Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piersiasty Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po co?

tylko i wylacznie dla wlasnego samopoczucia. Tylko po to kobiety to robia, najczesciej z odwrotnym efektem wuzualnym. No ale najwazniejsze ze sie dobrze z tym czuje.
  • 0

#17

NaiMad87.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś w jakimś kobiecym pisemku przeczytałem, że kobiece piersi są dlatego tak uwypuklone, ponieważ nasi przodkowie wybierali do kopulacji partnerki z wiekszymi piersiami (ktore jeszcze wtedy i tak były niewielkie w porownaniu z dzisiejszymi) gdyz bardziej ich podniecały i tak oto przekazywano nastepnym pokoleniom pań geny odpowiadające za duże piersi, które osiągneły dzisiejsze rozmiary. Proste?
  • 0

#18

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Miłość to coś takie głupie......
Zaczyna się na ustach
a kończy na d........

  • 0



#19

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wiekszymi piersiami (ktore jeszcze wtedy i tak były niewielkie w porownaniu z dzisiejszymi) gdyz bardziej ich podniecały i tak oto przekazywano nastepnym pokoleniom pań geny


Hmm, a widziałes starosłowiański kobiecy ideał?
Tu chodzi o rozumowanie człowieka pierwotnego:
Duży biust- dużo mleka
Duża talia- łatwiej urodzi
A apropo autora tematu i tego serducha to czytałes moze:

SZTUKA PERSWAZJI, czyli język wpływu i manipulacji

?
Tam właśnie to pisze i jest pare innych ciekawostek
  • 0

#20

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdzieś w jakimś kobiecym pisemku przeczytałem, że kobiece piersi są dlatego tak uwypuklone, ponieważ nasi przodkowie wybierali do kopulacji partnerki z wiekszymi piersiami (ktore jeszcze wtedy i tak były niewielkie w porownaniu z dzisiejszymi) gdyz bardziej ich podniecały i tak oto przekazywano nastepnym pokoleniom pań geny odpowiadające za duże piersi, które osiągneły dzisiejsze rozmiary. Proste?


Nasi przodkowie raczej nie zwracali uwagi na piersi patrz film Walka o ogień z tej pozycji były raczej niewidoczne :rotfl:
  • 0



#21

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak Walka o Ogień to na pewno świetny dokument rozwiewający wszelakie wątpliwości. :=/
  • 0

#22

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby to było takie proste, to nauka nie wymyślałaby tak wiele, czasami dość dziwnych teorii. "Duży biust - dużo mleka" to chyba nie najlepsza koncepcja. Czytelnicy czasopism erotycznych, nie preferują dużych piersi z myślą "..z takich... to by dopiero było mleka dla dzieciaków" Wybór większych piersi nie jest procesem świadomym, mężczyźni tak naprawdę nie wiedzą czemu wolą większe biusty. Wyjaśnienie, powinno znajdować się na podłożu biologicznym, a tutaj nie ma analogi duże piersi - dużo mleka. Nie przychodzi mi też do głowy, aby jakieś inne ssaki, wabiły swoich partnerów wielkością gruczołów mlekowych. Dla koni, kotów, królików i nietoperzy, mleko samicy jest równie ważne jak dla ludzi, a nie oglądamy u nich tak przerośniętych "piersi". W tym miejscu, nasuwa się na myśl krowa. Wielkość wymion krowy to jednak dzieło człowieka, wynik hodowli selektywnej. W tym wypadku działanie jak najbardziej świadome. To jednak nie forum kółka rolniczego :)

Nie wiem, czym to jest ten zagadkowy "starosłowiański kobiecy ideał", jedynie domyślam się, że chodzi o figurki pokroju wenus z willendorfu. Paleolityczne wenus nie mają jednak nic wspólnego ze Starosłowianami (Prasłowianami?). Przypominam że problem nie rozchodzi się, czy nasi przodkowie woleli większe piersi, tylko czemu je woleli. Czemu owe figurki tak mocno podkreślają dymorfizm płciowy nie jest żadną zagadką. Większość ludzi, poproszona o schematyczne narysowanie kobiety i mężczyzny, przesadnie powiększy różniące nas cechy. Odnośnie figurek, w grę wchodzi kult Matki Ziemi. U społeczeństw rolniczych, czczono najczęściej bogów, utożsamianych z Matką Ziemią, boginią urodzajów - u ludów koczowniczych tym najwyższym był Bóg Nieba (stąd Żydowski Jahwe jest bogiem uranicznym). Co do preferencji obfitych kształtów, jeszcze do niedawna bogaci Tuaregowie (Sahara) zamykali swoje córki w klatkach, aby je tuczyć (dążąc do idealnych kształtów), zaś na Papua Nowa Gwinea, po dziś dzień nikt nie chce szczupłych dziewcząt, jako potencjalnych siedlisk tasiemca i robaków w żołądku!

Dołączona grafika


  • 0

#23

Tiger.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem lepiej mniejsze ale ladne niz duze i wiszace :)

A co do tej teorii to chyba rozmiar piersi nie ma wplywy na ilosc mleka....nie wiem czy odnotowano przypadki w ktorych kobiety z malymi piersiami, nie byly by w stanie wykarmic swoich dzieci. No ale oczywiscie moge sie mylic :)
  • 0



#24

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja generalnie wolę żeby ładne były. Jak mają wisieć do kolan to dziękuję :] . Ja myślę, że piersi są po to żeby było co w stanik włożyć :P
  • 0

#25

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktem jest, że wielkość piersi nie ma nic wspólnego z ilością mleka. Sam gruczoł mlekowy osiąga pewną wielkość zaprogramowaną genetycznie, a potem wielkość biustu zależy już głównie od tkanki tłuszczowej.

Bardzo dobrze, że pan Homo Scepticus poruszył temat paleolitycznej Wenus. Zauważmy, że ma ona nie tylko obfite piersi, ale też biodra, brzuch, pośladki. W czasach, gdy o jedzenie było trudno i nasi przodkowie często głodowali, kobiety o bujnych kształtach były uważane za zdrowe. Zostawały najczęściej wybierane przez mężczyzn, ponieważ było duże prawdopodobieństwo, że donoszą ciąże i urodzą zdrowe dzieci. Do dzisiaj powodzenie maja panie z większym biustem, szerokie w biodrach, z widocznymi pośladkami :) A modę na szczupłość wymyśliły same kobiety :]
  • 0

#26

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Modę na szczupłość wymyśliły te wszystkie badziewne pisma jak "Cosmopolitan". To przez nie kobiety odchudzają sie na potęgę, żeby wyglądać jak wieszak. Mi sie podoba jak kobieta ma duże piersi i nawet ma lekkie zaokrąglenia to znaczy, że jak z nią wyjdę na jedzonko to mi nie będzie wybrzydzać bo wszystko jest takie wysokokaloryczne :P
  • 0

#27

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Albo żeby odróżnić nas od płci przeciwnej :)
  • 0



#28

Martyna.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Albo żeby odróżnić nas od płci przeciwnej :)

to raczej odpada :) i tak obie płcie się różnią wystarczająco i nie chodzi tu tylko o wygląd..
  • 0

#29

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie to napisałam to pół żartem, pół serio ;)
  • 0



#30

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To są słowa jakiejś wojującej feministki niestety nie pamiętam jakiej :-/

Po co zmieniać to co stworzyła natura?



Choćby po to, żeby dziewczyna o zbyt dużych piersiach nie męczyła się z kręgosłupem...i duże piersi nie są zbytnio akceptowane przez inne dziewczyny bądź irytujących kolegów którym tylko jedno w głowie...

Przerabiałam takie rzeczy już nie jeden raz...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych