Skocz do zawartości


Zdjęcie

ET w Egipskim Grobowcu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
336 odpowiedzi w tym temacie

#91

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do wątku o prądzie elektrycznym i żarówkach, zaczętym przez PITa...

Na tej stronie jest fragment książki polskich naukowców: "Z POWROTEM NA ZIEMIĘ - Spór o pochodzenie cywilizacji ludzkich", gdzie tłumaczą, raczej sceptycznie rewelacje o elektryczności w starożytnym Egipcie. (ta strona i następna; po za tym jest dostępny cały jeden rozdział, o Egipcie akurat)

http://www.wiw.pl/bi...oblewski/28.asp

Objaśniają sposób oświetlania wnętrza piramid oraz tłumaczą (trochę mało przekonywująco :-/ ) scenę w świątyni w Denderze:

Dołączona grafika Dołączona grafika

#92

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To i tak nikogo nie przekona - procz logicznie myslacych ofkors - ciekawy artykul - gratuluje :)

#93

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja znalazłem wyliczenia pewnego gościa:

Otóż przeprowadził on testy baterii i zasilania potrzebnego do tych żarówek (każda bateria starczała tylko na bardzo krótki okres działania).

For the lighting of the building sites with batteries this means:
One 1 Watt bulb needs 40 batteries per working day.
A worker needs a lamp
10 workers were digging out each site
Each excavation took two years (veeeery carefully estimated)
=> each system needed 292000 (!) batteries!
Total weight: 584 tons!
there are 400 large underground sites in Egypt
=> 116 million batteries were necessary
==> With a total weight of 233600 tons!
All these batteries would have to lie around somewhere as scrap iron or waste. The find situation for batteries in Egypt is however ZERO!

Czyli:
Oświetlanie budynków przy użyciu tych baterii oznacza:
1 jedno-watowa żarówka potrzebuje 40 baterii do pracy przez dzień.
Robotnik potrzebuje lampy.
10 robotników kopało w każdym miejscu (grobowcu)
Każde prace trwały około 2 lat (przy bardzo ostrożnym założeniu)
Wszystko to potrzebowało 292000 baterii!
Łączna waga - 584 tony!
Jest ponad 400 takich grobowców w Egipcie
116 milionów baterii byłoby potrzebnych
o łącznej wadze 233600 ton!
Wszystkie te baterie powinny walać siępo Egipcie jako szczątki metalu albo śmieci. Jednak ilość baterii znalezionych w Egipcie wynosi ZERO.



#94

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przylecieli i zabrali ... Zeby ludzie nic teraz nie znalezli, muhad mial ucieche jako jedyny sprawiedliwy, a my zebysmy sie zabijali na forum, tlumaczac fantastom takie banaly ... A wszystko dlatego, ze lubia na nas patrzec z gory - bo jestesmy jak mrowki. Ech ... Zarowki w piramidach ... Tak jak szaraki i niemodyfikowane zdjecia ;( ;-)

#95 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, fakt bo sie troche roznimy.

sceptyczny, kto ma chore ambicje? spojrz w lustro i sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Tak, do szaraczkow mam dystans bo jesli chodzi o mnie to mysle ze Egipcjanie mieli kontakty z ludzmi ale z innej planety.Wiem dla Ciebie to abstrakcja przeziomie.

Wybacz przejezyczenie poligloto :lol :

P.S fakt to nie jest temat o anomaliach...naszczescie niektorzy beda wiedzieli co mam na mysli...

sceptyczny, Aquila, jesli uwazacie ze wyprowadzicie mnie z rownowagi to grubo sie mylicie.Wasze wydumane prowokacje mozecie sobie wsadzic w glebokie powazanie.

#96

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sceptyczny, Aquila, jesli uwazacie ze wyprowadzicie mnie z rownowagi to grubo sie mylicie.Wasze wydumane prowokacje mozecie sobie wsadzic w glebokie powazanie.

Słuchaj, muhad, naprawde nie mam nic do Ciebie i nie mam zamiaru wyprowadzać Cię z równowagi, bo i tak wiem że takie próby nie przynoszą niczego dobrego, ale widzę nielogiczności w Twoim sposobie patrzenia na sprawę. Ja naprawdę nie mam na celu atakowanie Twojej osoby, ale kiedy widzę że popełniasz błędy to nie unoś się nie wiem czym, tylko postaraj się argumentować. Bo naprawdę na razie wygląda na to że od niewygodnych pytań wolisz uciec.
My ze sceptycznym staramy się odnosić do wszystkich Waszych pytań i teorii. Ale jak już my zadamy trudne pytania to mało kto tutaj podejmuje dalszą sensowną dyskusję.

Życzę wiekszego dystansu do sprawy i trochę bardziej wyluzowanego podejścia ;)

każdemu sie przyda ;)



#97

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sceptyczny, kto ma chore ambicje?


Hmm ... Spojrzalem i juz wiem. Ty niestety.

Tak, do szaraczkow mam dystans bo jesli chodzi o mnie to mysle ze Egipcjanie mieli kontakty z ludzmi ale z innej planety.


Myslec to sobie mozesz - my tu nie mowimy o mysleniu tylko o dowodach. A dowod jest taki, ze Twoj szarak to wazon a Ty dalej w niego wierzysz. ROTFL

Wiem dla Ciebie to abstrakcja przeziomie.


Przestan mnie nazywac przeziomem - nie wiem, byc moze jest to Twoj podworkowy slang. Tam jestes masta blasta bo tyle wiesz etc. ale tu mozesz go sobie darowac bo starasz sie uchodzic za "ludzia" (a raczej kosmite - bo w koncu wierzysz, ze to oni dali nam zycie) na poziomie. Wyhamuj.

Wybacz przejezyczenie poligloto


Nie wybaczam.

naszczescie niektorzy beda wiedzieli co mam na mysli...


Och tak. Ta grupka, ktorej dane jest znac WYZSZA prawde o wszechswiecie ... A inni niech gnija w niewiedzy ... Podobne do "kosmici sa i ja o tym wiem i wiem tez dokladnie gdzie i jak sie nazywaja, ale wam nie powiem" ...

sceptyczny, Aquila, jesli uwazacie ze wyprowadzicie mnie z rownowagi to grubo sie mylicie.


Mnie sie wydaje, ze nieciezko jest to zrobic i chyba do tego doprowadzilismy (bije sie w piers i przepraszam) bo chcesz zebysmy wsadzali sobie cos w GLEBOKIE powazania (czyzbys mial jakies zapedy?).

Poza tym, reszta tak jak Aquila. Pozdrawiam i zycze mniej emocji a wiecej myslenia. Nie boli a przyda sie. Logicznego oczywiscie bo takie zwykle moze nie wystarczyc.

#98 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, fakt kazdemu sie przyda ale zrozum jedno. Ten portal powstal z mysla szukania, rozwiazywania wielu trapiacych zagadek. Trudno sie dyskutuje z ludzmi, ktorzy tylko wporwadzaja chora atmosfere, ktorzy swoje wypowiedzi tworza na zasadzie przesmiewczego charakteru, ktorzy szukaja tylko tematu, pozywki do tego by zadrwic. Jakos tak dziwnie sie sklada ze nietylko Ci ktorzy wierza w Ufo, czy inne dziwne zjawiska widza ze taki jest stan rzeczy.Ludzie postronni przynajmniej szukaja, cos robia.

widzisz.Gdy probowalem zainteresowac ludzi, tym ze cos zlego dzieje sie na swiecie z nasz natura i pogoda to znalezli sie tacy ktorzy zaczeli drwic i dzialac w taki sposob by np. mnie zdyskredytowac i stlamsic.Wiesz dlaczego? zeby podbudowac wlasne Ego i osmieszyc tego, ktory probuje cos pokazac, tego ktory stara sie otworzyc ludziom oczy na wspolczesne problemy.Dla jakiej ideii? po co?
Spojrz; na calym swiecie mamy rekordy upalow.W USA byla 49 w cieniu...u nas w Polsce nie bylo takiej suszy. Przeczytaj najnowszy Neewsweek.Nasz klimat sie zmienia, zaczynaja pojawiac sie zmiany w faunie i florze.Niedlugo nie bedziemy mogli uprawiac ziemniakow.Nasze ziemie nie zatrzymuja wody.wszystko wysycha. Niedlugo nasz kraj bedzie suchy i upalny.Nie mamy juz takiej jesieni jak kiedys, nie mamy juz takiej wiosny jak kiedys.Praktycznie mamy 2,3 pory roku. Mamy niesamowite odstepstwa od normy w naszym klimacie. Pojawiaja sie traby powietrzne.W tym roku bylo kilkadziesiat tornad. Sa wzmorzone huragany, coraz silniejsze.Sa liczniejsze trzesienia i coraz czestrze. Wielu ludzi ginie a nikt tego nie pokazuje. Jesli chodzi o tornada to nie mow mi ze u nas to norma i standart bo standartem tego zjawiska jest miejsce alei tornad. Niby jestesmy w podobnej strefie klimatycznej co duza czesc Usa tylko jest jeden problem. zaslaniaja nas gory i po naszej stronie prady oceaniczne sa znacznie chlodniejsze.Dlaczego huragany tworza sie na zachodzie a na wschodzie atlantyku praktycznie nie wystepuja? dlaczego nie sa tak potezne jak w okolicach meksyku, hawajow, usa, kuby itp.? nawet juz te roznice jasno pokazuja ze nasz klimat na wschod od atlantyku jest zupelnie inny i takie zmiany w naszym klimacie sa anomaliami.Musi sie to tak nazywac bo jest to odchylenie od normy i to powazne.
Ja nikomu tego tlumaczyc nie musze.Wszyscy ktorzy nie sa slepi, wszyscy ktorym zalezy na miejscu w ktorym zyjemy dostrzega to o czym mowie.

Widzisz; tak jest w wielu tematach, w wielu sporach. Jest nas tu na forum wielu, mamy cos do zrobienia...Tym ktorym sie to nie podoba to efekty i skutki widac...

#99

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, fakt kazdemu sie przyda ale zrozum jedno. Ten portal powstal z mysla szukania, rozwiazywania wielu trapiacych zagadek.

No toć my nie robimy ze sceptycznym i kilkoma innymi ludźmi na tym forum niczego innego jak wyjaśniamy i poszukujemy prawdy.

ktorzy swoje wypowiedzi tworza na zasadzie przesmiewczego charakteru

Wybacz, ale niestety bardzo często widzę to też w Twoich postach. Więc każdy jest równie winny.

ktorzy szukaja tylko tematu, pozywki do tego by zadrwic.

Ja nie latam z forum na forum i nie szukam tematu żeby tylko z niego zadrwić. Ale przyznasz chyba że wiele rewelacji jest tutaj totalnie nielogicznych i wyssanych z palca.

Gdy probowalem zainteresowac ludzi, tym ze cos zlego dzieje sie na swiecie z nasz natura i pogoda to znalezli sie tacy ktorzy zaczeli drwic i dzialac w taki sposob by np. mnie zdyskredytowac i stlamsic.Wiesz dlaczego? zeby podbudowac wlasne Ego i osmieszyc tego, ktory probuje cos pokazac, tego ktory stara sie otworzyc ludziom oczy na wspolczesne problemy.

A może tak naprawdę to nie otwierzasz ludziom oczy, tylko przekazujesz coś, co wg Ciebie jest prawdą a co każdy z nich uważa za rzeczy po prostu śmieszne? Bierzesz pod uwagę taką możliwość?

Spojrz; na calym swiecie mamy rekordy upalow.W USA byla 49 w cieniu...u nas w Polsce nie bylo takiej suszy.

O ile pamiętam niedawno pobiliśmy rekord suszy czy też temperatury z roku 1700-któregoś tam. Już wtedy klimat był równie niestabilny. A 'mała epoka lodowcowa' w bodajże XVII wieku? Czy to też niezwykła anomalia wywołana ludzką ręką? To są zwyczajne długoterminowe wahania klimatu, normalka.

Pojawiaja sie traby powietrzne.

Dawniej też się pojawiały i jakoś nikt krzyku z tego nie robił.

Wielu ludzi ginie a nikt tego nie pokazuje.

Spisek podejrzewasz? Niby czemu? No i skoro nikt tego nie pokazuje to skąd o tym wiesz?

Widzisz; tak jest w wielu tematach, w wielu sporach. Jest nas tu na forum wielu, mamy cos do zrobienia...

Wiesz, róbcie sobie co chcecie, ale popierajcie to sensownymi dowodami którym nikt nie bedzie w stanie zaprzeczyć i wszystko ok. Ale kiedy nawet ja, lub każdy inny troszkę bardziej obeznany w temacie człowiek potrafi obalić te teorie (no i oczywiście jest mimo tego wyśmiewany że nie zna się na świecie i nie ma racji) to co to za teoria i co to za misja do spełnienia?



#100 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

poszukujecie prawdy na jakiej zasadzie? zgniesc i zdebtac z blotem cos co ma wiekszy sens niz wam sie wydaje?

piszesz: "Wybacz, ale niestety bardzo często widzę to też w Twoich postach. Więc każdy jest równie winny. " - jestem tylko czlowiekiem i nie kazdej prowokacji dam sie oprzec...atmosfera sie udziela wiec nie wiem co chcesz osiagnac.

byly rozne zmiany klimatyczne ale.....taka jest prawda ze przez ostatnie 70 lat zatrulismy ziemie i to powaznie.

aha...wytlumacz mi fenomen dlaczego huragany powstaja przy kontynentach ameryk a przy europie praktycznie nie wystepuja? czym to jest spowodowane? pytam bo akurat to jest istotne i to wyjasnia wiele. mowisz ze w Polsce wystepowaly tornada.Nie neguje, zgadzam sie...ale nie w takich ilosciach z roku na rok.

Co myslisz tez o zmianie naszego klimatu? Moze sredniowieczna epoka lodowcowa to nie ta sama ranga co susza na wszystkich kontynentach ale tak serio, co myslisz zarowno o jednym jak i drugim? Chodzi mi o Polske i swiat , tak ogolnie.

#101

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

poszukujecie prawdy na jakiej zasadzie? zgniesc i zdebtac z blotem cos co ma wiekszy sens niz wam sie wydaje?

Nie, poszukać co na dany temat mówią poważani naukowcy i przeciwstawić wyniki ich długoletnich badań z tym, co tutaj się prezentuje. Jeżeli 99% z nich zgadza się jednogłośnie że to powiedzmy ptak i mają na poparcie tego dowody, to ja szanuję ich wiedzę na ten temat, przyznam im rację, potwórzę to samo tutaj i w życiu nie zgodzę sięz tym że to 'samolot'.

Po prostu to taka moja słabość, że lubię mieć dowód na poparcie swoich teorii ;)

jestem tylko czlowiekiem i nie kazdej prowokacji dam sie oprzec...atmosfera sie udziela wiec nie wiem co chcesz osiagnac.

Więc nie dziw się że i inni mogą się nieco 'zagotować' czytając Twoje posty. Sprawa zakończona IMO. Nie ma po co ciągnąć tego wątku.

byly rozne zmiany klimatyczne ale.....taka jest prawda ze przez ostatnie 70 lat zatrulismy ziemie i to powaznie.

A widzisz i tutaj zgodzę się w 100%. Kiedy napiszesz coś, czemu nie mogę zaprzeczyć to się zgadzam ;) to naprawdę żaden problem.

wytlumacz mi fenomen dlaczego huragany powstaja przy kontynentach ameryk a przy europie praktycznie nie wystepuja? czym to jest spowodowane? pytam bo akurat to jest istotne i to wyjasnia wiele. mowisz ze w Polsce wystepowaly tornada.Nie neguje, zgadzam sie...ale nie w takich ilosciach z roku na rok.

Ale trzeba jeszcze rozróżnić dwa różne pojęcia jakimi są huragan (lub też cyklon jeśli występuje w Azji) i tornado.

Huragany powstają w strefie w której działa powietrze równikowe i jest to gigantyczny wir o średnicy kilkuset kilometrów. Występuje w zat. Meksykańskiej i płd-wsch. Azji bo tam mieszają się te specyficzne rodzaje powietrza.

Natomiast tornado to trąba powietrzna, dużo mniejsza i moze wystapić wszędzie tam, gdzie ciepłe powietrze zderza się z zimnym. Czyli także w Polsce jeśli zajdzie taka sposobność. Nawet niedawno jak wracałem z puszczy Białowieskiej przejeżdżałem przez wieś przez którą przeszło takie tornado. Fajnie wyglądał las - zwykły las ale przechodził przez niego ok 20 metrowej szerokości pas wyłamanych sosen.

Co myslisz tez o zmianie naszego klimatu? Moze sredniowieczna epoka lodowcowa to nie ta sama ranga co susza na wszystkich kontynentach ale tak serio, co myslisz zarowno o jednym jak i drugim? Chodzi mi o Polske i swiat , tak ogolnie.

Osobiście uważam że to, co się dzieje jest zwykłym naturalnym wahaniem klimatu, które no cóż, zdarza się. Ogólnie mówiąc może mamy w tym jakiś własny wkład (zanieczyszczenia) ale takie same susze i zmiany klimatu następowały także w czasach, kiedy nie wwalaliśmy tyle CO2 do atmosfery.
Cała historia ziemii to naprzemienne susze, potopy, ochłodzenia, osuszania itp...

Jeszcze nie tak dawno wiele lądów było pokrytych lodem i poziom wód był dużo niższy. Potem epoka lodowcowa się skończyła i mieliśmy zalanie wielu obszarów wodą. Czy to coś nienaturalnego?

Uważam że niektóre doniesienia o katastofalnych zmianach klimatu to trochę przesadzone opowieści.

[ Dodano: 2006-08-09, 19:24 ]
Wracając do tematu: znalazłem mały szczegół łączący zdjęcia 'modelu samolotu'...

Dlaczego wszystkie zdjęcia na stronach i na forach takich jak to zdjęcia są takie:

Dołączona grafika

niewyraźne, kiepskiej jakości i na dodatek... pokazujące ogon?

Przecież można zrobić też i takie foto:

Dołączona grafika

I od razu widać co to jest...
Śliczny ptak ;)

Najprostszym i zapewne najtrafniejszym wyjaśnieniem jest to, że były one używane na łodziach królewskich jako wskaźniki wiatru. (tak jak dzisiejsze koguty na dachacg niektórych domów ;) )

Argumentem na poparcie tej teorii jest to:


Dołączona grafika

Rysunek masztu łodzi (widać maszt, olinowanie i... ptaka na szczycie ;) )

To by wyjaśniało dlaczego nigdy nie znaleziono innych elementów samolotu, zaplecza gospodarczego potrzebnego do budowy takich maszyn (hut, fabryk i rafinerii paliwa)
i dlaczego nie ma żadnych inskrypcji na ścianach budynków o cudownych maszynach...



#102

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I lotnisk ;) Pozwole sobie podsumowac pierwszy post:

- Przyglądając się uważniej temu obrazowi można wywnioskować, iż w dole obrazu jest "obcy" tzw "szarak"! Czy to świadczy, że budynek i rozmieszczenie Piramid wspomagane było przez obcą inteligencję?

+ BULLSHIT - To zwykly wazon.

- Widać na nim helikopter, okręt podwodny, samolot i poduszkowiec! Co więcej, ten kawałek starożytnej sztuki wydaje się sugerować, że Egipcjanie wiedzieli o najnowszej technice, której używamy dziś.

+ BULLSHIT - Zdjecie zmodyfikowane PHOTOSHOPEM aby uwiarygodnic wersje fantastow.

- 6 drewnianych szybowców zostało znalezionych w jednej z Piramid w Sakkara. Pomimo że 5 z nich zostało zniszczonych, jeden istnieje w Pokoju Późnej Dynastii przy egipskim muzeum w Kairze wśród zgromadzonej kolekcji drewnianych ptaków.

+ BULLSHIT - I tez jest drewnianym ptakiem.

- Opublikowany obraz Marsa ukazujący wizerunek Nefertiti, egipskiej Księżniczki również umacnia związek pomiędzy starożytnym Egiptem a obcymi cywilizacjami. Nie zapomnijmy o Cydonii, regionie na Marsie, na którym widoczna jest twarz tzw "Twarz z Marsa" i inne anomalie Marsa, które są powiązane z egiptologią!

+ BULLSHIT - narysowac na marsie mozna wiele rzeczy ... I nie trzeba tam leciec - wystarczy PHOTOSHOP i odrobina wyobrazni.

- Najwyraźniej Egipt nie jest jedynym miejscem, które było odwiedzone przez Obcych w starożytności. Ten kamienny talerz nazwany „Lolladoff Plate” ma 12.000 lat i został znaleziony w Nepalu.

+ BULLSHIT - Falszywka ...

- Wyżej przedstawione malowidło ścienne znajduje się w kopalni złota w Kush. Można tu zauważyć rakietę oraz dwie postacie obok niej!

+ BULLSHIT - Genialne te rakiety ... A jaki ksztalt! Szkoda, ze to zwykly obelisk.

Posumowujac:

a wszkolach ucza jak to faraon kazal ludziom zbudowac piramidy


I dobrze, bo gdyby uczyli wedlug Waszych zasad - byloby z nami naprawde zle ;)

sa zabawni(sceptycy)


Szczerze moge powiedziec - JESTESCIE ZABAWNI (fantasci) ...

PS: Aquila, gratuluje wiedzy i checi poszukiwania odpowiedzi na sensacyjne glupoty :)

#103

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dzięki sceptyczny, ale ja po prostu kocham Egipt... Taki jaki jest naprawdę, nie trzeba mi upiększeń ;)

[ Dodano: 2006-08-09, 21:58 ]
PS. tak właściwie to wydaje mi się że jakby tak starożytni Egipcjanie dowiedzieli się o co za 2000 lat niektórzy ludzie będą ich posądzać to nie wiem jak by zareagowali ;)



#104 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale trzeba jeszcze rozróżnić dwa różne pojęcia jakimi są huragan (lub też cyklon jeśli występuje w Azji) i tornado.


mi nie chodzi o cyklony w azji bo zyjemy w europie. Chodzi o roznice przyczyn wystepowania huraganow nad meksykiem,usa itp a wystepowania na wschodzie atlantyku czyli przy europie. Wytlumacz mi to. Odrazu mowie ze wiem jak powstaja huragany.

P.S zwroc uwage na to ze ciepla woda jest motorem napedowym huraganow i tornad rowniez.jest to zrodlo energii.

Osobiście uważam że to, co się dzieje jest zwykłym naturalnym wahaniem klimatu, które no cóż, zdarza się. Ogólnie mówiąc może mamy w tym jakiś własny wkład (zanieczyszczenia) ale takie same susze i zmiany klimatu następowały także w czasach, kiedy nie wwalaliśmy tyle CO2 do atmosfery.  
Cała historia ziemii to naprzemienne susze, potopy, ochłodzenia, osuszania itp...


Tak oczywiscie zanieczyszczenia srodowiska sa maliutkie i do atmosfery idzie malo spalin,smogu.Oczywiscie nie wycinamy w pien lasu, nie ingerujemy w nature, stawiajac zapory,tamy, oczywiscie nie smiecimy. Oczywiscie jak jedna osoba uwaza , to smog wystepuje punktowo.Nie wziela pod uwage tego ze wiatr jest istotnym czynnikiem przenoszenia zanieczyszczen wystepujacych w powietrzu.W okolicach wloclawka zanieczyszczenia sa duze a skutki odczuwalne sa u mnie w miescie gdzie odleglosc jest duza.Mamy przez to kwasne deszcze.Swoja droga Łódź tez nas zasmradza. Nie wspomne juz o wielkich metropoliach w USA ,w Europie, Chinach gdzie jest dramatycznie i czesto nie da sie oddychac. Jesli nie istnialaby cyrkulacja powietrza i wiatru nigby by nie bylo to zanieczyszczenia bylyby punktowe.
No dochodzi jeszcze zuzywanie surowcow.Czlowiek to taka dziwna istota.Mnozy sie jak krulik, rozsprzestrzenia jak nowotwor i zuzywa zasoby naturalne bez ograniczen.
Aquila ; serio...to wszystko ma istotny wplyw, ogromny a kto tego nie rozumie to juz trudno.



"Jeszcze nie tak dawno wiele lądów było pokrytych lodem i poziom wód był dużo niższy. Potem epoka lodowcowa się skończyła i mieliśmy zalanie wielu obszarów wodą. Czy to coś nienaturalnego? "

jesli w nature sie nie ingeruje ze zlym skutkiem to nie.

"Uważam że niektóre doniesienia o katastofalnych zmianach klimatu to trochę przesadzone opowieści. "

dla kogos kto jest uparty i ma w nosie to co sie dzieje to tak.

z gory przepraszam za off top.

#105

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wróćcie do tematu co ? (ET + Egipt etc...) :)

Kwiat wyjaśniony ... hieroglif dalej przypomina helikopter (bo nikt nie powie, że nie ...) i sprawa jasna - co nie znaczy, że ma pokazywać tego typu pojazdy ... ale przypominać przypomina bez względu czy to wersja oryginalna czy PhotoShop.

... takie jest moje zdanie ...




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych