Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzony pensjonat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#31

czajka.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W czasie okupacji hitlerowskiej wiekszosc pensjonatow bylo zajetych przez wojsko.
Niestety na temat historii tego miejsca nie znalazlam zadnych informacji.W sasiedztwie znajduje sie cmentarz ewangelicki.
http://www.bip.wisla...k...idmp=12&r=r

Zadnej wzmianki.Moze ktos znajdzie jakas informacje w czelusciach historii. Bardzo mnie to zaintrygowalo.
Probuje odsunac od siebie mysl,ze ktos wykorzystujac tragiczne wydarzenia z czasow wojny,probuje zrobic reklame.
  • 0

#32

crazybart.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !


Temat dla mnie ciekawy, bo w moim zasięgu :)
Póki co udało mi się tylko dowiedzieć, że pensjonat w czasach wojny nazywał się "Zakopianka".
Nie mam żadnego potwierdzenia domniemanego mordu ale szukam dalej.
Pod zamieszczonym linkiem można znaleźć rejestr miejsc pamięci i przypuszczam, że i takie wydarzenie zostałoby upamiętnione.

http://www.bip.wisla...k...idmp=12&r=r

pozdrawiam
Bart
  • 0

#33

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak juz mowilam wybieram sie tam w maju. Postaram sie znalezc jakas lokalna biblioteke, moze maja jakies ksiazki na ten temat, albo stare gazety czy cus :P
  • 0

#34

bydgopol.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak się składa, że mój znajomy był w tym pensjonacie z dziewczyną zeszłego lata. Wertując to forum opowiedziałem mu o tej informacji i co się okazało ? -cała ta historyjka jest wyssana z palca.Był tam przez dwa tygodnie i z niczym niezwykłym nie miał do czynienia.Pomyślałem no dobra, przecież duchy nie muszą się tam ukazywać wszystkimi dlatego też napisałem maila do tego ośrodka z zapytaniem czy miały tam miejsce jakieś niewytłumaczalne manifestacje załączając odnośnik do tego tematu.Odpisano mi, iż pensjonat odwiedzają różni ludzie jedni lubią dużo zwiedzać, innych głównym celem pobytu są libacje alkoholowe i dla tych ludzi ci pierwsi wydają się nawiedzeni.

Dziękuję za uwagę!
  • 0

#35

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uprasza się o zamieszczenie treści e-maila jaki przysłał pensjonat ...
  • 0

#36

bydgopol.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uprasza się o zamieszczenie treści e-maila jaki przysłał pensjonat ...


Bardzo prosze:

Dnia 08-08-2007 o 17:35:51 <[email protected]> napisał:

> dane osoby rezerwującej / pytającej:
> Marcin
> e-mail: [email protected]
>
> pytanie:
> Czy to prawda, iż pensjonat jest nawiedzony?
>
> ------------------------------------------------
>
> rezerwacja dotyczy obiektu:
> Pensjonat Jodła
> Groniczek 2, 43-460 Wisła
> woj. śląskie
> telefony: 0-33 855-31-02, 0-502-334-610,

Witam!
Tak proszę Pana, nawiedzają go mili, sympatyczni i kulturalni ludzie,
których celem jest połażenie po górach.
I pewnie dla innej grupy ludzi, którzy przyjeżdżają tylko po to aby się
napić (zamiast czynić to na miejscu, w domu)
mogą się ci pierwsi wydawać się nawiedzeni...


--
Pozdrawiam i zapraszam na stronę: http://www.jodla.republika.pl,
http://www.jasnachatka.republika.pl
Wiechu
tel. 502 334610

  • 0

#37

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przepraszam bardzo ale ja jestem scisla abstynentka :) nawet piwa nie pije.
a co do tego majla to zeczywiscie maja poczucie humoru.
niestety to prawda ze podczas mojego pobytu tam widzialam wielu zurkow w okolicy, ale nie sadze by to mialo cos wspolnego z duchami.

jak juz pisalam wczesniej, zobaczymy co bedzie w maju :)
  • 0

#38

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i zamiast w maju byłam we wrześniu. Muszę wyrazić moje niezadowolenie, gdyż pensjonat został gruntownie odnowiony :/

Oprócz paru podejrzanych dzwięków w nocy nic nie słyszałam, może tylko zaciekawiły mnie dziwne zmiany temperatury powietrza w nocy.

Chodzi mi o to że oglądając tv w nocy było ciepło (około 20 stopni), i nagle z nienacka temperatura spadała o jakieś 10 stopni! Po czym znowu wracała do normy w jakąś niecałą minutę!

Tak jakby ktoś otworzył okno koło ciebie.

Dziwne :/

Jednak nie wystraszyło mnie to ani trochę. Myślę że ma to jakieś logiczne wytłumaczenie.

Byłam sama na 3 dni.

Pozdrawiam.
  • 0

#39 Gość_Cecilia89

Gość_Cecilia89.
  • Tematów: 0

Napisano

Wierzę ci, p!nkola, co do te historii. Ja już bym tam nie wracała.
  • 0

#40

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A nie dowiedziałaś się czy ktoś jeszcze doświadczył owych manifestacji ? Np. od tego małżeństwa, czy takie rzeczy jakie przydarzyły się tobie już się zdarzały?

Jeśli wierzyć jednemu z urzytkowników, który wypowiadał się w tym temacie- zna on ponoć ludzi któzy tam byli i nic nadzywczajnego nie zauważyli.....
  • 0

#41

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pensjonat już nie jest własnością tego małżeństwa, w sumie miałabym ochotę zadać im jeszcze kilka pytań, ale nie wiem gdzie ich szukać?

Ehhh remont i tak zniszczył atmosferę tego domu....
  • 0

#42

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Musisz znać nazwisko, resztę da się zrobić. ;)
  • 0



#43

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ktoś napisał ze to sie działo w 1942 r ale przecież wtedy nie było Już polskiego wojska i nie mogło być w tym czasie tego szpitala i nie wierze że nagle wkraczaja niemcy i mordują wszystkich rannych wtedy III Rzesza była u szczytu potęgi i nie mogli sie tak mścic nie mieli za co.Ten syn tych właścicieli pewnie kłamał a te zimno da sie wytłumaczyć.
  • 0

#44

kamil1944.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś napisał ze to sie działo w 1942 r ale przecież wtedy nie było Już polskiego wojska i nie mogło być w tym czasie tego szpitala i nie wierze że nagle wkraczaja niemcy i mordują wszystkich rannych wtedy III Rzesza była u szczytu potęgi i nie mogli sie tak mścic nie mieli za co.Ten syn tych właścicieli pewnie kłamał a te zimno da sie wytłumaczyć.



Jak bys zauwazyl byli partyzanci ktorzy tam mieli schronienie. Niemcy roztrzeliwali kazdego kto im sie sprzeciwial a dla partyzantów jak i ludnosci polskiej nie mieli zadnej litosci. A te wszystkie obozy koncentracyjne to polacy zbudowali?! Co ci ludzie im zrobili?! czlowieku zastanow sie jak zaczniesz z niemcow robic przyjemnych ludzi, ktorzy nam pomagali, to byli zaborcy! Na twoim miejscu byloby mi wstyd tak malo znac historie... zal poprostu...

A historia ciekawa i sądze ze prawdziwa. Radze nie jechac ci juz wiecej do tego pensjonatu, poniewaz duchy moga sie na tobie mscic i nie wazne jest czy jestes ich rodaczką czy nie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych