Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapomniane Apollo 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I nie zapomnijmy o Apollo 1 gdzie zginęło trzech ludzi Virgil Grissom, Edward White, Roger Chaffee.
To też wielka strata bo na pewno gdyby nie ta tragedia inaczej zapisali by się w historii lotów kosmicznych.


Tak, ale..... Pożar kabiny CM i śmierć astronautów miały miejsce podczas treningu na stanowisku startowym a nie podczas realnego lotu. Ten tragiczny wypadek przyczynił się do ujawnienia rażących błędów projektowania (na które często zwracał uwagę V. Grissom) i równocześnie umożliwił wprowadzenie zmian konstrukcji statku, w rezultacie czego stał się on "przyjazny" astronautom. Oprócz rezygnacji ze stosowania atmosfery czystego tlenu w kabinie, zastosowano między innymi niezawodne mechanizmy szybkiego otwierania włazu kabiny z zewnątrz i od wewnątrz, co w późniejszych misjach było nieodzowne dla wykonania ważnych zadań poza statkiem.

http://img297.images.../apollo1jm5.jpg
  • 0



#17

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że podczas treningu ale to wcale nie umniejsza ich zasług !!! ( A jeśli przyjmiemy że to wszystko mistyfikacja to chłopaki zgineli w imię głupiej sprawy delikatnie mówiąc ). Nawias czytaj sarkazm.
  • 0

#18

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem że podczas treningu ale to wcale nie umniejsza ich zasług !!! ( A jeśli przyjmiemy że to wszystko mistyfikacja to chłopaki zgineli w imię głupiej sprawy delikatnie mówiąc ). Nawias czytaj sarkazm.

Nikt nie umniejsza ich zasług. Natomiast jeśli ktoś dopatrywałby się w tej tragedii jakiejś mistyfikacji, to z podobnym skutkiem może dowodzić, że wszystkie dotychczas zrealizowane programy załogowe są fikcją a latająca nad naszymi głowami stacja ISS jest jedynie laserową projekcją.
  • 0



#19

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Laserowe projekcje :D Dobre !!!
  • 0

#20

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytałam posty na forum, oglądałam programy na Discovery, czytałam artykuły na stronach, oglądałam zdjęcia z NASA, te prawdziwe i te ponoć "fałszywe" i jakos nie chce mi się wierzyć, że Amerykanie mieli by to wszystko sfałszować. Niech mi ktoś poda jakąś rozsądną odpowiedź na pytanie dlaczego lądowanie na Księżycu miałoby być fałszerstwem, bo odpowiedź żeby dopiec rosjanom jest jak dla mnie bez sensu.
  • 0

#21

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałam posty na forum, oglądałam programy na Discovery, czytałam artykuły na stronach, oglądałam zdjęcia z NASA, te prawdziwe i te ponoć "fałszywe" i jakos nie chce mi się wierzyć, że Amerykanie mieli by to wszystko sfałszować. Niech mi ktoś poda jakąś rozsądną odpowiedź na pytanie dlaczego lądowanie na Księżycu miałoby być fałszerstwem, bo odpowiedź żeby dopiec rosjanom jest jak dla mnie bez sensu.


"Wyznawcom" Apollohoax nie chodzi o dopieczenie Rosjanom, lecz o totalne dokopanie Amerykanom i Ameryce. Fakty nie mają tu nic do rzeczy. Oto cała głębia tej złudnej mniemanologii. :lol
  • 0



#22

Izdeb.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że podczas treningu ale to wcale nie umniejsza ich zasług !!! ( A jeśli przyjmiemy że to wszystko mistyfikacja to chłopaki zgineli w imię głupiej sprawy delikatnie mówiąc ). Nawias czytaj sarkazm.

Jeśli przyjmiemy że to mistyfikacja to oni wcale nie musieli umrzeć ;) Ale nie wiem kto zgodziłby się na "umowną śmierć" i zmianę tożsamości. Chyba, że łączyłyby się z tym ogromne zyski dla astronautów, a na wydatki Amerykę stać. Nie mówię oczywiście że to mistyfikacja, nie szukam tu spisku. :)
  • 0

#23

Fred.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odpowiedź żeby dopiec rosjanom jest jak dla mnie bez sensu.


uczysz sie historii chłopcze? wiesz co to takiego zimna wojna? dopiezenie rosjanom MIAłO SENS, ale najlepiej radzę ci poczytaj wiecej ksiazek, podręczników.
  • 0

#24

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem dziewczyną, historii się uczyłam i wiem co to "zimna wojna". Wątpię tylko, że USA zafałszowało lot na Księżyc tylko dlatego żeby wygrać wyścig z Rosjanami, bo z taką teorią sie spotkałam.
  • 0

#25

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja osobiście wierze że amerykanie byli na księżycu lecz jak to powiedziała moja koleżanka ( zostali spłoszeni )


Czy zechciał byś sprecyzować, co według Ciebie oznacza - "zostali spłoszeni"?
  • 0



#26

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy zechciał byś sprecyzować, co według Ciebie oznacza - "zostali spłoszeni"?


Wiele mowi sie o tym iz zauwazono tam UFO.....dlatego amerykanie aby zapobiec wycieku tych informacji, nagrali wszystko na ziemi.
  • 0

#27

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiele mowi sie o tym iz zauwazono tam UFO.....dlatego amerykanie aby zapobiec wycieku tych informacji, nagrali wszystko na ziemi.


Tak się wystraszyli tych ufoludków, że nabrali jeszcze większej ochoty i potem polecieli na Księżyc jeszcze sześć razy? Daruj sobie, lecz nie ma to żadnego sensu.
  • 0



#28

Stargen.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyjmijmy że misja Apollo 11 była jedną wielka mistyfikacją, to moje pytanie brzmi
po co misje Apollo 14, 15, 16 i 17.

Bo chcieli zbadać te bazy,budynki na zdjeciach w innym temacie?

I nie zapomnijmy o Apollo 1 gdzie zginęło trzech ludzi Virgil Grissom, Edward White, Roger Chaffee.
To też wielka strata bo na pewno gdyby nie ta tragedia inaczej zapisali by się w historii lotów kosmicznych.

Skąd wiesz,że wypadek.W którymś temacie pisało już nie umie znaleźć w którym,że 1 który postawił nogę na księżycu rozmawiał z istotami pozaziemskimi więc może sie zdenerwowali i zaatakowali ich.
  • 0

#29

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stargen, ja wiem ze fantazja jest od tego aby bawic sie na calego, ale takich rzeczy to mozna zmyslac miliardy. A co do pierwszego zdania, skoro w kolejnych misjach polecieli zbadac te wspaniale bazy, to czemu nie mogli zrobic tego od razu w pierwszym locie ? chociaz odpowiedz na to pytanie i tak nie ma sensu, bo wszystko to jeden wielki absurd.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych