Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

JEZUS był żonaty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

...co było powrotem do Starego Testamentu, do Księgi Genezis, a co zostało zaprzepaszczone w późniejszych wiekach, aż do lat 60 XX wieku.
  • 0

#17

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

podźwignął kobiety ze stanu lekceważącego zapomnienia i trwającej wieki niewolniczej harówki.

Wiele jeszcze większych upokorzeń czekało kobiety długo po tym gdy Jezusa już nie było na świecie.
Prawda jest taka że chłopy, taktowały i nadal często traktują kobiety jako obiekt docelowy swoich erotycznych przygod. Tak samo robili i robią księża. Jezus dał przykład temu że kobiete trzeba traktować równo, tak więc skoro sam Bóg nauczał tego to już dawno kobiety powinny otrzymywać święcenia kapłańskie.

Jezus, w związku z trzecią turą po Galilei ośmielił się wziąć ze sobą kobiety jako nauczycielki ewangelii.

Własnie twoje zdanie to potwierdza.
  • 0

#18

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żbik

Ten artuykuł pochodził chyba z racjonalisty, o ile dobrze pamiętam.

Artykuł pochodzi z

Ewangelii Jezusa.

Zrobię zaraz edycję i dam klika do tej strony.
  • 0

#19

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Angelo źle mnie zrozumiałes, z racjonalisty pochodzi artykuł "Kościoł i Kobieta". Nie napisałem dokładnie, sorka.
  • 0

#20

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żbik

Angelo źle mnie zrozumiałes, z racjonalisty pochodzi artykuł "Kościoł i Kobieta". Nie napisałem dokładnie, sorka.

Źle CIEBIE zrozumiałem,ale klika dałem.

Tak samo robili i robią księża.

A śluby ubóstwa,świętości i czystości?

Jezus dał przykład temu że kobiete trzeba traktować równo, tak więc skoro sam Bóg nauczał tego to już dawno kobiety powinny otrzymywać święcenia kapłańskie.

Z Ewangelii Magdaleny wynika,że była ona najbliższa Jezusowi z Apostołów.Jeszcze dokładniej jest to potwierdzone w Ewangelii Jezusa.To budziło zazdrość u pozostałych Apostołów. Uważam,że bano się wzrastającej roli kobiet w misji Kościoła.
  • 0

#21

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A śluby ubóstwa,świętości i czystości?

Ubóstwo, no sam widzisz jakimi furami rozbijają się księża, i nie mi nikt nie mówi że tak dobre samochody są im potrzebne aby dojeżdżać z ewangelia do wiernych, bo wystarczyłyby skromne fiaciki.
Świętość, mało który ksiądz poprzez swoje zachciewajki do tego dąży.
Czystość, chłop jak chłop, trudno mu powstrzymać popęd, jest to poniekąd normalne. Jeśli nie chodzą na panienki to zabawiają się we własnym gronie lub w samotności.
Oczywiście nie twierdze że tak jest w 100%. Ja naprawde pisze te rzeczy nie z mojej wyobraźni ale z życia. Znałem to środowisko powiedzmy od wewnątrz.

Uważam,że bano się wzrastającej roli kobiet w misji Kościoła.

Boją się tego że to Kobieta może przejąć władzę.
  • 0

#22

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żbik

Oczywiście nie twierdze że tak jest w 100%. Ja naprawde pisze te rzeczy nie z mojej wyobraźni ale z życia. Znałem to środowisko powiedzmy od wewnątrz.

Wierzę,że jest tak jak piszesz.Ludzie których znam,też to potwierdzają Bardzo dużo ludzi wypowiada się na różnych forach też podobnie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych