Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manifestacja Ufo W Stratford


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Manifestacja UFO w Stratford
Dołączona grafika
Kliknij na miniaturę, by zobaczyć zdjęcie większych rozmiarów.


Około 100 astrologów zjechało się do centrum małego miasteczka po obserwacji UFO. Ludzie powychodzili z pub'ów a kierowcy zatrzymywali się, by uchwycić niezwykłe zjawisko. Zwykłe kamery, jak i te wbudowane w telefony komórkowe, wycelowane były w pięć orbów powoli lecących w ścisłej formacji, widocznej przez pół godziny. Niezidentyfikowany obiekt latający świecił na spokojnym nocnym niebie, ponad miejscem urodzenia Szekspira w Warwickshire w zeszłą sobotę (21 lipca 2007). I chociaż kontrola lotów nie zarejestrowała niczego niezwykłego, niektórzy ze świadków przekonani są, że widzieli pozaziemski spektakl.

Tłum zebrał się, by obserwować dziwne światła, bezgłośnie szybujące ponad Stratford przez ok. 30 minut. Wszystko zaczęło się ok. godziny 22:30, kiedy to pierwszy raz zauważono światła, szybujące powoli ponad miastem, jeszcze zanim trzy z nich połączyły się w zwartą trójkątną formację. Kilka minut później pojawił się następny orb, z zawrotną prędkością leciał w kierunku formacji, by w końcu zwolnić i dołączyć do niej.

Sceptycy twierdzą, że UFO było niczym innym jak balonami na ciepłe powietrze, ogniami sztucznymi czy nawet lampionami, które urwały się z pobliskiego klubu rugby. Inni twierdzą, że prędkością i zwinnością, obiekty nie przypominały żadnego ze znanych samolotów i że brak hałasu dyskwalifikował je jako wykonane przez człowieka.

Tom Hawkes (lat 30), który nagrał to zjawisko, zauważył światła podczas imprezy urodzinowej jego dziewczyny Kate Lyall w pubie One Elm. Wraz z 15 innymi uczestnikami zabawy zauważyli jakieś zamieszanie na zewnątrz lokalu.

"Gdy wyszliśmy na zewnątrz, było tam już około 60 osób spoglądających w niebo."
Mówi Tom
"Najpierw pojawiło się jedno światło, później zobaczyłem kolejne trzy. Przeleciały nad naszymi głowami, po czym zmieniły swoje pozycje."

"Trzy z nich utworzyły trójkątny kształt, czwarte dołączyło się z prawej strony formacji. Wtedy pojawiło się kolejne, leciało bardzo szybko w stronę formacji, ale gdy się doń zbliżyło, zwolniło i ostatecznie wszystkie razem się zatrzymały."

"Do tego czasu wyszło na ulicę więcej osób. Dwa puby opustoszały, niektórzy powychodzili z domów, a kierowcy zwalniali."

"Obiekty wisiały około pół godziny. Było to bardzo dziwne, ponieważ nie wydawały one żadnego dźwięku i nie poruszały się, zanim nie zaczęły powoli lecieć za horyzont. Nie było gwiazd na niebie, były tylko te obiekty."

"Była to najbardziej niezwykła rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem, a moment, w którym wszyscy ludzie zebrali się, by to podziwiać, przypomina mi film Dzień Niepodległości".

To niezwykłe zjawisko widziało też kilku pracowników pubu One Elm.

Kucharz Kern Griffiths, lat 26:
"Widziałem pięć świateł, początkowo wszyscy myśleli, że to balony na ciepłe powietrze, ponieważ te jarzące sfery wyglądały jak płomienie. Ale nie widziałem żadnego zarysu balonu, a obiekty przemieszczały się zdecydowanie za szybko jak na balony."

"Nagle ktoś krzyknął 'patrzcie', na niebie widoczna była jasna kropka pędząca przez niebo."

"To wszystko było dziwne, sposób, w jaki się poruszali był prawdziwie obcy. Niektórzy ludzie myśleli, że to zimne ognie, ale obiekty te unosiły się na niebie znacznie za długo, osoby z klubu rugby twierdziły, że były to lampiony, wypuszczone przez nich podczas weekendu, ale te obiekty były znacznie szybsze oraz unosiły się znacznie wyżej niż lampiony."

"Nie wyglądały jak żaden z samolotów, które dotychczas widziałem. Niezła zagadka."

Hillary Potter z The British Earth Aerial Mystery Society (BEAMS) twierdzi, że zostali zasypani telefonami na temat tego zajścia z całego kraju i mówi, że rzadko się zdarza, by świadkami takich zjawisk było aż tyle osób.

"Incydenty takie jak ten zwiększają swoją częstotliwość. Raporty dochodzą do nas z całego kraju. Mamy raporty od ludzi, którzy twierdzą, że widzieli duże i ciche niezidentyfikowane obiekty na niebie. Zgłoszeń przybywa, wygląda na to, że stają się oni coraz śmielsi. Ludzie nie wiedzą, co robić, gdy widzą takie rzeczy i po to właśnie my jesteśmy. Każde zgłoszenie traktujemy poważnie."

Rzecznik MoD (Ministry of Defence – brytyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej):
"MoD nie posiada żadnej specjalistycznej wiedzy albo roli pod względem UFO, latających talerzy czy pozaziemskich form życia, co do których jesteśmy całkowicie otwarci."

"Powinienem dodać, że jak na razie MoD nie posiada dowodu na potwierdzenie tego potencjalnie zaszłego zjawiska. Badamy wszystkie raporty o UFO jedynie pod kątem związku z bezpieczeństwem narodowym.
Konkretnie mówiąc, upewniamy się, że przestrzeń powietrzna Wielkiej Brytanii nie została narażona na niebezpieczeństwo ze strony wroga lub bezprawnie naruszona przez siły militarne innego państwa.
Jeśli nie ma dowodu na to, że istnieje zagrożenie bezpieczeństwa narodowego przez zewnętrzne siły militarne, a jak na razie żadne doniesienie o UFO takiego dowodu nie ujawniło, nie staramy się zidentyfikować jaka dokładnie jest natura zgłaszanych znaków.
Gdybyśmy wysłali na miejsce zajścia swoich ludzi, zapewne znaleźliby racjonalne wyjaśnienie na to zjawisko, np. światła samolotu lub przyczyny czysto naturalne. Jednak MoD nie świadczy usług identyfikacji obiektów latających, gdyż nie leży to w zakresie naszych obowiązków."

Frankie Spray z lotniska Wellesbourne, położonego obok Statford dodaje:
"Nie mamy nic wspólnego z tymi światłami. Żaden z naszych samolotów nie lata nocą o tej porze roku.
Było to bardzo dziwne zjawisko, którego nie potrafię wyjaśnić."

Kontrola lotów Birmingham, pod której jurysdykcją jest miasto, nie zaobserwowała żadnej nietypowej aktywności na swoich radarach.

Film nie był edytowany, jest w nim kilka luk, ale bądźcie cierpliwi.


Opracowanie: AlienGrey & Czoper
Dla: www.paranormalne.pl
Na podstawie: ufocasebook.com
Podziękowania dla Czoper'a, za dopracowanie tekstu.


Podoba Ci się artykuł?
Wystaw plus'a autorowi.
PS: Dzięki Dołączona grafika


  • 0



#2

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no i wiadomo albo panowie z zagranicy dalekiej testuja swoje zabawki albo cos co nie pochodzi z Ziemi ; )

ja za tym 1 bym sie wstawial
  • 0

#3

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe...Nie wiem co myśleć o tym, żadne racjonalne wyjaśnienie nie przychodzi mi na myśl...
  • 0

#4

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kontrola lotów Birmingham, pod której jurysdykcją jest miasto, nie zaobserwowała żadnej nietypowej aktywności na swoich radarach.


I dla tego cała sprawa jest dość nietypowa i wymaga dokładniejszego zbadania. Nie nawidze sceptyków którzy widzą wiecznie balony na niebie.
  • 0

#5

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobry post aXimo, też go wychwyciłem na necie ale byłem 'too lazy' by przetłumaczyć. ;)
EDIT AlienGrey: :victory:
Po obejżeniu filmiku wyraźnie widać ruch jednego z obiektów na tle korony drzewa i ludzie wskazują na niebo widząc co się dzieje. Przekonujący materiał. Ja osobiście widziałem za dnia, niedaleko Manchesteru coś co przekonało mnie że NOLe istnieją i niewydaje mi się że to są 'nasze' konstrukcje, gdyż nasi zwykle starają się ukryć wszystko maksymalnie.
  • 0

#6

Dzideks.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe dlaczego zaczeli nam sie pokazywac czesciej... zaczynam coraz bardziej wierzyc w te wizje szamana.
  • 0

#7

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To mi coś przypomina wdziałam już podobną manifestację i jestem w stanie przyjąć to za UFO.
Może odbiega to nieco od tego co można było zobaczyć w Stratford, ale mogę się mylić .
Moja praca na konkurs graficzny inspirowana powiedzmy snem.
http://images22.foto...b1cb066b953.gif

Dla ułatwienia dodam, że to te czarne kropeczki w lewym górnym rogu ich szyk, oraz ten obiekt po prawej też u góry.
Po prostu gdy zobaczyłam zdjęcie od razu skojarzyłam z moimi wypocinami a raczej z tym co na nich jest.
  • 0



#8

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tyle czasu tylu swiadkow i jak zwykle filmik na ktorym nic nie widac :/
dodatkowo reakcja tych ktorzy mogliby zbadac cala sprawe dokladniej jest delikatnie mowiac zadna
  • 0

#9

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pazuzu

tyle czasu tylu swiadkow i jak zwykle filmik na ktorym nic nie widac

Siedzisz sobie w knajpie i masz ze sobą rozstawiony sprzęt super profesjonalny i kręcisz film jak Amerykanie.

Dla mnie to oni po tym niebie bez powodu się nie przemieszczają, przekazują nam informację, może warto się nad tym zastanowić co znaczą te ich ruchy i ustawienia. ;)
  • 0



#10

skyliner.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pazuzu

Siedzisz sobie w knajpie i masz ze sobą rozstawiony sprzęt super profesjonalny i kręcisz film jak Amerykanie.


jesli te obiekty byly na niebie pol godziny to zdazylbys wypic 3 piwa i jeszcze skoczyc do domu po kamere i statyw...
  • 0

#11

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, bo każdy ma przecież w domu sprzęt do filmowania UFO w nocy.
  • 0

#12

kamil asg Jelcz-Laskowice.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda prawdziwie,ale nigdy niewiadomo :roll: .Ja widziałem,jak latały podobnie,tylko nie tworzyły formacji :D
  • 0

#13

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

niech sie jakis sceptyk wypowie, jestem ciekaw.

Mam dość nędznych świateł na niebie nie przedstawiających w rzeczywistości nic konkretnego.
  • 0

#14

Daner.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakieś byle jakie te manifestacje ostatnio.Jakieś światełka w oddali,nic konkretnego nie robią.Pewnie to jakiś latawiec albo balony z lampami...
  • 0

#15

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

niech sie jakis sceptyk wypowie, jestem ciekaw..

z takimi wypowiedziami to bym uwazal :P bo juz nie jeden czyms takim glupka z siebie zrobil na forum. Przeciez to nedzny filmik jak kazdy inny, kulki z ktorych nic nei wynika, wszystko owiane tajemnica, zero konkretow. Poprostu zalosne.

Tak, bo każdy ma przecież w domu sprzęt do filmowania UFO w nocy.

W tym problem ze nigdy nikt go nie ma, nie wspomne o mediach, ktore napewno by to nagraly w kazdym wiekszym miescie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych