Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Na Marsie Jest Życie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne jest jedno. Kiedy szukamy życia poza Ziemią, to schodzimy to teorii, że musi to być woda.

Nie dziwne, tylko racjonalne. Wszakże woda to raczej najpowszechniejszy związek chemiczny w Kosmosie (Wodór na 1. miejscu pod względem występowania, tlen na 3., tuż za nie reaktywnym helem) i dodatkowo mający bardzo szerokie spektrum właściwości chemicznych i fizycznych. Dziwne byłoby to, gdyby natura nie korzystała z tego, co najpowszechniejsze i zarazem bardzo efektywne.
  • 0



#17

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy wiemy, że na Marsie jest dużo, dużo zimniej niż na Ziemi, są tam potworne burze piaskowe, atmosfera jest zupełnie inna, grawitacja również.

Nie wiem, nie znam się, ale o ile mi wiadomo burza pyłowa to pikuś - gorzej jeżeli trwa tygodnie skutecznie odcinając dochodzące do powierzchni promienie słoneczne...
  • 0

#18

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żywy kosmiczny pył



Pozaziemskie formy życia mogą mieć formę drobinek pyłu - informuje "New Scientist".

Jak wynika z symulacji komputerowych przeprowadzonych przez naukowców z instytutu Maxa Plancka w Garching (Niemcy), naładowane elektrycznie cząsteczki pyłu otoczone przez zjonizowany gaz (kryształy plazmowe) mogą się samorzutnie zorganizować, przybierając postać podwójnych helis podobnych do DNA, a powstałe twory zachowują się w sposób zbliżony do żywych organizmów - powielają się i przekazują informację. Można nawet powiedzieć, że takie twory "pobierają pokarm" - bo potrzebują świeżej plazmy do wzrostu i "przeżycia".

Nie jest wykluczone, że z czasem takie struktury mogłyby ewoluować w bardziej złożone formy, choć podobne procesy zachodziłyby setki tysięcy razy wolniej niż w przypadku ziemskich żywych organizmów Odpowiednim środowiskiem do powstawanie pyłowych helis mogłyby być na przykład pyłowe pierścienie Saturna i Urana, gdzie drobinki lodu oddziaływałyby z plazmą - wiatrem słonecznym, chwytanym przez pole magnetyczne planety.
http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html
  • 0



#19

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Życie pojmować należy raczej jako konglomerat materii (budulec) i ducha (energia spajająca). Bez ożywczego, duchowego spoiwa materia pozostaje tym czym jest - martwym prochem, czy jak kto woli - skupiskiem pierwiastków, molekuł i cząsteczek. Dlatego nadzieja na znalezienie jakichkolwiek przejawów życia biologicznego na pustkowiach Marsa lub gdzie indziej, jest moim zdaniem bezzasadna.
  • 0



#20

Amnezja.
  • Postów: 99
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wciaz pozostaje przy swoim: Na Marsie nie ma zycia. Niby na necie moze kraza jakies filmiki ktorych celem jest udowodnienie tego, ale ja nie uwierze dopoki nie zobacze xD pozdrawiam :)
  • 0

#21

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[url="http://www.foxnews.com/story/0,2933,294325,00.html"]http://www.foxnews.com/story/0,2933,294325,00.html[/url]
  • 0



#22

Siwek-14.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tez mi się zdaje że nie ma życia (Chyba że są niewidzialni :P ) Jak zobacze to uwieżę
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych