Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapomniane Apollo 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że zapomnieliśmy o Apollo 13, może na początek pytanie czym była ta misja ???
Jeśli wszystkie misje Apollo było mistyfikacja to po co Apollo 13 ?
Sposobem zwrócenia uwagi na siebie świat mediów ? Czy prawdziwa nieudaną misją księżycową. A jeśli tak i całość jest prawdziwa to było widać jacy ludzie pracowali w NASA.
Prawdziwi wirtuozi swojej pracy, mistrzowie w swoim fachu, a jeśli nie to zwykli aktorzy sceny rządowej.

I pytanie przy okazji może się pojawiło na forum może nie !!!
Przyjmijmy że misja Apollo 11 była jedną wielka mistyfikacją, to moje pytanie brzmi
po co misje Apollo 14, 15, 16 i 17. I pytanie wsteczne czy cały program Gemini też był mistyfikacją.

Ja osobiście wierze że amerykanie byli na księżycu lecz jak to powiedziała moja koleżanka ( zostali spłoszeni ) i jak to staracie się w większości dowieść wszystkie materiały z misji nieprawdziwe. A nawet jeśli są to brawo dla wszystkich którzy przy tym pracowali, brawa należą się też dla tyk którzy wymyślili że ta misja mogła być nieprawdziwa. W obu przypadkach trzeba wykazać się dużą wyobraźnią. Sami zauważyliście ile pracy mogła kosztować ta próba fałszerstwa, był by to chyba najlepszy film SF wszechczasów od czasów Orsona Wellsa który nabrał ludzi swoją audycja radiową. Widać jest to kwestią obserwatora co widzi i słyszy dla mnie ta łopocząca flaga amerykańska flaga na księżycu to po prostu ruszający się obraz. Bo chyba nikt by nie zrobił aż tak oczywistej wpadki ( chyba że się mylę w swoim myśleniu ). A różnice między scenami z filmów a zdjęciami jestem w stanie wytłumaczyć tym że zdjęcia są oczywistymi coverami orginalnych klatek z filmów.

Jest szansa że czas pokaże kto miał racje w naszym sporze co do lądowania na księżycu !!!
  • 0

#2 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo chyba nikt by nie zrobił aż tak oczywistej wpadki

Wtedy nikt nie przewidywał, iż będzie internet, fora i taki dostęp do tych materiałów. (stąd to niechlujstwo i niedbałość o detale)
Teraz można te filmy oglądnąć, przeanalizować i przedyskutować.
Kiedy robiono te filmy nikt o tym nie myślał.
Może się okazać za 10-20 lat, że będzie można bez problemu zweryfikować obecne fimy nad którymi wszyscy się głowią, czy to fałszywki, czy prawdziwki.
  • 0

#3

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolego od wieków robiono mistyfikacje i robiono je tak żeby przyszłe pokolenia miały trudności z dojściem do prawdy.
To jest najłatwiejsze wytłumaczenie i możemy się tu naprawdę długo spierać bo ja jestem w stanie ustąpić w dużo spraw jeśli chodzi o te misje. Sprawa zasadnicza teraz jest taka czym była misja Apollo 13 ???
  • 0

#4

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawa zasadnicza teraz jest taka czym była misja Apollo 13 ???


AS-13(Apollo-Saturn 13) była piątą misją do Księżyca i trzecią z kolei, której celem miał być pagórkowaty rejon w obszarze krateru Fra-Mauro. Eksplozja zbiornika ciekłego tlenu zniweczyła te plany, które powtórzono w następnej wyprawie AS-14.
Dziwi mnie wasze dość wybiórcze podejście do tematyki lotów na Księżyc, pod kątem analizowania "filmów" z tych wypraw. Akurat materiału filmowego (mam na myśli sekwencje kręcone kamerami 16mm Maurer)nie jest za wiele, natomiast znacznie więcej mamy przekazów tv. Ich jakość nie jest nadzwyczajna, dlatego o wiele cenniejszym materiałem do analiz są statyczne fotografie czarno-białe i w kolorze, wykonane na materiałach odwracalnych Kodak. Wbrew niektórym sugestiom, nie są to żadne "covery" klatek filmowych, lecz oryginalne obrazy wykonane średnioformatowym Hasselbladem. Nieudana misja AS13 udowodniła rzeczywisty profesjonalizm inżynierów amerykańskich, którzy potrafili znaleźć rozwiązanie podstawowych problemów tego trudnego egzaminu i sprowadzili załogę do domu. To doświadczenie pozwoliło lepiej przygotować i .zrealizować kolejne, znacznie ambitniejsze misje.
  • 0



#5

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest szansa że czas pokaże kto miał racje w naszym sporze co do lądowania na księżycu !!!

Takiej szansy potrzebują wyłącznie Ci, którzy dostatecznie nie zgłębili tematu i dają wiarę teoriom a nie faktom. Zbliża się okres intensywnych badań Księżyca za pośrednictwem automatycznych sond i satelitów. Jako pierwsza wystartuje za trzy tygodnie (13 września) japońska sonda KAGUYA, której zadaniem będzie monitorowanie powierzchni Księżyca z kołowej orbity na wysokości 100km. Działanie sondy obliczone jest na 12 miesięcy i niejako przy okazji badań naukowych, być może uzyskamy obrazy niektórych obszarów lądowania statków LM sprzed niemal 40 lat. Jesienią zapowiedziano start satelity chińskiego, w przyszłym roku być może wyniesiony zostanie satelita indyjski. Największe nadzieje wiąże się z amerykańskim satelitą fotograficznym LRO, którego start jest wyznaczony na październik przyszłego roku. Przez pełny rok będzie on badał i fotografował powierzchnię Księżyca z wysokości 50km, natomiast rozdzielczość jego głównej kamery sięgnie poniżej jednego metra, co pozwoli uzyskać "przekonujące dowody dla niedowiarków" i zakończyć cały ten spiskowy cyrk.
  • 0



#6

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Największe nadzieje wiąże się z amerykańskim satelitą fotograficznym LRO, którego start jest wyznaczony na październik przyszłego roku. Przez pełny rok będzie on badał i fotografował powierzchnię Księżyca z wysokości 50km, natomiast rozdzielczość jego głównej kamery sięgnie poniżej jednego metra, co pozwoli uzyskać "przekonujące dowody dla niedowiarków" i zakończyć cały ten spiskowy cyrk.

Moim zdaniem nawet wysokiej rozdzielczości zdjęcia powierzchni Księżyca, ukazujące szczegóły w miejscach lądowań misji Apollo, nie będą wystarczającym dowodem dla moonhoaxiarzy, których ostatecznym i koronnym argumentem jest zawsze fałszowanie zdjęć. Powstanie kolejna bajeczka o tym jak zła NASA wykonała zdjęcia w studio, a raczej w odniesieniu do dzisiejszych czasów - wygenerowała je komputerowo i zabawa będzie się toczyć dalej. Myślę, że fanatycznych zwolenników teorii spiskowych nie przekonałaby nawet osobista wycieczka na Księżyc ;-)
Pozwolę też sobie nie zgodzić się z Twoją opinią dotyczącą istotnej roli zdjęć w roztrząsaniu prawdy o lotach na Księżyc. Choć jest ich bardzo dużo i są doskonałej jakości, to jednak trudno podać niepodważalne argumenty na to, że były wykonywane na Księżycu, a nie w studio. Na nieruchomych ujęciach nie widać efektów działania próżni i zmniejszonego ciążenia, zaś na nagraniach - choćby tych niewyraźnych, telewizyjnych - można bez trudu zauważyć, że astronauci i wzbijany przez nich pył zachowują się w sposób niemożliwy do osiągnięcia na powierzchni Ziemi.
  • 0



#7

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak to nie, Lynx - przecież Amerykanie wyssali powietrze ze studia... ;)
  • 0

#8

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nawet wysokiej rozdzielczości zdjęcia powierzchni Księżyca, ukazujące szczegóły w miejscach lądowań misji Apollo, nie będą wystarczającym dowodem dla moonhoaxiarzy, których ostatecznym i koronnym argumentem jest zawsze fałszowanie zdjęć. Powstanie kolejna bajeczka o tym jak zła NASA wykonała zdjęcia w studio, a raczej w odniesieniu do dzisiejszych czasów - wygenerowała je komputerowo i zabawa będzie się toczyć dalej. Myślę, że fanatycznych zwolenników teorii spiskowych nie przekonałaby nawet osobista wycieczka na Księżyc ;-)
Pozwolę też sobie nie zgodzić się z Twoją opinią dotyczącą istotnej roli zdjęć w roztrząsaniu prawdy o lotach na Księżyc. Choć jest ich bardzo dużo i są doskonałej jakości, to jednak trudno podać niepodważalne argumenty na to, że były wykonywane na Księżycu, a nie w studio. Na nieruchomych ujęciach nie widać efektów działania próżni i zmniejszonego ciążenia, zaś na nagraniach - choćby tych niewyraźnych, telewizyjnych - można bez trudu zauważyć, że astronauci i wzbijany przez nich pył zachowują się w sposób niemożliwy do osiągnięcia na powierzchni Ziemi.


Ktoś kiedyś powiedział, że "spiskowcy" z reguły nie znają tematu, który chcą obalić, gdyż w rzeczywistości nie są w stanie znaleźć rzeczowych dowodów rzekomych "fałszerstw" NASA, dlatego sami muszą te "dowody" fabrykować. I tak w istocie jest. Kiedy czyta się domorosłe argumenty apollohoaxiarzy w stylu powiewających flag, braku gwiazd oraz innych głupot - ręce opadają. Wbrew Twojej opinii, to właśnie doskonałej jakości zdjęcia z powierzchni oraz fotografie różnych zakątków Księżyca wykonane z orbity - są jednym z koronnych dowodów w całej sprawie, ponieważ ukazują szczegóły topograficzne terenu w skali niemożliwej do wygenerowania za pomocą li tylko wyobraźni i pomysłowości ówczesnych speców od fotografii studyjnej. Podstawą do zrozumienia autentyczności tysięcy zdjęć Księżyca wykonanych przez załogi statków Apollo jest szczegółowa znajomość jego topografii. Bez tej wiedzy każdy "spiskowiec" patrzy na te zdjęcia jak na obrazy gipsowych modeli, lub na makietę filmową w Tustin Marine Corps Air Station w poludniowej Kaliforni, gdzie niedawno kręcono fabularna wersję filmu "From the Earth to the Moon" na zlecenie konsorcjum "Tom Hanks/HBO production". Nie wzrusza mnie tupet i ignorancja apollohoaxiarzy, ponieważ wierzę, że kiedyś w większości będą musieli dostrzec swe zaślepienie.
  • 0



#9

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brawo Dager ładnie powiedziane !!!
  • 0

#10

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli skoro misje Apollo nie były mistyfikacja to czemu Apollo 11 jest uważane za jedno wielkie oszustwo? :o
  • 0

#11

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli skoro misje Apollo nie były mistyfikacja to czemu Apollo 11 jest uważane za jedno wielkie oszustwo? :o



Ponieważ cała "wiedza" apollohoaxowców" kończy się na Apollo-11. Ci "fachowcy" od astronautyki nie mają pojęcia, że przed tą historyczną wyprawą odbyły się misje przygotowawcze Apollo-7, Apollo 8, Apollo-9 i Apollo-10, po nich jeszcze sześć następnych-w tym feralna trzynastka. Jak zaznaczyłem wcześniej, nieznajomość tematu prowadzi zwykle do ośmieszenia.
  • 0



#12

Jarl Fenrir.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dodam jedną rzecz na obronę ladowania nak sięzycu, chociaż sam nie wiem co o tym myśleć.
Chyba właśnie na tym forum czytałem, jak ktos obrabiał zdjęcia fotoszopem, aby się przekonać, czy są autentyczne. Sprawdzał, czy niebo jest jednolicie czarne (a takie być powinno) i okazało się, że nie jest. I mamy dowód, ze niebo jest namalowane na ścianie, czy coś. Ale na grafice znam sie na tyle, że wiem, jakiego rodzaju zniekształcenia daje zapis w formacie *.jpg i to akurat nie jest dowodem.
  • 0

#13

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I nie zapomnijmy o Apollo 1 gdzie zginęło trzech ludzi Virgil Grissom, Edward White, Roger Chaffee.
To też wielka strata bo na pewno gdyby nie ta tragedia inaczej zapisali by się w historii lotów kosmicznych.
  • 0

#14

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dodam jedną rzecz na obronę ladowania nak sięzycu, chociaż sam nie wiem co o tym myśleć.
Chyba właśnie na tym forum czytałem, jak ktos obrabiał zdjęcia fotoszopem, aby się przekonać, czy są autentyczne. Sprawdzał, czy niebo jest jednolicie czarne (a takie być powinno) i okazało się, że nie jest. I mamy dowód, ze niebo jest namalowane na ścianie, czy coś. Ale na grafice znam sie na tyle, że wiem, jakiego rodzaju zniekształcenia daje zapis w formacie *.jpg i to akurat nie jest dowodem.



Jeśli probuje się sprawdzać zdjęcia z któregoś tam obiegu, można się spodziewać różnych efektów. Wiele zdjęć poddanych zostało jakiejś "upiększającej" obróbce, choćby to najbardziej znane z Aldrinem, gdzie dodano kawałek nieba nad hełmem astronauty, w celu poprawienia ogólnej kompozycji w wersji plakatowej.

http://img171.images...03dubletah0.jpg

Niektóre zdjęcia były celowo obrabiane, by stanowiły "dowód" rzekomego fałszerstwa, ja na przykład ten oryginalny obrazek:

http://img206.images...13420384iq1.jpg

Istnieje wiele źródeł archiwalnych zdjęć programu Apollo, lecz najlepiej korzystać z oficjalnych i uznanych zasobów archiwalnych. Do wzorcowego źródła zaliczam "Apollo Lunar Surface Journal", którego edytorem jest Eric Jones. To źródło zawiera najbogatszy zestaw oryginalnych obrazów z opisami, zapisów video i audio. Znajdują się tam liczne odnośniki tematyczne. Drugim ważnym źródłem jest "Apollo Image Atlas" dający szybki wgląd we wszystkie katalogi zdjęć. Obecnie realizowany jest program skanowania wszystkich materiałów zdjęciowych i filmowych z wypraw Apollo -"Apollo Photographic Support Data", którego zakończenie przewiduje się za 3 lata. Oryginalne obrazy i zdjęcia są skanowane cyfrowo w maksymalnej rozdzielczości, dzięki czemu odzwierciedlona będzie ich pełna zawartość.

Linki źródłowe:

http://history.nasa.gov/alsj/

http://www.lpi.usra....sources/apollo/

http://apollo.sese.asu.edu/
  • 0



#15

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehhhhh ten temat sam się napędza bo tak samo jak są zwolennicy jednego obozu tak samo i w druga stronę. Argumenty kontra argumenty na tym też polega forum. Ale ja jednak musze pociągnąć w stronę moją, argumenty przeciw zaczynają przypominać bajkę firmy Pixar Studio :P

Kolejne zdjęcia, fakty, rozmazane kropki kreski niewyraźne kształty ludzka wyobraźnia błędy ludzkiej percepcji, domysły, teorie i może 3% prawdy w tym co widzimy po obu stronach. Podkreślam PO OBU STRONACH, nie twierdze że tylko ja mam racje ale coraz więcej przedstawiacie faktów przeciw. Mi to też czasem przypomina szukanie śladów w odcisku z odcisku jakiegoś odcisku.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych