Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie Bójmy Się Duchów!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tiamat, moja dokładnie tak samo mówiła :P Ale osobiście mam inny punkt widzenia, niż Ty.
  • 0



#17 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiecie..mimo wszystko to wasze gadanie, że nie powinniśmy się bać, dużej części ludzi nic nie da... mówię tu także o sobie...rodzice w dzieciństwie i obecnie powtarzają mi, to, co mówi babcia Tiamata, ale ja na to nie reaguję.. W dzień gdybym zobaczyło takie zjawisko może bym sobie poradziła jakoś, ale gdyby to była noc, to w najlepszym przypadku bym osiwiała, a w najgorszym zeszła z tego świata- ze strachu... to drugie jest najbardziej realne i mówię to zupełnie poważnie :hmm:
  • 0

#18

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt nie mówi, że to łatwe. Ja się boję - jasne że tak. To bardzo ludzkie.
Zapewniam Cię jednak, że gdy już byś coś naprawdę zobaczyła, to byłabyś w stanie zachować spokój :)
  • 0

#19

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli jednak uciekasz gdy tylko zobaczysz coś "zlego" to wiedz, że ta istota poszuka sobie kogoś innego - np. kogoś kto sobie nie poradzi.

Silent.. ;) Nie zrozumiałeś mnie :) Ja nic nie napisałam o uciekaniu, lecz o zachowaniu dystansu i dodałam, by nie igrać z demonami. To jednak nie oznacza, że mamy odczuwać lęk na ich widok i zabierać nogi za pas ;) Pozwól, że przytoczę tu swoją wypowiedź z innego tematu..
..gdy tylko ją znajdę, bo teraz coś mi nie wychodzi szukanie :o
  • 0



#20

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam bardzo bym chciała zobaczyć ducha...chociażby dlatego, by dowiedzieć się, czy życie po śmierci rzeczywiście istnieje ^^ fajnie by było zobaczyć ducha :D
  • 0

#21

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A skad bys wiedziala, ze ten duch to ktos kto zyje po smierci ?
  • 0

#22

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo tak jest z założenia :]
  • 0

#23

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ludzie nie powinni bać się duchów (no chyba, że naprawdę zaszkodzą). Może chcą zwrócić tylko uwagę by pomóc im w czymś. Po prostu nieznane jest straszne :) . A ducha bym nie chciał zobaczyć. Nie wiadomo co zrobi (mówię, ze ludzie się nie powinni bać ale bym wolał duszka nie widzieć ;) ).
  • 0

#24

Śpiewająca Skała.
  • Postów: 13
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się, wszyscy patrzymy na duchy oczami wojownika, ale ma to swoje podłoże w naszej psychice. Od sześciu lat ćwiczę karate, od pół roku walkę bronią białą i wiem, co to znaczy. Nie jestem jednak głupi. Wiem, co powoduje takie nasze podejście: Boimy się nieznanego. Praktycznie niemal każdy nasz lęk to lęk przed nieznanym. Wytłumaczę to na klasycznym przykładzie rodem z książki psychologicznej:

W lodówce coś żyje.
W lodówce żyje duch pingwina.

I jak? Które zdanie przeraża Was bardziej? Pierwsze, ponieważ "coś" jest nieznane. Duchy także są nam nieznane, więc się ich boimy. Właśnie dlatego "wiedza jest naszą największą bronią przeciw duchom".
  • 0

#25

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiesz . Jakby mi tam jakiś duch bawił mi sie jakimiś np. szafkami To bym ze strachu zawału dostał .
Może Twoja ciotka po prostu nie ma słabej psychiki ;D
  • 0

#26

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli duch by mi łaził w dzień po domu patrzył sie przyjaźnie, nie straszył, nie trzaskał drzwiami, itd. to może u mnie siedzieć ile chce... w końcu bym sie przyzwyczajił do eterycznego domownika i bym sie go nie bał (no o ile nie miał zwyczaju łazić po pokojach gdy śpie i siedzieć na łóżku, lub gorzej siedzieć 10cm od twarzy 0.o )
  • 0

#27

illogical.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jak czuję obecność ducha to owszem boję się ale wyobrażam sobie białe światło które wypełnia cały pokój i wygania te duchy. Nie wiem czy to skuteczne ale mi pomaga. A rzeczywiście co do 'grzecznych' duchów to też mi nie przeszkadzają, chociaż się ich trochę boję. Tylko żeby mi się nie pokazywały :P
  • 0

#28

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ruszę się nigdzie bez aparatu, jak bym zobaczył ducha i nie miał przy sobie aparatu to bym sobie nie wybaczył. Jasne, że bym się bał ale ale ducha cyknąć bym musiał choćby po to aby zobaczyć czy mi mózg fake`a nie generował w real time`ie ;)

Użytkownik Eternal Moonshine edytował ten post 01.01.2008 - 18:32

  • 0

#29

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli w twoim domu dzieje się coś niewyjaśnionego, boisz się. Ale czego? Gdyby to był zły duch, który miał by niecne zamiary już dawno by to zrobił! Może to ktoś z twoich bliski próbuje ci o czymś przypomnieć, albo prosi o coś(modlitwa). Pamiętaj - to coś lub ktoś nie chce ci nic zrobić, chce po prostu dać znać o czymś. Albo nie pogodził sie ze śmiercią.

W domu mojej Cioci też się coś dzieje - ale ona się tym nie przejmuje zbytnio. I wy nie powinniście się tego bać!


jakoś to mnie nie przekonało xD
Tak czy inaczej, jakby duchy latały mi po domu, najzwyczajniej w świecie bałbym sie .
  • 0

#30

arisa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja powiem tyle ze gdyby duch czy cos tam innego(nie mam pojecia co to bylo) dusilo was to byscie sie bali....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych