilka fragmentów z mateusza :)

Ew. Św Mateusza 11,27 to dokładnie to co napisałeś wcześniej że Jezus twierdził iż On i Ojciec to jedno.

Mat.8, 28-34 tutaj że Jezus był Bogiem przyznaje dwóch opętanych. Tymi słowami „Cóż mamy zrobić z Tobą Synu Boży przyszedłeś przed czasem dręczyć nas?”

Kolejny to Mat 16:13-17 to też chyba wytłumaczył ktoś powyżej.

Następny fragment z Mateusza to 17, 1-13 Przemiana na Górze Tabor

I kolejny mocny fragment z Mateusza 22, 41-46 jak go zrozumiesz to będę dumny z Ciebie

Teraz rozumiem dlaczego musiał jeść spać i odpoczywać jak przystało na Boga


Kolejny Mat. 12,15-21 Tu masz także odnośnik do Starego Testamentu dokładnie do księgi Izajasza. Według tego co jest tu napisane możemy wywnioskować że Jezus miał ciało człowieka a duszę(wnętrze) Boga. Inaczej to się miewało do proroków ponieważ oni mieli dusze którym Duch Święty objawiał wolę Ojca w niebie. Proponuje Izaj. 42,1-4 i 41,9

Dlatego musiał jeść spać pić itp. Miał ciało człowieka :cafe:

Wybacz ze opierałem się tylko na Mateuszu ale to pierwsza księga w Biblii a mi nie chciało się więcej szukać bo tego jest mnóstwo
  • 0

#37

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mat.8, 28-34 tutaj że Jezus był Bogiem przyznaje dwóch opętanych. Tymi słowami „Cóż mamy zrobić z Tobą Synu Boży przyszedłeś przed czasem dręczyć nas?”

Doskonały dowód na to że Chrystus był Bogiem
A co z Twoim komentarzem do słów Chrystusa ?
  • 0



#38

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezus powiedział tylko "Idźcie" nic więcej. Jak wiesz świnie pływac nie umieją wiec poszły na dno jak uboty. Po drugie drogi Taliku to co ja wynajduje w Pismie Świętym podaje Tobie razem z fragmentami i wersetami Ty natomiast walisz mi fragmenty które znam ale chciałbym przeczytac cały kontekst więc proszę podawaj wersety i rozdziały na przyszłość chyba że się boisz??
  • 0

#39

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakoś nie mogę uwierzyć że to znasz

"Nie wieszajcie pereł na szyjach wieprzy, mądrość bowiem lepsza jest od perły, a kto nią gardzi, gorszy jest od wieprzów".
Rzekł Jezus (niech Go Bóg pozdrowi!):
Skoro walę Ci fragmenty które znasz :cafe:

Tak jasne boję się
Wielki Duch jest we wszystkich rzeczach; jest w powietrzu, którym oddychamy. Wielki Duch jest naszym ojcem, ale Ziemia jest naszą Matką. Ziemia żywi nas, zwraca nam to co jej dajemy.

Wielki Grzmot [Bedagi]
koniec XIX wieku, Wabanaki Algonquin
  • 0



#40

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podaj konkretnie rozdział i wersety bo widzę ze już się Tobie argunetny skończyły :cafe:

"1 Jana 2:8 Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieło diabelskie."

Zrób to na ten przykład o to cię proszę :) to wtedy podyskutujemy dalej
  • 0

#41

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podaj konkretnie rozdział i wersety bo widzę ze już się Tobie argunetny skończyły :cafe:


Wpajasz nam że Pismo Święte jest niemylne i od takiego biednego ateisty jak ja wymagasz wersetów ?
Ja nie muszę ich znać !

Jezus, nad którym niech spocznie pokój, powiedział: "Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego,
ale nie zatrzymujcie się nad nim, aby zamieszkać".

  • 0



#42

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Coraz bardziej zaczynam wątpić w to, że ten cały Jezus był taki wspaniały. Bo gdyby był to wierzyli by w niego wszyscy, nie byłoby żadnych wątpliwości co do jego boskości/człowieczeństwa i, co najważniejsze, nie potrzebowałby agitatorów w stylu Wojtka (bez urazy oczywiście)...
  • 0



#43

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spoko Sim. Ja tylko napisałem temat a Talik sam wkrecił się w dyskusję. Bronie mojego zdania ale w żadnym wypadku niczego na nikim nie wywieram ani też nie naciskam z niczym. Bronie mojego zdania. Ludzie wierzą w Niego. Lecz dlaczego jest tylu co w niego nie wierzy? Według biblii jest szatan który wszystkich zwodzi. Pozdrawiam i zachęcam do przeczytania całości

Talik Wypadało by potwierdzać to co piszesz bo to narazie są puste teksty bez pokrycia :cafe:
  • 0

#44

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Talik Wypadało by potwierdzać to co piszesz bo to narazie są puste teksty bez pokrycia :cafe:

Nie jestem badaczem pisma i niczego nie będę potwierdzał skoro znasz Pisma Święte to nie powinieneś wymagać tego ode mnie
A za obronę swojego zdania powinieneś dostać plusa
  • 0



#45

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Talik Wypadało by potwierdzać to co piszesz bo to narazie są puste teksty bez pokrycia


Zabawnie to brzmi, z twoich ust, szczególnie że twój artyuł w całości jest takim "pustym tekstem".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych