Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co To Jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten obiekt wygląda mi na zabrudzenie obiektywu,

Zdobywał najzwyższy szczyt Europy, Mont Blanc.

no to wyjaśnione, obiektyw zabrudzony śniegiem :D
  • 0

#17

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko chyba troche za małe to jak na zabrudzenie co nie ?, chodzi o rozdzielczosc ? takie jest moje zdanie, zdjęc jest sporo z niebem i na innych nic nie ma.
  • 0

#18

NaiMad87.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, czy wy wszedzie widzicie latające spodki? Wezme jutro aparat porobie ze 30 zdjec niebu i pewnie przynajmniej na jednym bedzie jakas kropeczka, swiatełko, albo kółko. I co? Od razu UFO tak? Cos to wielu ludzi ma to niesamowite szczęscie, że akurat pstryka wtedy kiedy przelatuja ufole swoimi superszybkimi spodkami, ktorych gołe oko nie nadązy zobaczyc. Tacy ludzie powinni grac w lotka bo może trafic "szóstkę" jest prościej. Tak bardzo chcą wierzyc, że UFO istnieje (czego nie neguję), że każda plamka to może właśnie to. Wyluzowac radzę.
  • 0

#19

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A kto powiedział, żę to ufo ? eh...

Ja tylko podeszłem do problemu od strony technicznej, tzn. Jeżeli aparat ma obiektyw wielkości 1 cm, i robi zdjecie o rozmiarze 8160896 pixeli. I sam obiekt jest w oddali i zajmuje może z 500 pixeli. Jakiej wielkości by musiało byc to zabrudzenie na wielkości 1cm ? ;) I w takim razie czy nie uważasz, że tych zabrudzeń tak mikroskopijnych powinno byc w powietrzu setki jeżeli nie miliony tzw. "kurz". Innymi słowy każde zdjęcie by musiało byc całe w kropkach...skoro aparat by był tak czuły na mikroskopijne pyłki.
  • 0

#20

Lady001.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fotomontaż.
  • 0

#21

Cibola.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

te trojkaty to zarys swiatel dla pojazdow ktore pochodza z wyzszej gestosci/wymiaru, sa one potrzebne aby nakreslic nawigacje w nizszej gestosci/wymiarze
  • 0

#22

snoop.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakość tego zdjęcia jest dramatyczna (całe zaszumione) ale wnioskując z tego co można na nim zauważyć to może to być reflex świetlny (powstaje np. robiąc zdjęcie przez szybę) ale jeżeli był by to nawet jakiś "pojazd obcych" to najdziwniejsze jest to że on jest tak jakby połączony jakąś linią miedzy światłami a w środku jest pusty (chyba że jest to wina jakości a obiekt ma podobny kolor do tła a tylko brzegi są inne), albo komuś się nudził i zabawa z Photoshopem/innym programem do obróbki grafiki. Trudno jest mi coś więcej wywnioskować z tego zdjęcia przez tą bardzo niską jakoś. Poza tym po co miał by ktoś robić takie zdjęcia jak na nim nie ma tematu głównego, ale ok ktoś obaczył coś paranormalnego i cyknął fotkę.
  • 0

#23

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli jest takie parcie na łańcuszki szczęścia ,to proponuje Ci obejrzeć film -Podaj Dalej - i rozpocząć łańcuszek szczęścia , a co do zdjęcia zgadzam się z opinia ze kolejne z serii nie wiadomo co
  • 0

#24

Magnolia.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałam już podobne zdjęcia takich trójkątów ;> coś w tym musi być ;)
  • 0

#25

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwsze co mi wpadło do głowy to tzw. "czarne trójkąty". Widywane swego czasu nad Belgią nikt do końca nie wiedział czym one są.


Mi przyszło dokładnie to samo do głowy za pierwszym, drugim i trzecim razem. :)) Jako grafik mogę powiedzieć, że nie widzę tu Photoshopa, ale dobrze wykonana przeróbka niestety jest nie do wykrycia. Nawet dla hipersuperdoświadczonego grafika :D .
  • 0



#26

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem co myśleć, ale zdjęcie może być prawdziwe. Może też być fałszywe.

Moim zdaniem to jest zbyt oczywiste. A pozatym kto robił by zdjęcie niebu,jeszcze rozumiem zachód słońca itp. no ale tutaj to mi wygląda na zabawy z photoshopem;)

Może ktoś zrobił sobie zdjęcie tak ot. Kiedyś, jak byłem jeszcze głupi, to dostałem w prezencie komórkę z aparatem. Syfnym, ale bajer był. I robiłem zdjęcia wszystkiego, więc może to też takie zdjęcie.

Swoją drogą, to ufo przypomina mi logo ubuntu ;)
  • 0

#27

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

albo zabawa w photoshopie, albo trójkątny statek obcych.

To pierwsze łatwiej zrobić :/
  • 0

#28

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz , to zdjęcie jest bardzo ciekawe , w USA były podobne zjawiska układające się w ten sposób.
Jednak to zdjęcie jest sztuczne .
1 Niebo jest niemal w całym kadrze , tak jak by ktoś specjalnie robił to zdjęcie.
2 W centrum tych ,,Spodków" jest czarna przestrzeń która sugeruje że ten fragment jest wklejony.
3 Jak już mówiłem te czarne coś mierzy ,,Spodkami" w_ogóle nie pasuje do nieba.

edit AlienGrey
  • 0

#29 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

albo zabawa w photoshopie....
To pierwsze łatwiej zrobić :/


To prawda. Photoshop umożliwia takie 'akcje'.
Niestety rzecz nie warta jest 'dopieszczenia' i całośc została wykonana w pośpiechu bez dbania o szczegóły. Więcej czasu zajęło mi noisowanie mojej fotki ;) by uzyskac podobny efekt pixeli.
1) Dopasowałem mniej więcej kolor i efekt noise:
Dołączona grafika
2) 'wykonałem' światła mniej więcej w tym samym położeniu:
Dołączona grafika
3) następnie powiększyłem oryginał i zaznaczyłem wierzchołki trójkąta:
Dołączona grafika
4) odwzorowałem kształt i wkleiłem pod warstwę ze światłami ustawiając na oko przeźroczystośc:
Dołączona grafika
5) wszystko zebrane do kupy wygląda tak:
Dołączona grafika
Jeszcze raz zaznaczam że wszystko było robione w pośpiechu. Na prędce nie dbałem o szczegóły. Nie będę też dopieszczał swojego 'zdjęcia' bo nie widzę w tym żadnego sensu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych