Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aborcja 9-cio Letniej Zgwałconej Dziewczynki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podstawy prawne

Parlament Nikaragui uchwalił ustawę, która całkowicie zakazuje aborcji, nawet w przypadkach gwałtu lub bezpośredniego zagrożenia życia kobiety. Poza tym za dokonanie aborcji zarówno lekarzowi, jak i kobiecie, która się jej podda, grozi wyrok 20, a nawet 30 lat więzienia.

Katoliccy hierarchowie bardzo mocno agitowali na rzecz tego prawa. Kardynał Miguel Obando y Bravo, były metropolita Managui, wezwał wyborców do głosowania na tych, "którzy bronią życia od samego poczęcia". Także lewicowi Sandiniści poparli tę ustawę, bo bali się, że nie poparcie tego prawa zaszkodzi ich kandydatowi na prezydenta, Danielowi Ortedze, w nadchodzących wyborach.

Lekarze masowo protestują: "Te partie, które poparły nowe prawo, będą odpowiedzialne za śmierć wielu kobiet" - napisali w oświadczeniu członkowie jednego ze stowarzyszeń medycznych. Przed parlamentem protestowały setki ludzi, którzy podkreślają, że corocznie w Nikaragui dotąd było legalnie usuwanych 400 ciąż z powodu poważnych powikłań ciąży i teraz conajmniej tyle osób będzie musiało umrzeć z powodu religijnego fanatyzmu. "Oni skazują kobiety i dziewczyny na śmierć. Oni nie działają dla życia, ale dla śmierci" - powiedziała jedna z protestujących kobiet, Xiomara Luna.


LINK

Pierwsze efekty


W Hiszpanii 25 tys. ludzi podpisało żądanie dla siebie ekskomuniki od Kościoła na wiadomość o tym, że w Nikaragui Kardynał Miguel Obando y Bravo ogłosił ekskomunikę osób zaangażowanych w usuwanie ciąży u 9 letniej zgwałconej dziewczyny. Sygnatariusze popierają aborcję w takim przypadku i chcą sprowokować Kościół albo do usprawiedliwienia jej, albo do ekskomunikowania tych, co ją popierają. (The Catholic World Report IV.03). Według prawa kanonicznego (kan. 1398) „Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa"


Życie tego dziecka, jego kondycja fizyczna i psychiczna przestały mieć teraz znaczenie. Teraz jest ciąży - uświęconym stanie. Jeśli ciążę donosi, a podczas porodu umrze, to ani chybi trafi na ołtarze! Będzie przykładem, dla innych zgwałconych dzieci. :wall:


Ponoć Kościół zaproponował rodzinie dziewczynki dom oraz środki finansowe, dzięki którym mogła ona urodzić dziecko. Mimo to rodzice i lekarz zdecydowali się na zabieg pozbawiający dziecko życia.

Gdyby nie chodziło o życie dziecka chętnie bym poczekał na ten cud :cafe:


LINK

Dołączona grafika



Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga.
Dżalaluddin Rumi
  • 0



#2

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To taki dzieciak może w tym wieku zajść w ciąże... 9 tak... :o

Dziecko powinno sie urodzić i zostać przy matce, z pomocą rodziców matki oraz państwa....

Gwałciciel powinien zostać chwytany i wykastrowany a następnie na czole powinien mieć wytatuowany napis
"ZGWAŁCIŁEM 9-LATKĘ"
Po zrobieniu z niego pośmiewiska powinien trafić do więzienia o zaostrzonym rygorze w Alabamie...(współwięźniowie by go na pewno nie polubili)
  • 0

#3

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli mała dziewczynka dostała już okres i rozwija się prawidłowo, może zajść w ciążę..
  • 0



#4

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

lol , wpolczuje tym ludziom , w takich przypadkach aborcja powinna byc zapewniona , wezyr99 ty bys chcial zeby twoje dziecko dochowalo taka ciaze a potem zebys mial wnuka ktorego to ojciec zgwalcil twoja corke ?! no to fajnie o.o
  • 0

#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szybkimi krokami zmierzamy do czasów w których stosunki seksualne z antykoncepcją czy nawet masturbacja
będzie traktowane jak ludobójstwo :cafe:
  • 0



#6

bartezh.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam nie wiem co o tym sądzić,w normalnym wypadku opowiadam się zdecydowanie przeciw aborcji ale 9 lat :(
  • 0

#7

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Millowisck...poczytaj o aborcji oglądnij zdjęcia które wczoraj zamieściłem dorośnij i wtedy porozmawiajmy...

Wolę być dziadkiem dziecka które zostało poczęte w akcie gwałtu niż mieć na sumieniu zamordowanie bezbronnego dziecka...

Podrośniesz to zrozumiesz....
  • 0

#8

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale moje poglady na ten temat sie nie zmienia , tu podrosniecie nie ma juz znaczenia o.o
  • 0

#9

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jakoś mi się wydaje, że te zdjęcia były wszystkie jakieś takie pachnące fakiem. Za bardzo czyste i photoshopowate. Przypominały materiał robiony na zamówienie.
  • 0

#10

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co jest intrygujące (będzie to argument przeciwko) to fakt, że niektórzy kilkugodzinną zygotę przedstawiają jako człowieka, wygłaszając ten pogląd, jako rzecz absolutnie normalną, pewną i naturalną. A nawet że ma już duszę
Z tej zygoty, być może - urodzi się kiedyś człowiek. Może ale tak samo można powiedzieć o plemniku.

Lekarze stają przed dylematem, albo usuną ciążę, albo kobieta umrze. Usunięcie płodu, podlega pod " śmierć nienaturalną", śmierć kobiety w wyniku ciąży jest jak najbardziej naturalną.
Co zrobi lekarz. Czy nienaturalnie usunie ciąże, pozwalając kobiecie żyć, czy też pozostawi wszystko losowi, wzruszy później ramionami i powie Bóg tak chciał?
  • 0



#11

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chore i smutne, i pokazuje jak rządzenie i manipulacja ludźmi może doprowadzić do tak przerażajacych sytuacji...dramat.
  • 0

#12

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

sama nie wiem co o tym myśleć :| tak czy tak lekarz jest winny czyjejś śmierci-dziecka, które zabije lub matki, której pozwolił umrzeć... myśle że to już powinno zależeć od kobiety. nie każddy jest gotów poświęcić życie jak by nie patrzeć dla innego człowieka-w tym przypadku nienarodzonego dziecka.
  • 0

#13

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dokładnie to powinno zalezec od kobiety i ew ojca , a nie religii ~~ i innych osob posrednich
  • 0

#14

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedyś też byłem za tym, żeby była to decyzja kobiety. Podrosłem, zrozumiałem, zmieniłem zdanie. Ewentualnie jeśli dziecko poważnie zagraża życiu matki to wtedy może być to decyzja kobiety, w innych przypadkach należy temu zapobiegać, tak jak powinno się bronić innych osób kiedy są zagrożone.
  • 0

#15

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie zapominajcie katolicy że nieochrzczone dzieci i tak idą do nieba ( co zresztą niedawno wymyślono w Watykanie ) - i tak czy siak dziecko ( nienarodzone ) osiągnie zbawienie, a o to przecież chodzi ?
( tylko bez ataków proszę bo to dosłowna interpretacja tego w co podobno 90% naszego społeczeństwa wierzy )
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych