Skocz do zawartości


Zdjęcie

Charakterystyka Obcych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#166

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pała z czytania ze zrozumieniem!! Napisałem dokładnie ewolucję wyobrażenia elfów i orków (jedną/ dwie zakładki wcześniej) elfy jako humanoidy wymyślił pan Tolkien, a wcześniej elfy to były takie krasnoludki co pomagały szewcom i tym podobne bzdury smile2.gif. A Orkowie to już kompletny wymysł Tolkiena, nie ma orków w wyobrażeniach ludowych.

0!
Elfy jako istoty humanoidalne (podobne do ludzi), pojawiaja sie w mitologi nordyckiej.
Orki (orcaneas), pojawiaja sie w opowisnie (basni) Beowulf.
Krasnoludki to zuplenie i\odrebny gatunek, zreszta najbardziej obecny w srodkowej Europie. Krasnoludów znowu można doszukiwać się w Mitologi Nordyckiej.
Tolkien praktycznie niczego nie wymyslil od podtaw. Wszystko co opisal ma podstawy w Mitologii,, która jak widze poprostu słabo znasz (ja też nie najlepiej, ale zaprałem się zeby poczytać chociaz o genezie mojej ulubioenj rasy czyli Elfów :P ).
Innymi slowy piszesz głupoty :P .

Aha i dalej podtrzymuje swoje zdanie ze Elfy istnieją naprawde.
  • 0

#167

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na tym forum juz byl omawiany Darwinizm i jego luki, ktorych jest pelno, widze nadal zyjesz podstawowkową biologią, w kazdym razie wystarczy troche poszukac na Tym forum, a znajdziesz odpowiedź na postawione przez Ciebie pytanie ''proszę bardzo oświeć mnie ! Gdzie teoria Darwina ma luki ??''

ewentualnie możesz skorzystac z google

edit [6.09.08] AlienGrey
;)

  • 0

#168

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

inside być może masz rację o elfach (ale te elfy prawdopodbnie wyglądały inaczej niż tolkienowskie, być może kręce, bo mitologii nordyckiej nie znam.) i dzięki za info będe musiał się rozejrzeć za tym. Co do orków, to i tak nie będą to zielone ludki, bo co do tyuch to mam 100% pewność że ich nie ma w wierzeniach ludowych, a baśń beowulf?? Poszperam.

A że jestem na poziomie podstawówki z bioli to bredzisz bo w podstawówce nie ma bioli tylko niejaka "przyroda" Ja jestem w bioli na poziomie genetyki (Crossing over słyszałeś "morze" :P )

A to, że na tym forum jest informacja o tym że teoria Darwina to brednia, to "G" warty argument podaj mi naukową stronę która o tym pisze, lub link z wikipedii (ale i tak wiki jest średnio wiarygodnym źródłem, bo każdy może pisać artykuły).

Jeżeli teoria darwina to bzdura, to wogóle by życie na świecie nie powstało :/

W innym temacie przedstawiłem rozwój ewolucji od pierwszych ryb do Homo sapiens sapiens, czyli jeszcze dokładniej.

Pozdrawiam
  • 0

#169

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

śmieszny jestes ... darwinizm to tylko teoria? nie nauczyli ciebie tego ? a ze sie przyjelo tzn ze to musi byc prawda? ... bo jakbys cos wiedzial na temat darwinizmu to bys wiedzial gdzie ta teoria ma luki, ktore trzeba zalatać by z teorii zrodzial sie w 100% prawda, chcoaz nie dziwie sie, w szkolach tego nie ucza, trzeba na wlasna reke czytac ksiazki na temat ''Czy Daarwinizm jest prawdą? ''   :D

Wiele ''naukowcow'' wie ze teoria nie trzyma sie kupy, lecz badania by dowiesc ze czlowiek zrodzil sie od malpy sa bardzo dobrze finansowane i ludzie na wyskoich stolkach nie dopuszcza do tego, zeby stracic te pieniadze :) dlatego potem wychodza tacy wyktsztalceni ludzie jacy sa, czesc z nich szuka odpwowiedzi na wlasna ręke i dochodzi do czegos, powiem Ci i radzę Ci, zebys zrobil to samo, moze zmienisz poglad na ten swiat i to ze Ci ''naukowcy'' wspoaniali co oglaszaja rewelacje sa bardzo dobrze oplacani zeby je oglaszac :)
===

Wiesz byc moze co znany badacz - Stanlea Salthe (autor i reaktor trzech książek dotyczących ewolucyjnej biologii) -> czyli czlowiek ktory wierzyl bezkresnie w Darwinizm, powiedzial ?


„Darwinowska teoria ewolucji była dziedziną mojej biologicznej specjalizacji. [...] Jednak w międzyczasie zostałem apostatą od darwinowskiej teorii i określiłem ją jako część modernistycznego mitu pochodzenia. Konsekwentnie, zgadzam się oczywiście, że studenci biologii powinni mieć przynajmniej możliwość uczyć się o wadach i ograniczeniach teorii Darwina [...]”.


odpowiedz mi na takie male pytanie:

Patrząc na paleontologiczny zapis możemy stwierdzić, że wszystkie obecnie znane typy wyewoluowały około 525 milionów lat temu. Pomimo pół miliarda lat dalszego ewolucyjnego rozwoju kladów powstałych w kambrze, żaden nowy typ i żaden nowy plan budowy ciała od tego czasu nie pojawił się. [Roger Lewin, Science 15 July 1988] Dlaczego ?
  • 0

#170

mia546.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o mój boże... te wszystkie nazwy kojarzą mi się z " Neon Genesis Evangelion " :D
niewątpliwie, ciekawy temat.
  • 0

#171

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ho ho ho...
Naprawdę jestem pełna podziwu dla ludzkiej wyobraźni.
Czy ktoś naprawdę wierzy w cywilizacje żyjące pod naszą ziemią?
  • 0

#172

mia546.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no. ja wierzę.
  • 0

#173

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również. Niby dlaczego miałyby nie istnieć? Skoro my istniejemy to inni także mogą ;)
  • 0

#174

Slawex.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no jasne.Tak nadobrą sprawe to na istnienie ufo jest wiecej dowodów niz na boga. A w niego ludzie tez wierza mimo zego niewidzieli.
  • 0

#175

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak nadobrą sprawe to na istnienie ufo jest wiecej dowodów niz na boga.

O RLY ? W obu przypadkach 99% dowodów to FAKE.
  • 0

#176

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no. ja wierzę.


To weź łopatkę pójdź do piaskownicy i kop.Może zobaczysz dach jakiegoś drapacza chmur.
  • 0

#177

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze jeden bezsensowny post poleci warn.
  • 0



#178

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak jak uwaza above ze jest absurdem uwazac swiaty ktore nas otaczaja za niezamieszkale pustynie ja uwazam ze zwiazku z tylko iloscia odkrywanych egzoplanet w polowie z nich jest duze prawdopodobienstwo istnienia istot rozumnych bo my skad sie wzielismy? bo jest daleka niedorzecznoscia twierdzenie (darwina) ze od malpy
  • 0

#179

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A, no tak, prawdopodobniejsze wydaje się być stworzenie przez kosmitów :)
  • 0

#180

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oni maga pochodzic z dowolnej planety we wszechswiecie a ich sa jak sadze miliony i mozna obcych (rozne rasy)scharakteryzowac jako wysoce inteligentnych zreszta uwazam nasza za najmniej inteligentna
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych