Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piersiasty Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. Czytając dyskusje o ewolucji natknąłem się na taki oto przezabawny dialog. Proszę zwrócić uwagę, jakie oburzenie wywołał on u płci pięknej (Queen Ingi)

NHolokaust: Najlepsze w tym wszystkim jest to, że naukowcy po dziś dzień nie są w stanie wyjaśnić po co kobietom homo sapiens są piersi. To nie jest żart, do tej pory nikomu nie udało się rozpracować ich "ewolucyjnie zdefiniowanych" funkcji.
Legalize: A to nie dlatego, żeby wyżywić młode?? Tak u ssaków chyba jest??
turrkus: Są stworzone z myślą o samcach
@Queen Inga: Tak turrkus, jasne. Ale to się też odnosi do tych "naukowców". Jak myślicie panowie, jakiej marki mleko kupowały kobiety w czasach kamienia łupanego , i jakiej firmy butelek używały do karmienia dzieci? A, i równie ważne pytanie: W sieci jakich jaskiń dokonywały zakupów?
NHolokaust: Zarówno mężczyźni i kobiety posiadają tzw. listki mlekowe, dzięki którym stymuluje się produkcja mleka. Odpowiednia dawka hormonów żeńskich mogłaby sprawić, że zacząłbyś karmić piersią, Legalize. Część ciała taką jak piersi posiada tylko człowiek. Powstawało wiele absurdalnych teorii na ten temat mających na celu ewolucyjne wyjaśnienie zagadnienia. Najśmieszniejszą była wygłoszona przez Desmond Morrisa, że w związku z powstaniem u człowieka postawy wyprostowanej, kobiety chcąc nadrobić mniej uwypukloną niż przedtem pupę, wyrobiły odpowiednik na klatce piersiowej, co miało też uzasadnienie w tzw. seksie frontalnym. Inna sprawa, że teoria ta nie dość że jest komiczna, to jeszcze niespójna i łatwa do podważenia.
@Queen Inga: Nigdy nie słyszałam podobnej bzdury! :spadaj: Nie mówcie, ze ktokolwiek o zdrowym rozsądku wziął na poważnie "wizje" pana Morrisa. Nauka coraz bardziej schodzi na psy!


Ta złość Ingi przypomina mi złość koleżanki, w dawnych, jeszcze licealnych czasach, kiedy dowiedziała się, że jej chłopak chce się z nią kochać. No cóż, kobiety widzą nas chyba trochę lepszymi niż jesteśmy, z pominięciem naszej "prymitywnej" natury :) Wracając do tematu, polemika jaką widzimy powyżej, jest taka dziwna, bo NHolokaust trochę pokręcił. Ewolucjoniści nie głowią się nad pytaniem "po co kobietą piersi", głowią się po co mają je aż tak duże! Wielkość kobiecych piersi to ewenementem wśród prymatów (czy jak kto woli naczelnych). Niewątpliwie racje ma turrkus. Wielkość kobiecych piersi jest wynikiem trwającej setki tysięcy lat (lub nawet milionów), męskiej "mody" - kobiety o piersiach większych wybierane były chętniej, przekazywały więc swoje geny częściej. To mężczyzna, kosmicznie upraszczając, "wyhodował" sobie nieproporcjonalnie duże kobiece piersi (na pocieszenie dla Pań, męski penis jest największym wśród wszystkich naczelnych, resztę dopowiedzcie sobie same....). Pytanie, czemu męski samiec, preferował większe piersi, jak biologicznie to uzasadnić - i właśnie oto rozchodzi się cała sprawa.

Według hipotezy Morrisa, wyraźnie zarysowany kształt kobiecych piersi, jest bezpośrednim wynikiem wyprostowanej pozycji ciała, utraty owłosienia, monogamii i innych pomniejszych czynników. Nasi przodkowie przeszli niezwykłą seksualną rewolucje, ze względu na zmiany w swojej fizyczności, z pozycji odtylniej do pozycji horyzontalnej. Mówiąc kolokwialnie- zaczęli uprawiać seks "od przodu". Cały sygnalizacja seksualna kobiety, musiała przesunąć się na "frontową" stronę ciała. Jak ważna w tym wszystkim była pupa, widzimy dziś na każdym kroku. Mało z nas zdaje sobie sprawy że uniwersalny symbol miłości nie przedstawia serce..ale właśnie kobiecą pupę. Pupa wydawała się zbyt dosadna, ordynarna, zbyt wulgarna, dlatego zamienioną ją na serce (mimo że symbol serca wcale nie przypomina tego organu) Posłużę się pierwszym zdjęciem jakie wyskakuje mi w google po wpisaniu słowa "pupa" - idealnie zarysowane "serce" - tu odwrócone pupa.

Dołączona grafika

Jednym z wielu powodów, którym Morris uzasadnia wygląd damskich piersi jest ich "pupopodobnośc". Czy i taki czynnik mógł wchodzić w grę. Moim zdaniem - oczywiście tak. Istnieje bardzo poważny dowód na erotyczny wymiar piersi. Kolorem wywołującym u ludzi bodźce seksualne jest kolor czerwony. Jednym z najstarszych barwnik używanym przez człowieka jest właśnie ochra, zastąpiona przez dzisiejsze kobiety czerwoną szminka (choć funkcja została ta sama). Skontrastowany z jasną skórą, czerwony pigment, występuje na ludzkim ciele, jedynie w 3 miejscach - ustach, narządach płciowych, oraz właśnie brodawkach sutkowych. Piersi są zatem ewidentnie seksualnym wabikiem, niczym poroże u jelenia i piękny ogon pawia. Poddawana wciąż dyskusji rola kobiecych piersi, wcale nie przeczy ewolucji. Wprost przeciwnie, pokazuje jak jedna ewolucyjna zmiana pociąga następną, jak wszystko wzajemnie się napędza. I to jest właśnie pięknem tej teorii, to że jest tak fascynująca.

Zainteresowanych pełną argumentacją Morrisa odsyłam do jego książki "Naga kobieta". W razie problemów ze zdobyciem, o piersiach pisał jeszcze w "zachowaniach intymnych" oraz najsłynniejszej "nagiej małpie"


  • 0

#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

gorzej jak facet ma piersi z otylosci albo co gorzej jest taka choroba
._.
  • 0

#3

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hehe bardzo dobry tekst , odwrocona pupa=serce , podoba mi sie ;)
  • 0

#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na pewno odwrócona pupa jest bardziej podobna do rysunków "serca" niż samo serce. :)
  • 0

#5

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Intrygujące :D O tym, że serce serca nie przypomina, wiem od dawien dawna. Nie wiedziałam jednak skąd wziął się ten kształt - teraz już wiem :drink:

To mężczyzna, kosmicznie upraszczając, "wyhodował" sobie nieproporcjonalnie duże kobiece piersi (na pocieszenie dla Pań, męski penis jest największym wśród wszystkich naczelnych, resztę dopowiedzcie sobie same....).

LOL :devil:
  • 0



#6

nic_wiedząca.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetny artykuł!
Dużo mi wyjaśnia ;)
  • 0

#7

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale macie problemy...facet nie może wytwarzać mleka z tej prostej przyczyny, że musiałby najpierw urodzić :/ żadna kobieta nie wyprodukuje mleka gdy nie jest w ciąży lub gdy już dawno dawno temu urodziła. A sama logika podpowiada, że ciąża u faceta jest wykluczona...

P.S. Prawdziwym problemem są za duże piersi. Prowadzą nawet do poważnych schorzeń kręgosłupa.
  • 0

#8

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A sama logika podpowiada, że ciąża u faceta jest wykluczona...



O NIE! Film "Junior" Kłamie :cry: :aaa:

A tak poważnie to ten pomysł serce-pupa genialny :D
  • 0

#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

P.S. Prawdziwym problemem są za duże piersi. Prowadzą nawet do poważnych schorzeń kręgosłupa.

Świetnym przykładem może być np. Doda :o Pomińmy fakt, że to silikon.. Zboczę nieco z tematu i napiszę, iż osobiście nie powiększyłabym sobie piersi. Po co? :P
  • 0



#10

--Przodek--.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak jak my kupujemy szybkie [coraz szybsze] samochody by sie dowartościować to one sobie powiększają piersi :aaa: ;)

"Przez pupe do serca" ;)
  • 0

#11

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co? :P

" ... powiększać biust? Niech faceci sobie pomniejszą ręce. " ;-)
  • 0

#12

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Buahahaha :devil: Jestem za! :D Po kiego czorta dostarczać sobie problemów z kręgosłupem? ;)
W końcu jakiś facet myśli jak trzeba :mrgreen: Chociaż.. wzięte to jest w cudzysłowie.... :hmm: hehe
  • 0



#13

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To są słowa jakiejś wojującej feministki niestety nie pamiętam jakiej :-/

Po co zmieniać to co stworzyła natura?
  • 0

#14

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak jak my kupujemy szybkie [coraz szybsze] samochody by sie dowartościować



Zawsze mnie to intrygowało, po co? Skoro i tak jest ograniczenie prędkości ;p xD
  • 0

#15

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inna sprawa że z pomniejszaniem też był (i jest w wypadku chorób :( ) problem. Pamiętacie amazonki? Odcinanie piersi. Nie dość że bolesne to jeszcze obrzydzające. Dobrze że teraz nie ma kobiet wojowniczek :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych