Skocz do zawartości


Zdjęcie

ET w Egipskim Grobowcu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
336 odpowiedzi w tym temacie

#76

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi o skojarzenia tylko o fakty. A one sa takie, ze grupa zapalonych poszukiwaczy prawdy, nie cofnie sie przed falszerstwem, zeby podtrzymac swoje wymysly przy zyciu. Najgorsze jest to, ze potem ludzie w to wierza ...

Co do skojarzen ... Ja bym mial tylko co do helikoptera. Choc nie dziwi Cie np co w jego srodku robi ta skala (pod wirnikiem)? ;)

#77

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A one sa takie, ze grupa zapalonych poszukiwaczy prawdy, nie cofnie sie przed falszerstwem, zeby podtrzymac swoje wymysly przy zyciu.

Oj są i też takie przypadki gdy naukowcy fałszują dowody, by poprzeć swój wymysł. ale tu ich nie zamieszcze, bo zrobił by się totalny offtop.
Co do wynalazków w Egipcie:

Nie można też pominąć jeszcze jednej waznej sprawy - kozystania z prądu elektrycznego. [...]
W kryptach w świątyni Hathor w Dendrze namalowane są gruszkowate, przeźroczyste bańki, ułożone ukośnie, wsparte na podstawkach. Wewnątrz tych baniek znajduje się wąż wychodzący z kielicha przedstawionego na dole kwiatu.
Dołączona grafika
Egiptolodzy nazywają to kamieniem wężowym ,a podpórki, filarami dżed.
Pytanie brzmi: czy wąż symbolizuje działanie prądu, a podpórki są izolatorami? CZy kwiat lotosu, z którego wychodzi wąż, to oprawka żarówki z kablem,który prowadzi do czworokątnej skrzynki? Czy to bateria albo generator?
kiedy te bardzo stare rysunki odszyfrowano, zbudowano na ich podstawie model żarówki, który żeczywiście działał. [...]
Mielibyśmy też rozwiązanie zagadki oświetlenia sięgających wiele pięter pod ziemię korytarzy, jakie występują pod wieloma grobami i świątyniami (których, z jakichś niepojętych powodów nie można obecnie oglądać). Na ścianach i sufitach nigdy nie znaleziono śladów lampek oliwnych, czy pochodni, choć w kompletnie ciemnych, podziemnych korytarzach znajdują się niezliczone malowidła i napisy. Turystom tłumaczy się, że do oświetlania służył system zwierciadeł. Przeciw temu przemawia jednak fakt, że lustra w pochmurne dni w ogóle nie dawałyby oświetlenia. Straty światła na kolejnych lustrach, ustawionych w mających wiele zakrętów i sięgających wiele pięter pod ziemię korytarzach, były by zbyt wielkie, żeby w ogóle mogło to dać jakieś efekty. Poza tym lustra musiałyby być oszlifowane idealnie płasko, czego starożytnie Egipcjanie nie potrafili dokonac

Fragmenty książki 'Pomyłka Darwina" H.J. Zillmera



#78

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do skojarzen ...


I w tym jest problem , że skojarzenia przecież mieć wolno, a trafiają się tacy zapaleńcy co myślą , iż jeśli powstał jakiś temat gdzie dyskutuje się na tego typu tematy to od razu każdy twierdzi, że to prawda ... :)

Swoją drogą możnaby było zrobić mały eksperyment - rozdzielić owe "cosiki" na pojedyńcze obiekty i dać komuś kto nie ma styczności z owym tematem aby podał pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mu do głowy gdy widzi owy "rysunek" :P



#79

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza tym lustra musiałyby być oszlifowane idealnie płasko, czego starożytnie Egipcjanie nie potrafili dokonac


Ale potrafili zbudowac piramidy, puscic prad itd itp etc ... Skoro to kosmici im pomagali i dali im tak duzo nowoczesnej techniki, to czemu nie pokazali jak oszlifowac lustro? Czy egipcjanie byli na tyle kumaci zeby wiedziec co robic z pradem i jak go wykorzystywac, ale nie umieli juz oszlifowac lustra?

kiedy te bardzo stare rysunki odszyfrowano, zbudowano na ich podstawie model żarówki, który żeczywiście działał.


Bum bum, kolejne slowa, ktore nic nie znacza. Czy ktos wiedzial ten model, ktory oczywiscie dzialal? Jesli tak, prosze o linka - chetnie zobacze i wtedy sie ustosunkuje.

Oj są i też takie przypadki gdy naukowcy fałszują dowody, by poprzeć swój wymysł. ale tu ich nie zamieszcze, bo zrobił by się totalny offtop.


Zgadzam sie i wcale nie mowie - ze tak nie jest. Stwierdzam jedynie, ze ET W EGIPSKIM GROBOWCU to wymysl totalny, a caly ten artykul jest nastawiony na tania sensacje i niewiedze ludzi, ktora tu wyszla doskonale. Najlepszy byl szarak, ktory okazal sie zwyklym wazonem :rotfl:

takie zdjecia , maja ewidentne dowody i nikogo nie ma? a czemu?


Wypowiedz roku ;)

[ Dodano: 2006-07-31, 16:55 ]

Swoją drogą możnaby było zrobić mały eksperyment - rozdzielić owe "cosiki" na pojedyńcze obiekty i dać komuś kto nie ma styczności z owym tematem aby podał pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mu do głowy gdy widzi owy "rysunek"


W przypadku "helikoptera" pewnie wszyscy powiedzieliby helikopter, tak jak i w przypadku tego samolociku w srodku, ale zastanowmy sie:

- helikopter musialbys im pokazac razem z ptakiem, bo jest z nim polaczony i lopata silnika i dziobem.
- pierwszy samolot od gory (ten z wymazana wiezyczka) zostalby uznany za deske do prasowania (bo bez innych w okolo - nie przypomina juz niczego konkretnego - poza futeralem do telefonu zaczepianym o pasek - moze egipcjanie to chcieli nam powiedziec?).
- samolot w srodku, zostalby uznany za samolot a przynajmniej cos na jego ksztalt ale tylko i wylacznie przez pionowy statecznik.
- ten na samym dole, musialbys pokazac im z waza i kwiatami (?), ktore odchodza od jego dziobu.

A gdybys pokazal jeszcze, ze zdjecie jest przerabiane cyfrowo - wszystko nagle straciloby wiarygodnosc.

#80

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bum bum, kolejne slowa, ktore nic nie znacza. Czy ktos wiedzial ten model, ktory oczywiscie dzialal? Jesli tak, prosze o linka - chetnie zobacze i wtedy sie ustosunkuje.

Czytaj dokładnie posty, a sie dowiesz, trudno dac linka do książki, z której mój cytat pochodził.

[ Dodano: 2006-07-31, 17:59 ]

Ale potrafili zbudowac piramidy, puscic prad itd itp etc ... Skoro to kosmici im pomagali i dali im tak duzo nowoczesnej techniki, to czemu nie pokazali jak oszlifowac lustro? Czy egipcjanie byli na tyle kumaci zeby wiedziec co robic z pradem i jak go wykorzystywac, ale nie umieli juz oszlifowac lustra?

Ten opis luster odnosił się ironicznie do wypowiedzi egiptologów, jednak skoro napisałes, że znali prąd, to po kiego grzyba mieli by idealnie szlifowac lustra?



#81

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to po kiego grzyba mieli by idealnie szlifowac lustra?


To ze my znamy prad, nie przeszkadza nam w szlifowaniu luster ...

Czytaj dokładnie posty, a sie dowiesz, trudno dac linka do książki, z której mój cytat pochodził.


A ty czytaj dokladnie moje. Chodzi mi o potwierdzenie tych slow. Duzo jest pustych glupot, ktore ludzie wypisuja zeby podniesc sensacyjnosc tekstu, a inni w to wierza.

kiedy te bardzo stare rysunki odszyfrowano, zbudowano na ich podstawie model żarówki, który żeczywiście działał.


Ten tekst jest doskonalym przykladem. Nie ma zdjec, nie ma nic wiecej. Jest tylko informacja, ze zbudowano i dzialalo. To podnosi atrakcyjnosc, ale pewnie nijak sie ma do prawdy.

#82

Nuphârizar.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do porwniania zdjec przez sceptyka... Moim zdaniem faktycznie ktos tutaj delikatnie przegial z photoshopem... Dodatkowo dochodzi jeszcze kąt pod jakim sa zrobione obie fotki... Ja osobiscie zastanawiałbym sie tu tylko nad helikopterem, bo calkiem niezle wyglada.

#83

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poległem w momencie kiedy autor próbował udowodnić, że średniowiecznych katedr i zamków nie mogliby zbudować ówcześni ludzie:)

Ja również parokrotnie się uśmiałem. Zaś co do średniowiecznych budowli, a katedr w szczególności - nie mogliby ich zbudować współcześni ludzie :)

Analizy przedstawiane w tym temacie są bardzo rzeczowe, co mnie niezmiernie cieszy, przynajmniej możemy poznać prawdziwy pogląd na sprawę.



#84

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aquila nie wiem czy analiza szarak-kwiat jest twojego autorstwa czy z jakiejś stronki, ale na PZP już pojawiła sie identyczna analiza (co do literki - bez źródła) - plagiat again ? :-/



#85

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapewniam że tem post jest mojego autorstwa, jeżeli ktos znalazł identyczny na innym forum, to prosiłbym o link, mam zamiar wyjaśnić sprawę.

[ Dodano: 2006-08-02, 12:44 ]
poza tym na PZP jak zauważyłem jest tylko temat główny (nawet tytuł jest zerżnięty - ET Z EG...) i nic specjalnego więcej. Nie zauważyłem analizy. A jeżeli chodzi o link, no to wybacz, widać ktoś odnalazł te same foty, które najlepiej ukazują fałsz. Po prostu obaj skorzystaliśmy z najlepszych dostępnych nam fotek (szczerze mowiac nie mam pojecia jak to sie ma do rzekomego 'co do literki...')

Jeżeli źle trafiłem, proszę o linka.

[ Dodano: 2006-08-02, 13:18 ]
ok, widzę że wszystko wyjaśnione, więc ok. Nie przepuściłbym gościowi jakby całkowicie skopiował analizę na którąstraciłem tyle czasu i energii.... :mrgreen:

A właśnie, niedawno pojawiła się sprawa tego 'helikoptera' na PCH. Powiedzialem ze wstawie tam moj jużgotowy i napisany post z VRP ale jak na zlosc wtedy VRP nie dzialalo... napisalem ze powroce do tematu jak bedzie dzialac i tak tez zrobilem wlasnie przed chwila. Podałem że cytaty są z mojego postu z VRP oraz podałem też analizę sceptycznego, oczywiście podając że to on ją przeprowadził.

Muszę dorzucać linka, czy wystarczy zapewnienie że jest to cytat z VRP?



#86

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi o to, że tekst twojego autorstwa został już usunięty i nie masz jak tego porównać ... ktoś zobaczył, że tutaj o tym napisałem i poprostu usunął owe treści ...

Zamiast twojej analizy widnieje post gdzie autor w jednym zdaniu pisze iż dla niego jest to wazon :D

Następnym razem wskazane jest aby robić Print Screen'y jako dowód ... haha :D



#87

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemniej dzięki za wykrycie i nagłośnienie sprawy. Już sobie pozwoliłem na PZP powiedzieć swoje.
Kradzieży nie toleruję.

=]Następnym razem wskazane jest aby robić Print Screen'y jako dowód ... haha

Dobry pomysł :-D



#88 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Czytam czytam i dalej uwazam ze tak jak Dj, niezaleznie od tego czy byly falszowane zdjecia czy nie byly, to skojarzenia mialbym takie same.

Sceptyczny daruj sobie te ironiczne docinki o szaraku bo akurat do tego mam dystans...



P.S klucicie sie bezsensu o wszystko tak jak o kwestie ze anomalii pogodowych nie ma...A sa jak cholera..tego lata...

Tak tu, u nas w Polsce, na chorwacji i na calym swiecie...pozdro przeziomy :rotfl:

#89

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

muhad sorki ale nie mam pojęcia co Twój post wnosi.



#90

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wnosi sposob na ujscie chorych ambicji ... ;)

muhad - przeziom :wow: :lol : :rotfl:

PS: do czego masz niby dystans? Do szaraka ktory jest wazonem? Wciaz masz do tego tylko dystans? To co Ty tam jeszcze niby widzisz? Jak zwykle znajdziesz sto slow aby dac wymijajaca odpowiedz - moge isc o zaklad.

PS2: To nie jest temat o anomaliach - i nie podpieraj nimi zdjec szaraka :mad: Sa w Twojej wyobrazni co najwyzej.

PS3: W Chorwacji a nie NA Chorwacji.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych