Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aborcja 9-cio Letniej Zgwałconej Dziewczynki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie zapominajcie też wszyscy, że "do nieba idzie dusza" według tradycji KK, nie wiemy czy płody mają dusze, lub kiedy owa dusza wstępuje w ciało.

Abstrachując od tej kwestii, a wracając do tematu: Nie ma żadnego znaczenia czy dziewięciolatka miesiączkuje i teoretycznie(!) może zostać matką. Najważniejsze jest to, że dokonano na jej ciele czegoś najgorszego, co może spotkać kobietę dojrzałą, a co mówić o dziecku!
Gwałt oraz jego skutki: rosnący brzuch, wszelkie dolegliwości oraz sam poród, mogą zniszczyć psychikę dziecka, które nie potrafi zrozumieć co dzieje się z jego ciałem. Jej rodzice dobrze postąpili decydując się na aborcję, a dostojnicy kościelni mogą sobie ekskomunikować ile wlezie.
Gdyby moja córka znalazła się w podobnej sytuacji, podjęłabym dokładnie taką samą decyzję.
  • 0

#17

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chessman - zgadzam się z Tobą całkowicie. Każdy człowiek, nawet nienarodzony jest ważny. Powinna urodzić (o ile dziecko nie zagraża jej zdrowiu, tu jestem skłonny uznać aborcję).
Z drugiej strony i Ty i ja nie jesteśmy kobietami, tym bardziej nikt nas nigdy nie został zgwałcony i nie możemy się wczuć w taką sytuację. To może bardzo źle wpłynąć na jej psychikę. Mimo wszystko, jeśli już została zwałcona to wszystko co najgorsze za nią. Urodzenie dziecka chyba nie zniszczy jej bardziej. Trochę jestem rozdarty w takich sytuacjach.

Dla wszystkich co są zaskoczeni, że dziewięciolatka może zajść w ciążę. Był już przypadek w afryce, gdzie ofiara miała 5 lat i zaszła w ciążę. Jak wiadomo jest tam dużo słońca co przyspiesza dojrzewanie.

Poza tym jako ciekawostka niedawno była sprawa chińskiej żywności w której znaleziono hormony od których bardzo młodym chłopcom rosła broda, a dziewczynkom piersi.

Różnie to bywa. Kiedyś dziewczyny dostawały okresu w wieku ok. 17 lat. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.
  • 0



#18

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jestem za aborcja w przypadku gwałtu. to zalezy tylko i włącznie od matki, czy chce poswiecic swoje zycie i tyle.
  • 0

#19 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Przedewszystkim zdrowy rozsądek. Dziewięciolatka to dziecko - dzieci nie powinny rodzić dzieci! Powinny zajmować się lalkami, a nie własnymi niemowlakami.
  • 0

#20

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W tym przypadku to sprawa kilkukrotnie kontrowersyjna:
  • gwałt,
  • gwałt 9-letniego DZIECKA,
  • ciąża na skutek tego gwałtu.
Ciężko jest dyskutować na tak delikatny temat. Jestem ogólnie przeciwna aborcji. Uważam jednak, że w przypadku zagrożenia zdrowia czy życia matki, to właśnie ona powinna decydować o dalszym losie swego przyszłego dziecka. W innych przypadkach powinna urodzić. Jeśli nie chce wychowywać potomka, może je oddać w jakieś dobre ręce (przez 9 czy 8 miesięcy można znaleźć rodzinę zastępczą), zamiast odbierać mu życie.
Tutaj jednak sytuacja jest inna: gwałt na małym dziecku, które nie jest jeszcze świadome dorosłego życia. Jak takie maleństwo może urodzić dziecko? I to na skutek tak bestialskiego czynu..? W dodatku życie tej dziewczynki było zagrożone.

Moim zdaniem decyzja o aborcji w tym przypadku była słuszna.
  • 0



#21

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja sadze, ze aborcja powinna byc dozwolona jeżeli:
1) Matka dziecka, jest 'zbyt młoda' i nie mówie tu o typowej 18, ale np. 20 lat..
2) Poród, może zabić matkę (zamiast dwóch istnien, zginie tylko jedno.. może sucho to brzmi ale jest sprawiedliwe)
3) Ciąża była wynikiem gwałtu
  • 0

#22

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja sadze, ze aborcja powinna byc dozwolona jeżeli:
1) Matka dziecka, jest 'zbyt młoda' i nie mówie tu o typowej 18, ale np. 20 lat..

Chodziło Ci o 12, a nie 20, tak? ;)
  • 0



#23

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, chodziło mi o ciaże, która może przeszkadzać w nauce..
Wiem że tutaj sprawa jest bardzo delikatna, i można długo polemizować czy dana ciaża (nie mówie już tu o tej dziewczynce), przeszkadzała by w nauce czy nie..
Chodzi mi o to, że ciąża to nie tylko poród.. ale również to małe istnienie po porodzie które trzeba wychować, karmić..

Ja osobiście wole, żeby dziecko sie nie urodziło, niż żeby żyło wychowane przez rozpaczona młodą matke która sie na nim wyżywa i obwinia o swoje wszystkie problemy, czy żeby trafiło do ośrodka wychowawczego.. Zreszta co taka 20 letnia matka, może dla takiego dziecka? sama jeszcze nie dorosła, skoro hmm 'wpadła'.. Raczej popsuje temu dziecko dziecinnstwo, a możliwe że całe zycie..
Może myślicie.. że szastam życiem na prawo i lewo.. ale ja bronie tych dzieci.. czemu przez głupote rodziców ma cierpieć całe życie? a według koscioła, to to dziecko i tak pójdzie do Pana Boga i bedzie mu lepiej..
  • 0

#24

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:omg: Uważasz, że dziewczyna 20-letnia nie wie skąd się biorą dzieci? Skoro decyduje się na współżycie, powinna nastawić się na ewentualne 'skutki uboczne' swoich poczynań. Poza tym 20-latka to osoba dorosła i gotowa fizycznie do porodu (pomijając wszelkie wyjątki, choroby itd.).

Co to za argument, że ciąża przeszkadza w nauce?(!) Znam kilka osób, które broniły pracę magisterską w 9. miesiącu ciąży, a teraz są szczęśliwymi matkami (np. synowa mojej 'koleżanki' z pracy w tym roku; dostała 5).
  • 0



#25

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mało Ci jeszcze patologicznych rodzin?
Mało Ci jeszcze tych brudnych dzieci, które chodzą w zime w za małych ubraniach?
Sadzisz, że te dziewczyny i faceci w klubach, podczas 'szybkiego numerku' myśla o skutkach ubocznych?
A może musiałabyś stać się ofiarą pigułki gwałtu, żebyś zobaczyła ze nie zawsze da sie wszystko przewidziec?
Mało Ci dziewczyn w wieku 16 lat, które chciały spróbować i wpadły (Skarbie, nie odbieraj tego tak jak właśnie odebrałas)?
Lepiej urodzic dziecko i nie zapewnić mu bytu?
Ok, znałas taka dziewczyne..
Świetnie, ciesze się że jeszcze są tacy ludzie..
Ale niestety, to jest zaledwie garstka naszego społeczenstwa..
Może za dużo widziałem i tak na to patrze..
w każdym razie wyrażam tylko swoje poglądy..
jeśli kogoś nimi uraziłem, to przepraszam..
  • 0

#26

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mało Ci jeszcze patologicznych rodzin?
(....)
Sadzisz, że te dziewczyny i faceci w klubach, podczas 'szybkiego numerku' myśla o skutkach ubocznych?
(....)
Lepiej urodzic dziecko i nie zapewnić mu bytu?

Nie można tak usprawiedliwiać morderstwa.. Na naszym rynku dostępne są tabletki 'po'. Ofiara gwałtu ma 72 h, by ją zażyć i nie zajść w ciążę, a tym samym nie zabijać w niedalekiej przyszłości dziecka.
Dziewczyny, które idą bawić się w klubach, dyskotekach czy innych tym podobnych miejscach, muszą być świadome zagrożeń. Odpowiadają tam same za siebie i idą na własną odpowiedzialność. Oczywiście, że nie wszystko da się przewidzieć, a gwałt jest zaiste wielką tragedią i zbrodnią. Nie jesteśmy jednak upoważnieni do odbierania życia zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom - również tym jeszcze nienarodzonym.
Patologiczne rodziny? Nie uciekniemy od tego. Tak samo jak nie uciekniemy od Domów Dziecka i wszelkich innych problemów tego świata. Nie znaczy to, że mamy 'pozbywać się' niewygodnych istot. Są ludzie, którzy nie mogą mieć dzieci i pragną przygarnąć pod swój dach jakiegoś noworodka, by kochać to maleństwo jak własne dziecko. Nawet te z gwałtu.
Domyślam się, że ciąża po tak karygodnym czynie jest straszna. Zastanów się jednak z jakim sumieniem będzie żyła ofiara do końca swojej egzystencji na tym świecie. Czy zapamięta bardziej wspomnienia z gwałtu, czy z zamordowania nowego życia, które się w niej poczęło? Czy będzie w stanie po latach udźwignąć taki ciężar? A wiesz, że zdarza się i tak, że kobiety zgwałcone wychowują swoje dzieci z wyboru? Mimo brutalnych wspomnień są w stanie kochać swego potomka?

To bardzo ciężki temat..

A może musiałabyś stać się ofiarą pigułki gwałtu, żebyś zobaczyła ze nie zawsze da sie wszystko przewidziec?

Pozwól, że tego nie skomentuję.
  • 0



#27

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem, mimo iż jestem praktykującym katolikiem, usuwanie cięży w sytuacji zagrożenia życia matki powinno być dopuszczalne. Nie jestem fanatykiem.
A jeżeli chodzi o gwałty, to kary dla ich sprawców powinny zostać podwyższone.
  • 0

#28 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Ofiara gwałtu ma 72 h, by ją zażyć i nie zajść w ciążę, a tym samym nie zabijać w niedalekiej przyszłości dziecka.

Jedno małe "ale".
Jeżeli dziewczyna jest oszołomiona i w szoku, na pewno nie będzie myslała racjonalnie i nie będzie w stanie fizycznie zaopatrzyć się w takie tabletki. Co więcej, może sobie nie zdawać sprawy, że została zgwałcona, więc tym bardziej nie zażyje tebletki.

Zastanów się jednak z jakim sumieniem będzie żyła ofiara do końca swojej egzystencji na tym świecie. Czy zapamięta bardziej wspomnienia z gwałtu, czy z zamordowania nowego życia, które się w niej poczęło?

Taka kobieta myśli o aborcji jak o ekstrakcji bolącego zeba u dentysty. Nie traktuje tego czegoś co sobie nosi jako "nowego życia" ale jako coś, co wdarło się do jej ciała wbrew jej woli.

Czy będzie w stanie po latach udźwignąć taki ciężar?

Oczywiście, że bedzie. Znam osobiście takie kobiety, i wspieram je jak moge.
  • 0

#29

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taka kobieta myśli o aborcji jak o ekstrakcji bolącego zeba u dentysty. Nie traktuje tego czegoś co sobie nosi jako "nowego życia" ale jako coś, co wdarło się do jej ciała wbrew jej woli.

Nie zawsze tak jest, ale w większości przypadków na pewno. Dlatego tym kobietom potrzebna jest natychmiastowa pomoc psychologa czy psychiatry. Niestety zwykle nie chcą z nikim rozmawiać o tym, jaką krzywdę im wyrządzono :( Nie dziwię się.. Zwykle czują wstyd, chodź nie powinny. Czasem czują się również winne, a też nie powinny..

Nikomu nie życzę gwałtu, ani decyzji o usunięciu ciąży.
Uważam, że powinno być więcej debat dotyczących nie tyle samej aborcji, co zapobieganiu niepożądanego zajścia w ciążę i w miarę możliwości - wystrzegania się gwałtów. Wielu tragicznych sytuacji da się uniknąć, nie wszyscy są jednak tego świadomi. W szczególności nastolatki..

Ale smutny ten temat :(
  • 0



#30 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Chyba spore postępy w offtopie poczynione w tym temacie zostały.
A smutny on jest, bo straszną krzywdę wyrządzono temu biednemu dziecku.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych