Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy Śmierć Zdejmuje Buty...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#46

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

raczej nikt nie ściągał im tych butów, zatem jest to bardzo dziwne.
  • 0

#47

sakur.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i uwierz mi to ze buty spadaja nie jest regula... :(


Nie napisalam, ze jest to regula. Srodowisko motcyklistow znam dosc dobrze i w 80-90% znanych mi smiertelnych wypadkow z udzialem motocyklistow przynajmniej jeden but "spada".
  • 0

#48

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i uwierz mi to ze buty spadaja nie jest regula... :(


Nie napisalam, ze jest to regula. Srodowisko motcyklistow znam dosc dobrze i w 80-90% znanych mi smiertelnych wypadkow z udzialem motocyklistow przynajmniej jeden but "spada".

bo może jeden but olewają i dobrze wiążą tylko ten niespadający...

ja to myślę że dusza chce sobie zabrać buty kiedy już wyjdzie z ciała żeby miała w czym chodzić w zaświatach (jak egipskie mumie) tylko że przyjeżdża karetka i dusza nie może zdążyć ich zabrać...
  • 0

#49

sakur.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i uwierz mi to ze buty spadaja nie jest regula... :(


Nie napisalam, ze jest to regula. Srodowisko motcyklistow znam dosc dobrze i w 80-90% znanych mi smiertelnych wypadkow z udzialem motocyklistow przynajmniej jeden but "spada".

bo może jeden but olewają i dobrze wiążą tylko ten niespadający...

ja to myślę że dusza chce sobie zabrać buty kiedy już wyjdzie z ciała żeby miała w czym chodzić w zaświatach (jak egipskie mumie) tylko że przyjeżdża karetka i dusza nie może zdążyć ich zabrać...


Duza wiedza czyni skromnym, mala, zarozumialym...
  • 0

#50

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie widzisz że się z was nabijam ? :P
  • -1

#51

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem wam, że pewnego dnia mój starszy jechał do domu Malczanem ( :D ) i jakiś samochód uderzył w jego tył. I co?
I z mojego ojca te buty (oba) zostały "zdjęte" a jednak nic mu sie nie stało i był w stanie wstać o własnych siłach. Nawet nie leżał w szpitalu z powodu jakichkolwiek obrażeń. Zero złamań, jedynie sie trochę poobijał i tyle. Wnioskując- skoro mój starszy żyje to chyba jednak nie smierć zdejmuje obuwie.
  • 0

#52

wredna_ksiezniczka.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałam kiedyś w tv, jak w jakimś programie pokazywali w zwolnionym tempie jak karateka jednym uderzeniem sprawia, że bloczki pękają na pół. Nie znam się na tym, lecz na filmiku w zwolnionym tempie było widać, że dłoń karateki wyglądała tak, jakby przepływała przez nią fala. Wyglądało to tak, jakby wszystkie kostki w dłoni były połamane, choć w rzeczywistości (po uderzeniu) nic mu nie było. Może tak samo jest podczas wypadków, nie wiem, może to głupia teoria :) Ale jeżeli tak, mogłoby by być możliwe, że taka siła (przy dużej prędkości) sprawiłaby, że nawet mocno zasznurowany but "ześlizgnąłby" się ze stopy.
  • 0

#53

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wredna_ksiezniczka przykład karateków to czysta fizyka (chociaż orłem z tego przedmiotu nie byłem :mrgreen: ). Podczas uderzenia, zawsze rozchodzi się fala uderzeniowa - popatrz na wszystkiego rodzaju crash testy. Ale myślę, że ta teoria jest całkiem sensowna - zauważyć trzeba, że chodzi tutaj o osoby które zginęły z powodu wypadków samochodowych, a nie np. samobójcy.
  • 0



#54

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tylko że ci co przeżywają uderzenie też doświadczają tej fali uderzeniowej a buty mają na miejscu ;)
  • 0

#55

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt :), można było by założyć, że jeżeli przeżyli to znaczy ze uderzenie było znacznie słabsze, ale akurat pierwsze skrzypce gra w takim wypadku nie siła a miejsce uderzenia (bez nogi da się żyć, bez głowy to już ciężej).

W takim razie jest to dla mnie fenomen trudny do wytłumaczenia ;)
  • 0



#56 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam znajomego, który uległ wypadkowi. Jechał swoim samochodem i przy prędkości ok. 120km/h wpadł w poślizg i dachował w pole. Zanim wyjęło go przez szyberdach, w pierwszej kolejności „obrało” go z obuwia. To dłuższa opowieść, ale jej finał jest taki, że żyje i ma się dobrze. Zadziałała bezwładność, siła odśrodkowa, pęd, itd. Razem do kupy ściągają buty (hm, wyszedł mi rym częstochowski) bo te nie przylegają ściśle do naszego ciała (stóp rzecz jasna). Wiążemy je nie dla ozdoby. Ja na ten przykład nigdy nie słyszałem o przypadku, by ofiarę wyjęło z kozaków. Słyszałem natomiast o rozbieraniu ze spodni (naturalnie luźnych, bez paska). Sam kiedyś doświadczyłem ściągnięcia butów, nie przez śmierć oczywiście, ale przez błoto. Były zasznurowane jak trzeba. Poruszałem się bardzo ostrożnie, „panowałem” nad obuwiem (nie byłem bezwładny) a mimo to wylądowałem w skarpetach... i to jest też ważny szczegół. Skarpety, pończochy, rajstopy, rajtuzy... zmniejszają tarcie.

I jeszcze jedno. Zjawisko latających butów, pomimo że zasznurowanych, bardzo często występuje na boiskach podczas meczów V ligi osiedlowej.

Jaki morał z tej bajki? Ano może taki, że śmierć nie ma monopolu na tą "sztuczkę";]
  • 0

#57 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Dawno temu znajomego , który pracował na statku zastał sztorm i ogromna fala go prawie zmyła za butrę , ale chwycił sie ręką i uratował się. Wszystko było w porządku gdyby nie to , że nie miał jednego buta . Mówił ze czuł jakby mu coś tego buta siłą wyrwało.
  • 0

#58

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może ta fala? :o Przemo ładnie wyjaśnił...
  • 0



#59 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Masz coś przeciwko częstochowskim rymom? :)

Oczywiście... że nie ;]

No cóż. Temat chyba rozpracowany. Polecam w razie jednak wątpliwości serial "sekundy grozy" (Destroyed in Seconds) gdzie jest sporo wypadków i cudem ocalonych osób. Osób, które nie podążyły za ponurym żniwiarzem, ale buty jak najbardziej straciły.
ps.
Nawet dzisiaj na Discovery oglądałem jeden z odcinków (chyba "8") i tak właśnie było.

Użytkownik Horror edytował ten post 25.03.2011 - 16:34

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych